Dezbaterea lui Klaus Iohannis cu jurnaliști și politologi va avea loc la Biblioteca Centrală Universitară

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:28 Actualitate | Politic


Klaus Iohannis
Foto: Facebook
Școala Națională de Studii Politice și Administrative anunță că dezbaterea președintelui Klaus Iohannis cu formatori de opinie, jurnaliști și politologi va avea loc marți la Biblioteca Centrală Universitară.

Șeful statului a declarat miercuri, că nu acceptă un eveniment față în față cu candidatul PSD, Viorica Dăncilă: ”Voi organiza eu cu echipa mea o dezbatere așezată, marți seara, la care vor fi invitați să dezbată cu mine mandatul pe care l-am încheiat, planul pentru mandatul următor. Voi invita politologi, jurnaliști, formatori de opinie, va fi o discuție deschisă, care cu siguranță va fi pe placul românilor”

SNSPA spune că și-a manifestat deschiderea ”de a asigura un spațiu neutru de desfășurare a unei dezbateri, în contextul apropierii celui de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale din România, pentru buna informare a opiniei publice și pentru cultura democratică a societății românești”.

”Având în vedere anunțul public al candidatului PNL de a organiza o dezbatere cu formatori de opinie, reprezentanți ai mass-media și politologi și în urma dialogului cu echipa de campanie a candidatului Klaus Iohannis, propunerea SNSPA a fost agreată. Evenimentul va avea loc marți, 19 noiembrie 2019, într-un spațiu neutru politic dar, în același timp, reprezentativ pentru societatea românească, respectiv în Aula Bibliotecii Centrale Universitare Carol I”, se precizează într-un comunicat de presă al SNSPA.

”Subliniem încă o dată importanța comunicării publice oneste, deschise, echilibrate, care să atingă teme esențiale privind modul în care funcționează instituțiile politice din România, modul în care s-a derulat mandatul actual al Președintelui României, precum și direcțiile și prioritățile care pot contribui la viitorul țării. Detaliile dezbaterii din 19 noiembrie vor fi comunicate public imediat după ce acestea vor fi agreate de toate părțile implicate în organizarea acestui eveniment”, mai transmite Școala Națională de Studii Politice și Administrative.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















15664 vizualizari

  • +4 (74 voturi)    
    cu jurnalisti alesi pe spranceana :)))) (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:41)

    premierul grivco [utilizator]

    in 2014 a mers la dezbateri moderate de rares bogdan si la madalina puscalau.
    pe madalina puscalau a numit-o purtator de cuvant iar pe rares bogdan nr 2 in partidul lui
    pe baietii de la digi 24 i-a trimis ambasadori in germania (hurezeanu) si in franta (luca niculescu)
    astea sunt dezbateri sau interviuri?
    • -2 (24 voturi)    
      Exagerati! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 16:42)

      Nonidem [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      Exagerati si-i incorect!Nici nu se cunoaste lista invitatilor si-i acordati prezumtia de vinovatie.Evident ca pentru analisti,politologi,etc este necesara invitatie.Cred ca pentru jurnalisti va invita trusturile de presa care-si vor delega participantii.Referitor la exemplele date,atat d-l Hurezeanu cat si d-l Niculescu sunt sans gene et reproche!A fost chiar o alegere buna, spre deosebire de cea pentru UK.Iar nu Presedintele l-a primit in PNL si culmea, sa-l desemneze el nr.2.
      • +2 (2 voturi)    
        Dupa guvernul meu, vom avea dezbaterea mea! (Duminică, 17 noiembrie 2019, 22:08)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Nonidem

        Iohannis face parte din aceeasi clasa politica care a jefuit Romania institutionalizat in ultimii 30 de ani. Iar tampenia pe care ne-o ofera cu cele 6 case (una pierduta pentru ca era luata nelegal) achizitionate din meditatii, denota ca ne crede pe toti niste retardati. De aceea nu si-a dorit dezbatere cu nimeni, pentru ca nu putea sa pacaleasca pe toata lumea in fata unor intrebari clare despre averea lui. Sa fim seriosi, cele sase case si le-a achizitionat cand a fost primar al Sibiului.
        Voi vota impotriva lui Dancila, dar nu voi vota vreun partid din vechea clasa politica, care ne-au adus in situatia asta. In strada se striga clar: PSD si PNL, aceeasi mizerie!
    • +3 (19 voturi)    
      oare publica AEP lista cu platile partidelor? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 16:55)

      N.S. [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      sau plateste asa, orbeste, ca doar este banu' prostilor!
      sunt curios cati jurnalisti apar cu incasari!
    • +1 (29 voturi)    
      Jurnalistii sa se pregateasca bine! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 18:17)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      Jurnalistii sa se pregateasca bine! Poate fi sansa vietii lor. Daca ridica la fileu mingi frumoase, parvin si ei pe undeva.

      Singurele doua "interviuri" date de Klaus intr-un mandat de 5 ani s-au soldat cu inaltarea ambilor ziaristi. Unul e Rares Bogdan - din Neica-Nimeni acum un an, a devenit ditamai europarlamentarul. La PNL, bineinteles, pe criterii de competenta (hahahaha).
    • +10 (20 voturi)    
      pentru oameni care cunosc sapunul (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 20:37)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      Poate unii vrem sa vedem si o discutie mai elevata, poate chiar putin intelectuala, ca ne-am saturat de cloaca cu laturi din ultimii 30 de ani.
      • +2 (2 voturi)    
        mda. (Duminică, 17 noiembrie 2019, 14:59)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui dihania

        or sa afle si ei, aia cu sapunu', ce inseamna pas cu pas, guvernu meu si romania normala.
        ca pana acum uns si tamaiat guverne psd.
    • 0 (2 voturi)    
      Dacă era într-un club. (Duminică, 17 noiembrie 2019, 12:24)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      Venea și staful PSD.Un tenis de masă,o fustă mai sus ridicată și nivelul dezbaterii era altul..Bibliotecă și universitară,cărți,gândire!Brrrrrrr!Nu-i de PSD.Fără miștocăreală,sexisme,naționalisme neghioabe nu pricepe votantul PSD nimic.Deci nu,intenționat au organizat dezbaterea acolo.Ce oameni răi-să ceară competență,cinste,maniere!Păi face PSD așa ceva?
  • -5 (41 voturi)    
    tehnocratia nu inseamna norodul... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:41)

    demaGOGU [utilizator]

    ...pe care guvernatorul il dispretuieste profund, intorcand spatele unei dezbateri democratice, singura in masura sa informeze cetateanul lambda la orizontul turului ii.
    • +5 (15 voturi)    
      A fost (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 18:20)

      unins [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      unul Lapusneanu, care zicea despre norod (roman): "prosti... dar multi!" Sa stii ca pana azi nu s-au prea schimbat lucrurile. Tot multi din astia sunt in norod si singurul lucru care i-ar satisface in cazul unei "dezbateri" cu V.V. ar fi circul oferit de aceasta. "Panem et circenses" asta doreste plebea de peste 2000 de ani. Daca azi sunt oameni care nu au inteles cine-i iohhanis si cine-i Dancila, nu vor intelege nici dintr-o mie de dezbateri.
  • -17 (35 voturi)    
    snspa, pepiniera antena3 si a celorlalte infectii (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:07)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    discutie asezata ?
    Stai jos, nota 4.
    • +3 (7 voturi)    
      asta este cu adevarat rusinos (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:46)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

      Universitatea din Bucuresti l-a invitat la o dezbatere si el a preferat SNSPA. Trist.
      Reminder: Cumpanasu era platiti cu bani grei de la SNSPA, iar rectorul Pricopie de doua luni ne ne spune pentru ce anume era platit si cum a fost selectat.
      Sau Pieleanu, care este profesor pe la SNSPA.
  • -2 (50 voturi)    
    Sueta cu prietenii adica, auzi cica dezbatere! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:11)

    holinessdani [utilizator]

    E de bine, incepe cu o minciuna.
    • +15 (47 voturi)    
      Pai veorica ... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:51)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      .... unde s-a dus sa dea interviuri, nu la prieteni?
    • +3 (23 voturi)    
      prietene .... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 17:40)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      .....ce inseamna dezbatere in acceptiunea matale !!?? De cand este madama PM din proasta ,idioata ,analfabeta ,marioneta si nu mai stiu eu cum ati categorisito si "laudato" !!!! Si uite asa peste noapte se dadu panarama de trei ori peste cap si deodata este buna pentru dezbateri si pentru analize in varii domenii,ce mai tura-vura a devenit o somitate in politica si in oricare alt domeniu !!! Nu va puneti intrebarea ce poate discuta presedintele cu "mareata"candidata !!!???? Afara de o participare la o balacareala tip Videle of Teleorman ,la ce va asteptati !!!! Daca nu ati bagat de seama pana acum diferenta intre presedinte si aceasta precupeata,inseama ca de fapt va doriti un circ ieftin !!!!
      • 0 (22 voturi)    
        i-auzi (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:29)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui asada

        dar Joianis de cand e vreun ins inteligent, cult si onest?
        • -1 (1 vot)    
          ... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 13:30)

          dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          președintele iohannis, vorbește o limbă română corectă și fluentă, lucru lăudabil, dînsul fiind etnic german!
          iar pe îngă acestea, are exercițiul de a vorbi liber, în public (lucru necesar predării la catedră).
          la doamna dăncilă se observă (din satelit!) contrariul.
          și-apoi, compară și tu procentele, înainte de a vorbi ...
      • +1 (9 voturi)    
        pai vreau si eu sa vad cum o distruge (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:44)

        georgebb [utilizator] i-a raspuns lui asada

        Vreau sa vad cum da cu PSD-ul de pamant. Cum ne arata el superioritatea intelectuala si morala in fata celui mai bun PSDist.
        Meritam sa vedem asta.
        • 0 (6 voturi)    
          Nu te amesteci cu prostii/porcii/pavienii (Duminică, 17 noiembrie 2019, 5:31)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

          Pt ca nu e necesar si foarte Contraindicat, sa te cobori la nivelul Lor!!!!
        • +1 (3 voturi)    
          vedeti.... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 12:02)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

          ......daca puneti botul numai la antena 3 ati ajuns sa vorbiti de distrugere, care este o tampenie !!! O sa vedeti ca marea majoritate s-a saturat de "bunii" PSD-isti si mai ales de "cel mai bun "PSD-ist !!!! Sigur nu va primi voturi decat de la alde voi ,antenistii !!! Cat despre distugere o sa o faceti voi cu tamtam si poale in cap,pentru ca asta va este politica si mai ales apucaturile !!!
  • +10 (52 voturi)    
    Te bagi, Vio? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:23)

    Tommy Bahama [utilizator]

    Fa una la fel la biblioteca oraseneasca din Videle.
    • +12 (32 voturi)    
      Si-a rezervat spatiu (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:27)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      la una din numeroasele librarii din Teleorman.
    • +4 (14 voturi)    
      Se abga la scris nu la citit (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 16:28)

      Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      De cand o sa ajunga la Rahova sa vezi ce o s'o apuce scrisu'... Bastonase, liniute...
      • -1 (1 vot)    
        ... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 13:34)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui Pasarea_PuieMontix

        oare dr.acneea (la rahova lamele sînt de proastă calitate), și-o fi început memoriile despre lupta lui cu statul paralel?
        va fi un bestseller!
  • -5 (41 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:27)

    vitan.sandu [utilizator]

    Parca este interzisa politica in spatiul academic. Ce cauta SNSPA in dezbaterea asta, si ce cauta ipochimenul la BCU!?
    • +6 (20 voturi)    
      S-ar duce si Pavi dar nu poate intra (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 17:24)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Cum nu poate intra bampirul in biserica!!! Pt ca: CARTI!
  • -2 (36 voturi)    
    Gâdea și Badea vor fi și ei prezenți? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:33)

    Nyk1 [utilizator]

    Sau măcar Dana Grecu...
    • +8 (32 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:48)

      TomatoGun [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Da astia de care pomenesti ce sunt? Ziaristi sau politologi? Eu zic ca mai degabra sunt potlogari.
      • +1 (15 voturi)    
        nu ca raresel (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:30)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui TomatoGun

        ziarist vero, nu-i asa? impartial, onest si dedicat cetateanului ;)
    • +3 (19 voturi)    
      BCU NU ESTE BORDEL (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 19:20)

      Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Deci nu, Antena 3 nu va fi prezenta
  • +3 (55 voturi)    
    Iohannis e extenuat (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 14:43)

    galeo [utilizator]

    Isi va lua o vaacanta de un an dupa 24 noiembrie la cat a muncit in astea 2 saptamani.
    • -1 (31 voturi)    
      de 5 ani, nu de 1 an! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 17:04)

      N.S. [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      asa cum ne-a obisnuit!
    • +2 (18 voturi)    
      degeaba-i extenuat (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 18:07)

      robespierre [anonim] i-a raspuns lui galeo

      nu mai poate dupa modelul stolojan-basescu si antonescu-iohannis sa faca rocada cu rares bogdan.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 13:40)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      o să-și ia și vazelica, cu carmen dan, cîțiva ani sabatici, la tîrgșor!
  • -3 (47 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:08)

    [anonim]

  • -3 (27 voturi)    
    Nu discuta (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 17:58)

    briciu [utilizator]

    Sasul cu bulimea clasa de jos suntem prea mici pt el care are 6 case iar noi stam cu chirie chiar daca muncim zi lumina !!
    Ma gandesc serios sa ma apuc de meditatii !!
    • +2 (6 voturi)    
      apuca-te briciule, chiar se castiga bani (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:43)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui briciu

      Dar mai bine du-te la vot si voteaza Dancila. O sa iti dea casa ea!
      #vaidecapulvostru
  • 0 (22 voturi)    
    previzibil (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 18:07)

    exis [utilizator]

    Discutia ''onesta si echilibrata'' va cuprinde si intrebarile alea incomode, care nu ii sunt adresate niciodata domnului presedinte? De fapt, ca sa fiu sincer, i-au fost adresate, o singura data, de Claudiu Pandaru si am vazut, cu totii, cam cat de bine s-a descurcat. ''Normalitatea'', pe care o clameaza domnul presedinte, n-ar trebui sa cuprinda si o justificare clara a averii? Eu am o singura casa si pot justifica fiecare leu investit in ea. Poate face si domnul presedinte acelasi lucru cu casele domniei sale? Asa....in calitatea lui de erou anti-coruptie.
    • +3 (9 voturi)    
      stii simpaticule ca cele 6 case (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:44)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui exis

      nu depasesc ca suprafata insumata casa de vacanta a lui madam Vio?
      Pot sa te intreb ce varsta ai?
      • -4 (6 voturi)    
        care e argumentul tau, mai exact? (Duminică, 17 noiembrie 2019, 6:16)

        exis [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        faptul ca nu poate justifica proprietatile sale nu conteaza, in masura in care contracandidata lui are aceleasi probleme? Repet: domnul acesta ne e prezentat, constant, drept erou anticoruptie. Eu vreau sa am un presedinte onest. Din pacate, in urmatorii 5 ani, lucrul asta nu e posibil. Problema mea nu e cu votantii iohanis. pot intelege, intr-o oarecare masura de ce fac asta. problema mea e cu sustinatorii iohanis si fan club-ul lui de virulenti de pe internet, care traiesc intr-o stare de disonanta cognitiva. lupta impotriva coruptiei, avandu-l drept stindard pe cel ce, in nesemnificativa mea parere, e tot un corupt.
        • +1 (5 voturi)    
          te dai ..... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 12:12)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui exis

          .... mare dar pedalezi pe treburi rasuflate pana si la latrina 3 !! Hai cu ceva nou pe firmament ,ce naiba nu sa mai inventat nimic pe la familia Voiculescu !!???
          • 0 (0 voturi)    
            tipic (Duminică, 17 noiembrie 2019, 18:48)

            exis [utilizator] i-a raspuns lui asada

            agresivi, lipsiti de argumente si plini de prejudecati...nimic surprinzator. #vomit
  • +3 (27 voturi)    
    Dancila oricum nu stie ce este BCU (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 19:21)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Asta nu gaseste biblioteca nici cu goagal . Dancila e Vanghelie 2
    • -2 (16 voturi)    
      asa e (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:31)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Pasarea_PuieMontix

      iar bafta lui Joianis e ca-l conduc acolo sepepistii
      • +2 (6 voturi)    
        Soferi si soferi (Duminică, 17 noiembrie 2019, 1:04)

        Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        El nu'i pune in parlament in schimb primul sofer al tarii... da Serban Nicolae ala cu amnistia si gratierea, cum care? :).
        Bye newlook
  • -3 (9 voturi)    
    O intrebare decenta .... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 21:37)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    ... mah, Joiane ! Tu ai avut in viata ta permis de intrare la BCU ?
    Alta, si mai decenta: te-a durut in vre-un anume loc cat e bugetul insititutiei ?
    A treia, singura relevanta: ca fel de vierme conduce institutia de-i permite unui politician cu dosare penale sa o foloseasca drept platforma de lansare ?
  • +5 (17 voturi)    
    Asemeni multor români.... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 21:37)

    Tutea [utilizator]

    ....am să trag de mine și am să merg la vot, pe 24.11.2019. Nu-i o opțiune votul pentru Klaus Iohannis cum n-a fost nici în 2014, dar trebuie să supraviețuim cumva, încă 5 ani. Oricum, boicotul nu-i o soluție de om lucid. Neparticiparea la vot, în turul II, ar fi un vot pentru PSD! Suntem blestemați să ne protejăm de holera politică ce a cuprins România și la 30 de ani de la prăbușirea comunismului....
  • 0 (6 voturi)    
    "sa ne radem si noi ,nu?" (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 21:44)

    Claudiu1999 [utilizator]

    Ba dancila ,saraca, a ramas intepenita in trecut si aia de pe langa ea, la fel , doamne ce le faceam eu astora , chiar daca nu a fost invitata o trimiteam pe dancila la asa zisa dezbatere ,cu un magar pe care sa scrie viitor presedinte si sa spuna ca magarul e penal si ca la prins la furat de varza si a venit la dezbatere si pt ca magarul a a vrut sa se inscrie in pnl , sa ma puna astia pe mine cordonator de campanie , , ajungeam pe cnn cu imaginile nu pe amaratele astea de posturi tv , la cnn la bbc :))))))
  • -1 (17 voturi)    
    Premierul de la Grivco (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:01)

    galeo [utilizator]

    Sa nu uitam ca Iohannis e premierul USL de la Grivco.
    Un individ santajabil daca a devenit atunci propunerea USL... Probabil vor aparea si mai multe informatii despre el in zilele urmatoare.
  • 0 (18 voturi)    
    mai precis? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:28)

    srpc [utilizator]

    orice jurnalist profesionist, fara restrictii la intrebari? sau inca omascarada, ca precedenta 'conferinta de presa"?
  • +1 (7 voturi)    
    Nedumerie (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 23:46)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Se spunea că universitatile ar fi spatii depolitizate. SAu am inteles eu gresit?
  • -1 (11 voturi)    
    Ce-ar fi dacă (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 23:59)

    Un cititor [utilizator]

    nu s-ar prezenta niciun jurnalist la dezbatere? Aia da înfrângere în alegeri.
  • -2 (6 voturi)    
    Cu dezbatere sau fara (Duminică, 17 noiembrie 2019, 6:17)

    vasile-roaita [utilizator]

    nu conteaza. Deja stim bine cine sint candidatii. Trebuie votat unul din ei. Cine credeti ca ne poate reprezenta mai bine ? Dancila (pe care chiar ai ei au facut-o proasta) sau Johannis care este prezentabil are prestanta si este respectat de toti liderii straini. Alegerea este la noi.
  • +1 (9 voturi)    
    Știe de ce sa se ferească (Duminică, 17 noiembrie 2019, 7:10)

    Traian2015 [utilizator]

    El avea slabe șanse în fața lui Ponta. Dar în dezbaterea televizată a avut șansa Deva face pe jupânul in timp ce Ponta era doar un pisoi. În plus s a mobilizat și diaspora. Dar, din nou, KI era pe locul doi înainte de dezbatere. Acum îi e frica sa nu fie el Ponta. În final, după ce rostul lui a fost sa țină în frâu PSD (deși mă îndoiesc) poate s ar cere un președinte PSD care sa țină în frâu un parlament de dreapta.
    • +1 (3 voturi)    
      De care dreapta e parlamentul si Iohannis ??!! (Duminică, 17 noiembrie 2019, 9:27)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

      Veniti de pe Marte ? Unde ati citit asta ? Te pomenesti ca e nevoie de ecchilibru ?! Dupa mine, majoritar , parlamentul e de ''coruptie'' , iar dnul Iohannis , politic, e de ''nimic'' !! Adica afon .
  • +1 (9 voturi)    
    E bine sa exista echilibru (Duminică, 17 noiembrie 2019, 8:49)

    galeo [utilizator]

    PSD promoveaza de multe ori un extremism de stanga, in timp ce PNL un extremism de dreapta.
    Pana acum am avut un echilibru cu guvern PSD si presedinte anti PSD.

    Poate e timpul sa se faca rocada: PSD sa castige presidentia iar guvernul sa fie de dreapta.
  • +2 (8 voturi)    
    Vom fi prezentii! (Duminică, 17 noiembrie 2019, 8:53)

    Tambrian [utilizator]

    Vom fi prezenti daca SPP-ul ne va permite.
    Daca nu iata cele 4 intrebari?
    -Ce meditatii la fizica putea sa dea un inspector scolar pe domeniile fizica-chimie din judetul Sibiu intre anii 1986 -2005?
    --Ce statut juridic au avut casele (apartamentele) cumparte de sotii Iohanis (provin aceste case (apattamente) din cumpararea de litigii?..)?
    - Cum vor face sotii Johanis restituirea sumelor luate chirie pe imobilul pierdut in justitie,, unde s-a incasat mult pentru ca era sediu de sucursala bancara ?(exista contracte de inchiriere?.. sunt ele realiste?)
    - Au sotii Johanis o cat de mica mustare de constiinta ca au oarece responsabilitati fate de statul roman?
  • +2 (6 voturi)    
    Mai bine o miriște, decat SNSPA !! (Duminică, 17 noiembrie 2019, 9:34)

    deval [utilizator]

    Macar pentru cum a tratat ''fenomenul'' Cumpanasu, caruia nu i-a dat replica cuvenita , nici dupa ce i s-a bagat degetul in ochi , macar si pentru ca nu stim cati cumpanasi mai sunt acolo -e clar ca mai sunt - , echipa dlui Iohannis trebuie sa gaseasca o alta locatie , cum ar fi Biblioteca Nationala din Unirii 22 !! In nici un caz, cloaca SNSPA ......
  • +1 (5 voturi)    
    Stefan Gheorghiu vs SNSPA (Duminică, 17 noiembrie 2019, 10:54)

    ruleoflaw [utilizator]

    la Stefan Gheorghiu nu s-au facut osanale asa vizibile desi timpurile erau mai "prezidentiale" iar propaganda politica in scoli nu era infractiune
  • +2 (6 voturi)    
    Iohannis e un snowflake (Duminică, 17 noiembrie 2019, 11:56)

    pashanu [utilizator]

    In loc sa iasa la dezbatere ca un politician curajos, se scunde in spatele unor scuze ridicole. Acceste dezbarteri presupun confruntari cu politicieni rai, imbecili si unii profund nedemocratici. Dar Iohannis nu vrea sa dezbata decat cu candidati curatei, sfiosi si buni la suflet.

    Acum ca orice snowflake ranit in sentimente cauta un safe space in bula academica alaturi de intelectuali.
  • 0 (6 voturi)    
    Nu merg la vot (Duminică, 17 noiembrie 2019, 12:07)

    KTerinca [utilizator]

    Nu-l votez nici p-asta, ca n-a facut nimic timp de 5 ani, da' nici pe Coana Mare din gasca rosie de netrebnici.
    Le scuip votu'-n fata la amandoi .... prin neprezentare.
  • +2 (2 voturi)    
    Intreb si eu... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 13:58)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    ... ce treaba are SNSPA cu BCU ? doar nu s-a mutat gasca aia de trogloditi in inima citadelei universitare ?