Președintele USR Olt, prins la volan deși avea permisul suspendat, a demisionat din partid

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 30 ianuarie 2020, 20:45 Actualitate | Politic


Silviu Cristian Anton
Foto: Facebook/ Silviu Cristian Anton
Președintele USR Olt, Silviu Cristian Anton, a anunțat, joi, că a demisionat din partid, după ce a fost prins conducând mașina deși avea permisul suspendat, relatează Mediafax. „Am luat o decizie greșită, pe care mi-o asum în totalitate”, a scris politicianul pe Facebook.

Liderul USR Olt, Anton Silviu Cristian, a anunțat pe pagina sa de Facebook, faptul că demisionează din partid și explică decizia: a fost prins de polițiști la volan deși avea permisul suspendat.

„Astăzi (joi – n.r.) este o zi tristă pentru mine pentru că trebuie să îmi anunț demisia din USR! Din păcate am luat o decizie greșită pe care mi-o asum în totalitate: deși aveam permisul suspendat pe 30 zile (peste 4 zile urma să îl recuperez) și nemaiavând răbdare am condus totuși mașina personală pentru a-mi lua fetițele de la școală. Am fost oprit de un echipaj al poliției rutiere și mi s-a întocmit un dosar pentru conducere fără permis. Am încredere în Poliția rutieră că și-au făcut datoria. În această situație eu am fost cel care nu a respectat legea și vina îmi aparține”, a scris președintele USR Olt pe pagina sa de Facebook.

Acesta și-a cerut scuze colegilor săi din USR și simpatizanților pentru situația creată și îi asigură că el va rămâne votant USR.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1183 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Pai (Joi, 30 ianuarie 2020, 20:53)

    feroviarul123 [utilizator]

    Daca nu era beat degeaba. E prea cald si deia nu avea nevoie de antigel. Ia sa vina -10 grade sa vezi băutura la volan.
    • 0 (0 voturi)    
      Afurisit (Joi, 30 ianuarie 2020, 23:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Esti Acaree Paun
      • 0 (0 voturi)    
        Mersi (Joi, 30 ianuarie 2020, 23:39)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ma străduiesc sa ma abțin.
  • 0 (0 voturi)    
    De bun simț (Joi, 30 ianuarie 2020, 20:54)

    fdaniel [utilizator]

    Fără "bă, tu știi cine sunt eu?" sau alte figuri de politician "clasic".
  • -1 (3 voturi)    
    wow...astia cu dreptatea si corectitudinea in gura (Joi, 30 ianuarie 2020, 20:55)

    Je__ [utilizator]

    nu pot sa cred, asa ceva nu se poate...jos ciuma rosie...stat de drept...barna presedinte....furam cu legal si cu contracte de consultanta....#resist !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Kim Jong Oprishan - obershef Vrancea (Joi, 30 ianuarie 2020, 21:22)

    un domn [utilizator]

    https://opiniabuzau.ro/oprisan-ramane-cu-permisul-in-buzunar-dupa-ce-a-dat-peste-cap-radarul-politiei-buzoiene-pe-e85/


    Asta are soriciul de un metru grosime
  • +1 (1 vot)    
    mah (Joi, 30 ianuarie 2020, 22:39)

    nikita11 [utilizator]

    eu zic: respect. Omul a gresit, isi asuma(de-adevaratelea) si se retrage din conducere. Putea sa spaguiasca organul si sa riste sa devina santajabil el ca persoana si partidul carei filiala a condus-o, sa-si puna colegii in situatii jenante. In schimb a ales sa aiba coloana deosebit de dreapta, a recunoscut vina dar si faptul ca politistii chiar isi faceau datoria si se retrage sa isi ispaseasca pedeapsa. Oameni din astia sunt pe jumatate iertati, dupa o vreme va putea reveni, in continuare nesantajabil pt ilegalitatea respectiva. Rar asa ceva la romani, cu atat mai putin la politicieni. Cum spuneam, jos palaria.