PSD anunță moțiune simplă împotriva ministrului Finanțelor. Orban: O să prezentăm nenorocirea lăsată de acești guvernanți iresponsabili-UPDATE

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 2 decembrie 2019, 17:09 Actualitate | Politic


Plenul Senatului
Foto: Hotnews
Eugen Teodorovici a anunțat, în plenul de luni, că senatorii PSD depun o moțiune simplă la adresa ministrului de Finanțe Florin Cîțu. Acesta a precizat că moțiunea se numește „Guvernare PNL - numele tău este austeritate”. În replică, premierul Ludovic Orban a declarat că acesta este un bun prilej pentru liberali să prezinte "nenorocirea” lăsată de guvernanții PSD ”iresponsabili".

„Grupul parlamentar al PSD din Senat depune moțiunea simplă cu titlul «Guvernare PNL - numele tău este austeritate»”, a anunțat, în plenul de luni al Senatului, Eugen Teodorovici, potrivit Mediafax.

Ludovic Orban a spus că social-democrații sunt penibili. "Sunt jenanți cei din PSD să depună moțiune împotriva ministrului Finanțelor după dezastrul bugetar și financiar pe care l-au creat. Dar ne bucură că avem această ocazie de a prezenta o dată în plus nenorocirea lăsată de acești guvernanți iresponsabili care au mințit cu nerușinare, care au schimbat legea ca să nu-și asume răspunderea pentru veridicitatea datelor în alcătuirea bugetului de stat. Ne bucurăm și vom prezenta toate aceste date despre comportamentul ticălos și iresponsabil al celor care vor să facă o moțiune împotriva ministrului Finanțelor", a declarat premierul Ludovic Orban.

Viorica Dăncilă a afirmat, în urmă cu o săptămână, că PSD va depune în Parlament o moțiune simplă împotriva ministrului de Finanțe Florin Cîțu, pentru a da explicații cu privire la creșterea euro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3137 vizualizari

  • +9 (19 voturi)    
    PSD e de cacat in continuare... (Luni, 2 decembrie 2019, 17:15)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    PSD e de cacat in continuare... sper sa ajunga la sub 10%.
    • +2 (6 voturi)    
      Chiar ca (Luni, 2 decembrie 2019, 22:50)

      briciu [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Au furat tot iar acum PNL ul nu mai are de unde ;))
      Suparare mare ;))
    • 0 (4 voturi)    
      PSD își bat singuri cuie în talpă. (Marţi, 3 decembrie 2019, 10:39)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Prostia PSD este proverbială.Nu învață nimic din ce au pățit.De la Adrian Năstase încoace au tot făcut inițiative legislative destinate contracarării opozanților și au căzut cu succes în capcanele puse de ei.Normal,depunerea unei moțiuni va duce la prezentarea de către guvernul Orban a unei situații documentate cu ce au cheltuit PSD și cum au asigurat banii pentru promisiunile făcute și legiferate.
  • +7 (11 voturi)    
    DJ Theodoro (Luni, 2 decembrie 2019, 17:15)

    un domn [utilizator]

    vrea un Mix in the club
  • +9 (15 voturi)    
    Heh (Luni, 2 decembrie 2019, 17:22)

    Soljenitin [utilizator]

    Orlando se teme de ce se gaseste la MF. Unii l-ar putea dovedi ca-i spion rus ;-)
  • +7 (7 voturi)    
    xcxcxcx (Luni, 2 decembrie 2019, 17:22)

    solar [utilizator]

    Cum devine chestia asta ? Sunt două comentarii si O vizualizări ? Se ...întâmplă ceva ?
  • +4 (12 voturi)    
    deci (Luni, 2 decembrie 2019, 17:36)

    liviu_ [utilizator]

    psd lasa un deficit de 4% (ENORM) si apoi face motiune?!
    hai sictir!

    also am spus-o si la pnl o spun si la psd, hai sa terminam cu numele de motiuni parca luate din desene animate!
  • +3 (5 voturi)    
    PSD = FSN = PCR (Luni, 2 decembrie 2019, 18:18)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Grup infractional, urmasii celor care au UCIS in 19819 ca sa se imbuibe ei si clientela: GRUPAREA ACEASTA CRIMINALA trebuie SCOASA IN AFARA LEGII.
    • -1 (3 voturi)    
      = P N L (Luni, 2 decembrie 2019, 22:47)

      briciu [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Sa se inchida lantul trofic !
  • +3 (5 voturi)    
    Hai sa vedem au ... (Luni, 2 decembrie 2019, 18:41)

    astronaut [utilizator]

    curaj sa depuna motiunea , daca da atunci va trebui obligatoriu sa se arate TOATE FARADELEGILE produse de clica ''ciumei rosii ''in frunte cu ''balbaitul '' de Teodorovici in compania Vasilicai-Dracnea -Valcov !
  • +2 (4 voturi)    
    De aici rezulta .... (Luni, 2 decembrie 2019, 20:33)

    Marionette [utilizator]

    ... urgenta anticipatelor.