Băsescu, despre noii lideri ai PSD: Dacă-i arunci pe toți în apă, să vedeți că plutesc / Dăncilă mai avea o bunătate

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 28 noiembrie 2019, 9:20 Actualitate | Politic


Traian Basescu in studioul HotNews.ro
Foto: Hotnews
​​Fostul președinte Traian Băsescu crede că PSD nu se poate reforma, fiind ironic la adresa noii conduceri a partidului. "Dacă-i arunci pe toți în apă, să vedeți că plutesc, și Ciolacu și... plutesc", a spus el, la Digi 24.

Nu prea-mi place să mă amestec în bucătăria unui partid, dar aici aș face un comentariu. Eu am avut convingerea că doamna Dăncilă va demisiona. Nu știu cât de forțată sau neforțată a fost, dar era clar că nu va sta până se vor organiza noi alegeri. Am făcut această afirmație demult, chiar imediat după anunțarea scorului.

(...) Dacă-i arunci pe toți în apă, să vedeți că plutesc, și Ciolacu și... plutesc. Măcar doamna Dăncilă mai avea o bunătate care i se vedea pe fața dânsei, o femeie normală. Eu n-am putut să o consider adversar pe doamna Dăncilă, deși eu și PSD suntem două entități absolut conflictuale când ne întâlnim. Nu cred în reformarea PSD. Asta este o poveste pe care o servesc și ziariști și politicieni”, a spus Băsescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















31054 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Ba nu-i nici-o diferență între Colac și Pavian. (Joi, 28 noiembrie 2019, 9:23)

    Tayen [utilizator]

    Numai eu am observat ce figură suină are Colac ăsta?
    • -7 (15 voturi)    
      s-a trezit vorbind... (Joi, 28 noiembrie 2019, 15:47)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      betivanu asta ,alcoolistu asta care a ingropat tara 10 ani ca ssa-si rezolve plozii vorbeste ! acum mai e si la bruxelles si tot nu-i ajunge ? are in iad un cazan cu numele lui scris pe el !
      • +2 (10 voturi)    
        Te-a scos din mal (Joi, 28 noiembrie 2019, 16:48)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Fara el erai si acum sub diktatura El Insusi sau cu prosul ala de Juana!!!
        • -9 (11 voturi)    
          Stii tu?? (Joi, 28 noiembrie 2019, 17:04)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

          Nu ai de unde sa stii cum ar fi fost fara Basescu. Istoria alternativa nu se pune.
          • -1 (5 voturi)    
            Tataie, tu esti delusional? (Joi, 28 noiembrie 2019, 19:17)

            Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            In 3 decade nu ai realizat cine este psd, inca???
          • +1 (3 voturi)    
            FYI, cat fu El Insusi PM (Joi, 28 noiembrie 2019, 20:05)

            Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            Am facut foamea in tara din cauza specificului meseriei si ca patronul meu era in PD. Nu a vrut sa dea procentul classic cerut de psd din afaceri si nu a mai primit contracte cu RomGaz-ul. Asta ar fi fost cu Burrberi, Dictatura lui 30%.
  • +7 (13 voturi)    
    Haha (Joi, 28 noiembrie 2019, 9:43)

    gamma [utilizator]

    Bine spus . Insa bunatatea d-nei Dancila este inselatoare , ea era un paravan care pe 10 august pleca in concediu pt ca bastoanele sa se foloseasca in voie ce sa mai zic de managementul criminal al bugetului executat tot sub patronajul bunei doamne .
  • -7 (15 voturi)    
    Nici PSD, (Joi, 28 noiembrie 2019, 9:44)

    bancher [utilizator]

    Dar nici Traian Basescu. Oare se mai uita cineva in gura lui?? Eu sper ca nu....
  • +5 (11 voturi)    
    O oportunitate istorica!!!!! (Joi, 28 noiembrie 2019, 9:55)

    ZaR [utilizator]

    Acum Romania are o sansa, dupa aproape 30 de ani de tranzitie, caci inca se afla in perioda de tranzitie, sa scape DEFINITIV de povara comunista si sa descotoroseasca de mentalitatile falimentare ale acelei perioade prin ai scoate din politica pe acesti "ciobani" rosii..oricum s-ar fi chemat partidele lor...SA DISPARA PSD!!!
    • -5 (7 voturi)    
      numai fascistii lui hitler ... (Joi, 28 noiembrie 2019, 15:50)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui ZaR

      aia vroiau sa desfiinteze toate partidele , sa ramana numai ei ! asa ceva nu exista in nici o democratie ... si-n SUA a existat partidul comunist , analfabetule !
    • -1 (1 vot)    
      Mentalitatea comunistă (Joi, 28 noiembrie 2019, 21:59)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ZaR

      și cea fascistă, a plecat de la idea falimentară a eliminarii hoției din societate.
      Muncă și hoția evoluează împreună, separat nu fac doi bani. Adică numai cu munca sau numai cu hoția nu realizezi nimic, nici ca individ nici ca organizație socială.
  • +5 (11 voturi)    
    hohoho (Joi, 28 noiembrie 2019, 9:56)

    ..13 [utilizator]

    (❁´◡`❁) are mare dreptate Marinerul cu plutirea...

    In ceea ce o priveste pe batrana Dancila nu am nici o mila fata de ea - mi-a macinat zilele cu prostiile ei. Si daca vreti sa stiti in ziua in care a fost debarcata de la conducerea gubernului m-am culcat cu oarece multumire in suflet iar dimineata urmatoare m-am bucurat ca nu o sa mai aud de o noua gafa generata de proasta satului ajunsa in fruntea gubernului.

    Nu sufer de sindromul Stockholm.
    sa se duca cu totii - fara mila sau regrete.

    PS
    Stiu ca pierderea este grea pentru Dancila, ca pentru fiecare - de abia cand pierzi iti vei mai bine colaboratorii, o stiu si pe asta - de aceea ii urez sanatate si sa se ocupe de casa dansei dar sa ma lase in pace cu prostiile ei.
    • -3 (5 voturi)    
      cine sapa groapa altuia... (Joi, 28 noiembrie 2019, 15:53)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      vezi sa nu te duci tu inaintea altora , gandeste-te ca exista cineva deasupra care spune sa-ti iubesti aproapele si sa intorci si celalalt obraz ! cand o sa incepi sa suferi ,sa nu intrebi de ce !
  • +2 (8 voturi)    
    Blondele, feblețea lui Băse (Joi, 28 noiembrie 2019, 11:09)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Bravo, uite cine o aprecia pe neconflictuala Veoreca după cooperarea strânsă cu Draqnea în privința legilor justiției. Fesenistul rămâne tot fesenist, deși a fost vopsit între timp în social-democrat și apoi popular-conservator, după cum bătea vântul (nu SOV :)
  • -6 (20 voturi)    
    ipocritul basescu (Joi, 28 noiembrie 2019, 12:02)

    Krokus [utilizator]

    In ultima vreme am observat o ofensiva a acestui individ,care nu a realizat nimic pt poporul care l-a ales.
    Chiar trebuia sa-l mai suportam prin mass media , nu ajunge ca a fost un presedinte care a inglodat tara in datorii?
    • +2 (10 voturi)    
      Pizideaua a îngropat și distrus țara. (Joi, 28 noiembrie 2019, 13:38)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui Krokus

      Sugativa doar a contribuit și el cu cât a putut!
    • 0 (6 voturi)    
      Nu e de vina el. (Joi, 28 noiembrie 2019, 17:05)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Krokus

      De vina sunt cei care il dau pe post toata ziua.
  • -3 (15 voturi)    
    Băsescu, despre noii lideri ai PSD (Joi, 28 noiembrie 2019, 12:04)

    DoinaDumitrache [anonim]

    Vad ca domnului Basescu i-a cazut cu tronc Veorica. Eu nu am remarcat la impopotonata nici normalitate, nici bunatate, mai ales cand mintea de ingheta putul. Normalitate ar fi daca si ea si pupezele din politica (in special greatiile din PSD) ar lasa genele false, boiala si toalele de firma, si-ar sufleca manecile si, in loc de tromboane si mahalagisme, la orice luare de cuvant ar demonstra ce au facut concret in timpul mandatelor.
    • -4 (8 voturi)    
      lasa domne... (Joi, 28 noiembrie 2019, 16:00)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui DoinaDumitrache

      madam PROPAGHEAZA , n-are tencuiala pe fatada ? da' tzoapa ailalta de o imita pe baseasca si spune SUCCESURI nu are buzele facute si ochii beliti cu picaturi ?Ciocu mic , acum noi suntem la putere , ai uitat ?pampalaul ala de se penseaza si-si da cu ruj roz pe buze , ai uitat ...vezi paru ' din ochii tai si porma critica pe altii ! da' sica mandolina care-si vopseste paru' ,ce mai zici ?!