Preluare PeBloguri

Marcel Ciolacu: "Guvernul a introdus taxa pe coronavirus!"

de     PeBloguri
Joi, 30 aprilie 2020, 17:14 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook
"Guvernul a introdus taxa pe coronavirus! A dat 290.000 de amenzi, dar a efectuat doar 175.000 de teste și nu știe nimeni încă numărul exact al persoanelor testate. AMENZI în valoare de 570 de MILIOANE de lei!", afirmă președintele Partidului Social Democrat, Marcel Ciolacu, pe pagina sa de Facebook.

"Amenzi date la grămadă, după bunul plac! Una e să-i sancționezi pe cei care riscă să răspândească virusul, alta e să cauți nod în papură pentru a realiza planul de amenzi prestabilit!

Când dai 290.000 de amenzi, cu mult mai mult decât testele de coronavirus efectuate, iar când valoarea lor depășește sumele alocate pentru echipamente de protecție pentru cadrele medicale, înseamnă că Guvernul nu și-a făcut deloc treaba și a pus toată presiunea pe cetățeni!

Când nivelul maxim al amenzilor din România e cel mai mare din Europa, de 6 ori salariul mediu net, iar totalul sancțiunilor aplicate ajunge la 570 milioane lei, depășind impozitul pe profit colectat în același interval, nu mai e vorba doar de contravenții, ci de o #taxămascată prin care Guvernul PNL își acoperă gaura pe care și-a dat-o singur în buget, prin modul catastrofal în care a gestionat economia!”, mai arată liderul social-democraților.

Citește mai mult și comentează PeBloguri






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6964 vizualizari

  • +35 (57 voturi)    
    cata nerusinare (Joi, 30 aprilie 2020, 17:21)

    DiDiRo [utilizator]

    la o singura loaza pesedista. Va dati seama daca extrapolam la toata haita mafiota condusa de nebarberit?
    • +8 (18 voturi)    
      Bă Marcele(Ciolacu).este taxa pe prostie. (Vineri, 1 mai 2020, 8:31)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      Și tu ca prostu comentezi.Este o prostie să o faci pe grozavu și să nu asculți recomandările.Amenda este nimic față de ce poți păți dacă ești infectat.Nu-ți doresc să afli diferența,dar prostul care insistă are ocazia să afle și ce declară după,numai unul ca Marcel Ciolacu nu pricepe.
  • -14 (52 voturi)    
    aici are perfecta dreptate (Joi, 30 aprilie 2020, 17:21)

    bobo2 [utilizator]

    dar asta nu e un motiv ca PSD sa fie votat.
    • +8 (22 voturi)    
      N-are (Vineri, 1 mai 2020, 1:10)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Testam de cati bani avem. Nu ne putem pune cu SUA sau Franta sau Italia la cumpararea de teste. Si in mod evident a ajutat si la noi. Probabil aveam si mai putine decese si mai putine infectii daca nu aveam sute de cazuri care nu respectau izolarea in fiecare zi.

      Distantarea sociala insa s-a dovedit peste tot unde-a fost aplicata ca ajuta al reducerea numarului infectiilor. Asa ca e normal si justificat sa-i pedepsesti pe cei ce n-o respecta. Dupa parerea mea ce-i nasol e ca nu se da puscarie, nu ca se dau amenzi.
  • +26 (48 voturi)    
    chiar (Joi, 30 aprilie 2020, 17:28)

    zigot [utilizator]

    nu realizezi ca esti ridicol?
  • +28 (52 voturi)    
    un (Joi, 30 aprilie 2020, 17:28)

    andrei1232000 [utilizator]

    tembel mai mare nici ca a mai vazut PSD. In Bucuresti este o vanzoleala ca in vremurile bune. In Tunari pe strada principala fumega 3 gratare si la pranz e ca la ziua recoltei. Inca sunt prea putine aceste amenzi.
    • -5 (5 voturi)    
      Tu cum ai scăpat de amendă? (Vineri, 1 mai 2020, 13:45)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      Cu ce-ai fi tu mai isteț ca Ciolanu?
  • +23 (39 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 30 aprilie 2020, 17:29)

    [anonim]

  • +8 (40 voturi)    
    asta da informare obiectiva, impartiala (Joi, 30 aprilie 2020, 17:55)

    ovidiu17 [utilizator]

    Hotnews ar trebui sa va fie rusine. Ne bagati in fata propaganda PSD prin articole asa-zis de informare.
    Articole la care de obicei nici nu se pot posta opinii.
    Am intrat pe site-ul PeBloguri. Ce sa vezi ?
    Doar articole pro PSD.
    De ce ?
    • -15 (47 voturi)    
      Aici are dreptate (Joi, 30 aprilie 2020, 18:47)

      mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu17

      suntem singura tara din lume cu 300 de mii de amenzi date intr-o luna, in aceiasi perioada in anglia s-au dat 3500 de amenzi intre 30-60 de lire la noi amenzile sunt intre 420-4200 euro.
      • -3 (39 voturi)    
        Sunt doua probleme cu amenzile astea (Joi, 30 aprilie 2020, 19:08)

        justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

        Trec peste numarul absurd de mare si peste faptul ca sunt mult prea mari in raport cu veniturile romanilor.
        Prima problema este ca marea lor majoritate nu sanctioneaza fapte ci virgule (completarea necorespunzatoare a unei declaratii pe propria raspundere, care lasa foarte mult loc de interpretare pentru militieni).
        A doua problema este ca numarul amenzilor a fost folosit ca mijloc de evaluare a activitatii militienilor. Insusi Presedintele i-a laudat public declarand ca au "actionat exemplar" pentru ca au dat 78.000 de amenzi.
        Discursul respectiv mi-a amintit de Iliescu pe vremea cand multumea minerilor.
        • -8 (24 voturi)    
          Buna analogie (Joi, 30 aprilie 2020, 19:49)

          Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

          Sa multumesti militienilor ca amendeaza lumea nu e cu nimic diferit de ce facea Iliescu, care multumea minerilor pentru atitudinea lor de inalta responsabilitate civica.

          Din fericire, lumea s-a mai desteptat, nu mult, dar suficient sa provoace o scadere a PNL-ului in sondaje cu 30% in doar doua luni. Incetul cu incetul, poate invata si partidele ca oricat le place lor dictatura, Romania nu mai e chiar tara proasta usor de manipulat "cu televizorul".
      • +9 (21 voturi)    
        Ti-ai pus cumva problema ... (Vineri, 1 mai 2020, 1:12)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

        ... ca suntem si singura tara din lume unde sunt sute de oameni in fiecare zi care incalca grav regulile de izolare, la modul circulat intre localitati fara nici o treaba anume, nu cu scop bine definit si justificat?

        De-aia si da inapoi atat de lent epidemia la noi, pentru ca avem prea multi dobitoci care nu se tin de reguli. Chiar si puscaria ar fi justificata, dupa parerea mea, nu doar amenda.
        • -1 (15 voturi)    
          Ce aberatii (Vineri, 1 mai 2020, 10:31)

          Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

          O sa imi permit sa raspund eu. Doamne, ce aberatii. Suntem singura tara din lume care incalca regulile de izolare? Ha. Cred ca suntem tara care respecta cel mai mult regulile de izolare.

          In SUA sunt proteste pentru ca oamenii NU vor sa respecte regulile, in Germania in w/e e aproape ca intr-o zi normala, si oricum in toate tarile unde sunt sute de mii de cazuri, NU se respecta regulile de izolare.

          Avand in vedere ca tu zici ca puscaria ar fi justificata, iti recomand o tara unde cu siguranta dorinta ti-ar fi implinita: Coreea de Nord.
          • +3 (7 voturi)    
            dezinformac mititel, (Vineri, 1 mai 2020, 12:50)

            natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Eu38

            mai citeste odata despre protestele din SUA: cei care sunt acasa protesteaza pe retelele sociale, iar cei care lucreaza prin neprezentare la lucru

            mai incearca, ca esti plin de intentii
            nu intentii bune, doar intentii
            • +2 (8 voturi)    
              Nu toti sunt hipsteri ca tine (Vineri, 1 mai 2020, 13:38)

              Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

              Care stau pe retele sociale si cred ca a protesta inseamna sa lasi un comentariu negativ.

              Din fericire, in statele cu apa calda, oamenii nu au doar intentii, ci si le pun in aplicare. Si au fost proteste in strada, nu cu flori cum sunteti voi obisnuiti sa dati jandarmilor dupa ce va iau la bataie. Pune mana si cauta singur ca presupun ca ai net acolo in pestera unde te-ai ascuns de cometa.
              • +2 (4 voturi)    
                fiule, mai incearca (Vineri, 1 mai 2020, 14:56)

                natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Eu38

                Iti dau un pont, cu speranta ca nu iti voi darama totusi scara de valori: nu am cont pe retelele sociale, dar am apa calda

                Si DA, iau atitudine. In cazul tau impotriva prostiei de a nu accepta ceea ce vezi in fata ochilor: o pandemie impotriva careia nu avem un leac.

                Dar tu, ne-hipsterule, banuiesc ca nu iti cei vaccina copiii, atunci cand ii vei avea.
                Imi e mila de ei, ca nu au nici o vina.

                Ceatza totala in creierul tau.
                Tu protestezi si nu doar cu comentarii, si totusi nu dai flori jandarmilor si nici nu ti-ai luat bataie.
                Baiete, esti confuz rau....lasa iarba
                • -1 (3 voturi)    
                  Nu mai incerc cu tine, esti un caz pierdut (Vineri, 1 mai 2020, 17:36)

                  Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

                  Ma abtin sa nu te jignesc, pentru ca totusi eu am un anumit nivel.

                  Ai dreptate intr-un anumit punct de vedere: suntem intr-o pandemie pentru care nu vom gasi niciodata leac, iar asta este pandemia prostiei.

                  De COVID ne mai vindecam, dar de cealalta pandemie, nicio sansa. Tu esti un exemplu foarte bun. Oops, nu am putut sa ma abtin sa nu te jignesc.
                  • 0 (0 voturi)    
                    :) m-ai jignit, ti-a scazut nivelul (Vineri, 1 mai 2020, 19:40)

                    natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Eu38

                    Atentie la sintaxa frazei :
                    "Ma abtin sa (nu) te jignesc, pentru ca totusi eu am un anumit nivel."

                    Ramane cum am stabilit - esti confuz rau
  • +20 (38 voturi)    
    PSDvirus (Joi, 30 aprilie 2020, 17:57)

    Copy-Paste [utilizator]

    PSDvirus a afectat extrem de grav parte din populatia tarii si din pacate nu exista un tratament de scurta durata pentru starpirea acestuia..
  • +16 (32 voturi)    
    invidiosilor ... (Joi, 30 aprilie 2020, 18:08)

    VaseaV [utilizator]

    daca erati voir la butoane sa ii faceti nevazuti .. nu mai ziceati nimic :)
    • +5 (9 voturi)    
      pai ei au facut nevazut si fondul de rezerva (Vineri, 1 mai 2020, 12:52)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui VaseaV

      si apoi au predat conducerea ca sa aiba pe cine da vina...
  • +14 (36 voturi)    
    Da, foarte bine (Joi, 30 aprilie 2020, 18:25)

    Mihai_S [utilizator]

    Ai fi vrut sa avem spitalele pline de infectati domnule? Cu amenzile de 100 RON asa s-ar fi intamplat. Mail lasati-ne cu palavrageala si spuneti-ne cu sta treaba cu “ionopotchivanoc PSD”
  • +20 (38 voturi)    
    psd (Joi, 30 aprilie 2020, 18:51)

    ciuche [utilizator]

    Astia de la psd ar trebui amendati zilnic timp de 200 de ani si tot n-ai scoate de la ei cat au furat.
  • +15 (39 voturi)    
    Pt.nepurtarea mastii in Germania,5.000 oiero..... (Joi, 30 aprilie 2020, 18:55)

    Plagarus [utilizator]

    ....Ciolanule bacs Ciolacu.!!!
    Cine incalca regulile poate primi amenda de pana la 25.000 Euro.
    • -4 (20 voturi)    
      Minti, e vorba despre unitati, privati (Joi, 30 aprilie 2020, 19:54)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Care nu asigura masti, dezinfectanti si alte acareturi de prevenire pt. angajati.
      Si apoi, Germania e stat federal, sunt 16 landuri fiecare cu restrictiile proprii.
    • +4 (20 voturi)    
      Minciuna! (Joi, 30 aprilie 2020, 21:37)

      Statis [anonim] i-a raspuns lui Plagarus

      Amenda pentru nepurtarea mastii e de 150 euro!
      Amenzile mari de mii de euro sunt pentru patronii si firmele care nu asigura masti angajatilor !
      In Germania nu e declarata stare de urgenta.
      Ei au inteles de la inceput ca nu incuierea in case e solutia la impiedicarea raspandirii virusului ci mastile si igiena!
      Vezi site-ul MAE! http://www.mae.ro/node/3700
      • +4 (20 voturi)    
        mergea (Joi, 30 aprilie 2020, 22:27)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Statis

        si la noi cu libertatea de circulatie ca-n germania daca nu aveam asa multi nemti blonzi cu ochi albastri in tandarei, rahova, suceava si pe unde mai sint.
        • 0 (2 voturi)    
          De unde stii? (Vineri, 1 mai 2020, 15:13)

          copci [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          De unde stii ca nu functiona daca nu s-a incercat? Autoritatile au privit intotdeauna romanii ca pe niste infracori.
      • +1 (5 voturi)    
        Germania (Vineri, 1 mai 2020, 8:57)

        Dizidentul [utilizator] i-a raspuns lui Statis

        are alt poporcare a inteles
  • -1 (13 voturi)    
    E normal (Joi, 30 aprilie 2020, 19:50)

    cicci [utilizator]

    Sunt mult mai multi inconstienti/iresponsabili(ca sa ma exprim civilizat) in tara asta, decat bolnavi sau suspecti a fi bolnavi.
  • +9 (17 voturi)    
    Daca si Viorica (Joi, 30 aprilie 2020, 19:51)

    Tudor PetruFriciu [anonim]

    spune sa pleci cum de mai indrazesti sa mai scoti capul din birlog?Nici dupa calapoadele psd nu mai reprezinti nimic.
  • +4 (16 voturi)    
    in curand amenzile (Joi, 30 aprilie 2020, 20:42)

    alfa1 [utilizator]

    vor deveni singura sursa de bani pentru buget .
  • +6 (22 voturi)    
    Problema cu amenzile (Joi, 30 aprilie 2020, 21:02)

    Observatory [utilizator]

    este o scuza mizerabila.
    Au dat amenzi la cei care au respectat legea ?
    Mizerabilii inconștienți care au contribuit la răspândirea virusului au fost sancționați prea ușor....
  • -4 (28 voturi)    
    Mesaj pentru postacii PNL-isti (Joi, 30 aprilie 2020, 22:03)

    Eu38 [utilizator]

    Ma amuza cati postaci PNL-isti au intrat sa apere amenzile date de autoritati. Eu plec de la ideea ca trebuie sa fii absolut idiot sa sustii un regim totalitar, asa ca daca il sustii prefer sa cred ca esti postac.

    Oricum, daca tot vreti sa ajutati partidul (intamplator, nici eu nu vreau sa castige PSD alegerile), spuneti-le mai bine sefilor vostri ca sunteti pe HotNews, unde ca regula generala oamenii sunt anti-PSD. Si cu toate astea, au inceput sa fie multi care s-au saturat de abuzurile PNL si am inceput sa ii criticam cel putin la fel de mult ca pe PSD.

    Iar daca in randul cititorilor HotNews e asa sa isi imagineze ce se intampla cu publicul de pe Antene si celelalte medii pesediste. Haideti, faceti si voi ceva util si transmiteti mesajul asta, gen acum, nu dupa ce PNL o sa ajunga la 20% intentie de vot.
    • +2 (26 voturi)    
      Mai exista o categorie de oameni (Joi, 30 aprilie 2020, 22:26)

      justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui Eu38

      care aplauda amenzile.
      Sunt cei atat de patrunsi de propaganda apocaliptica, incat sunt sincer convinsi ca daca se deschid parcurile vine sfarsitul lumii.
      Mi-e mila de ei.
      • -2 (18 voturi)    
        Oameni carora le e frica de parcuri (Joi, 30 aprilie 2020, 22:43)

        Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

        Dar nu au nicio problema sa mearga la piata sau hypermarket. Eu ii includ in prima categorie, cu idiotenia.
    • -5 (13 voturi)    
      la voi (Joi, 30 aprilie 2020, 22:29)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Eu38

      la usr asta e ordinul de la barna, criticati pnl ca cu pdsr ne aliem in curind. La voi pina si johanis a ajuns un fel de vadim.
      • +2 (12 voturi)    
        Barna e un lider chiar mai slab decat Orban (Joi, 30 aprilie 2020, 22:41)

        Eu38 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        Multumim acum? Vezi ca am mai scris asta si in alte comentarii, nu e prima data cand sustin asta.

        Intelegi care e chestia de fapt? Ca unii oameni chiar incearca sa gandeasca singuri, nu sa sustina un partid sau altul. Eu sunt de partea unor principii si sanctionez incalcarea lor indiferent de partidul care o face.

        Din cauza unor oameni ca voi care sustin orbeste PNL, PSD, USR sau orice alt partid, noi nu evoluam decat in ritmul melcului. Pentru ca niciun partid nu simte nevoia sa se schimbe cu adevarat. Inlocuim doar niste abuzuri cu altele.
  • +10 (20 voturi)    
    Cine mai are incredere (Joi, 30 aprilie 2020, 22:11)

    LW [anonim]

    intr-un asrfel de derbedeu? nici macar analfabetii functionali, sper.
  • -1 (13 voturi)    
    Mai c-as pune pariu ... (Vineri, 1 mai 2020, 1:15)

    Eu the first [utilizator]

    ... ca majoritatea celor amendati sunt sustinatori PSD, ca aia au asa o lipsa de respect fata de lege.

    Ce zice asta e ce-a promovat PSD intotdeauna: ca si daca incalci legea sa nu fii pedepsit.
  • +2 (20 voturi)    
    Carantina comunista (Vineri, 1 mai 2020, 1:32)

    Criogenia [utilizator]

    In fiecare zi cand vad ca unii isi doresc sistemul asta comunist cu hartia semnata si carantina universala, chiar se bucura sa-i tina ca pe oi in tarcuri guvernul, imi vine sa ma pup singur ca am ales sa nu mai traiesc printre ei. Plecati din tara aia care ati scapat de indobitocirea eterna a luptelor politice dintre degenerati altfel sunteti victime colaterale sigure, sunteti atat de multi si nu vedeti cum o mana de oameni isi bat joc de voi pentru castigul lor politic. Ardealul, ungurii, tinutul secuiesc, pnl, psd , sri, vanzarea si Iohanis salvatorul planetei....voi chiar nu vedeti piesa de teatru in care sunteti actori fara voia voastra? Toate astea sunt roadele celor mai bolnave minti posibile si sunt servite voua pentru ca altceva nu au ce. Plecati cat mai puteti!
  • +6 (20 voturi)    
    Chiar ne crezi prosti pe toti? (Vineri, 1 mai 2020, 6:00)

    radu222 [utilizator]

    Colanule, voi nu traiti decat din minciuni. Cineva care se pare ca se pricepe, in legartura cu adoptarea tacita a legii privind autonomia tinutului secuiesc, spune ca legea a trecut intai printr-o comisie unde voi sunteti majoritari si apoi a fost introdusa pe ordinea de zi.
    Daca nu o introduceati pe ordinea de zi, legea putea sa stea multi ani la setar si nu era adoptata.
    Este binecunoscuta cardasia voastra cu UDMR si nu cred ca UDMR a introdus aceasta lege fara acordul vostru.
    • +5 (13 voturi)    
      Este adevărat. (Vineri, 1 mai 2020, 10:11)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui radu222

      Tot ce a făcut Ciolacul și acoliții lui înseamnă,cât
      se poate de clar,înaltă trădare și călcarea în
      picioare a Constituției României.Cei implicați
      direct trebuie să răspundă penal.Dovezile sunt la
      vedere.Sunt curios ce zice Volguța de referirea
      la Vadim comisă de prietenul lui Haissam,numitul
      nebărbierit Ciolacu.
  • +9 (15 voturi)    
    Ce este sigur este faptul ca in tara noastra (Vineri, 1 mai 2020, 9:17)

    xrogo [utilizator]

    amenzile sunt cele mai mari in comparatie cu salariul minim si ce este si mai sigur este faptul ca au fost majoritatea amenzilor date pentru completarea gresita a declaratiilor, in alte tari, daca n-ai declaratie ti-o da politistul si te ajuta s-o completezi, la noi te amendeaza pentru o bifa pusa gresit, asta nemaivorbind de unii sefi din politie care au impus plan de amenzi, la noi ca la nimeni!
  • +4 (16 voturi)    
    nu sunt actualii guvernanti suoer profesionisti (Vineri, 1 mai 2020, 10:02)

    Coresponedntu [utilizator]

    dar ma gandesc cu groaza daca ne prindea criza cu partidul interlopilor la putere. Cu Dracnea, Viorica Vasilica, Codrin, Badalau, Larguta si altii ca ei , care alaturi de clanurile tiganesti ar fi facut legea in carantina. Si aveau si forte proaspete reintoarse de peste hotare sa ii ajute. Ce sa mai vorbim de achizitii publice pentru materiale medicale cum sßar fi facut dirijate de ei? Pe de alta parte PSD ii convine situatia actuala, cand altii duc greul pandemiei. Dar daca in final iese cat de cat bine tara din criza ca numar de pierderi de vieti omenesti sau pierderi economice?
  • -3 (15 voturi)    
    Amenzile (Vineri, 1 mai 2020, 10:14)

    vernazza [utilizator]

    Se pare ca multi nu inteleg incercarea disperata a celor din PSD de a face uitata porcaria cu adoptarea tacita a legii introduse de UDMR, prin abordarea zilnica a unor noi subiecte de critica la adresa Guvernului ! Sa speram ca nu reusesc si memoria romanilor adevarati va functiona !
  • +6 (16 voturi)    
    nimic surprinzator (Vineri, 1 mai 2020, 10:38)

    Atlantic [utilizator]

    Nu mira pe nimeni declaratiile lui ciolacu.
    De cativa ani psd s-a pus in slujba infractorilor,fie prin protejarea in parlament a propriilor corupti,fie prin legiferarea in folosul infractorilor.
    Acum indeamna in mod explicit la nerespectarea regulilor de distantare sociala,prin solicitarea de a nu fi sanctionate derapajele.
    Trebuie sa scapam de ei cat mai repede.
  • +2 (8 voturi)    
    In America, daca Congresul (Vineri, 1 mai 2020, 12:39)

    John M. [utilizator]

    ar fi trecut tacit retrocedarea Texasului catre Mexic ( un stat cat Franta de mare) tu, ciolacule, cu gaina Olgutza, cu Tariceanu, dick sburdalnic, si cum-l-o chema- pe ungurul- de la udmr, erati morti acum.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce legatura are? (Duminică, 3 mai 2020, 2:23)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Nu amesteca statutul Texas-ului cu inventia tinutului cu pricina din Romania. Ala e un stat independent daca vrea chiar si de USA iar piesa de teatru din Romania este aruncata pe piata acum pentru a ocupa mintile oamenilor o perioada, peste 2-3 zile cand povestea se va eroda, veti primi alta ca sa aveti ce rontai sa mai treaca timpul, probabil baietii din conducere nu si-au facit plinul profitand de lipsa legislatiei licitatiilor publice din perioada asta. Ce nu va este clar? Tinutul asta este inventia UDMR cu care an de an mai negociaza cate ceva, anul asta a negociat pe baza ei Iohanis...le-a luat-o din fata, s-a jucat putin cu ea, la anul iar va fi pe ordinea de zi in camera indiferent de Ciolaci, Ludovici,Curcani, si alte personaje
  • +2 (4 voturi)    
    Politician...de umplutura.... (Vineri, 1 mai 2020, 16:06)

    Olyx [utilizator]

    O demisie ar fi un gest rezonabil dupa GAFA IMENSA cu legea autonomiei tinutului secuiesc...Ii intelegeam, partial, pe liderii PSD cand erau "terorizati" (!) de fostul lider, actualmente "chirias" la Rahova. Nu aveau niciun cuvant de spus, trebuiau doar sa ridice mana si sa plece capul in semn de supunere...Da' si acum, la fel se comporta ???
    • +1 (1 vot)    
      Este adevărat. (Vineri, 1 mai 2020, 18:41)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Olyx

      Ați auzit-o cumva pe Volguța spunând ceva în
      apărarea lui Vadim!?Nu demult spunea că nu vrea
      să vadă picior de ungur în Craiova(după episodul
      Ditrău).Acum tace mâlc lăsâdu-l să latre pe
      nefericitul șofer al interlopilor,grobianul Ș.Nicolae.
  • 0 (0 voturi)    
    Hotnews-ule (Vineri, 1 mai 2020, 18:52)

    astronaut [utilizator]

    tot mai cenzurezi ?