Ludovic Orban, înaintea moțiunii: Suntem pregătiți pentru orice variantă

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 5 februarie 2020, 11:16 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Premierul Ludovic Orban a declarat miercuri, înaintea votului pentru moțiunea de cenzură, că liberalii sunt pregătiți „pentru orice variantă”.

„Suntem pregătiți pentru orice variantă”, a spus Orban, când a sosit la Parlament, unde la ora 12:00 va începe discutarea moțiunii de cenzură depuse de PSD.

După supunerea moțiunii la vot, „vom convoca forul statutar al PNL”, a mai spus Ludovic Orban.

Ultimele calcule din Parlament indică faptul că moțiunea are șanse să treacă, mai ales după ce Victor Ponta a anunțat că va susține demersul social-democraților.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1198 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    pai cum esti pregatit pentru ambele variante? (Miercuri, 5 februarie 2020, 11:37)

    cucuveaua mov [utilizator]

    acum cateva ore era sigur ca nu trece acum este deja pregatit si pentru cealalta varianta?
    o fi pregatit, a terminat treaba aseara
    • 0 (0 voturi)    
      pai (Miercuri, 5 februarie 2020, 13:37)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

      asta inseamna ca motiunea va trece.
  • +1 (3 voturi)    
    Nu cred... (Miercuri, 5 februarie 2020, 11:43)

    Gigi Kent [utilizator]

    Nu cred ca sunt pregatiti pentru varianta in care alegerile locale raman intr-un singur tur iar cele parlamentare se realizeaza la termen.
  • -1 (3 voturi)    
    Declaratia lui orban (Miercuri, 5 februarie 2020, 11:56)

    Theros [utilizator]

    Dragi romani nu va mai luati dupa aberatiile acestui TRADATOR, ANALFABET, PUPINCURIST, CORUPT etc !!Are un TUPEU CARE DEPASESTE ORICE LIMITA!! Plavanul il foloseste sa-i atinga scopurile meschine , departe de INTERESELE NATIONALE!! Ma
    intreb si va intreb de ce a ajuns acest plavan sa fie din nou PACOSTEA ASUPRA ROMANIEI!! CINE A PLATIT SI DE CE!! Daca NUUU punem piciorul in prag , ajungem mai rau ca Uganda , acolo unde plavanul ar putea sa se duca in excursie!! Parafreaznd pe fotul europarlamentar englez va spun ca ARECIEZ POLITICA LIBERALA DAR II URASC PE ACTUALII PARATI LIBERALI!! DUMNEZEU SA NE AJUTE SA SCAPAM DE TAMPITI CA orban, roman, rares bogdan,anaormala de turcanu , gorghiu si celelate lepre de pe la munca, interne , dezvoltarea regionala!!
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Miercuri, 5 februarie 2020, 12:38)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Theros

      Departe de interesele nationale dar l-au votat 66% dintre romani.
  • -1 (3 voturi)    
    Varianta cea mai buna (Miercuri, 5 februarie 2020, 12:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sa plecati de la guvernare ca deja ne-am lamuri ca nu sunteti buni de nimic. PNL = USL + PDL, doua mafii reunite care deja au batut palma cu ce a mai ramas din psd.
    • 0 (0 voturi)    
      ce au avut in comun alianta da si usl? PNL (Miercuri, 5 februarie 2020, 12:36)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      unii injura usl, altii injura pdl.
      si cu toate astea pnl este pe primul loc
      ciudat
  • 0 (0 voturi)    
    astia sunt mai rai ca PSD (Miercuri, 5 februarie 2020, 14:32)

    Stefan534324 [utilizator]

    sincer mi-e dor de viorica