Ciolacu, despre diferența între el și Dragnea: „În primul rând, pe mine mă cheamă Marcel Ciolacu”

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 27 noiembrie 2019, 1:52 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
Noul președinte interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a afirmat marți seară, întrebat care este diferența între el și Liviu Dragnea, care a preluat conducerea PSD printr-un gest de forță, că numele lor diferă, scrie Mediafax. Liderul interimar al PSD a precizat că nu poate fi vorba de o preluare prin forță a șefiei partidului.

„Această mișcare pe care ați făcut-o astăzi... care este diferența între dvs și Liviu Dragnea, pe care l-ați criticat de multe ori, având în vedere că preluați conducerea acestui partid printr-un gest de forță?” - l-a întrebat un jurnalist pe Marcel Ciolacu.

„În primul rând, marea diferență este că pe mine mă cheamă Marcel Ciolacu și pe dânsul Liviu Dragnea. Nu a fost preluată această conducere prin forță. Dacă ar fi fost preluată prin forță, presupun că nu ținea CEx șase ore sau cât a ținut și nu și-ar fi exprimat toată lumea opinia”, a explicat Marcel Ciolacu.

Acesta a adăugat că demisia Vioricăi Dăncilă a fost un gest de normalitate.

„În primul rând, a fost un gest de normalitate al doamnei Viorica Dăncilă. Cu toții am ajuns la concluzia că trebuie resetat acest partid. Cred că este suficient”, a conchis Ciolacu.

Viorica Dăncilă a anunțat, marți noapte, că și-a dat demisia din funcția de președinte al PSD. Ea a precizat că nu e un moment de slăbiciune, ci este un gest de demnitate făcut pentru partid. Marcel Ciolacu a preluat interimatul la conducerea formațiunii.

Totodată, Paul Stănescu l-a înlocuit pe Mihai Fifor în funcția de secretar general.

Un Congres al PSD ar putea avea loc în luna februarie, a anunțat Marcel Ciolacu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10980 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Lol (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 2:01)

    mitg [utilizator]

    Macar apreciaza si el semantica lui dedi si dezgustul instant pe care il provoaca auzul acestul nume.
    • 0 (2 voturi)    
      sigur judecatorii o sa tina seama de asta (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:33)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      e o diferenta care nu poate fi negata
  • +4 (8 voturi)    
    Vazut (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 3:43)

    krampus [utilizator]

    Bine Maricel Ciolacu, stai jos.
  • 0 (6 voturi)    
    Marcel Ciolacu (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 6:17)

    daldepsd [utilizator]

    ... si iti place? sase ore citite pe care ceas, mai tare, mai bun? cat costa? sunteti toti la fel.
  • +4 (10 voturi)    
    Da, tu esti..... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 7:32)

    gigiN [utilizator]

    ...mai... dastept decat veorica,stii si cum te cheama. Oricum,acum dragnea nu mai are nume, ci numar !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Tot un nimeni ca si Vasilica... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 7:47)

    John M. [utilizator]

    Sa te speli. Mie mi s-a parut ca esti murdar...
  • +3 (5 voturi)    
    aceeasi gloata .... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 8:32)

    1980 [utilizator]

    aceeasi gloata
  • +5 (7 voturi)    
    si eu care (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 8:42)

    nahir [utilizator]

    credeam ca-l cheama Ciolanu.
  • -2 (2 voturi)    
    Universitatea Ecologică (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 9:20)

    Cheie primara [utilizator]

    Bărbos, da pregătit.
  • +3 (3 voturi)    
    ciolanu... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 10:40)

    revo [utilizator]

    Livache are un nume frumos, incarcat de semnificatii. Pacat ca nu are de-a-face nici in clin nici in maneca cu ipochimenul.

    Al tau parca e predestinat - ciolacu - ciolanu...
  • 0 (2 voturi)    
    Toate dejectiile se-aseamana prin (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 14:52)

    ruskimushki [utilizator]

    aceea ca sunt dejectii.
  • +4 (6 voturi)    
    "In primul rand pe mine ma cheama Marcel Ciolacu" (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 16:29)

    Susufler0 [utilizator]

    Iar in al doilea rand pe el il cheama Liviu Nicolae Dragnea !

    PS. In al treilea rand eu am si barba si mustata iar el nu mai are nici macar mustata !

    PPS. Alte diferente nu mai exista intre noi ! :))