Bulai, despre Meleșcanu: Un comunist cu state vechi a condus ședința de comemorare a victimelor Revoluției

de DG     HotNews.ro
Luni, 16 decembrie 2019, 15:07 Actualitate | Politic


Teodor Melescanu
Foto: Agerpres
Deputatul USR Iulian Bulai a acuzat ”paradoxul de neimaginat„ care a fost creat cu ocazia împlinirii a 30 de ani de la Revoluția română în condițiile în care ședința solemnă a Parlamentului a fost condusă de Teodor Meleșcanu, un ”comunist cu state vechi”.

"Nu este o poziţie a USR, dar mi se pare puţin absurd ca dumneavoastră, comunist cu state vechi, să conduceţi această şedinţă, prin care noi celebrăm victimele, comemorăm Revoluţia şi transformăm într-un paradox de neimaginat acest moment solemn", a afirmat Bulai, în plenul Parlamentului, potrivit Agerpres.

Bulai şi-a motivat astfel votul de "abţinere" din momentul adoptării de către Parlament a unei rezoluții privind Revoluția.

"Vă mulţumesc şi eu pentru gluma foarte reuşită pe care aţi făcut-o", a replicat Meleşcanu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4090 vizualizari

  • -14 (16 voturi)    
    si el, si presedintele... (Luni, 16 decembrie 2019, 15:14)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    dar daca altii nu sunt...
  • +19 (21 voturi)    
    /// (Luni, 16 decembrie 2019, 15:14)

    hmara [utilizator]

    Replica nesimtita a unui bolsevic scarbos.
    Ce cauta acest ipochimen acolo?
    Doar natural mai scapam de astia.
  • +16 (16 voturi)    
    rusinea lui ca rusinea lui (Luni, 16 decembrie 2019, 15:29)

    Francisc 1 [utilizator]

    da pe noi cine ne scuza? cine a votat asa individ?
  • -13 (15 voturi)    
    foarte viteaz, ca tot romanul. Nimic despre Barna? (Luni, 16 decembrie 2019, 15:32)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    Evident, despre Barna numai de bine. Traiasca antreprenorii cu fonduri publice care isi asuma.
  • +8 (8 voturi)    
    In Realitate , (Luni, 16 decembrie 2019, 15:53)

    paulbutoi [utilizator]

    nu e vorba de niciun paradox .
    E doar un fapt relevant pentru situatia actuala din Romania , la 30 de ani de la schimbarea regimului politic .
    Cum este extrem de relevant si faptul ca Justitia - administrata de Stat - nu a stabilit , la 30 de ani de la producerea faptelor , daca au existat fapte / responsabilitati penale .
  • -4 (12 voturi)    
    Ce treaba are? (Luni, 16 decembrie 2019, 16:09)

    ExO [utilizator]

    Ce treaba are sula cu prefectura? Melescanu a facut parte din nomenclatura comunista timp 20 de ani, iar tu vii si tu ii dai inainte cu halatu; "da' halatu, cate e halatu'?".
  • -7 (9 voturi)    
    Vechi si nou (Luni, 16 decembrie 2019, 16:14)

    Setalcott [utilizator]

    Sa faca loc unui comunist cu state noi: moi.
  • +5 (7 voturi)    
    Numitul Moș Mele nu se mai satură de (Luni, 16 decembrie 2019, 17:22)

    Rescator [utilizator]

    funcții și onoruri,la cei 78 de ani ai săi.Are o foarte
    lungă carieră de acoperit DIE,comunist notoriu,dar și de agent multiplu,tip *Roza Vânturilor*.Dacă credeți că trebuie să ne mai călărească incă 50 de ani,asta
    este!
  • -2 (4 voturi)    
    pai de ce nu? (Luni, 16 decembrie 2019, 17:40)

    oftamcutotii [utilizator]

    Cata vreme actualul guvern are motive sa dea mai multi bani pt. cheltuieli "de intretinere" a fidelitatii sistemului postdecembrist (ceausist), inclusiv serviciilor, ca premiu pt mentinerea in activitate a unor securisti cu stelele pe umeri de pe vremea lui Ceausescu, ce s-ar mai putea face? Suntem condamnati la mizerie. Ramanem ultimii din Europa, pentru ca noi concuram republicile bananiere. Ceausescu ne mintea mai frumos. Melescanu e un veteran care se (men)tine bine, deci mai rezista ca exemplu al sistemului, cat o vrea muschii lui!
  • +2 (2 voturi)    
    Asta da .... (Luni, 16 decembrie 2019, 21:48)

    astronaut [utilizator]

    un vechi comunist -securist (ceusist) , da lectii de la tribuna Parlamentului , ''va multumesc pentru gluma....'', astia au impresia ca daca au fost securisti-ceausisti ei detin adevarul suprem , drept pentru care continua sa candideze in fel si fel de partide , n-au nici un gram de rusine , de bun simt , nici dupa 30 de ani de cand , practic vorbind ar fi trebuit sa DISPARA din viata politica !