Dăncilă a postat pe Facebook o fotografie cu ea urmărind meciul Naționalei. Ironii în comentarii: „De asta conduc suedezii”

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:16 Actualitate | Politic


Dancila se uita la meci
Foto: Facebook - Viorica Dancila
Viorica Dăncilă, candidata PSD la prezidențiale, a scris vineri seară, pe pagina sa de Facebook, un mesaj în care le urează succes tricolorilor în partida cu Suedia, ea postând totodată și o fotografie în care apare uitându-se la meci. Postarea a stârnit numeroase ironii, internauții întrebând-o în comentarii pe șefa PSD dacă știe „care-s ai noștri”.

„Mult succes tricolorilor! Să fiți învingători! Suntem alături de voi!”, a scris Viorica Dăncilă, vineri seară, pe Facebook, mesajul fiind însoțit de o fotografie în care ea, împreună cu mai multe persoane, între care și Eugen Teodorovici, urmăresc la televizor meciul Naționalei de fotbal.

Ce i-au scris însă în comentarii unii dintre utilizatorii rețelei de socializare:
  • „I-ați stricat și pe ăstia!!”
  • „Știți care-s ai noștri? Să nu țineți cu cine nu trebuie :))”
  • „Nu te mai uita că ne porți ghinion!”
  • „De asta conduc suedezii”
  • „Aveți idee cine joacă?”
  • „Cine îi explică ce e la televizor???”
  • „Se uită ca la desene animate”
  • „Dancilă la flash interviu la pauză: Ne vom califica anul trecut”
  • „Biblioteca e goală. Nimic surprinzator.”
Naţionala de fotbal a României joacă la această oră cu selecţionata Suediei, într-o partidă importantă contând pentru calificarea la Euro 2020. Urmărește meciul LiveText pe HotNews.ro







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19796 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Doamne ! (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Că proooastă mai e !
    • +11 (11 voturi)    
      e Viorica Muierica (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:39)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Analfabeta este tinuta in perfuzii poate poate ajunge presedinte si schimba ambasada.
    • +5 (5 voturi)    
      Asa e ea! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 11:09)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu e proasta!
  • +25 (27 voturi)    
    Ce proasta !!! (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:45)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...
  • +20 (24 voturi)    
    Campanie electorala (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 0:24)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Ca din intamplare, neconflictuala doamna a tarii a devenit mare microbista in plina campanie electorala... deh, da bine la popor. Ori isi pregateste cumva varianta de rezerva dupa pierderea alegerilor prezidentiale si inevitabila debarcare de la conducerea PSD? Poate se mai gaseste vreun Dragnea care sa o puna in functia de selectioner al tuturor romanilor, caci tot are experienta. Ori, cine stie, dupa tenis de masa si ciclism urmeaza sa ne demonstreze ca e mare fotbalista?
    • +12 (12 voturi)    
      Sigur, dar nu i-a purtat noroc! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 8:32)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      Un pariu riscant, pe care l-a pierdut!

      Chiar daca NU ne bateau suedezii cu doi la zero, nimeni nu a ar fi zis:
      "iata, au castigat ai nostrii pentu ca i-a sustinut Veorica!"

      Dar asa, s-a asociat cu o infrangere. Ba se mai poate zice si ca ne poarta ghinion ...
  • +27 (29 voturi)    
    Biblioteca (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 0:43)

    MrOpinie [utilizator]

    biblioteca e plina cu cartile citite de Viorica !!
    • +13 (13 voturi)    
      a fost plina , le-a "devorat"! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 7:24)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui MrOpinie

      .
    • +2 (2 voturi)    
      Si cartile de economie citite de (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:53)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui MrOpinie

      teodorovici in discoteca.
    • 0 (0 voturi)    
      asta a fost buna ! (Duminică, 17 noiembrie 2019, 19:33)

      gica_ultra [utilizator] i-a raspuns lui MrOpinie

      ai un + :)
  • +19 (19 voturi)    
    Duamna Vyo ne-a stricat meciul (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 1:54)

    krampus [utilizator]

    Jucatorii romani pareau niste idioti si acum am aflat de ce - Dancila a declarat ca e alaturi de ei.
  • -19 (23 voturi)    
    Are comentariile activate! Respect! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 4:46)

    Traian2015 [utilizator]

    Klaus are comentariile activate?
    • +13 (13 voturi)    
      Are (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 7:30)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

      Ca votant al lui Barna , am pus niste comentarii foarte acide la postul cu cititul, o idiotenie la fel de mare ca asta a lui Dancila. Culmea era ca cei care eram critici erau o minoritate, majoritaea avand comentarii foarte laudative la ineptia respectiva ceea ce arata ca nivelul cetatenilor este acelasi cu al liderilor.
    • +4 (4 voturi)    
      DA, le are! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 11:10)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

      Dar nu are casca!
      Asa, precum casca...ta voastra!
  • +10 (10 voturi)    
    ?? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 7:15)

    BehehePapu [anonim]

    Piază rea !!
  • +8 (8 voturi)    
    Vedem in curand o noua poza , la poartea Jilavei? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:59)

    Cactus Jack [utilizator]

    ... e timpul sa se termine definitiv cosmarul numit Dancila-Teodorovici. Agenția Națională de Administrare Fiscală, e cazul sa intrati in actiune!
  • +7 (7 voturi)    
    Vasilcooo mai în silă cu așa poze! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 11:50)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...dupa ce o tara intreaga este scarbita de prezenta ei permanenta in presa, TV, online etc, are si tupeul sa posteze poze patriotice cu "Vasilica la sport", incurajeaza echipa nationala, "Vasilica la batrani", se ocupa de soarta pensionarilor muritori de foame, "Vasilica la tineret", se ingrijeste de viitorul acestora, scene bine cunoscute in trecut la Elena Ceausescu. Cand vom vedea si poza "Vasilica la Jilava", impodobita cu bratare inox, in loc de un Ballon Bleu de Cartier, din aur si diamante, valoare de peste 10000 euro? Cat castiga sotiorul ei, ca sa-si permite sa faca cadou asa un ceas? Sau a fost cadoul unui/unei PSD-iste, care a primit o slujba boiereasca?
  • +6 (6 voturi)    
    Solutia (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 12:37)

    Tudor PetruFriciu [anonim]

    vot masiv anti viorica in turul doi .Asa vom scapa definitiv de acestcosmar.
  • +7 (7 voturi)    
    Stimata doamna Dancila, (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 12:46)

    Barnacopul [utilizator]

    Sunteti microbista?

    Da, dar anul acesta nu sunt in pericol, m-am vaccinat.
  • +6 (6 voturi)    
    Viorica alături de fiecare român ! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:22)

    asavreau [utilizator]

    Așa trâmbițează de pe toate gardurile Viorica.Ferească Dumnezeu,că uite ce se întâmplă.Luăm bătaie,așa,la zero!Du-te Viorică să nu te mai vedem,să nu mai auzim de tine.
  • +4 (4 voturi)    
    i-a spus careva (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:26)

    zaboo [utilizator]

    ca nu tre' sa ii felicite pe ai nostri la sfarsit?
    • 0 (0 voturi)    
      i-a felicitat ... (Duminică, 17 noiembrie 2019, 19:34)

      gica_ultra [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      ...anul trecut ...
  • +5 (5 voturi)    
    Tovarashica.... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:03)

    Observatory [utilizator]

    nu i mai jigniți ! Nu este proasta, așa a făcut-o masa....
    Domnul președinte are dreptate, bu poate avea un dialog cu acest morman de gunoi ...
    Dar încă odată : Nu sunt vinovați candidații , ci votanții care continua sa susțină acești indivizi, continuatori ai politici ceaușiste ...

    Dumnezeu se pare ca nu este cu poporul roman,
    Dumnezeul nostru a fost jignit din 1947 de politica Anti-Christ....
  • +1 (1 vot)    
    Daca va uitati cu atentie la poza... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:55)

    rubberduck [utilizator]

    veti observa ca: 1. poza este atat de nefireasca incat pare fotoshopata. Parca ar fi Kimjunghiun privind la meci. 2. Tipa din spatele Veorikai nu are cum sa vada ecranul televizorului pen ca capul Veoricai este fix in linia ei de vedere. Deci, ori poza este un fake marca puie msd ori Veorica are capul gol si se vede printransul.
    • 0 (0 voturi)    
      3 (Duminică, 17 noiembrie 2019, 14:27)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui rubberduck

      Tipa din spatele Veoricăi este fix pe linia ecran-Veorica, dar se uită nu la ecran ci la ... bibliotecă. Adică se uită în gol. Vede un gol - doar e meci de fotbal, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    Hahahaa, pai e normal (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 17:36)

    Paleopterix [utilizator]

    Ar fi fost culmea sa posteze o poza cu ea urmarind rezultatele la vreo olimpiada de matematica!... Orice lighioana analfabeta "ii place" fuotbalu'!