PSD a strâns semnăturile pentru depunerea moțiunii de cenzură. Olguta Vasilescu: Vom negocia cu toată lumea

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 20 ianuarie 2020, 11:29 Actualitate | Politic


Lia Olguta Vasilescu
Foto: HotNews.ro, EurActiv.ro
Toți parlamentarii PSD au semnat pentru depunerea moțiunii de cenzură împotriva Guvernului Orban, demers ce va fi susținut și de UDMR, a anunțat luni, Lia Olguța Vasilescu.

„Toți colegii mei au semnat”, a precizat fostul ministru.

Pentru a depune o moțiune de cenzură este nevoie de semnăturile a cel puțin a 25% dintre parlamentari, respectiv 116. În acest moment PSD are 198 de parlamentari.

Vasilescu a precizat că moțiunea va fi susținută și de UDMR, iar PSD va negocia „cu toată lumea” pentru succesul acestui demers.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2183 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Nu cu toata lumea (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:39)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Goguța va negocia doar cu infractorii si complicii lor. Un om onest nu poate negocia cu peremista Vasilescu, char daca face parte din Parlamentul Hotiei Nationale
    • 0 (2 voturi)    
      Atat timp (Luni, 20 ianuarie 2020, 12:24)

      unins [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      cat Olguta si cei din vechea garnitura a PSD va avea un cuvant de spus in luarea deciziilor, sigur PSD-ul va pierde tot. Chiar daca va ramane alegerea primarilor intr-un tur, PSD-ul va pierde primari chiar alesi pe listele lor. La mine in localitate, este primar PSD de 4 mandate, dar deja a anuntat ca va trece la PNL daca acestia vor castiga parlamentarele. Si asa vor proceda multi primari pesedisti. Vechii lideri pesedisti, sunt aliatii PNL, chiar fara voia lor.
  • +7 (7 voturi)    
    mobilizare maxim (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:41)

    NOTORIOUS [utilizator]

    cand e vorba sa-si apere ciubucul, avutia si pozitia de lipitori. Macar 1% de s-ar mobiliza asa si cand e vorba de facut ceva pentru cetateni. O autostrada, vreun spital, un sistem online sa nu stai cu orele la coada ca sa obtii un document de la stat.
  • +3 (3 voturi)    
    hai sa ne ..... (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:41)

    dcotoara9 [utilizator]

    redobandim munca asidua de colectare a banului public
  • +1 (3 voturi)    
    Kiseleff 10 - 22 01 2017 - 22 01 2020 (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:52)

    un domn [utilizator]

    Este firesc sa Celebram 3 ani de lupta anti P$D cu festile funcționale și Coliva
  • +7 (9 voturi)    
    mda (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:54)

    liviu_ [utilizator]

    "Olguta Vasilescu: Vom negocia cu toată lumea" - curvele tot curve

    PSD dovedeste inca odata ca-l doare la basc de ceea ce vrea electoratul, si-l intereseaa doar ciolanu. ce sa zic... pai nu ziceati si voi ca vreti alegeri in 2 tururi?
    • -3 (3 voturi)    
      Cand PNL negociaza... sfinti (Luni, 20 ianuarie 2020, 12:44)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Cand PSD negociaza... curve. Masura e dubla.
  • +7 (9 voturi)    
    PS: (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:55)

    liviu_ [utilizator]

    sa ai cele mai proaste scoruri din istorie. sa pierzi rusinos la prezidentiale si totusi sa ai tupeul sa vrei motiune de cenzura..
    asta inseamna sa fii hot tupeist pesedist!
    • +1 (1 vot)    
      Problema-i acuta (Luni, 20 ianuarie 2020, 12:12)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      pensiile speciale ale "alesilor". . .
      Cica guvernul ar urma să își asume răspunderea pe un pachet de legi care să includă alegerea primarilor în două tururi, desființarea Secției Speciale și eliminarea pensiilor speciale.
  • -1 (7 voturi)    
    Vorbele lui Ponta. (Luni, 20 ianuarie 2020, 11:56)

    Lok [utilizator]

    Guvernam ceva? Avem alegeri la toamna. Eu cred ca ne descurcam pana atunci. Ia treceti la munca pentru care sunteti platiti.
  • 0 (0 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Luni, 20 ianuarie 2020, 13:12)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    s-a deschis taraba ...