Victor Ponta profită de coronavirus - „o situație de o gravitate fără precedent” - pentru a-l propune pe Raed Arafat premier

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 23 februarie 2020, 20:40 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta a invocat duminică seara „o situație la fel de dificilă” ca la cutremurul din 1977, având în vedere apariția coronavirusului în Italia, țară unde se află o comunitate puternică de români, și a profitat de ocazie pentru a-l propune prim ministru pe Raed Arafat.

România se află într-o „situație la fel de dificilă ca în 1977” iar președintele Klaus Iohannis insistă să-l numească pe Ludovic Orban - „un măscărici” - prim ministru pentru a ajunge la alegeri anticipate, a declarat Ponta, invitat la Antena 3.

Acesta a vorbit despre o „situație de o gravitate fără precedent cu care nu ne-am mai întâlnit” și, în acest condiții, „mâine l-aș propune pe Raed Arafat prim ministru”.

În ceea ce privește votul de mâine din Parlament pentru premierul desemnat, Ludovic Orban, Ponta a afirmat că nu va vota: „Nu participăm la acest circ”.

Însă Victor Ponta spune că ar vota un guvern de tehnocrați, cu garanția că premierul desemnat nu va participa la alegerile din toamna acestui an.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9192 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Tupeu maxim de borfas (Duminică, 23 februarie 2020, 20:54)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Dupa atatea dezastre, cum sa vii cu asemenea propunere !?
    Si inca ceva, daca nu este blat intre partenerele useliste, care este explicatia pertinenta a pnl ca dupa trei luni de guvernare, sus-numitul, este inca in functie ?
    • +20 (22 voturi)    
      Chiar tupeu de infractor (Duminică, 23 februarie 2020, 21:24)

      bokila1 [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

      arafat premier si concesionam Romania firmelor Deltamed, Deltalift si alte delte?
    • +12 (12 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 23 februarie 2020, 22:04)

      [anonim] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

  • +34 (34 voturi)    
    Nici nu stii daca sa rizi sau sa plingi (Duminică, 23 februarie 2020, 21:03)

    mimiloi [utilizator]

    "cel mai bun prim-ministru al Romaniei"
    Iti vine sa plingi cind te gindesti ce conducatori a avut tara asta si iti vine sa rizi de idioteniile care le ies din gura.
  • +17 (17 voturi)    
    Victor Ponta profită de coronavirus (Duminică, 23 februarie 2020, 21:13)

    cristi_an [utilizator]

    pentru a se face de maro cu o declaratie inepta.
    cititi, va rog, ce a zis asta apoi 5min ganditi-va pe ansamblu la functia de prim-ministru...si realizati cat de cretin si lipsit de moral sa lansezi asa declaratie!
  • +10 (10 voturi)    
    /// (Duminică, 23 februarie 2020, 21:13)

    GemstonePig [utilizator]

    Domnu Calafat are halat pare calificat, chiloti rosii cu secerea si ciocan are, e in politica de 30 de ani... e roman de-al nostru
  • +13 (15 voturi)    
    Infractorul (Duminică, 23 februarie 2020, 21:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    POntacule, au uitat ca esti un plagiator odios, purtatorul servietei puscarasului Nastase? Nicu un scuipat nu meriti, politruc ordinar si jegos.
  • +14 (16 voturi)    
    Nu-l credeam așa dobitoc pe copist. (Duminică, 23 februarie 2020, 21:32)

    prec [utilizator]

    Probabil nu l-am analizat prea bine. sau nu s-a dezvăluit el în toată „splendoarea” sa. Și noi credeam că Veorica-i bătută-n cap.
  • +19 (21 voturi)    
    raed arafat (Duminică, 23 februarie 2020, 21:43)

    thebblack [utilizator]

    asta nu e vedeta care a coorodonat cu atata succes urmarile dezastrului de la clubul colectiv? prim ministrul romaniei? presedintele galaxiei ba!
  • +22 (22 voturi)    
    Hai mai Victoras (Duminică, 23 februarie 2020, 21:54)

    ady77 [utilizator]

    Doar atat?
    Dar Banicioiu nu vrea?
    Nu zicea el ca avem de toate la Colectiv, sau uitasi?
  • +15 (17 voturi)    
    raed arafat ?! (Duminică, 23 februarie 2020, 22:15)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    VADE RETRO SATANA !!
  • +17 (17 voturi)    
    lol Monta (Duminică, 23 februarie 2020, 22:16)

    AnderT [utilizator]

    "cel mai bun premier" a ras... Noapte bună... fă!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Ba' "baeti", mai usor! (Duminică, 23 februarie 2020, 22:30)

    Mihai Vls [anonim]

    Mai usor cu (ceea ce consider eu a fi, criminalul cu sange pe maini) "pianul" pe scari! S-a gasit Latraul national sa-l propuna pe ... "Mossad" Arafat. Sa ne amintim avionul din munti, elicopterul de pe lac, clubul Colectiv, ... si mai cate?!
  • +16 (16 voturi)    
    Sarmana Romanie! (Duminică, 23 februarie 2020, 22:32)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...pisicuta, cel mai bun pemier al tuturor timpurilor. Dupa o astfel de propunere, pun intrebarea dc se afla in deplinatatea facultatilor mentale?
  • +14 (14 voturi)    
    Colectiv (Luni, 24 februarie 2020, 0:26)

    NeculaiBuhai [utilizator]

    Ponta-Arafat-Colectiv
  • +5 (5 voturi)    
    sa-l ia... (Luni, 24 februarie 2020, 7:46)

    anion [utilizator]

    ... pe Arafat acasa la el Puie Monta! Sa salveze de la coronavirus familia lui si a lui popa nebanuit de priceput in meandrele financiare. Daca scapa el de coronavirus Romania are de castigat.
    • +1 (1 vot)    
      no... (Luni, 24 februarie 2020, 13:46)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui anion

      Ca exact asa am scris si io ...

      Nu citisem comentariul dvs...
  • +4 (4 voturi)    
    sa mori tu?! (Luni, 24 februarie 2020, 9:32)

    liviu_ [utilizator]

    NU e o situatie naspa pt romania... da e pt china, dar ultima data cand an verificat nu suntem in china. stiu ca e visul pesedeilor dar ...

    cat despre arafat... pai arafat e urgentist (ma rog in ultimul timp e lingau psd, dar asta e alta discutie) NU se ocupa cu epidemii! Daca vroiai il propuneai pe unu de la babes de exemplu... dar tu doar vrei sa ai premier de la psd (apropos nu erai la cutite cu psd?!)

    PS: dar la colectiv cum v-ati descurcat ma leprelor?! ca aia mureau din cauza... multor chestii si voi va laudati pe la tv!