PSD bagă coronavirusul în criza politică. Ciolacu, alarmist: România se află în fața unui pericol iminent. Cred că intrăm în altă etapă politică

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 24 februarie 2020, 12:31 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
​​PSD se folosește de coronavirus în strategia legată de criza politică, Marcel Ciolacu anunțând, nici mai mult, nici mai puțin, că „România se află în fața unui pericol iminent”. Șeful interimar al social-democraților a pus chiar sub semnul întrebării congresul partidului programat la finalul acestei săptămâni.

„România se află în fața unui pericol iminent provocat de coronavirus. Cred că intrăm în altă etapă politică, e cazul ca toți politicienii să revină la agenda românilor, iar Guvernul să vină cu un plan de măsuri către cetățeni, explicat”, a spus Marcel Ciolacu, la finalul sedinței conducerii partidului.

El a precizat că pesediștii au discutat despre Congresul care este programat la finalul acestei săptămâni, pe 29 februarie.

„Am avut discuții și despre congres. Prioritatea PSD este acest pericol iminent care ne paște pe noi ca români. (...) E o decizie luată, în cazul în care nu există acest pericol și putem să nu punem în pericol membrii de partid, primarii, delegații de partid”, a mai spus liderul interimar al PSD.

Reamintim că în România nu s-a înregistrat, până în acest moment, niciun caz de coronavirus.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3015 vizualizari

  • +15 (23 voturi)    
    mai ramane... (Luni, 24 februarie 2020, 12:36)

    sfarleaza [utilizator]

    ...sa anunte ca Soros a facut intelegere cu Orban sa declanseze epidemia in Ro :))
    • -1 (3 voturi)    
      zxzxzxz (Luni, 24 februarie 2020, 15:23)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

      Nu lua usor prerogativele ironiei ! Nu CORONAVIRUSUL e de vină unde am ajus,Asta e absolut sigur. Maine vei avea prilejul unor surprize uriașe. Ministrul de externe al REPUBLICII MOLOTOVA , celebrul A. CIOCOI se va afla in fata PARLAMENTULUI UNGARIEI , unde va cuvânta , probabil chiat în prezenta lui VICTOR ORBAN. : Si te asigur că vor fi mari surprize in declaratiile ipochimenului antiromân, dar frate la cataramă cu unii ...români ! Acest CIOCOI pregătește vizita OFICIALĂ in UNGARIA a lui IGOR DODON, preseditele PUTINIST al zisei Republici... al doilea stat romanesc din EUROPA . S-auzim de bine !
  • +15 (25 voturi)    
    va e teama ca-l pierdeti pe iliescu? (Luni, 24 februarie 2020, 12:37)

    qwerasdf [utilizator]

    de va ambalati ca motorul de mobra?!
    • +2 (2 voturi)    
      astia (Luni, 24 februarie 2020, 17:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      sunt in stare sa decreteze stare de necesitate numai sa nu piarda mandatul de parlamentar, mandat care le aduce pensia aia speciala, aia care a fost anulata (la misto) cu o lege neconstitutionala.
  • +12 (22 voturi)    
    România se află în fața unui pericol iminent! (Luni, 24 februarie 2020, 12:38)

    ipolitic [utilizator]

    PSD se intoarce! (cu 360 de grade)
  • -5 (17 voturi)    
    Zice bine (Luni, 24 februarie 2020, 12:39)

    tontu [utilizator]

    Nea Marcele din pacate ai dreptate, daca nu votati guvernul Orban ar trebui sa mergeti peste Klaus sa-i propuneti un guvern de larga sustinere politica, eventual de tehnocrati.
  • +17 (25 voturi)    
    fie Vrancea, fie Dolj fie la Cacana de Olt (Luni, 24 februarie 2020, 12:40)

    un domn [utilizator]

    virusul chinezesc este Mic Copil in lupta cu Ciuma Rosie de P$D !

    culmea !

    Toata Europa este sub Asediu insa Romania are imunitatea mare datorita Asaltului de Aproape Doua Decenii al Ciumei Rosii !
  • +6 (6 voturi)    
    ahahahahaha (Luni, 24 februarie 2020, 12:45)

    liviu_ [utilizator]

    se bazeaza pe frica oamenilor pentru a castiga capital politic, pt a numi un PM care-i convine etc...

    tipic psd... oamenii mor si ei isi fac campanie...
  • +6 (8 voturi)    
    PSD- Virsul Romaniei (Luni, 24 februarie 2020, 12:58)

    Kosmos [utilizator]

    Acest partid impreuna cu PNL sunt virusii ROmaniei care dreneaza organismul numit Romania de resurse
    PArazitii din PSD si PNL nu numai ca nu sunt in stare sa produca ceva coerent si sanatos pt societate dar pun in pericol viata Romaniei.
    Deparazitarea Romaniei trebuie sa fie prioritara , organismul trebuie sa intre oin carantina si aplicat tratamente specifice deparazitarii.
  • +7 (7 voturi)    
    Desigur, (Luni, 24 februarie 2020, 12:58)

    ABBV [utilizator]

    citat: " e cazul ca toți politicienii să revină la agenda românilor". Ce ar fi sa ne spune-ti cun e cu alte agendele alea? Ce ar fi sa returnati tot ce ati incasat venituri de la stat (de la noi!) cu dobanda? Ce ar fi sa intelegeti ca nu aveti legitimitate si sa demisoanati ?
    In contextul celor afirmate, demisia ar trebui sa intervina in secunda doi dupa declaratia! Hienelor, nu demonstrati altceva decat incalcarea constitutiei art. 2 punctul (1), Poporul este suveran!
    Pentru popor sunteti mai rau decat un virus!
  • +9 (9 voturi)    
    mie dor de dementu de DAEA! (Luni, 24 februarie 2020, 13:24)

    Francisc 1 [utilizator]

    cormoranvirus !
    • +4 (4 voturi)    
      )))) ala i Antidotul ))))) (Luni, 24 februarie 2020, 13:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      powered by Ciuma Rosie ))))