Mihai Tudose a demisionat din Pro România. Motivul: „totalul dezacord” cu deciziile lui Ponta

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 2 decembrie 2019, 10:52 Actualitate | Politic


Victor Ponta si Mihai Tudose
Foto: Digi24
După seria de contre cu Victor Ponta, Mihai Tudose a demisionat din Pro România, fostul premier făcând anunțul pe Facebook, unde a postat și demisia.

„Motivele acestui act și anume totalul dezacord cu deciziile conducerii centrale fiind de notorietate nu le mai detaliez”, a precizat Tudose în document.

Mihai Tudose a candidat la europarlamentare pe lista Pro România și a ajuns eurodeputat după ce Victor Ponta a renunțat la mandat.

Mihai Tudose i-a cerut în mod repetat demisia lui Victor Ponta de la șefia Pro România, după ce acesta din urmă l-a acuzat de trădare și negocieri cu PNL.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10113 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    no one gives a shit ! (Luni, 2 decembrie 2019, 10:56)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    no one gives a shit !
  • +13 (15 voturi)    
    Bine așa. (Luni, 2 decembrie 2019, 11:28)

    Tayen [utilizator]

    Să-și facă și el partid. Cu cei ce s-au „separat” de partidul „separatiștilor”.
    Dezbină-i drace, că mult îmi place.
    • +6 (10 voturi)    
      Adevărul (Luni, 2 decembrie 2019, 12:33)

      gebica [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      e că și-a văzut sacii-n căruță pentru 5 ani (pe spinarea renunțării lui Ponta) și nu-l mai interesează.
      Frumos e cum și-a luato-n bot Puie Monta (și încă de două ori).
  • +9 (15 voturi)    
    Bine face. (Luni, 2 decembrie 2019, 11:33)

    asavreau [utilizator]

    Ponta începe să redevină individul mincinos și fără scrupule.interesul poartă fesul.După cum se comportă îl văd exclus și din nou înființatul grup democrat european.Ponta la UE este de centru și în România se pretinde de stânga.Cred-că nu-i de niciunele și numai epatează să se afirme.
  • +1 (15 voturi)    
    ce-ar fi sa te retragi matale (Luni, 2 decembrie 2019, 11:33)

    mmmircea [utilizator]

    din politica definitiv, ce zici ?
  • +11 (11 voturi)    
    Nu-i bai, se intoarce in PSD (Luni, 2 decembrie 2019, 11:45)

    palilula [utilizator]

    Asta se numeste traseism electoral.
  • +1 (13 voturi)    
    Și încotro? (Luni, 2 decembrie 2019, 11:55)

    mr_mojo [utilizator]

    PSD sau PNL (aceeași mizerie)?
  • -7 (13 voturi)    
    Acum se vede de ce-a fost (Luni, 2 decembrie 2019, 13:16)

    xrogo [utilizator]

    debarcat individul de catre PSD din funtia de prim ministru, are tradarea in sange!
  • +5 (5 voturi)    
    Cine urmeaza ? Viorel o va lua pe Veorica ? (Luni, 2 decembrie 2019, 15:02)

    Plagarus [utilizator]

    " Doctorul " au ma doare,se apuca si el de o meserie/ indeletnicire in afara de datul din gura prin politica ?
  • -2 (8 voturi)    
    Mihai Tudose (Luni, 2 decembrie 2019, 15:05)

    12Cristian [anonim]

    Traseis ordinar! Si-a vazut "sacii in caruta", l-a facut Ponta europarlamentar si acum scuipa si mana astuia!
  • +4 (4 voturi)    
    Micky (Luni, 2 decembrie 2019, 15:46)

    yol [utilizator]

    Minte Tot vs Michelin Bani la Saltea :))
    Pe cine mai intereseaza de astia doi?