Petre Daea, despre scorul înregistrat de Dăncilă: „Nu e un rezultat slab, s-a luptat formidabil”

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:49 Actualitate | Politic


Petre Daea
Foto: Agerpres
Fostul ministru al Agriculturii, Petre Daea, afirmă că rezultatul înregistrat de candidatul PSD la prezidenţiale nu este unul slab, el subliniind că Viorica Dăncilă s-a luptat „formidabil” în condiţiile în care „toată lumea a fost împotriva ei”, scrie Agerpres.

„Nu este rezultat slab dacă luăm în calcul faptul că această doamnă, care s-a luptat formidabil, din punctul meu de vedere, aţi putut observa şi dumneavoastră că toată lumea a fost împotriva ei, iar dânsa a reuşit, printr-o muncă formidabilă, o campanie bine condusă şi realizată, a obţinut scorul pe care l-a obţinut partidul la alegerile parlamentare”, a declarat Petre Daea, duminică seară, la sediul PSD, întrebat dacă Viorica Dăncilă va fi schimbată de la şefia partidului pentru „rezultatul slab” de la prezidenţiale.

Întrebat care este atmosfera în biroul unde s-au retras Viorica Dăncilă şi alţi lideri ai PSD prezenţi la sediul partidului, el a spus: „O atmosferă normală, o atmosferă care presupune responsabilitate, analiză pe fiecare judeţ în parte”.

Petre Daea a confirmat, întrebat în acest sens, că a adus la sediul PSD, pe parcursul zilei, mâncare, pe care a achiziţionat-o de la Casa de Comerţ, respectiv „brânză, caşcaval şi salam făcut cu toporul, cum ştiu românii să îl facă”.

El a spus că toţi colegii săi au mâncat din produsele aduse pentru că „fără mâncare nu putem sta, indiferent unde ne aflăm”. „Toată lumea a mâncat şi mănâncă”, a completat acesta.

„Noi nu mâncăm bătaie la prezidenţiale, noi analizăm rezultatele de la prezidenţiale. (...) O să vină şi rândul PSD-ului când va avea preşedinte. Analizăm, sunt analize atente şi vor fi şi cu rezultate, toată viaţa faci analize”, a mai spus Petre Daea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3139 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Of oaie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:52)

    mitg [utilizator]

    Pentru asta as face o cheta sa-l bagam intr-un retirement home de 5 stele.
  • +6 (6 voturi)    
    corect! sa lupti Sistemul (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:00)

    axiopolis [utilizator]

    si sa iei peste 30 % .... nu e rau.
  • +8 (8 voturi)    
    Veorica pa (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:31)

    MisuG [utilizator]

    Ai dreptate, este un scor excelent pentru un candat atat de prost sau mai bine zis proasta Romaniei, asa cum a fost catalogata de colegul vostru. Hai mars si tu si ea la cosul de gunoi al istoriei si sa nu mai auzim de voi, nici daca din greseala faceti ceva bun...
  • +9 (9 voturi)    
    Hai mai "draga" behaie la casa matale,ca-i pe.... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:35)

    Plagarus [utilizator]

    ......dric tanti Vasilica !
  • +8 (8 voturi)    
    Zic sa o pastrati pe Dancila la sefia partidului.. (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:40)

    Fileu_de_Poveste [utilizator]

    ...inca vreo 30 de ani.
    Va rog frumos.
    Promit ca o votez data viitoare (ma sacrific), numai sa o pastrati la sefia partidului.
    Va rog: sa fie candidata unica.
    1. A invatat sa vorbeasca.
    2. Apoi, ca si Rocky Balboa, a invatat sa incaseze.
    3. E femeie (chit ca daca candida Turcanu, ii dadea o bataie la vreo 80% lui Ve.ve., nu ca si Klaus "gomboț" Johannis, cu "doar" 65%)
    Hai, nu vedeti ca se rasuceste Iliescu in ...pat. (era sa zic altundeva)
    PS. Ii donez si o broșă la Ve.Ve., numai să o țineți.

    Pls
    xoxo
  • +7 (7 voturi)    
    Cormoranii „e” de vină (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:01)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Daea a pierdut Veoreca alegerile :)

    „Noi nu mâncăm bătaie la prezidenţiale, noi analizăm rezultatele de la prezidenţiale”.

    O da, mâncați bătaie la prezidențiale și dup-aia mâncați r@h@t, făcut cu toporul, tradițional, în PSD
  • +2 (2 voturi)    
    Ratiune gangava... (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:05)

    John M. [utilizator]

    Am mai auzit acest mod de a gandi la un fotbalist care venea de la un meci extern unde fususera asteptati sa castige la scor, dar mancasera o bataie rusinoasa. La intrebarea reporterului, "Ce s-a intamplat?" el a raspuns,"Nmic...Am jucat foarte bine...Daca nu luam alea 3 goluri..."
  • +1 (1 vot)    
    He he he (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:35)

    Martinezu [utilizator]

    Beeee!!!!
    neaparat la inceput!
  • +1 (1 vot)    
    Pai da, daca ar fi castigat cormoranii? (Luni, 25 noiembrie 2019, 13:56)

    V. Istina [utilizator]

    Mosul asta senil din copilarie traieste in lumea lui, cu pesedei, oi, cormorani si viteluse care lupta frumos.
    Pacat de noi ca a fost de-adevaratelea ministru.