PSD vrea o alianță cu Pro România și ALDE. Ciolacu: Am avut ieri o discuție cu dl. Ponta. Decizia îi aparține

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 6 martie 2020, 12:07 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
​PSD este deschis pentru o alianță electorală cu Pro România și ALDE pentru alegerile locale și parlamentare. Liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, a declarat că sunt multe organizații ale partidului care vor alianțe cu partidele lui Ponta și Tăriceanu.

​„Eu doresc o reîntregire a stângii. Am declarat acest lucru, am făcut anumiți pași. Am dat o decizie în interiorul partidului, fiecare organizație județeană să decidă ce alianță face. Sunt multe care vor alianță cu Pro România. Nu vă ascund că ieri am avut o discuție cu dl Ponta. Încercăm să depășim anumite momente. Mâna întinsă din partea PSD e una reală. Decizia îi aparține dlui Ponta (...) Nu excludem o alianță și cu ALDE”, a spus Ciolacu, într-un interviu pentru DCnews.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3138 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Ce nu a spus Ciolacuu (Vineri, 6 martie 2020, 12:10)

    un domn [utilizator]

    Este propunerea de a Absobi cele doua “partide”

    Apoi

    Urmează

    UDMR
    • -1 (5 voturi)    
      zxzxzxz (Vineri, 6 martie 2020, 13:41)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      UDMR se ține ca scaiul de putere ! De 30 de ani ne toacă mărunt . Peste cîteva zile VICTOR ORBAN va merge ca si la el ... ”acasa” nu numai in ARDEAL , ci si in BASARABIA ! Așa că treaba e oablă ! RIBENTROP-MOLOTOV REDIVIVUS ! In 12 martie a.c. ORBAN bacsi va fi primit cu mari onoruri la CHIȘINĂU !
      • 0 (0 voturi)    
        xzxzxzx (Marţi, 17 martie 2020, 0:46)

        solar [utilizator] i-a raspuns lui solar

        EI? Cum devine problema ? A fost la CHIȘINĂU VICTOR ORBAN bacsi sau nu a fost ? Stie cineva cu ce s-a soldat vizita sau... nu ? AUD ?
  • +5 (9 voturi)    
    Hotii au sunat chemarea (Vineri, 6 martie 2020, 12:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Unii insa au luat calea „liberala”, intre timp
  • +10 (12 voturi)    
    ce surpriza (Vineri, 6 martie 2020, 12:28)

    NOTORIOUS [utilizator]

    se aduna iara grupul organizat infractional
  • +13 (15 voturi)    
    clar (Vineri, 6 martie 2020, 12:35)

    liviu_ [utilizator]

    hotii strang randurile
  • +13 (15 voturi)    
    Aha (Vineri, 6 martie 2020, 12:59)

    Akylas [utilizator]

    Noua formatiune, din care vor face parte toti infractorii, analfabetii, incompetentii si looser-i din parlament, se va numi Alianta Contra Romaniei - ACR...
  • +14 (16 voturi)    
    PSD alianta electorala cu Ponta ? (Vineri, 6 martie 2020, 13:18)

    Susufler0 [utilizator]

    Pai ce ofera agramatul de Ciolacu mincinosului de Ponta ?

    PS. In ceea ce priveste alianta cu ALDE e mai simplu, elibereaza in Kiseleff 10 o debara , baga 3 birouri si a cazat intreaga ALDE !
    • +5 (7 voturi)    
      In debara sta @Mazeta (Vineri, 6 martie 2020, 13:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Ce ai cu bietul om ?))))))
      • +3 (3 voturi)    
        @un domn : (Vineri, 6 martie 2020, 16:56)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Uite, acum ca mi-ai spus chiar imi pare rau ! :)))
        • +3 (3 voturi)    
          @un domn : (Vineri, 6 martie 2020, 18:55)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Imi pare ca esti prea generos cu alde Calin Anton si cu ai lu' Ponta, dar cata vreme astea trei basini raman umflate si put doar de 27% e semn bun ! E semn ca vom scapa in toamna de ei, de netrebnicii sulfurosi si gargaragii ! :))
          • +2 (2 voturi)    
            Distributia Procentelor (Sâmbătă, 7 martie 2020, 8:47)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Este Conform Declaratiilor Domniilor Lor
            Cu precizarea ca la P$D am alocat diferenta deoarece P$D nu are treaba cu sondajele, ci cum sa poata “motiva” electoral cu faina si bere la pet Alegatorii
            Cruda Matematica a aratat ca AZI in fapt P$D are 13 % iar eu le prognozam 15 % ( evident ma banuiesti de parti pris ) insa sonfajul IMAS cu 27 % arata indubitabil ca P$D Are Potentialul Sa Scada si Sub 10 % Pentru Ca Poate ! ( iar Ciolacu Chiar Vrea !!!!)
            • +2 (2 voturi)    
              @un domn : Ca sa vezi, Ciolacu, (Sâmbătă, 7 martie 2020, 10:42)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              pus vice la Camera de Dragnea ( pe vremea cand Dinti de Grebla nici nu visa ca o sa iasa asa de repede din politica ca un tantalau !), are planurile sale !! :)))
              Pe mine revelatia asta, indusa de domnia ta, ma intereseaza tot numai sub aspectul lipsei de consistenta morala a cadrelor de partid si de stat alese sa-l inlocuiasca pe Dragnea de la Prezidiu, atunci cand ii da semne prostata ca nu mai e vreun tinerel si prin urmare trebuie sa fure totmai mult ca sa o tina pe Irinuca langa el, cu toate ifosele ei de tarosana ajunsa, dar in primul rand, sa mearga iute sa se pise !
              Deci Ciolacu se visa Presedinte de Camera, apoi Presedinte PSD, apoi iar Presedinte de camera, apoi Presedinte de tara, De Consiliul European, ONU samd ! :)))))
              @un domn, pai daca taranul asta care abia leaga doua vorbe se vede Presedinte, ce sa mai zic de Ponta ! Atentie la el, deci, domnule ! :))))))
              • 0 (0 voturi)    
                ))))scapi din vedere Esențialul (Sâmbătă, 7 martie 2020, 12:14)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                La Focșani este Un Alt Țaran idem cu Ciolacuu, citez “ eu sunt mama mea “ or între acești doi Țărani asta de Buzău este cu 5 minute deasupra celui de Focșani și cu 59 minute peste Țăranul de la Cacana din Olt ( Paul Tractoristul ) de ce ? Pentru ca Atât S a Putut și Atât a Rămas la Kiseleff 10.....Niște Țărani !
                Nota Bene : pentru colerici care cred ca eu jignesc Fermierii și Oamenii Care Lucrează Cu Adevărat Pământul fac Precizarea Ca Nu Li se Potrivește Eticheta de Țaran deoarece P$D prin Toate Persoanele Fizice din Kiseleff10 au înregistrat Noua Semnificație a Țăranului la OSIM prin Faptele Lor de peste 30 ani !
    • +3 (7 voturi)    
      Ultimul Sondaj IMAS legat de P$D (Vineri, 6 martie 2020, 14:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Cu 27 % înseamnă ca este format din :
      - ALD€ - 4 %
      - Pro Ponta - 10 %
      - P$D - 13 %

      Acuma are sens !
  • +11 (13 voturi)    
    hehe (Vineri, 6 martie 2020, 13:28)

    transpenibilus [utilizator]

    PSD nici nu stii
    Cat de mic incepi sa fii !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Ali Baba si parlamentarii hoti (Vineri, 6 martie 2020, 13:36)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...normal ca Ponta si Tariceanu vor fi de acord. La anticipate ciuma rosie pierde cu siguranta jumatatea dintre parlamentari, PRO si Alde dispar definitiv de pe sceneta politica. Sper ca parlamentarii celor 2 partide balama se trezesc din timp si ingroasa nr parlamentarilor PNL. Aici mai au evtl. sanse sa supravietuiasca, cu ciuma rosie cu siguranta NU.
  • -2 (6 voturi)    
    Dacă mai apucă (Vineri, 6 martie 2020, 13:44)

    mr_mojo [utilizator]

    Și PNL-ul îi vrea.
    USL-ul moare greu..
  • 0 (2 voturi)    
    tov ciolacu (Vineri, 6 martie 2020, 15:49)

    tenere [utilizator]

    ai uitat sa inviti vechii prieteni de la pnl, e frumos asa?

    nu mai pacaliti pe nimeni, usl e putin imprastiat dar traieste
  • +7 (7 voturi)    
    The Last Stand (Vineri, 6 martie 2020, 17:10)

    Dalinar [utilizator]

    Hotii strang randurile, e ultima Batalie, daca o pierd, se allege prafu de ei, ceea ce le si urez!
  • +5 (5 voturi)    
    te umfla ..... (Vineri, 6 martie 2020, 17:16)

    asada [utilizator]

    ...rasul nu alta ,cum se mai gratuleaza borfasii cand se vreau a se da importanti !!!! Domnul Ponta,domnul Ciolacu ,domnul Serban Nicolae ,domnul ........Vai mamqa lor de pungasi care de fapt sant si vor ramane tovarasi in furatul oulelor de sub closca !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ticalosie (Sâmbătă, 7 martie 2020, 12:21)

    Ilidia [utilizator]

    Ticalosii strang randurile...Tov. "tonta" asteapta si el un "coledzi, acolo", un oscior de ros...