VIDEO Dăncilă: Am votat pentru o Românie care să meargă înainte, nu înapoi

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 8:17 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Captura video
Candidatul PSD la alegerile prezidențiale, Viorica Dăncilă, a votat, duminică dimineață, în Capitală. ”Am votat pentru o Românie care să meargă înainte, nu înapoi spre vremuri în care nu aveam drepturi, nu aveam libertăți, pentru că toată puterea era în mâinile unui singur om”, a spus ea, potrivit Mediafax.


”Am votat pentru o Românie care să meargă înainte, nu înapoi spre vremuri în care nu aveam drepturi, nu aveam libertăți, pentru că toată puterea era în mâinile unui singur om. Am votat pentru un mandat la Cotroceni în care să vedem mai multă implicare, mai multă muncă, mai mult respect și devotament pentru poporul român și pentru interesele noastre naționale. Am votat cu inima și din inimă pentru România și pentru români”, a declarat Viorica Dăncilă după ce a votat.

Ea a mai spus că va aștepta primele rezultate la sediul PSD.

”Votul de astăzi poate creiona un alt viitor pentru România”, a afirmat Dăncilă.

”Nu luăm în calcul eșecul. Noi mergem spre câștig. Dacă câștig trebuie să-mi dau demisia (din funcția de președinte PSD-n.r.)”, a mai punctat Viorica Dăncilă.

Viorica Dăncilă a venit la secția de votare alături de soțul ei, Cristinel, și de șefa campaniei PSD la aceste alegeri, Lia Olguța Vasilescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3399 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Axa o știm, (Duminică, 24 noiembrie 2019, 8:25)

    comentatordiletant [utilizator]

    nu știm însă cum consideră coana Veo că e orientat vârful vectorului pe axa Putin - Bruxelles.
    Apropo, oare coana o fi știind care e aria vectorului?

    (și pe cuvânt că nu-s dintre vitejii care se arată după război, dacă mă-ntrebai pe mine, aș fi zis, de-al dracu', -,după un moment de gândire, recunosc, nu instantaneu - „pi de pătrat pe patru”).
  • +19 (21 voturi)    
    E prima data cand ai dreptate: (Duminică, 24 noiembrie 2019, 8:48)

    John M. [utilizator]

    pentru ca cel atotputernic ce ne-a bulversat viata este la puscarie acum si reprezinta un trecut trist si murdar.
    Viitorul nu mai e la voi si azi il decidem noi din stampila aia mica si albastra. Ai idee cat am asteptat clipa asta?!
  • +26 (28 voturi)    
    inseamna ca (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:06)

    Watcherss [utilizator]

    a votat Iohannis ...
  • +21 (23 voturi)    
    A votat cu Iohannis! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:24)

    mircea112 [utilizator]

    Daca e cum spune, si avand in vedere ce au facut ei cu 10 Aug, eu cred ca a votat cu Iohannis. Stie ca daca iese ea ne ia dracu.
  • +20 (22 voturi)    
    fals... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:31)

    gica_ultra [utilizator]

    i-a explicat cineva ca drumul inainte nu e un cerc ? comunismul ne-a furnizat doua bucatarese cu ifose de stiinta : ce mi-e codoi sau Rpatrat ?
  • +23 (25 voturi)    
    iote bre, (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:38)

    nahir [utilizator]

    a votat cu Johannis.
  • +23 (25 voturi)    
    A votat îngrămădita cu sasul? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:38)

    Tayen [utilizator]

    Că așa se înțelege din titlu....
  • +18 (20 voturi)    
    Dancila (Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:41)

    vasile-roaita [utilizator]

    Mai repede ajung eu papa la Vatican decit Dancila presedinte al Romaniei.�� de la Ilici incoace pesedeul n-a mai avut presedinte si nici c-o sa mai aibe. Acum si pururea si-n veacul vecilor! Asa sa fie! Primeste acum cu drag vestitele placute suedeze.
  • +9 (9 voturi)    
    Demisie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 11:28)

    Arkantas [utilizator]

    Pai si daca nu castigi ( ceea ce este evident ) tot trebuie sa iti dai demisia din functia de presedinte PSD, daca tot ii dai intr-una cu democratia , bla, bla ...
  • +11 (11 voturi)    
    Normal că... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 11:32)

    Motanezu [utilizator]

    ... a votat KWJ. Doar nu era proasta sa se voteze singura.
  • -4 (4 voturi)    
    VD presedinte (Duminică, 24 noiembrie 2019, 14:46)

    Coco_papagal [utilizator]

    La cum arata prezenta la vot cred ca VD are intre 3 si 4 mil de voturi momentan. La o prezenta de 50% - 55% VD castiga la pas.:))
  • +5 (5 voturi)    
    :-))) (Duminică, 24 noiembrie 2019, 15:27)

    Godzillagrrr [utilizator]

    « Dacă câștig trebuie să-mi dau demisia (din funcția de președinte PSD-n.r.) »
  • +3 (3 voturi)    
    Inainte doar daca PSD dispare (Duminică, 24 noiembrie 2019, 17:11)

    matali [utilizator]

    PSD, e o piedica majora in calea progresului acestei tari. PSD trebuie sa dispara definitiv altfel ne intoarcem in timp.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu o meritam pe Vasilica ! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 18:22)

    Plagarus [utilizator]

    Daca se va apuca sa ne mediteze,poate vom deveni mai apti sa o intelegem pe biata de ea.
  • 0 (0 voturi)    
    bravo Viorico (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:28)

    mbembe [utilizator]

    Nu ma asteptam ca o sa votezi cu Iohanis! :)