Manda: ​Nu o să mai susținem proști în funcții publice ca să ne facă de râs

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 9 ianuarie 2020, 18:56 Actualitate | Politic


Claudiu Manda
Foto: Agerpres
​După contrele din trecut cu Viorica Dăncilă care i-a reproșat că a făcut-o proastă, Claudiu Manda iese din nou la rampă și la o ședință de partid le-a spus colegilor că PSD n-o să mai susțină „proști în funcții publice”.

„​Nu o să mai susținem proști în funcții publice ca să ne facă de râs pentru că munca noastră de multe ori ne-o aruncă la coș capacitatea de a vorbi a unora sau altora pe care din păcate i-am sprijinit. Toți acolo în CEx să ne asumăm greșelile, dar să nu le mai facem”, a spus Manda, la sedința PSD Buzău unde a fost reales Marcel Ciolacu șef al organizației.

În timpul campaniei electorale, în noiembrie, Manda și Dăncilă au avut un schimb de replici în ședința CEx, după ce fostul premier ar fi aflat că există o înregistrare în care colegul său o făcea proastă.

"Nu este bărbătește și nu vă face cinste să spuneți că pierdeți alegerile, că mergeți cu o proastă" i-a spus Dăncilă lui Manda în spatele ușilor închise. În replică, Manda a încercat să explice că nu s-a exprimat chiar așa și că a încercat să-i mobilizeze pe primarii PSD. În acel moment, Viorica Dăncilă le-a spus social-democraților: "În cazul ăsta mă retrag din cursa pentru prezidențiale. Dacă sunt jignită și subestimată de colegi nu e cazul să merg mai departe", după care a părăsit sala de ședință. A urmat o pauză în ședința social-democraților. După incident, Manda și-a cerut scuze în biroul lui Dăncilă, astfel încât social-democrații au revenit în ședință.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















16518 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Sa inteleg (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:12)

    unins [utilizator]

    ca veti sustine doar oameni de la alte partide?
    • +18 (20 voturi)    
      Adica... (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:45)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui unins

      ...isi da demisia ?
  • +22 (22 voturi)    
    ca el? (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:24)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ca el? sau aia ca el au voie ?
  • +22 (22 voturi)    
    Lol (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:32)

    Geneme [utilizator]

    Rade ciob de oala sparta ;-)
  • +17 (17 voturi)    
    esti o urma de barbat, (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:35)

    mnicku [utilizator]

    bai specimenule
  • +18 (18 voturi)    
    alt dancilez (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:43)

    DiDiRo [utilizator]

    care se crede destept.
  • +20 (20 voturi)    
    tocmai declaratia lui Manda (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:43)

    Kosmos [utilizator]

    Pune la indoiala planul maret .
    Cum e posibil ca prostii sa nu mai fie sustinuti atata timp cat planurile le fac nerozii din psd gen Manda???
  • +15 (15 voturi)    
    E suficient (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:59)

    Alexa.99. [utilizator]

    sa te uiti atent la fotografia din articol si vei intelege lipsa de logica a afirmatiei lui Manda.
  • +12 (12 voturi)    
    El este primul (Joi, 9 ianuarie 2020, 19:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    prost. Dar si un ticalos, complice cu hotii
  • +12 (12 voturi)    
    Un prost nu mai susține proști ! (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:07)

    asavreau [utilizator]

    De râsul lumii.Au rămas proștii fără susținere.Și cum stați bă acolo?Ca proștii ?
  • +12 (12 voturi)    
    Oho, cata integritate!!! Pleaca singur deci? (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:21)

    V. Istina [utilizator]

    Scoala veche, ia vorbele adversarului pana confuzezi audienta, sa uite cine e hotul, cine e victima... totul sa fie un noroi urat, din care ... salvator... apari tu si explici ordinea lumii. Adica psd-ul e un partid ingeresc, iar toti hotii si talharii sunt doar oameni neintelesi.

    Fugi mai neomule cu mizeriile astea!
  • +14 (14 voturi)    
    Asa este prostul. (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:29)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Se crede cel mai destept.
  • +10 (10 voturi)    
    ciob (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:35)

    Ilidia [utilizator]

    Rade ciob de oala sparta... Intrebarea e care o fi oala si care ciobul?
  • +10 (10 voturi)    
    O fi citit legile prostiei a lui Cipolla? (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:39)

    ty [utilizator]

    Da coruptii ii sustineti ca doar nu va puteti lepada de toti . . .
  • +6 (8 voturi)    
    Ce s-a mai buricat Pavi!!! Hahahaha (Joi, 9 ianuarie 2020, 20:57)

    Dalinar [utilizator]

    Astia I-a spus adevarul verde in fatza si ea s-a simtit jicnita!!!
  • +14 (14 voturi)    
    Pai,tu ar trebui.... (Joi, 9 ianuarie 2020, 21:02)

    gigiN [utilizator]

    ...sa...dispari printre primii.Si nevasta-ta la fel.Cei maxim 3 pesedei destepti or fi plecat de mult din partid.
  • +6 (10 voturi)    
    Fara prosti, se poate. Fara penali, greu la PSD :) (Joi, 9 ianuarie 2020, 21:13)

    CezarN [utilizator]

    Hai, ca niste baieti destepti s-ar gasi pe la PSD. Nastase insusi a fost un tip educat si orice, dar nu prost. Ticalos, hot, penal, pana la urma, dar nu prost.
    Dar FARA PENALI in frunte nu se poate la PSD.Penal sau PENALizabil :) Pur si simplu nu au de unde scoate.
  • +9 (9 voturi)    
    Asa, asa, nu-i mai sustineti.. (Joi, 9 ianuarie 2020, 21:19)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Va casatoriti cu ei..le marche du tramvai ! :)
  • +8 (10 voturi)    
    Pentru voi e... (Joi, 9 ianuarie 2020, 21:25)

    ElDiablo [utilizator]

    ... misiune imposibila sa nu mai susțineti „proști în funcții publice”. Oamenii cu adevarat destepti, onesti, muncitori n-ar alege niciodata sa faca parte din psd.
  • +8 (8 voturi)    
    parere (Vineri, 10 ianuarie 2020, 7:52)

    iq100 [utilizator]

    Ideea este constructiva .Dar deocamdata nu se misca nimic . Pare un proiect pentru anul 2051 . In toate functiile de la director de unitate pana la ministru sunt numai PROSTI , retardati care nu au nimic comun cu activitatea respectiva . Se pare ca suntem unici in aceasta privinta. Nimic nu functioneaza !!
  • +9 (9 voturi)    
    s6eemil (Vineri, 10 ianuarie 2020, 8:28)

    EmilSabau [anonim]

    Are tupeu garoiul....Nu vor mai sustine prosti.Doar borfasi smecheri si penali
  • +7 (7 voturi)    
    Totusi, doar prostii voteaza cu PSD (Vineri, 10 ianuarie 2020, 9:13)

    matali [utilizator]

    Drept urmare e bine sa aveti ca si mascota o proasta daca vreti sa va voteze prostii in continuare. Prostii si infractorii merg mana in mana cu PSD.
  • +7 (7 voturi)    
    Corect, de acum incolo sustin doar cretini (Vineri, 10 ianuarie 2020, 9:58)

    Rromanika [utilizator]

    ca el si Ciolacu. Obligatoriu IQ-ul nu trebuie sa depaseasca cifra 1
  • +6 (6 voturi)    
    Nu ati inteles nimic (Vineri, 10 ianuarie 2020, 10:12)

    aanciu [utilizator]

    Cand a mentionat "prosti" era vorba de "prosti" in acceptiunea psd.
  • +2 (2 voturi)    
    de exemplu, chiar C. MANDA (Vineri, 10 ianuarie 2020, 13:45)

    a.h. [utilizator]

    afirmatia in sine te califica in grupa prostilor si rusinii
  • +1 (1 vot)    
    oare (Vineri, 10 ianuarie 2020, 14:25)

    Cetatean002 [utilizator]

    declaratia asta si-a repetat-o in oglinda?
  • 0 (0 voturi)    
    Completare slogan (Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, 16:44)

    Totorina [utilizator]

    Daca adauga si "Fara hoti" in PSD, raman 5% din ei, putini da' buni ! Are Ciolanu' curajul asta?? Nu cred.