Viorica Dăncilă s-a semnat „bucătar-șef al delegației socialiștilor” într-o scrisoare către parlamentarii europeni

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2019, 15:40 Actualitate | Politic


Dancila
Foto: Stirile ProTV
O nouă gafă marca Viorica Dăncilă făcută, de această dată, în fața europarlamentarilor de la Bruxelles. În 2017, europarlamentarul Viorica Dăncilă le explica colegilor, printr-o scrisoare, necesitatea ordonanței 13. În documentul trimis de către Dăncilă oficialilor europeni aceasta s-a semnat "bucătar-șef al delegației socialiștilor".

În scrisoare apare o greșeală care, prin traducere în limba română, înseamnă "bucătar-șef al delegației socialiștilor". Mai exact, în documentul prezentat de NewsWeek România se observă că Dăncilă s-a semnat „chef” al delegației socialiștilor și democraților, cuvânt care, în limba română, înseamnă bucătar șef. Cel mai probabil intenția acesteia a fost să se semneze „șef al delegației”, care în engleză se scrie „chief”.

„Viorica Dăncilă, MEP for Romania, chef of the Romanian S&D delegation”, apare în scrisoarea europarlamentarului Viorica Dăncilă.

În 2017, la o săptămână după începutul protestelor împotriva adoptării OUG 13, Viorica Dăncilă din calitatea de europarlamentar a trimis o scrisoare tuturor colegilor ei de la Bruxelles în care justifica toate modificările legislative pro-penali.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















17473 vizualizari

  • +33 (37 voturi)    
    Bucatar?? (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:43)

    sfarleaza [utilizator]

    Asta n’are talent nici de spalatoare de oale! :))
  • +34 (38 voturi)    
    Chef (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:56)

    I [utilizator]

    :))))

    De aia nu raspundeau aia la mesajele psd. Ca nu vroiau sa intre in polemici pe retete!
  • +25 (27 voturi)    
    Nu inteleg ce e gresit (Joi, 21 noiembrie 2019, 16:57)

    Kol, opusul lui Lok [utilizator]

    Semneaza clar "chef of the Romanian S&D delegation" si este evident ca S&D inseamna Sweets and Deserts.
  • +16 (16 voturi)    
    Avand in vedere (Joi, 21 noiembrie 2019, 17:18)

    ipolitic [utilizator]

    ce chef au tras pesedistii in ultimii ani prin bucataria guvernarii, e termenul potrivit.
  • +11 (17 voturi)    
    Dragi romani cu minte in cap! (Joi, 21 noiembrie 2019, 17:22)

    dihania [utilizator]

    Vreti sa fim facuti de kakao in lume de acest pavian agramat cu dintii puşi? Sigur ca nu vreti! Mergeti la vot!

    Sa trimitem pavianul inapoi la meditatii cu copii de clasa a I-a.
  • +19 (19 voturi)    
    Este absolut inutil,caci....... (Joi, 21 noiembrie 2019, 17:32)

    gigiN [utilizator]

    ......cretinii din aceasta tara nu vor pricepe niciodata ca aceasta "doamna" face parte si ea din aceeasi categorie.Vorba celebra :"Nici un om nu este sufficient de destept pentru a putea convinge un prost ca este prost"!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Înbuci Ceva? (Joi, 21 noiembrie 2019, 17:48)

    EcceKurrupt [utilizator]

    Impostoarea! Majoritatea covârșitoare de 8,333 procente a românilor altfel știe că cel care șede pe scăunelul din capul Mesei Tăcerii este bucătarul șef.
  • -9 (11 voturi)    
    Înbuci ceva? (Joi, 21 noiembrie 2019, 18:33)

    EcceKurrupt [utilizator]

    Orice eurovizionar cu 17 clase care și-a făcut un selfie așezat pe un scăunel la Masa Tăcerii știe că Klaus Wurst Johannis este bucătarul șef și el reprezintă majoritatea covârșitoare de 8,333 procente a românilor altfel.
    • +7 (7 voturi)    
      Asa o fi .. (Vineri, 22 noiembrie 2019, 6:15)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui EcceKurrupt

      . da' vezi tu, veoricsa voastra, bucatareasa sefa a celor ca tine, adica a borfasilor, are pretentii la titlu si nu se lasa, i-l fura. Se pricepe la asa ceva...
    • +2 (2 voturi)    
      imbuci (Vineri, 22 noiembrie 2019, 10:59)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui EcceKurrupt

      Mananci cumva din propriul nume de bati campii, postac tampit?
  • +8 (8 voturi)    
    Vreti sa spuneti (Joi, 21 noiembrie 2019, 21:05)

    mimiloi [utilizator]

    ca docila a scris ea insasi scrisoarea aia? Pai gogoasa cu bucatarul ar fi fost doar una din multele daca ar fi scris-o ea. I-a scris-o cineva muuuult mai cu carte, cineva care stia cum se scrie "colleagues" dar nu stia ca se scrie cu majuscula fiindca e in titlu. Ca a scapat pe jos un "i" si a iesit bucatar in loc de sef... astea-s amanunte de care sa se lege presa ostila in loc sa admire minunatele realizari ale guvernarii doamnei bucatar.