Liderul PSD Brașov: Cred că ar trebui şi o regândire a culorii partidului, dar trandafirii trebuie păstrați

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 29 noiembrie 2019, 15:29 Actualitate | Politic


PSD
Foto: Facebook
Preşedintele PSD Braşov, Marius Dunca, a declarat vineri că este necesară o discuţie pe tema rebranduirii partidului, personal fiind de părere că ar trebui regândită culoarea formaţiunii, declarația sa venind într-o perioadă în care, după înfrângerea la prezidențiale, în interiorul formațiunii s-a discutat inclusiv de schimbarea numelui partidului.

"Trebuie să ne gândim şi la acest aspect - culoarea, rebranduirea partidului sau vom face alianţe. Deocamdată, e mai important să nu mai fim izolaţi pe eşichierul politic. Pentru că noi, pe stânga, suntem izolaţi şi ar trebui să ieşim din această izolare, să începem să facem alianţe. (...) Personal, din punct de vedere al acestei zone, de Braşov, cred că ar trebui şi o regândire a culorii, nu ştiu dacă a numelui, păstrarea trandafirilor - pentru că aceştia reprezintă putere, forţă. Dar, toate acestea după o bună analiză, puncte tari, puncte slabe, o verificare a impactului.”, a declarat Dunca, citat de Agerpres.

Potrivit lui Marius Dunca, Marcel Ciolacu, desemnat preşedinte interimar al PSD, "este singurul care poate reda încrederea electoratului de stânga" şi, "cu siguranţă, la Congres, se va alege în jurul lui o echipă care va reforma stânga românească".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1452 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Lol (Vineri, 29 noiembrie 2019, 15:35)

    mitg [utilizator]

    Propun culorea neagra si un logo sub forma de deget mijlociu erect, macar sa stie votantii de-o treaba.
    • 0 (0 voturi)    
      Hazna (Vineri, 29 noiembrie 2019, 21:17)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Asta este cel mai potrivit simbol pentru acest partid, haznaua din fundul curtii, cu o inimoara desenata pe usa legata cu sarma. Si inauntru tapetata cu afise electorale cu Iliescu, sa nu traga curentul...
  • +4 (6 voturi)    
    schimbati orice (Vineri, 29 noiembrie 2019, 15:36)

    Orizont [utilizator]

    Ca tot PSD/FSN sinteti
  • +4 (6 voturi)    
    .... am pierdut sirul ...... (Vineri, 29 noiembrie 2019, 15:59)

    cbogdan [utilizator]

    Am pierdut sirul de cate ori si-au schimbat denumirea acesti impostori. Sugerez o noua culoare pentru PSD - MARON.
  • +6 (8 voturi)    
    Scris alb pe fundal alb (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:12)

    local [utilizator]

    Sugerez scris alb, trandafir alb, totul pe fundal alb...
  • +4 (6 voturi)    
    Forma (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:12)

    CristiGex [utilizator]

    schimbam nitel forma, dar in nici un caz nu schimbam continutul..
    Inlocuim rosul, dar pastram CIUMA!
  • +2 (4 voturi)    
    Roșu nu-i culoare recomandată. (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:26)

    asavreau [utilizator]

    Culoarea roșie a unor embleme de partid crează disconfort.Roșu însângerat arată că ai o politică criminală,că nu poți spune că-i culoare regală!Roșu ,verde și negru sunt culori compromise în politică.
    • +1 (1 vot)    
      Hai, las-o jos! (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:55)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Așa, orice culoare e compromisă cumva.
      Dar la P$D, așa cum e acum, se potrivește culoarea maro.
  • +2 (4 voturi)    
    ce-i mă șobolanilor? (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:48)

    Mateiul [utilizator]

    încercați să vă ascundeți sub altă umbrelă? degeaba schimbați culoarea și numele partidului bă că oricum mirosiți a comuniști. vă recunoaștem din prima după cum vorbiți sau după atitudinea pe care o aveți.
  • +2 (4 voturi)    
    Maro e culoarea potrivta! (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:49)

    Andy500 [utilizator]

    Sa se potriveascacu ce le iese pe gura!
  • +1 (3 voturi)    
    Penrtu revizure sunt (Vineri, 29 noiembrie 2019, 16:52)

    Caligula [utilizator]

    ...

    Sa fim seriosi, e doar o schimbare de palarie.

    Schimbarea de culoare e cea mai importanta schimbare ce sunt in stare sa o faca, dar cam toate culorile politice sunt luate. Cea mai buna culoare din ce a ramas: roz. Culoarea porcilor pentru partidul porcilor. Li se potriveste atat la naravuri, cat si la grohaiala ce o produc.
  • +1 (1 vot)    
    cum zicea cineva (Vineri, 29 noiembrie 2019, 17:23)

    oldman_boy [utilizator]

    Când nu mai merge afacerea, schimbi curvele nu sigla bordelului!