Viorica Dăncilă: PSD a crescut sub conducerea mea și sper să continue acest trend

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 27 noiembrie 2019, 15:52 Actualitate | Politic


Viorica Dăncilă
Foto: Captura video
​Viorica Dăncilă, care și-a anunțat marți seara demisia din fruntea partidului social democrat ca urmare a celui mai slab rezultat înregistrat în alegerile prezidențiale, susține că PSD a crescut în mandatul său. Dăncilă mai spune că speră ca noua conducere să continue acest trend.

”Așa cum am spus întotdeauna, avem nevoie să ne asumăm trecutul, să știm să ne adaptăm vremurilor și să muncim pentru viitor. Din luna mai a acestui an, sub conducerea mea, Partidul Social Democrat a crescut. Nu deodată, nu complet, dar a mers înainte. Am speranța ca noua conducere să continue acest trend, ascultând în permanență pulsul societății și întorcându-se de fiecare dată la români”, a scris social-democrata pe Facebook.

Fostul lider precizează că va rămâne activă în politică, din poziția de președinte al organizației de femei pe care o va ocupa de acum înainte.

”Sunt milioane de voturi care mă responsabilizează și îmi dau energia pentru a continua să fac parte, în mod activ, din viața politică din România. (...) Am demisionat de la conducerea Partidului Social Democrat și cred că a fost un gest firesc, necesar, pentru a permite noii conduceri asumarea parcursului viitor al partidului și scorul de la alegerile care urmează”, a scris Dăncilă






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2474 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    vasilica viorica dancila (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 15:57)

    un domn [utilizator]

    ai facut bine ! spre minus Infinit Creste P$D zi de zi !
    • +14 (16 voturi)    
      Situaţia din PSD... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:22)

      Soarele [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ... se pate descrie prin sintagma "Ciolac peste pupăză".
    • +2 (4 voturi)    
      Rinocerii (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 20:26)

      gie [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Lumea nu a inteles nimic. Si nu intelege in general nimic. Dar va veni o zi... Pana atunci. Somn usor in continuare! Vise placute la smartfeon!
  • +18 (20 voturi)    
    si noi (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:01)

    chiareleste [utilizator]

    speram sa mentina acelasi trend
  • +12 (14 voturi)    
    Vasilicooo iar ai dat cu bata-n balta... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:03)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...sau cu mucii in fasole? Eu regret ca pucistii te-au schimbat, cu tine in varful partidului, PSD-ul ar fi ajuns la sub 10%. :)
  • +15 (15 voturi)    
    Veorica are dreptate... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:04)

    grongobar [utilizator]

    ...PSD a avut o importatnta crestere negativa.Cam ca economia si viata din RO.Ii dorim PSD sa continue trendul actual cu si mai mare viteza.
  • +10 (12 voturi)    
    /// (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:06)

    hmara [utilizator]

    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Asta este banc ?
  • +9 (11 voturi)    
    Schizofrenie (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:13)

    martianu [utilizator]

    Se fumeaza ceva grav in pesedeul ala, e o chestie comuna intre toti membrii am observat.
    Daca marfa e buna chiar nu conteaza numerele sau ce zic sau ce fac alegatorii si nu numai.
    • 0 (0 voturi)    
      Depinde pe cine intrebi (Joi, 28 noiembrie 2019, 15:01)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui martianu

      Mesajul este pentru noi? Nu cred. Este pentru electoratul PSD. Care are nevoie de asigurari ca "Partidul" exista si merge mai departe.
  • +9 (11 voturi)    
    desigur (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:13)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    a crescut dar cresterea este negativa
  • +8 (10 voturi)    
    da (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:34)

    iuflo [utilizator]

    .nu degeaba o cataloga unul din gasca lor proasta romaniei!!! dar cred ca nimeni din psd nu e capabil sa vada daramite sa si recunoasca ca 33% reprezinta procentul celor care nu il vor pe iohannis nu ca o vor pe ea!!!
  • +9 (11 voturi)    
    V'a crescut C4RUL de la atatea placute (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:40)

    PuieMonta007 [utilizator]

    in schimb vi s'a smochinit neoronul "cel borfas"
    DISPARI to si co toata sleahta
  • +8 (10 voturi)    
    Da,a crescut,dar..... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 17:00)

    gigiN [utilizator]

    ...cu minus!!
  • +5 (7 voturi)    
    Da da, l-ai facut Patrat (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 17:15)

    Dalinar [utilizator]

    Dar stai, cum am mai spus, nu pleca….
  • +4 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 18:30)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    Crestere negativa (Joi, 28 noiembrie 2019, 1:28)

    krampus [utilizator]

    Si eu sper ca PSD să continue acest trend.