Ciolacu o ironizează pe Turcan: E mai sănătos să nu te bagi ca Turca-n lemne... riști să te faci de râs

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2019, 14:34 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
​Președintele Camerei Deputaților Marcel Ciolacu a postat, joi pe pagina sa de socializare, o recomandare ironică către vicepremierul Raluca Turcan: "să nu se bage ca Turca-n lemne" pentru că riscă să se facă de râs. Ciolacu face referire la o afirmație a vicepremierului , în contextul tragediei de la Timișoara, cum că „omul se poate culca sănătos și se poate trezi, ferească Dumnezu, mort”.

„Când știi ce ai în ogradă, e mai sănătos să nu te bagi ca Turca-n lemne... pentru că riști să te faci de râs. Dar așa e viața: când te crezi superior și râzi elevat din colțul gurii la arii, vine șefa ta de la partid și ”propaghează” cum te poți culca sănătos și să te trezești mort. Daună totală pentru toți conferențiarii de la PNL! Ghinion!”, scrie președintele Camerei Deputaților Marcel Ciolacu pe Facebook.

Postarea lui Ciolacu este făcută în contexul în care vicepremierul Raluca Turcan a afirmat, cu o zi în urmă referitor la cazul tragediei de la Timișoara, că „nu se poate ca în materie de siguranță publică să nu existe controale ale instituțiilor statului astfel încât omul să aibă garanția că nu se culcă sănătos și se trezește ferească Dumnezeu, mort așa cum s-a întâmplat la Timișoara”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2991 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    frumos (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:45)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    umor fin de pesedist ramas fara ciolan
    • -1 (7 voturi)    
      chiar ma gandeam (Joi, 21 noiembrie 2019, 16:37)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      cum e sa razi de numele unui om, si cand colo ai si tu un nume care se potriveste perfect cu ceaa ce face in PSD --- sa umble dupa ciolan :))
      • 0 (0 voturi)    
        lasa domnule (Joi, 21 noiembrie 2019, 22:22)

        robespierre [anonim] i-a raspuns lui Mawrkuss

        ca si mongoloida radea de greselile Dancilei.
        Iata ca a comis-o si ea. Auzi la ea se ”propaghează”.
        Deocamdata doar verbal, dar cum ca ura autodistruge, o s-o mai patza!
  • +11 (15 voturi)    
    Mă râd pe mine de râs.... (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:50)

    fdaniel [utilizator]

    Reprezentantul unui partid de fini intelectuali are tot dreptul să sancționeze formulări mai puțin fericite ale adversarior politici.

    Nu e vorba de dl. Ciolacu aici!
  • +10 (12 voturi)    
    Sa speram ca Turcan se abtine... (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:51)

    Cataleya [utilizator]

    ...sa-i raspunda lui Ciolac ca se baga si el ca ciolacu-n hora!

    "ciolac, ~ă [At: POLIZU / Pl: ~aci, ~ace / E: tc çulak] (Reg) 1-2 smf, a (Om) ciung (1). 3-4 smf, a (Om) schilod. 5-6 smf, a (Om) paralizat. 7 sm (Arg; la jocul de cărți) Valet."
  • +11 (15 voturi)    
    Nu e PNL sfant (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:55)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dar tinand ocnt de cati oameni au murit prin spitalele noastre datorita grijii care PSD a aratat-o in 30 de ani si prin care a imbunatatit substantial sistemul medical (cum adica despre ce vorbesc? Nu mai stiti cand Ciordache ne explica cum ca la stat e la fel ca la privat si realitate e aia pe care o zice el? - pentru nostalgici: https://www.youtube.com/watch?v=rylH-NRjHnk ), eu unul mi-as tine gura-nchisa.
  • -8 (10 voturi)    
    hmm... sa n-o intrebati pe Turcan de aria cercului (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:00)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    si nici pe Ciolacu cat e raza patratului
  • +10 (14 voturi)    
    Ciolacu cum e cu ciolanu? (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:03)

    Cactus Jack [utilizator]

    Mai putin si vei lua adio de la scaunelul de presedinte, Ce va rade atunci Raluca.
    Nu numai ca nu va puteti complace ca v-ati trezit cu un frumos adio din guvernare, tremurati ca romanii vor afla in detaliu toate abuzurile, hotia, cat de imbecili ati fost. Vreti o motiune simpla lui Catu, deoarece tremurati ca in cateva zile DNA bate la usa? A fost frumos cand ati taiat si spanzurat? Eheiii acuma ati ajuns la randul. Cu minciune, dezinformare, fakenews, postaci platiti sunt specialitatea voastra., Cu certitudine nu ajungeti departe. iar Jilava mai are catceva patucuri libere. Nu javre, ci monstri au fost la putere.
  • +9 (13 voturi)    
    Ciolacu,om fin,vorbește în pilde. (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:04)

    asavreau [utilizator]

    Ca să priceapă ce a spus,să repete uitându-se în oglindă.Să-și pună o mască de protecție că poate oglinda nu-i suportă umorul neghiob.A vrut Ciolacu să o pupe pe Viorica undeva,așa la final,că nu va mai avea ocazia și sa făcut de râs.Râde și Olguța de te întrebi cine o gâdilă!
    • +7 (9 voturi)    
      Probabil (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:24)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Cred ca fraza aia i-a iesit dupa o indelungata perioada in care s-a scarpinat la ciolac...
  • 0 (0 voturi)    
    deh, (Joi, 21 noiembrie 2019, 18:08)

    nahir [utilizator]

    atât mai au. Poantele de autobază, numai bune să le scoată în evidență nivelul intelectual și de cultură.