VIDEO Confruntat cu un val de ironii, Ariel Chiș se retrage de pe lista candidaților USR la Consiliul General al Capitalei

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 6 martie 2020, 16:41 Actualitate | Politic


Ariel Chis
Foto: Facebook/ Ariel Chis
Ariel Chiș, locul doi pe lista candidaților USR la Consiliul General al Municipiului București, a anunțat, vineri, că se retrage, după ce în mediul online a devenit viral un clip în care acesta cântă „Eu sunt Ariel, coadă de purcel”, relatează Mediafax.

„După mai multe zile foarte grele pentru mine, am decis să mă retrag de pe lista USR la Consiliul General al Municipiului București. Ultimul lucru pe care mi l-am dorit vreodată a fost să aduc un prejudiciu de imagine USR-ului, partidului căruia i-am dedicat ultimii ani de viață, zi de zi, noapte de noapte”, a anunțat Ariel Chiș într-o postare pe Facebook.

Ocupantul locului doi pe listele USR spune că acest incident nu înseamnă că se va retrage și din viața politică.

„În încheiere, vreau să le mulțumesc public din suflet tuturor celor 372 de colegi care m-au votat pentru un loc pe lista USR la Consiliul General unde am obținut locul 2. Vreau să mulțumesc și zecilor de prieteni care mi-au scris că le pare rău că sunt linșat mediatic și m-au încurajat să rămân puternic și să nu pun la suflet. De asemenea, nu uitați, România a fost făcută de oameni care nu au stat deoparte. Acesta este sloganul USR din 2016 pentru care am intrat în viața politică. Voi continua”, și-a încheiat Chiș postarea de pe Facebook.

Filmuleţul în care Ariel Chiș cânta „Eu sunt Ariel, coadă de purcel” / „Sunt Mica Sirenă, cam oligofrenă”, a devenit viral în scurt timp după ce a apărut în mediul public. Un membru USR a spus că filmuleţul a fost realizat în 2018 și postat pe un grup intern al partidului în perioada campaniei „Fără penali în funcţii publice”, cu scopul de a ridica moralul colegilor, deoarece unii userişti erau cam „obosiţi”.

Reacţiile nu au întârziat să apară. Chiş a fost ironizat de membrii altor formaţiuni politice.

Înainte de a deveni userist, Chiş a fost membru PSD în Anglia, pentru a putea participa la congresele Partidului Laburist, potrivit unor surse din USR.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12616 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    Chapeau Bas ! (Vineri, 6 martie 2020, 16:45)

    un domn [utilizator]

    Un P$Dist mai puțin !!!!

    Câți mai sunt ?
  • -6 (28 voturi)    
    Individul e reprezentativ (Vineri, 6 martie 2020, 16:46)

    mihaipricop [utilizator]

    pt usr++.
    • +1 (11 voturi)    
      ... (Vineri, 6 martie 2020, 17:06)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Preferi versurile lui Badalau? Remarc ca e traseist de mic, PSD UK.
    • +2 (12 voturi)    
      oare ce hot e reprezentativ pentru PSD... (Vineri, 6 martie 2020, 17:50)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      oare ce hot e reprezentativ pentru PSD...
    • -6 (22 voturi)    
      din pacate este adevarat (Vineri, 6 martie 2020, 18:02)

      ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Nu sustin PSD si nici PNL( partide pline de paname si dubiosi)...dar nici nu astia de la USR nu imi este rusine.
      IN frunte cu Barna, copil de turnator la securitate
      • 0 (10 voturi)    
        postacel (Vineri, 6 martie 2020, 19:45)

        fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui ggiiggii

        un unlike, si ai disparut. ramai asa.
        • +1 (1 vot)    
          Ce zici tu Brutus? (Duminică, 8 martie 2020, 14:30)

          ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui fl0rin

          Nu inteles, nu esti de acord cu mine?
          PNL=PSD=ALDE=PMP=mafie...asta este clar si nimeni nu poate veni cu alt dovezi.
          UDMR=mafie+prostitutie...sunt un caz mai special
          PLUS= un partid ce lipseste cu desavarsire din scena politica, partidul ninja..nu ii vezi, nu ii auzi, nu fac mai nimic.
          USR= o adunatura dubioasa( multi oportunisti) formata din copii de turnatori si securisti+ toti visatori si idealisti pamantului. Partidul clovn, fac numai prostii, zic numai prostii, se comporta ca niste clovni.
  • -1 (15 voturi)    
    nivelul e ridicat! (Vineri, 6 martie 2020, 16:50)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    politicienii de azi....
  • +1 (13 voturi)    
    rușine (Vineri, 6 martie 2020, 17:06)

    Mazeta [utilizator]

    Coadă de purcel trebuie să spună cine a făcut presiuni asupra lui să se retragă de pe liste.
    • +4 (10 voturi)    
      Soros (Vineri, 6 martie 2020, 18:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      A declarat mai devreme pe Facebook
  • -8 (10 voturi)    
    Merita... (Vineri, 6 martie 2020, 17:10)

    dragos_k [utilizator]

    ...scos de pe lista pentru ca a fost membru PSD. Clipul e o prostie inofensiva, dar pentru asta n-are nicio scuza.
  • 0 (18 voturi)    
    Ariel (Vineri, 6 martie 2020, 17:37)

    toiu [utilizator]

    Cum adica "Ariel, coada de purcel" nu a vrut sa aduca un prejudiciu de imagine USR-ului? Care imagine? Foarte greu sa aduci un prejudiciu de imagine USR-ului. Dimpotriva. Daca esti o "mica sirena cam oligofrena" in USR, lucrurile sunt perfecte. Omul potrivit la locul potrivit.
    Ce se fac cei 372 de USR-isti care se simt tradati? Cum vor mai fi ei reprezentati?
    Sfatul meu este sa nu dispere. Mai sunt destui Arieli in USR. Aproape toti sunt Ariel.
    "Je suis Ariel". Un slogan de campanie extrem de nimerit pentru USR.
  • -3 (11 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 6 martie 2020, 19:28)

    PureWhite [utilizator]

    Ce descendenta are ariel ? E roman roman ? Sau completeaza saptamanal in oracolul de la sinagoga ?
    • +3 (7 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 7 martie 2020, 7:31)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui PureWhite

      De pe Facebook: "Ariel Chis e nimeni altul decât băiatul lui tata, feciorul lui Eric Kish/Chis fosta mână dreaptă a lui Dinu Patriciu în Rompetrol."

      De pe ZF: "Kish, un om cheie al grupului, spune ca plecarea sa nu are legatura cu retragerea lui Patriciu din afacerea Rompetrol, decizia fiind luata de mai multa vreme. De acum inainte fostul ofiter de tancuri in armata israeliana se gandeste la o luna de concediu, pe un iaht eventual, unde va analiza daca mai merita sau nu sa fie vreodata angajat."

      https://www.zf.ro/companii/eric-kish-pleaca-din-rompetrol-gata-am-muncit-destul-10-ani-au-fost-de-ajuns-4699708

      Deci raspunsul la intrebarea ta: este baiatul unui fost ofiter de tancuri in armata israeliana...de aici incolo te descurci :)
  • +3 (5 voturi)    
    infiltratii..super tare ar spune o infractoare psd (Sâmbătă, 7 martie 2020, 2:52)

    Coco Whistle [utilizator]

    tineretul psd poate ramine in uk fara probleme, nu le-ar duce nimeni lipsa. acum mai cred in intoarcerea la naravuri bune dar nu a psdistilor. sa ne reamintim de boschetarul romaniei ajuns prim ministru, astora nu le e bine in strainataturi ca munca e grea.
  • +1 (3 voturi)    
    ariel,coada de purcel (Sâmbătă, 7 martie 2020, 8:29)

    sile1 [utilizator]

    Cat de idiot poti sa fii ,sa participi ,ca personaj principal ,la crearea unui asemenea videoclip si sa crezi ca vei castiga stima si respectul oamenilor inteligenti ?

    Indivizi ca el nu au ce cauta in politica romaneasca ...dupa cum cred ca si colegii lui ,care l-au ales, nu au ce cauta !

    Politica ar trebui sa fie un lucru serios nu o maimutareala prosteasca.
    • +2 (2 voturi)    
      Barna N Ochi (Sâmbătă, 7 martie 2020, 15:44)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Te ar Contrazice
  • +4 (4 voturi)    
    ariel (Sâmbătă, 7 martie 2020, 10:08)

    Wheelwright [utilizator]

    Mie nu mi se pare o mare problema cum a facut pe clovnul acolo, cu mai mult sau mai putin umor, depinde de gusturi.
    Problema mi se pare ca omul a fost inainte in PSD si nu pentru ca avea o cauza nobila, un vis in acel partid, ci doar sa profite si sa ajunga la intalnirile laburistilor.
    Apoi a vazut pe val un partid din Romania si a sarit in caruta lui incercand din nou sa-si atinga scopul.
    Astia sunt politicienii vechi si noi, fara scrupule, care au un scop persoanal de atins si vor face orice pentru asta.
    Degeaba visam noi sa alegem noi acei oameni altruisti, care vin cu un suflet nobil sa ajute ca tara asta sa o duca mai bine pentru ca nu mai prea exista astfel de oameni.
  • +2 (2 voturi)    
    Orgoliile si interesele dr ii vor duce la ruina. (Sâmbătă, 7 martie 2020, 16:55)

    tictictic [utilizator]

    Daca mai stau mult cu mainile intre craci ca prostii si nu pun de alianta cu un singur candidat la alegeri vor fi victime sigure . Ce sa le faci daca interesele si orgoliile sunt mai puternice decat interesul cetateanului care la propus .