Andrei Caramitru: Îmi pare rău că am făcut campanie pe Facebook pentru Iohannis în turul al doilea

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 februarie 2020, 1:32 Actualitate | Politic


Andrei Caramitru
Foto: Facebook
Andrei Caramitru, membru USR, a afirmat că regretă faptul că a făcut campanie pe Facebook pentru Klaus Iohannis în turul al doilea al alegerilor prezidențiale, scrie Mediafax.

„Îmi cer scuze oficial ca am făcut campanie pe Facebook pentru Iohannis în turul 2. Îmi pare rău. Trebuia boicotat votul”, a scris Andrei Caramitru, vineri, pe rețeaua de socializare.

În turul al doilea al prezidențialelor de anul trecut au intrat Klaus Iohannis și Viorica Dăncilă. Liderul USR Dan Barna s-a clasat pe locul trei, însă a îndemnat partidul să îl susțină pentru un nou mandat pe actualul șef al statului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8862 vizualizari

  • +3 (15 voturi)    
    Cu alte cuvinte (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 1:30)

    Lovercraft [utilizator]

    Recunosc că am fost un bibol prost....
  • +2 (14 voturi)    
    Unii... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 1:49)

    Stef_and [utilizator]

    Dupa ce ca sunt prosti, mai si recunosc cat de prosti sunt... asta da chiar dovada de prostie.
    Aschia nu sare departe de copac.
  • +4 (14 voturi)    
    Altceva ar fi fost mult mai amuzant... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 2:02)

    Sparafucile [utilizator]

    De pilda, sa iasa Barna presedinte iar dupa o vreme Caramitru sa regrete ca n-a sprijinit-o pe Dancila inca de la primul tur. Vorba lui Churchill, dupa ce l-au sprijinit pe Stalin in razboi: WE CHOSE THE WRONG PIG.
  • +4 (12 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 2:07)

    mitg [utilizator]

    Tu eroule, ai facut campanie pe Facebook ...
  • -1 (15 voturi)    
    Ia sa recite o poezie de-a lui tat-su (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 2:57)

    ruskimushki [utilizator]

    marele actor mai ceva ca Eastwood.
    Una despre marele conducator.
    Stiu ei care.
    Doar is comunisti amandoi.
    • +2 (4 voturi)    
      Ehe , ce ti-e si cu traseistii astia ... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 11:42)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

      Și mai are o zicere, pe care cred că o apreciază mult liberalii, întrucât l-au luat la sânul lor... a spus atunci când Sevill Shaideh a fost propusă premier de Dragnea. Domnul Chirica s-a opus și a zis: „domne, eu sunt din Suceava, din nordul Moldovei, eu sunt urmașul lui Ștefan cel Mare, nu pot să fiu de acord cu o turcoaică”. Ăsta a fost argumentul acestui „liberal de viță”. Îl și văd cum va începe să vorbească și va declara că alta era la inima lui, că a fost liberal din tată în fiu de fapt, o să-și găsească rădăcini pe la Florica, pe la Brătieni.v-ati prins , e vorba de primarul de iasi ,chirica !
      • 0 (2 voturi)    
        chirica ar fi mai degraba chirita (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 16:39)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        de tantalau, tot asa.
        il pui primar intr-un sat din state, intr-o saptamana castiga 20 ani bulau cu executare imediata si confiscarea averilor.
        statul mafiot roman este ajutat mult sa traiasca de statul mafiot pancomunist, cu sediul principal la moscva.
  • +5 (17 voturi)    
    Stai linistit (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 6:11)

    AMDATi [utilizator]

    ca nu te-a luat nimeni in seama
    • +2 (2 voturi)    
      fi sincer... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 16:42)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui AMDATi

      il iubesti pe iohanis , ca sa stim cu cine avem de-a face ! ai vazut ce sa-u urcat banii pe el la C.E. !nici nu poate sa-i care acasa , atatea tone de bani...unde esti tu ,U.K.?!
  • -1 (5 voturi)    
    de aceea ati votat ieri cot la cot cu PSD impotriv (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 8:52)

    Ionionx [utilizator]

    Nrmal ca-ti pare rau. Daca nu-i faceai lui Ihannis camnpanie, castiga prasta satului, Dancila, FAVORITA VOASTRA....cum dealtfel si perversul barba a declarat.
  • +3 (3 voturi)    
    prost (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 11:17)

    Ilidia [utilizator]

    E cam dus cu pluta individul...
  • +2 (4 voturi)    
    TARE SUNT CURIOS DACA... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 11:24)

    muscha mbanana [utilizator]

    Tasu a avut carnet de membru sub perna la revolutie ?cum ia spus lui dinescu : mircea fare ca lucrezi , asa si fisu' ia spus lui barna si acum se plange ca WE CHOSE THE WRONG PIG.. ce-mi placea Vadim ,cand il facea ratoi sasait pe tasu !
  • +1 (5 voturi)    
    Caramitru Andrei (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 11:29)

    CristescuPRadu [utilizator]

    Cred ca ar trebui ca dl Caramitru Andrei sa aiba un pic de jena cand se dezice de ceea ce a facut si a zis si anume ca-i pare rau ca facut campanie pt dl Johannis. Cine o sa-l mai creada de acum inainte de ceea ce va spune ? Daca tacea filozof ajungea !
    • +2 (2 voturi)    
      ce filozof sasait ... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 16:45)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui CristescuPRadu

      ar trebui sa ia niste pietre-n gura si el si tasu ca sa vorbeasca hotarat si clar ,nu sa stea cu mana intinsa la cerseala , cat a "luat " tasu de la T.N.?
  • +1 (3 voturi)    
    slava lui Stefan cel Mare si Sfant... (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 11:43)

    muscha mbanana [utilizator]

    Și mai are o zicere, pe care cred că o apreciază mult liberalii, întrucât l-au luat la sânul lor... a spus atunci când Sevill Shaideh a fost propusă premier de Dragnea. Domnul Chirica s-a opus și a zis: „domne, eu sunt din Suceava, din nordul Moldovei, eu sunt urmașul lui Ștefan cel Mare, nu pot să fiu de acord cu o turcoaică”. Ăsta a fost argumentul acestui „liberal de viță”. Îl și văd cum va începe să vorbească și va declara că alta era la inima lui, că a fost liberal din tată în fiu de fapt, o să-și găsească rădăcini pe la Florica, pe la Brătieni.Zise chirica ...
  • +2 (2 voturi)    
    comentariu (Sâmbătă, 22 februarie 2020, 13:10)

    Simionas Radu [anonim]

    Imi plac oamenii hotarati, dar din articol nu prea se intelege cauza.