Candidatura lui Nicușor Dan la Primăria Capitalei, votată în unanimitate de conducerea PNL

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 28 februarie 2020, 10:16 Actualitate | Politic


Nicusor Dan
Foto: Captura video
​​Candidatura lui Nicușor Dan la Primăria Capitalei a fost validată în unanimitate de conducerea PNL, a anunțat liderul liberalilor, Ludovic Orban.

Nicușor Dan a participat vineri la ședința conducerii PNL.

​„E o decizie de responsabilitate pe care PNL a luat-o în interesul public. A prevalat interesul public. Avem o administrație Firea-PSD dezastruoasă în București. Vom avea multe discuții tehnice. PNL are cei mai buni primari din România și experiența pe care o au e utilă pentru ce vrem să facem în Capitală”, a spus Nicușor Dan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2119 vizualizari

  • -7 (13 voturi)    
    Ludovic Orban (Vineri, 28 februarie 2020, 10:24)

    Mazeta [utilizator]

    Întrebat dacă este exclusă varianta ca Nicușor Dan să fie susținut ca independent, premierul României a precizat că Partidul Național Liberal va avea candidat propriu: „Din partea PNL nu poate candida decât un membru al PNL”.
    • -4 (4 voturi)    
      Pungusor Ban (Vineri, 28 februarie 2020, 12:27)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Pungusor Ban
    • +4 (4 voturi)    
      Acum, un vot pt Voiculescu inseamna vot pt Firea! (Vineri, 28 februarie 2020, 13:34)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Daca Vlad Voiculescu nu va renunta la candidatura in favoarea lui Nicusor Dan, atunci orice vot pt Vlad Voiculescu va insemna un vot pt Firea, pentru ca va anula tot ce va face Nicusor Dan si o va ajuta pe Firea sa aiba peste cei 2!
  • -5 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 28 februarie 2020, 10:26)

    [anonim]

  • -1 (7 voturi)    
    Mie imi place miscarea... (Vineri, 28 februarie 2020, 10:39)

    Gigi Kent [utilizator]

    Mie imi place miscarea asta. Pentru ca rezolva pretentiile PLUS-ului de a-l impune pe Voiculescu. Mai ramane sa vedem ce face Basescu. Daca nu e manga cand ia decizia de a candida chiar el, atunci poate se raliaza. Sa vedeti show apoi cu Nicusor primar.

    Sunt FAN! Nicusor primar de Bucale si Citzu Prim Ministru. O sa rad pana o sa ma doara capul. Mai ales cand o sa iasa Iohannis la teveu si o sa ne zica iar ca PSD-ul e de cacao.
  • -8 (10 voturi)    
    Candidatura lui Nicușor Dan la Primăria Capitalei (Vineri, 28 februarie 2020, 10:56)

    Bancheru [utilizator]

    Este penibil sa propui un candidat balbait si cu numele Nicusor. Pai Nicusor era strigat cand era la gradinita. Dar acum, cum ar suna sa zici......primarul Bucurestiului, Nicusor Dan.
    Pe de alta parte, PNL chiar n-are oameni care sa candideze?
    Halal PNL, plin de oameni competenti.
    • 0 (2 voturi)    
      numele chiar ca nu are legatura (Vineri, 28 februarie 2020, 13:50)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Bancheru

      cu performanta...
  • -2 (6 voturi)    
    Calcule politice meschine! (Vineri, 28 februarie 2020, 11:50)

    Uhm [utilizator]

    Si toate astea ca nu cumva Rares Bogdan sa devina un pol de putere in PNL si sa schimbe gasca lui Orban cu gasca lui...
    • +1 (1 vot)    
      Ar putea fi (Vineri, 28 februarie 2020, 12:59)

      muvis [utilizator] i-a raspuns lui Uhm

      Interesant.
      Ar merita sa gasim sau macar sa incercam o explicatie ceva mai coerenta pentru sustinerea subita a pnlului, alta decat ce livreaza presa, si in special HN. Nu de alta, dar mi-e teama ca pnlul ar putea sa ne ingroape cum a mai facut-o la Bucuresti in 2016. Si ei nu s-au schimbat de atunci.

      In urmatoarele zile sper ca ND vine si cu echipa la consiliu...ah nu poate, dar macar sa spuna ce echipa ar sustine el.
  • +4 (4 voturi)    
    Afară cu PSD din politică. (Vineri, 28 februarie 2020, 11:51)

    asavreau [utilizator]

    PSD este partidul care face NIMIC și se laudă cu asta.Ține ocupat spectrul politic pretinzând că sunt social-democrați,dar au dat cu prioritate la cei bogați și care aveau destul și fără să le mai dea PSD,în schimb la săraci le-a dat cât să joace la păcănele.
  • +1 (1 vot)    
    .. (Vineri, 28 februarie 2020, 13:20)

    albastru de Romania [utilizator]

    sa dea coronavirisul in toti postacii lui madam firea de pe aici.

    atat
  • +2 (2 voturi)    
    un singur candidat de drepta (Vineri, 28 februarie 2020, 13:35)

    cugetatorul [utilizator]

    In conditiile actuale, exemplul din Bucuresti ar trebui extins/ preluat si in tara; dreapta ar trebui sa aiba un singur candidat, cel putin in toate orasele mari, dar nu numai; sa mai lase orgoliile si sa se gandeasca la binele mai mare...
  • -2 (2 voturi)    
    Daca PNL... (Vineri, 28 februarie 2020, 16:05)

    Gigi Kent [utilizator]

    Daca PNL-ul nu are niciun candidat propriu, cui mai face DNA-ul dosar in douazeci-douazeci? Intreb pentru un prieten ….