Barna, după anunțul PNL de susținere a lui Nicușor Dan: Un mare pas înainte pentru perspectiva unui candidat unic anti-PSD la București

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 27 februarie 2020, 12:39 Actualitate | Politic


Dan Barna si Nicusor Dan
Foto: Agerpres
Susținerea PNL pentru Nicușor Dan este „o veste bună”, susține liderul USR, Dan Barna, precizând că decizia liberalilor este „un mare pas înainte” pentru stabilirea unui candidat unic anti-PSD în București. ​

„O veste bună - PNL tocmai a anunțat că îl susține pe Nicușor Dan, candidatul USR pentru Primăria Capitalei. Anunțul este un mare pas înainte pentru perspectiva unui candidat unic anti-PSD la București”, a scris Dan Barna pe Facebook.

Ludovic Orban a anunțat că a luat decizia de a-l propune pe Nicușor Dan candidat la Primăria Capitalei, susținut de PNL.

„Am convingerea că e cel mai potrivit candidat pentru atingerea celor două obiective fundamentale ale PNL: de a elibera Bucureștiul de domnia despotică a PSD și o bună guvernare a Capitalei”, a spus liderul PNL.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1537 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    //// (Joi, 27 februarie 2020, 12:44)

    GemstonePig [utilizator]

    Hai baieti infigeti odata tarusul in inima psd
  • -2 (2 voturi)    
    deci USR+ va sustine candidatul PNL? (Joi, 27 februarie 2020, 13:49)

    tahomir [utilizator]

    e dragut, ca tocmai si-au pierdut portdrapelul.
    Ce inseamna dom'le viziunea politica, chiar cand ai o Barna in ochi!
    • +1 (1 vot)    
      @tahomir (Joi, 27 februarie 2020, 15:51)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Mai citeste inca o data...!

      "O veste bună - PNL tocmai a anunțat că îl susține pe Nicușor Dan, candidatul USR pentru Primăria Capitalei. Anunțul este un mare pas înainte pentru perspectiva unui candidat unic anti-PSD la București", a scris Dan Barna pe Facebook.”

      Postezi in bascalie!

      Nu-ti este clar ca PNL va sustine candidatul USR...pe Nicusor Dan?
      Nicusor Dan nu a cerut sustinerea PNL...!
      PNL nu avea un candidat mai bine plasat in sondaje decat Nicusor Dan...!
      Nu-ti era clar?
      Dar mutarea lui Orban (cu sustinera lui ND) este una foarte buna pentru PNL...il mai scoate din umbra in care intrase cu nereusitele din ultimul timp...!
      Ce sa-i faci....asa este cand iti place sa te auzi vorbind...tu sa te duci in fata parlamentului sa-ti dea votul de incredere si sa vorbeasca gura fara tine sa spui ca vrei de fapt ca guvernul tau sa nu treaca, ca sa ajungi la anticipate!
      A priceput si Orban intre timp...si nu mai aminteste de anticipate!

      Faptul ca “dreapta” incet, incet va avea un singur candidat este cel mai bun lucru pentru Bucuresti!
    • +1 (1 vot)    
      Cum muriti voi pezedistii (Vineri, 28 februarie 2020, 10:51)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      de dragul USR si PNL, acum cand naparca voastra e pe faras.
      Trebuiau sa faca de data trecuta treaba asta si probabil ca lucrurile ar fi mers mult mai bine si nu numai in Bucuresti.
  • -2 (2 voturi)    
    am ajuns pe marginea prapastiei (Joi, 27 februarie 2020, 13:52)

    cucuveaua mov [utilizator]

    trebuie sa facem un pas inainte
    iar nicusor pare sa fie pasul necesar
  • +1 (1 vot)    
    nu poci crede... (Joi, 27 februarie 2020, 14:30)

    ..13 [utilizator]

    Este ceva aproape de vis - un candidat care este propus de PNL si oarecum sustinut de USR.

    Bine!

    Ar putea sa fie si mai bine daca si PLUS ar sustine aceasta propunere si sigur va avea loc si Voiculescu in noua schema.

    Nu ar mai ramane decat bucurestenii sa vina hotarati la vot - stampila aplicata pe un candidat unic este echivalentul tarasului asa cum spunea Gemstone.

    Zau ca se poate!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu este propus (Joi, 27 februarie 2020, 15:54)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      De PNL...este sustinut candidatul USR de catre PNL...!
      Nu incerca sa induci in eroare postacule!