UPDATE Deputatul PNL Pavel Popescu, pe Facebook: „Solicit Huawei să înceteze orice tentativă de intimidare la adresa mea”

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2019, 22:45 Actualitate | Politic


Pavel Popescu
Foto: Facebook - Pavel Popescu
Deputatul PNL Pavel Popescu acuză „tentative de intimidare” la adresa sa din partea companiei Huawei. Într-un mesaj postat joi seară pagina sa de Facebook, liberalul atenționează Huawei că este „un demnitar al statului român” și că, „dacă au ceva de discutat, să mă contacteze direct”.

„Amintesc firmei HUAWEI că sunt un ales, demnitar al statului român. Le solicit să înceteze orice tentativă de intimidare directă sau indirectă la adresa mea. Dacă au ceva de discutat, să mă contacteze”, este mesajul postat de Pavel Popescu pe pagina sa oficială de Facebook.

Acest mesaj a dispărut însă, timp de câteva zeci de minute, de pe pagina deputatului liberal, dar a fost repostat ulterior.

UPDATE 23.20 Deputatul Pavel Popescu a repostat mesajul. El precizează că pe cel postat anterior l-a șters „în urma unei erori/editări”.

„Amintesc firmei Huawei că sunt un ales, demnitar al statului român. Le solicit să înceteze orice tentativă de intimidare directă sau indirectă la adresa mea. Dacă au ceva de discutat, să mă contacteze direct.
P.S. În urma unei erori/editări am șters mesajul. Îl reiterez”, a scris din nou Popescu.

Contactat de HotNews.ro, Pavel Popescu a spus că este vorba despre "mesaje indirecte, interesandu-se de interesele mele pe subiectul 5G". "Și da, am interese: securitatea cetățenilor români în contextul unei schimbari majore după implementarea acestei tehnologii", a mai spus Popescu. Acesta a precizat că va verifica "dacă superiorii lor știu acest lucru".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















21512 vizualizari

  • +2 (12 voturi)    
    . (Vineri, 22 noiembrie 2019, 7:52)

    sep [utilizator]

    Și l-a postat de pe un P30? :)
    • +2 (10 voturi)    
      Inainte pe astia ii urmarea o Volga neagra (Vineri, 22 noiembrie 2019, 12:19)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui sep

      Inainte pe astia ii urmarea o Volga neagra.

      Nu conta ca erau in desisul padurii, ei vedeau permanent o Volga neagra la <30 de m de ei.
  • -2 (12 voturi)    
    ce caragios ! (Vineri, 22 noiembrie 2019, 12:38)

    muscha mbanana [utilizator]

    asta cine-o mai fi de se ia-n gura cu gigantul HUWAEY ?fac ce vor mushchi lor , la miliardele lor !
    • +3 (7 voturi)    
      Care e gigantul acela "HUWAEY'? (Vineri, 22 noiembrie 2019, 17:51)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      Chiparosule, ar fi zis orlando al vostru!!!
  • -1 (13 voturi)    
    Ce n-ati inteles? (Vineri, 22 noiembrie 2019, 12:53)

    Arminius [utilizator]

    Omul vrea ce i se cuvine, direct, fara intermediari.
  • +11 (11 voturi)    
    nam (Vineri, 22 noiembrie 2019, 13:52)

    idealogul [utilizator]

    Corect.
    Huawei nu a inteles ca nu mai e PSD la guvernare si a trimis parandaratul la persoana gresita.
    Trebuia trimis direct la dl. Pavelescu asa cum li s-a explicat ca la prosti ,fara intermediari si in bancnote mic neinseriate.
  • -1 (7 voturi)    
    aiurea ... (Vineri, 22 noiembrie 2019, 16:29)

    muscha mbanana [utilizator]

    se baga si el in seama si de fraier ce e si-a sters singur postarea sperand ca lumea zice ca a fost cenzurat ,cand a vazut ca nimeni n-a bagat de seama ,a postat-o din nou ! omul asta e neinteles ,sa-l facem sa-si dea seama ca e un ZERO BARAT !
  • 0 (4 voturi)    
    incredibil (Vineri, 22 noiembrie 2019, 18:21)

    sile1 [utilizator]

    Au inceput sa-si dea in petec si cei din noua "putere dominanta"!

    Dragilor,daca o sa continuati asa o sa va duceti repede la vale,chiar daca o sa vreti sa pareti mai americani decat americanii,imprumutandu-le si ideile bune dar si cele idioate.
  • +1 (1 vot)    
    Oare Huawei știe de ăsta ? (Vineri, 22 noiembrie 2019, 22:31)

    andipetre [utilizator]

    Că nici alegătorii PNL nu știu de el.

    Cam așa:

    "Domnule doctor, am o problemă: nu prea mă bagă lumea în seamă…
    – Următorul.."