Congresul PSD va fi pe 29 februarie sau 7 martie / Formațiunea nu va avea niciun candidat condamnat, spune Ciolacu

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 19 februarie 2020, 21:11 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook
Congresul în care PSD își alege noua conducere va avea loc în 29 februarie sau în 7 martie, a declarat, miercuri seara, președintele interimar Marcel Ciolacu. Acesta a precizat că s-a decis ca partidul să nu aibă niciun candidat pe numele căruia să existe o soluție definitivă a unei instanțe.

”Am stabilit pe 29 februarie data Congresului, dar în BPN de luni urmează să fie luată ultima decizie, dacă este pe 29 sau 7. Decizia a fost clară, se va merge cu candidaturi pe proiecte politice și pe echipe. Am mai decis lărgirea comitetului executiv și schimbarea comitetului executiv cu primarii de municipii reședință și președinți de CJ”, a declarat Ciolacu la finalul CEX.

Acesta a subliniat că ”PSD nu va avea niciun candidat care are o hotătâre definitvă a unei instanțe, fie că e o candidatură la aleși locali sau la parlamentari”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1506 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    condamnat (Miercuri, 19 februarie 2020, 21:24)

    cristi_an [utilizator]

    inca*
  • 0 (2 voturi)    
    Și Bălălău!? (Miercuri, 19 februarie 2020, 21:59)

    prec [utilizator]

    Că ăla este cel mai reprezentativ.
  • +3 (3 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 19 februarie 2020, 22:14)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Pai daca tot "pentru ca putem", e pacat sa nu mai bagati un condamnat penal la inaintare.
    Tristii astia chiar au impresia ca daca baga oameni aparent "curati", castiga electorat. Hahahahaha!

    PSD, voi vota pentru tine ca sa ai si tu 15%, in loc de 14.99% hahahahaha !!!

    Apropo, Congresul asta PSD e cam din scurt, nu mai bine il faceti pe 31 Februarie sau, chiar mai bine, pe 31 Aprilie? De ce atata graba??? Sa fie cu noroc de sfarsit de luna. Sfarsit de luna, sfarsit PSD, ca sa fie asa, cu laitmotiv.
  • +3 (3 voturi)    
    M...E psd @opiniepolitica (Miercuri, 19 februarie 2020, 22:48)

    transpenibilus [utilizator]

    psd, nici nu stii
    cat de mic incepi sa fi !!!
  • +1 (1 vot)    
    Dar unde l-ati gasit? (Miercuri, 19 februarie 2020, 23:00)

    Dalinar [utilizator]

    Ca daca nu e, va fi!!!
  • +1 (1 vot)    
    coruptie (Joi, 20 februarie 2020, 2:50)

    milache [utilizator]

    Bine ca puscariasul Nastase da lectii de etica politica pe A3 !
  • +1 (1 vot)    
    Demisia (Joi, 20 februarie 2020, 8:20)

    toni_uk [utilizator]

    Cu asta Ciulacu și-a semnat demisia:)))