Ce întrebări i-ar pune Dăncilă lui Iohannis: Simte și gândește românește? De ce flutură cătușele?

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 14 noiembrie 2019, 21:51 Actualitate | Politic


Dancila si brosa de campanie
Foto: Captura video
Viorica Dăncilă a declarat, joi seară, la Antena 3, că l-ar întreba pe Klaus Iohannis dacă ”simte și gândește românește”, după ce a spus în repetate rânduri că actualul președinte și candidatul PNL arată ”aroganță” și ”autosuficiență” prin faptul că nu acceptă o dezbatere electorală și că a ”sfidat românii”.

Întrebată de Mihai Gândea ce l-ar întreba pe Klaus Iohannis, Viorica Dăncilă a spus că l-ar întreba pe candidatul PNL de ce vine să ”fluture cătușele” și dacă este necesar să fie amenințată Viorica Dăncilă cu procurorii pentru a câștiga alegerile prezidențiale, în contextul în care Rareș Bogdan a afirmat că „Dăncilă să se pregătească de o dezbatere cu procurorii”.

De asemenea, candidata PSD a spus că l-ar mai întreba ”de ce îi este frică de această confruntare”, referindu-se la o dezbatere electorală, pe care Iohannis a refuzat-o, și dacă acesta ”simte și gândește românește”.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10280 vizualizari

  • +33 (41 voturi)    
    Nimc nou (Joi, 14 noiembrie 2019, 21:58)

    Soljenitin [utilizator]

    Forma fara fond, trateaza subiectele cu o superficialitate ingrozitoare pentru un candidat la presedintie.
    Buna oentru mazeta, newlook si alti postaci de teapa lor.
  • +21 (29 voturi)    
    Ce vrea sa zica Dancila ? (Joi, 14 noiembrie 2019, 22:06)

    Rahan5 [utilizator]

    Ca gandeste romaneste ?
    Ea ,,simte" doar cum poate pacalii romanii PSD-sti sa voteze cu ea.
    Pai Dodon, cu mama romanca, e un mare roman pe langa Dancila, si tot spre ,,tata Putin" trage.

    • +11 (15 voturi)    
      intrebare pentru Dancila (Vineri, 15 noiembrie 2019, 9:18)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      vorbiti romaneste?
    • +8 (12 voturi)    
      Viorica Dăncilă insultă românii. (Vineri, 15 noiembrie 2019, 9:25)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Viorica crede că românii sunt proști ca ea.Ea se consideră //românii//când spune că Johannis refuză să discute cu ea.Orice om normal,civilizat nu ar discuta cu Viorica.
  • +21 (29 voturi)    
    Bate la o usa inchisa (Joi, 14 noiembrie 2019, 22:12)

    Martinezu [utilizator]

    Pe asta probabil ca isi va baza campania electorala.
    Atat ii duce capul atat fac. Iohanis, pe buna dreptate a spus ca nu ar intreba-o nimic. Tzatza continua sa abereze.
    Imi parea rau ca Iohanis nu accepta o confruntare. Acum imi dau seama ca ar fi fost o enormitate sa incerce sa comunice cu o primata.
  • +17 (23 voturi)    
    ))))) (Joi, 14 noiembrie 2019, 22:55)

    geag [utilizator]

    Alta intrebare !?
  • +16 (22 voturi)    
    Subțire Veorica (Joi, 14 noiembrie 2019, 23:02)

    JoshuaTree [utilizator]

    Cred ca nici colegii ei de partid nu ar participa la asemenea inepție de discuție. Ce așteaptă lumea ar fi fost o discuție despre starea națiunii nu despre frustrările și întrebările existențiale ale
    Veoricăi.
  • +22 (28 voturi)    
    Dezbatere (Joi, 14 noiembrie 2019, 23:12)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Daca pana acum ma miram si eu de ce Iohannis refuza sa intre intr-o dezbatere electorala, vazand intrebarile pe care le-a clocit "marea doamna pururi jignita" a politicii romanesti nu doar ca il inteleg, ci si il aprob.

    Sigur, pentru o dezbatere e neovoie de doi parteneri capabili sa judece si sa aiba argumente rationale. Cum la Dancila nu e cazul, ma gandeam ca dezbaterea e o minge la fileu aruncata presedintelui. Acum insa e evident ce vor Dancila & co: o balacareala gretoasa pe teme patriotarde, numai buna pentru electoratul neganditor, care are e satisfacut daca e mangaiat pe crestet si arunca vina pentru propriile esecuri asupra altora. .
  • +24 (28 voturi)    
    Doamna Dancilă (Joi, 14 noiembrie 2019, 23:51)

    coco04 [utilizator]

    Ati stârpit sute de firme de colectare de deseuri (si prin aceasta familii intregi cu copii in intretinere) prin nerecunoasterea costurilor OTR-urilor,ca acestea să nu mai bonifice firmele colectoare ci doar pe cele de salubritate.,Le-ati confiscat astfel piata municipală ca să dezvoltati o economie de tip oligarhic si să favorizati firmele de salubritate,acelea care cotizează la PSD,la semnarea contractului cu primarul PSD.
    Ati creat o discriminare economică pe motiv de apartenentă politică si nu ati "observat "Ordinul nr 3162 al secretarului de stat Laurentiu Adrian Neculaescu de la Ministerul Mediului care a semnat această porcărie. L-ati mutat pe Neculaescu de la mediu la cabinetul dvs si i-ati mărit salariul de la 8892 la 166400 lei pentru această prestatie.De aceea se aud cătușele. Sunteti o persoană coruptă si locul dvs e lângă Dragnea.
  • +9 (9 voturi)    
    Rectific (Vineri, 15 noiembrie 2019, 1:07)

    coco04 [utilizator]

    Ordinul 1362 din 28 Decembrie 2018.
  • +16 (20 voturi)    
    Ridicol (Vineri, 15 noiembrie 2019, 4:13)

    Cacarau1 [utilizator]

    PSD, o clica mafiota. Dancila, Olguta,….niste zombie feminini, care in lipsa lor de educatie, cultura si bun simt, recurg la gesturi si fapte insultatoare la adresa alegatorilor! Dancila repeta cu disperare: „votati cu inima!” E convinsa ca nimeni, posesor de ceva creier, nu o poate vota cu creierul. mai mult de atat, este de o obraznicie groaznica. Dupa ce au gazat (sub comanda lui Carmen Dan) bebelusii in Piata Victoriei, vine, cu o mare nesimtire, sa ceara votul mamicilor acelor bebelusi.
  • +12 (16 voturi)    
    ... (Vineri, 15 noiembrie 2019, 7:05)

    mihai_mi [utilizator]

    Deci asta ar fi marea dezbatere: "Simte și gândește românește? De ce flutură cătușele?"


    Pffff....
  • +8 (14 voturi)    
    Patefonul stricat (Vineri, 15 noiembrie 2019, 8:11)

    radu222 [utilizator]

    Veorica, esti ca o placa de patefon stricata. Repeti aceleasi sloganuri patriotarde de cate ori iesi la TV.
    Nu ai nici o calitate ca sa ajungi presedintele acestei tari.
    Ar fi o insulta pentru aceasta tara sa ajungi presedintele ei.
    Se vede pe fata ta: mustesti de ura si de dispret pentru romani. Cum pretindeti voi PSD-istii ca sunteti patrioti cand cumparati tramvaie de la turci cand avem o fabrica la Arad, cand vreti trenuri de mare viteza din China cand avem o fabrica la Craiova care a pus pe piata trenuri care merg cu 160 km/ora.
    Sper ca romanii sa nu mai puna botul la minciunile voastre. Nici una din investitiile mari care se profilau in 2016 nu s-a realizat, investitorii au fugit din cauza haosului legislativ pe care l-ati creat.
    Ati crescut pensiile si salariile la bugetari din imprumuturi, amanetand viitorul copiilor si nepotilor nostri.
    Romanii din diaspora nu se vor intoarce atata timp cat voi sunteti la guvernare.
  • +7 (11 voturi)    
    Pune-i si intrebarea asta: (Vineri, 15 noiembrie 2019, 8:20)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    De ce a acceptat ca prim ministru pe cea mai proasta - proasta pe care i-a pus-o in fata dragnea?
    Nu stia? Sau a vrut s-o faca de kk?
    • +5 (9 voturi)    
      Răspund eu. (Vineri, 15 noiembrie 2019, 9:28)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      Cred-că lui Johannis ia fost teamă că Dragnea propune pe una și mai prostă decât Viorica.
      • +2 (4 voturi)    
        "i-a" (Vineri, 15 noiembrie 2019, 12:22)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        O induci in eroare pe Viorica.
      • +1 (1 vot)    
        orice om ii fu teama (Vineri, 15 noiembrie 2019, 13:25)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        -
  • +8 (12 voturi)    
    Etimologie, Iohannis si Dancila (Vineri, 15 noiembrie 2019, 9:18)

    Altiro [utilizator]

    Cu radacini de 800 de ani in Transilvania, Iohannis gandeste cu, siguranta ,romaneste. Dar Dancila? DEX: danci, s. m. Copil de țigan. – Din țiganescul den ci „dă-mi ceva”.
    • +2 (2 voturi)    
      corect .... (Vineri, 15 noiembrie 2019, 13:44)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Iliescu era la fel, var de gradul 1 cu Cioaba, Nastase-paispecasde si el cu tata din ala, ponta la fel ..... dragnea la fel .....
  • +6 (8 voturi)    
    Sper sa se iasa la vot in turul 2 (Vineri, 15 noiembrie 2019, 11:01)

    Deja [utilizator]

    Asta e ceea ce ma ingrijoreaza, nu ineptiile vasilicai. Daca multi cetateni vor considera ca e mai comod sa stea acasa si sa nu voteze, pentru ca oricum castiga Iohannis, sa nu avem surprize ca in 2016.... Daca votantii lui Iohannis vor sta acasa, atunci un scor mare al vasilicai ii va da din nou aripi,. Chestia asta ma ingrijoreaza. M-am fript in 2016, nu as vrea sa ma mai ard inca o data.
  • +3 (7 voturi)    
    ... (Vineri, 15 noiembrie 2019, 12:57)

    dumnezeu [utilizator]

    hai s-o explicăm pe aia cu cătușele, să priceapă și cotcodăncilă:

    doamna candidat, pesediștii mint și fură românește?
  • +4 (4 voturi)    
    mai dragilor, asta e, nu poate mai mult (Vineri, 15 noiembrie 2019, 13:11)

    revo [utilizator]

    Asa e genomul ei si basta - e proasta facuta gramada. In loc sa valorifice nemultumirea electoratului care a votat cu Iohannis la primele alegeri si care acum, in mare parte, il critica, ea vine cu tzatzisme de mahalagioaica si gargara ieftina. Ca si biata Volguta, ca si mahalagioaica Firea. Atat poate, atat face. In final, va fi bine.

    Chiar ma gandesc daca nu cumva este o strategie a partidului, sa faca lumea sa iasa la vot pentru Iohannis (ca multi nu ar mai iesi, asta e sigur), sa nu castige cumva Dancila. Sa poata PSD, un an intreg, sa dea cu pietre, sa verse laturi si sa scuipe in fiecare zi opozitia, in intregimea ei, de la presedinte pana la ultimul portar de la Guvern.
  • +4 (4 voturi)    
    veo isi doreste o sueta de...mahala (Vineri, 15 noiembrie 2019, 13:36)

    morometu [utilizator]

    Acum o da si pe xenofobie? CNCD unde esti? Dezgustator nivelul la care ni se adreseaza: rautate, cinism, minciuna, ipocrizie, ura, invrajbire...