Cătălin Rădulescu acuză fraudarea votului în Diaspora: Nu era nimeni în secțiile de vot din Marea Britanie

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:52 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu
Foto: Stirile ProTV
Cătălin Rădulescu a declarat că votul în Diaspora a fost fraudat. Deputatul PSD a precizat că are verișori în Marea Britanie, Franța și Germania care i-au spus că atunci când au fost să voteze nu era nimeni în secțiile de votare de acolo.

„În Diaspora noi am primit o mulțime de mesaje, filme. Eu de exemplu am trei, patru verișori care stau unul în Marea Britanie, unul în Germania, unul în Franța. A fost fiecare în secția de votare să voteze, nu era nimeni. După care aflăm că sunt 100.000 de voturi în ultima oră. 100.000 de voturi împărțit la 800 de secții de votare înseamnă că au votat două persoane pe minut. Faceți și dvs un calcul. Eu am văzut ce s-a întâmplat în ultima oră. Nu, n-avem din păcate reprezentanți în secțiile de votare. Noi avem în 60 de secții de votare din 800 reprezentanți. Eu așa cred, că acolo a fost fraudă”, a afirmat Cătălin Rădulescu duminică seara, la sediul PSD, informează Mediafax.

Social-democratul e de părere că PSD trebuie să lupte până în ultimul moment.

„Noi spunem să luptăm până în ultimul moment. Noi știm că trebuie să tragem fiecare om pentru fiecare vot. Urnele se închid la ora 21.00. Depinde cât s-a tras în ultimele două ore. Dacă trage fiecare acum... Fiecare trebuia să se mobilizeze și să mobilizeze electoratul”, a conchis Rădulescu.

Un număr de 900.300 de români au votat în străinătate până duminică la ora 20.00, în cel de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale, potrivit datelor Biroului Electoral Central (BEC). Cei mai mulți votanți, până în prezent, sunt la o secție din Londra, și anume 7.773 de votanți. Multe persoane au votat și la Bruxelles - 5.963 și respectiv în Chișinău - 4.512.

Până la ora 20.00, cei mai mulți românii au votat în Italia - 185.171, Marea Britanie – 156.066, în Germania – 150.161 și în Spania – 124.402, conform BEC.​







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19126 vizualizari

  • +55 (57 voturi)    
    Rudotelu, unde-i Rudotelu? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:54)

    oxbridge [utilizator]

    E ultima știre pe care o mai citesc despre acest gunoi.
    • +9 (9 voturi)    
      CORECT (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:39)

      ioanbucsa751467216962915 [utilizator] i-a raspuns lui oxbridge

      dar e bine să-şi aducă aminte tot electoratul PSD că asemenea oameni duc ţara de râpă(şi partidul)...şi să nu-l mai voteze la alegerile viitoare...şi pe alţii ca el
  • +52 (52 voturi)    
    Dar Halatul (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:55)

    feisbuk [utilizator]

    Verisori in Suedia are ilustrul derutat?
  • +39 (39 voturi)    
    Mitralieră (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:56)

    Desm [utilizator]

    Marș mă la Nesquick!
  • +52 (52 voturi)    
    Ciudat intr-adevar (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:58)

    Barnacopul [utilizator]

    Catalin Radulescu sustine ca a fost la vot. Cand varul meu a fost sa voteze nu era acolo, deci sustin asadar ca Catalin Radulescu nu a fost la vot azi.
  • +43 (43 voturi)    
    3-4 verisori... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:02)

    feroviarul123 [utilizator]

    Nu știi câți veri ai mai? Înțeleg ca nu știi care e aria cercului dar câți veri ai ... sau sunt veri pe baza de pile?Oricum ne lasi!
    • +27 (27 voturi)    
      pi pariu? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:44)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      are 3.14 verisori..
      da' de fiecare data cand incepe sa-i numere stau toti in cerc si nu stie cand sa se opreaca.
  • +41 (41 voturi)    
    viermisorii aia, pardon verisorii aia ai tai (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:02)

    qwerasdf [utilizator]

    presupun ca vorbesc cu strainii aia in limba română, nu? altfel ar fi 'dujman' de clasa al republicii populare România...

    mitraliera? ti-ai luat medicamentele de la vadim?
  • +43 (43 voturi)    
    Raducu Parnaie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:04)

    raspopitu [utilizator]

    neamurile tale au emigrat tot din cauza politicii economice a pesedeului ? Pun pariu ca au votat cu KWJ si si-au batut joc di tinii
  • +25 (27 voturi)    
    e un bou (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:09)

    tearoftime [utilizator]

    100.000 de voturi impartit la 800 secte de votate sunt 2 persoane pe minut doar daca votarea a durat 60 min.
    • +1 (1 vot)    
      tun (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:19)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui tearoftime

      Romanii spun despre cei ca el ca "sunt prosti ca tunul"...De ce o fi fost poreclit mitraliera ca nici AKM-ul avut in mana nu e mitraliera!?
  • +41 (41 voturi)    
    Astia au cu totii probleme cu matematica? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:09)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Si daca vota toata Diaspora cu Dancila, tot Iohannis castiga.
  • +28 (28 voturi)    
    tine-o tot asa (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:11)

    cetateanulmodern [utilizator]

    Da bai cap de s.la.de aia a-ti pierdut in halul asta din cauza unora catiane, Olgutza, Orlando, Valcov.
    Fi in continuare la fel de arogant si o sa dispareti din viata politica.
    • +22 (22 voturi)    
      Orice om i-e frica de dosare!! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:47)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      mitraliera stie de ce i-a cazut fata pe chept!
  • +32 (32 voturi)    
    Lol (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:12)

    mitg [utilizator]

    Prostul asta este un mare motiv pentru care pesede a pierdut.

    Nu ieri se umfla tarata in postacii pesede ca joaca lumea hora in sectiile de vot?
  • +20 (20 voturi)    
    Cele 5 stagii ale deznadejdii (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:15)

    strelka [utilizator]

    1. Denial and isolation;
    2. Anger;
    3. Bargaining;
    4. Depression;
    5. Acceptance.

    Azi sunt in prima faza, dar saptamana viitoare.... ura si furia din acest grup infractional organizat se vor dezlantui asupra bietei "fost lup alfa", va fi devorata si aruncata uitarii.
    • +7 (9 voturi)    
      Vezi ca ... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:09)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      ... cam tot pe-acolo sunt si tehnicile de manipulare dezvoltate de comunisti la vremea comintern-ului. De baza e repetarea la nesfarsit a chestiei pe care vrei s-o creada lumea. Daca suficient de multi ... sa le zicem propagandisti repeta aceeasi minciuna suficient de des, in forme usurel variate, o buna parte a populatiei ajunge sa creada minciuna fara s-o verifice.

      Nici nu cred c-o sa moara PSD asa usor. Lupu' isi schimba parul, da' naravu' ba, si e si-un animal extrem de bine dotat pentru supravietuire. Pana la urmatoarele parlamentare parca vad ca majoritatea "figurilor marcante" ale PSD - alea care nu ies in fata, cel putin, adica baronii din teritoriu - vor fi migrat la PNL. Si-atunci, daca la parlamentare castiga PNL, o sa avem in parlament acelasi lup, doar altfel colorat.
  • +21 (21 voturi)    
    Nu e bou, e doar ticalos (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:15)

    V. Istina [utilizator]

    Cu o asa minciuna "nu era nimeni", mardeiasul asta tupeist spera ca tehnicile comuniste vor mai functiona, ca pe vremuri. Din fericire, nu mai tine, tovarase "revolutionar" cu mitraliera.
    • +9 (9 voturi)    
      de ce nu? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:12)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      adică se exclud una pe alta?
  • +17 (17 voturi)    
    verisori in diaspora ? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:19)

    SKLR317 [anonim]

    Poate i-a chiorat colegul Badalau cu un jet in ochi. Cum era cantecul...sa vina diaspora sa ne... ?
  • +14 (14 voturi)    
    Medicul "asta" trebuie repartizat la (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:19)

    _MaD [utilizator]

    spitalul no. 9. Pacient de urgentza!
  • +17 (17 voturi)    
    Doamne (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:20)

    Akylas [utilizator]

    Ce tampit, sa vii cu asa un rag, chiar in noaptea infrangerii dureroase ....
  • +19 (19 voturi)    
    Nu putem decat sa tragem concluzia .. (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:21)

    Alius [utilizator]

    ... ca verisorii lui mitraliera au fraudat la alegeri, votand cand nimeni nu era in sectiile de votare. De unde au luat stampila si buletinele de vot, urmeaza a se clarifica de catre "organele competente".
  • +17 (17 voturi)    
    Gunoaie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:22)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cloaca psd trebuie sa dispara definitiv în vidanja istoriei, începand cu Dancila, Volguta, Ciordache, Radulescu si toate leprele ca ei.
  • +15 (17 voturi)    
    Puiu (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:27)

    Luk [utilizator]

    Ia un pic mitraliera aia si sarut-o pe la gura tevii.
  • +8 (8 voturi)    
    poate s-a votat cu urna mobila ca in TL, OT, DJ! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:28)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +14 (14 voturi)    
    Vor să dovedească că sunt proști.PSD. (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:42)

    asavreau [utilizator]

    Asta face Cătălin Rădulescu.
  • +19 (19 voturi)    
    mare matematician si asta :) (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:54)

    Paper_tiger [utilizator]

    Votarea merge in paralel: la sectiile aglomerate de langa Londra au si 12 cabine de vot/stampile. Poate fluxul nu e chiar 12 in paralel, dar sigur daca e coada, rata medie e mult superioara la 1 persoana/2 minute. Oricum, matematica nu e punctul forte al PSD-ului, de fapt nici gramatica, ce sa mai vorbim de economie si respectarea legii etc. Deprimant e ca indivizii astia mai iau inca majoritatea in unele judete, ca Teleorman.
  • +15 (15 voturi)    
    dobitocul (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:10)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    ăsta+ codrin+bădălău și încă vreo câțiva trebuiesc puși în cămașă de forță!
  • +10 (10 voturi)    
    Evolutie a la PSD (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:20)

    ipolitic [utilizator]

    Diaspora de la "astia" a devenit "nimeni"
  • +11 (11 voturi)    
    nerusinare incredibila (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:33)

    dkz [utilizator]

    Incredibil, cine este acest demagog ordinar?
    Cum poate fi cineva atat de nerusinat ?
    Acest individ este in slujba statului roman cumva ?

    Am votat ieri in Londra, la ICR. Oamenii veneau, votau si plecau. Erau multi romani pe drumul de la statia Hyde Park Corner Ia ICR, ii auzeam vorbind doar.
    Nu a fost coada imensa ca la europarlamentare pentru ca au fost mult mai multe sectii de vot de data asta si in plus 3 zile in care se putea vota , nu doar o zi.
  • +8 (8 voturi)    
    Radulescu are o problema (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:44)

    Dizidentul [utilizator]

    Orbit de ura prosteasca latra la Luna,a gasit imediat trei sau patru verisori problema lui este ca accesti verisori nici nu stiu ca au o ruda atit de proasta.
  • +3 (3 voturi)    
    hehehe...!! :))) (Luni, 25 noiembrie 2019, 7:58)

    Codruta N [utilizator]

    Pana si verii lui isi bat joc de el! :P
    Oricum: poate ne spune de ce, daca ne merge atat de bine in Romania pesedista, atat de multi verisori ai lui au preferat sa se care sa-si caute norocul la putrejii capitalisti :P
  • +5 (5 voturi)    
    "Catalin, viclean copil de casa", (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:58)

    John M. [utilizator]

    insusi Eminescu ti-a semnalat aparitia in istoria trista a neamului romanesc, care merita alta soarta.
  • +2 (2 voturi)    
    fiinta asta (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:27)

    Levellers [utilizator]

    e inca parlamentar. Pana când ?
  • +2 (2 voturi)    
    Vai nene... (Luni, 25 noiembrie 2019, 11:11)

    Coane_Misu [utilizator]

    "Eu de exemplu am trei, patru verișori care stau unul în Marea Britanie, unul în Germania, unul în Franța."

    Deci eu am 3 verisori, ba nu 4 am, din care 3 au votat in UK, D si F. Si al patrulea pi unde a votat? A gasit pi cineva in sectia de votare? :)))