VIDEO Primarul PSD din comuna Jebel (Timiș): Am crezut că dacă mărim pensii și salarii, lumea va sta slugă în fața noastră

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 31 ianuarie 2020, 20:07 Actualitate | Politic


Sabin Bociu
Foto: Captura YouTube
Un primar PSD din județul Timiș le-a transmis colegilor săi că social-democrații au crezut că prin mărirea salariilor și pensiilor toată lumea ”va sta slugă” în fața lor, dar, a subliniat el, oamenii ”nu mai pot fi manipulați de către baronii locali”.

”Am crezut atunci că dacă dăm niște bani pentru mărirea pensiilor și a salariilor, toată lumea va sta slugă în fața noastră. Nu este așa! Însăși generațiile de pensionari nu mai sunt cele de acum 30 de ani, sunt pensionari tineri, care la Revoluție aveau 30-35 de ani. Nu mai pot fi manipulați de către baronii locali îndeosebi din zonele mai defavorizate, mai sărace”, a spus Sabin Bociu, primarul comunei Jebel, în timpul conferinței de alegeri a Organizației PSD Timiș.

Primarul a spus acest lucru după ce a subliniat că trecutul a arătat că acolo unde președintele are în jur o echipă de oameni ”fără de coloană”, ”Yes, man”, care ”urmăresc doar interesele lor, nu ale partidului, fac să se întâmple dezastrul care s-a întâmplat recent cu formațiunea noastră politică”.

Declarațiile au fost semnalate inițial de Digi24.

Declarația privind mărirea salariilor poate fi ascultată la min. 29.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14169 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    Păi a stat sluj in fata voastra (Vineri, 31 ianuarie 2020, 20:40)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    - Haita de magistrati ai mme Corbu - toti fiind infractori sai complici e-ai lor, cu salarii NESIMTITE
    - Brutele numite Jandarmi, cei care au otonogit si gazqr in masa ca aevrarati CRIMINALI ce sunt
    - slugile din Politie = Militie aflai n solda hotilor si complic cu ei

    Toti ei de mai sus v-au tradat dar trag aceleasi foloase de la gubernarea „liberala” (uslașo-basista)
  • +23 (27 voturi)    
    sa aveti parte de placute suedeze ... 1000 de ani (Vineri, 31 ianuarie 2020, 20:46)

    linarel [utilizator]

    pana va saturati ... sunteti nasatui de bani , case, masini, privilegii ...samd
  • +20 (20 voturi)    
    Pai inca mai sta (Vineri, 31 ianuarie 2020, 21:25)

    Dalinar [utilizator]

    Guguveauamaro, mazeta, chingdavid, icsgrohu, niuluk and co. Fara succes, dealtfel!
  • +18 (20 voturi)    
    Mentalitatea comunismului (Vineri, 31 ianuarie 2020, 21:28)

    levierul [utilizator]

    Banii de salarii sau de pensii nu sunt ai PSD și nici ai PNL, dar prostii nu au cum să priceapă asta
    • +10 (10 voturi)    
      Corect! (Sâmbătă, 1 februarie 2020, 8:52)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Atat bugetarii, cat si asistatii social sunt in continuare convinsi ca banii statului nu provin de la noi, contribuablii, ci are Liderul suprem (primar, premier, Presedinte) un sac fara fund, plin cu bani.
      Daca este un tatuc rau, ca Basescu, taie pensiile si salariile, dar daca este un Daddy bu, ca Dracnea, sau o mamica buna, precum Olgutza, le dubleaza salariile si pensiile! "
      Votantii pedesereului nu se intreba nicioadata "dar de unde banii?" ...
      • +2 (4 voturi)    
        Banii, (Duminică, 2 februarie 2020, 7:31)

        nickart [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        nu sunt ai nostri, ci a urmasilor nostri s-a urmasilor urmasilor nostri, ei vor plati nesabuinta guvernatilor de azi.
        • +2 (2 voturi)    
          Este vorba de imprumuturi (Duminică, 2 februarie 2020, 17:18)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui nickart

          Referitor la DATORIA EXTERNA se poate face afirmatia asta: banii, plus dobanzile accumulate, vor trebui platiti de "urmasilor urmasilor nostri"!
  • +17 (19 voturi)    
    de asta (Vineri, 31 ianuarie 2020, 21:47)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    va spune lumea ca aveti mentalitate de Ev Mediu intunecat ! De asta nu poate sa va mai voteze nicio fiinta rationala !
  • +11 (13 voturi)    
    Lacrimi de crocodil! (Vineri, 31 ianuarie 2020, 21:48)

    constatator [utilizator]

    Doar cei ce nu v a cunosc cu adevarat, v a m ai dau crezare si voteaza, adica asistatii sociali si pensionarii. C are fiind atat de saraci, se agata de ultimele sperante pe care voi psd ul le promiteti si repetati de 30 de ani. Romania nu s a modernizat, fara autostrazi, spitale moderne, invatamintul este ev mediu si mentalitatea noastra la pamant. Orice s ar shimba in viitor in acesta tara nu cred ca vre o data acesti impostori , tradatori vor plati in vreun fel.
  • +12 (16 voturi)    
    Bugetarii vă sunt credincioși, n-avea grijă! (Vineri, 31 ianuarie 2020, 22:08)

    Tayen [utilizator]

    Și pensionarii speciali.
    Doar de „dragul” lor ați ruinat țara asta....
  • +14 (16 voturi)    
    Ce scarba imi e de ei (Vineri, 31 ianuarie 2020, 22:12)

    Anonym [utilizator]

    Si de cei ce nu au curajul sa recunoasca realitatea unei gasti de interlopi, impostori si incompetenti.
    "Adevarul te va elibera!"
  • +13 (13 voturi)    
    Ia sa cautam in Dex, ce inseamana: (Vineri, 31 ianuarie 2020, 23:38)

    Miky113 [utilizator]

    mafioti= v2: Grup de indivizi cu preocupări dubioase

    , sau altfel spus: "ca porku in cucuruz" !

    , adica nu stii sa te opresti, si nu te intereseaza conseciintele faptelor, si mai grohaii din cand in cand .

    "Noi suntem cei mai buni adminsitratori: dupa noi potopul" !

    Morala : mistretul, cu glont de argint se domesticeste.
    • +2 (2 voturi)    
      Sau (Sâmbătă, 1 februarie 2020, 11:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Miky113

      Sa fie Soleymanittzi cu o Drona de la Campia Turzii
  • +1 (1 vot)    
    Deapre adevar (Duminică, 2 februarie 2020, 17:53)

    Ion Seceleanu [anonim]

    Irfositi, va rog, ceva timp din pretioasa dumneavoastra existenta, ascultand cate ceva din cele rostite la PSD Timis, in data de 26 ianuarie 2020(conform fundalului de pe scena). In ziua aniversara a fostului iubit conducator,un primar cu cinci mandate la activ,poate si sase, un primar PSD spune adevarul. Crunt dar adevarat.AScultati si minunati-va.Pe 26 in Timisoara.... maine-n toata tara.Parca am mai auzit de asa ceva,acu ceva ani.Spireitul nou,de curaj si onestitate trebuie sa va anime in continuare.Pacat ca spre sfarsitul conferintei ...
    Sa auzim numai de bine.