​Fake news PSD: Iohannis a avut cască la conferință / Imaginile demonstrează însă contrariul. FOTO

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:23 Actualitate | Politic


Iohannis, conferința PNL
Foto: Hotnews
UPDATE: Premierul Ludovic Orban a afirmat, miercuri, după ce Gabriela Firea l-a acuzat pe Klaus Iohannis că a purtat o cască în timpul unei conferințe de presă, că PSD face o campanie bazată pe fake-news și manipulare, fiind vizibil faptul că șeful statului nu purta cască, relatează Mediafax.

„Îmi pare rău că se continuă mizeriile. Am văzut fotografia aia cu casca. Președintele a stat în fața jurnaliștilor, a stat după de vorbă cu ei, oricine putea să vadă. Nici vorbă de existența a unei căști. Dar ăsta e stilul cu care comunică PSD-ul. Din punctul nostru de vedere nu avem ce să vorbim cu ei”, a spus Ludovic Orban, la Digi24.

Premierul a adăugat că ”se poate observa diferența” dintre Klaus Iohannis li Viorica Dăncilă. „Se vede diferența. Am spus foarte limpede, românii își pot forma opinia despre candidați, pentru că sunt candidați foarte bine cunoscuți. Ca atare, președintele este deschis la orice fel de dialog și toată campania a fost înconjurat de oameni, a comunicat cu cetățenii și nu cred că are nevoie să în stilul de campanie pe care îl face PSD-ul, bazat pe fake-news, pe manipulări sau minciuni gogonate.

O nouă linie de atac a pesediștilor pe Facebook unde lideri ai partidului, între care Gabriela Firea, au distribuit un colaj foto susținând că președintele Klaus Iohannis purta cască în ureche la conferința de presă de la sediul PNL. O imagine surprinsă la fața locului demonstrează însă contrariul, că șeful statului nu purta cască.

Imaginea distribuită de Firea



Imagine din timpul conferinței:



Fotograful Octav Ganea de la Inquam Photos a postat și el pe Facebook o imagine care demontează teoria că Iohannis purta cască, precizând că „chiar si atunci când suntem scosi din sala reușim să demontăm știrile false”.

Octav Ganea a explicat, într-un mesaj transmis Digi 24, că fotografii au fost invitați cinci minute la începutul conferinței, după care au fost invitați să iasă afară din rațiuni de spațiu.



Mai mult în timpul conferinței de presă, Iohannis a fost întrebat dacă poartă cască în ureche și a arătat că nu.

Viorica Dăncilă a profitat și ea de subiect și a subliniat în conferința de presă pe care a susținut-o după Klaus Iohannis că ea nu are cască în ureche.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















38329 vizualizari

  • +57 (71 voturi)    
    În lipsa argumentelor Manipularea e în toi (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:33)

    contributor.bis [utilizator]

    România anilor '40, România bolsevica, România care nu a evoluat deloc de atunci, pare-se.
    Acesta este "respectul fata de popor" a PSD-ului, noua-veche formula neo-comunista.
    • -55 (73 voturi)    
      E evident ca iohanis avea casca (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:21)

      tony-s [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      la aproape toate intrebarile astepta cateva secunde sa primeasca raspunsul in casca si doar apoi raspundea, Nu e relevant ca nu se vede casca, exista casti bluetooth minuscule care se implanteaza in ureche si care nu sunt vizibile din exterior,.
      • +38 (58 voturi)    
        Johannis facea pauze pt ca gandeste (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:32)

        Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        Poate fi surprinzator pt tine dar unii se gandesc macar si cateva mili secunde... Stiu, Dancila e diferita pt ca ea simplu n'are creier ci doar o cheita care raspandeste 3 cuvinte: romani, romania, patriot
      • +32 (46 voturi)    
        Ai dreptate (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 23:57)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        Si eu am un implant in ureche d-asta. Cum de unde? De cand m-au rapit Martienii LGBT. Aia controlati de Reptilienii condusi de Soros. Cum care Soros ma?????? Nu mai stii cand Dragnea vorbea de Soros atunci cand Soros controla Statul Paralel??? Cum ma, care Stat Paralel??? Ala al multinationalelor si strainilor care sug seva tarii. Cum care tara ma? Ah, ai dreptate !! Mea culpa!
      • +32 (40 voturi)    
        Nevasta lui Pandele. (Joi, 14 noiembrie 2019, 0:08)

        kiko123 [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        Evident e un singur lucru ,ca esti Gabriel Firea.
        • +14 (16 voturi)    
          Sa O Ajutam la o Dezbatere cu DNA (Joi, 14 noiembrie 2019, 7:20)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui kiko123

          aplicand in o petitie Colectiva la Curtea de Conturi, atasat aveti EXACT cu ce se ocupa Curtea de Conturi; cele 400 milioane bagate in 22 Bucati de Colon Sarmat cer Dreptate !

          https://legeaz.net/legea-94-1992-curtea-conturi/art-29-atributiile-curtii-de-conturi-competenta-si-atributiile-curtii-de-conturi

          extras :

          (1) Prin verificările sale la persoanele prevăzute la art. 23 şi 24, Curtea de Conturi urmăreşte, în principal:

          a) exactitatea şi realitatea situaţiilor financiare, aşa cum sunt stabilite în reglementările contabile în vigoare;

          b) evaluarea sistemelor de management şi control la autorităţile cu sarcini privind urmărirea obligaţiilor financiare către bugete sau către alte fonduri publice stabilite prin lege, ale persoanelor juridice sau fizice;

          c) utilizarea fondurilor alocate de la buget sau din alte fonduri speciale, conform destinaţiei stabilite;



          d) calitatea gestiunii economico-financiare;

          e) economicitatea, eficacitatea şi eficienţa utilizării fondurilor publice.AICI SE POATE AUDITA POVESTEA CELOR 400 MILIOANE CARE SA AJUTE DNA SA SE DEZMORTEASCA DIN INACTIVITATE
          • +8 (10 voturi)    
            Mai bine (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:50)

            varavara [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            sa o ajutam pe madam pandele la alegerile locale de anul viitor sa devina o amintire si sa se duca inapoi in voluntariul drag.
            • +9 (11 voturi)    
              Cu Siguranța (Joi, 14 noiembrie 2019, 10:26)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui varavara

              Însă arondata Penitenciarului de Domiciliu
        • +11 (13 voturi)    
          Firea ținea casca în gură să nu se vadă. (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:54)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui kiko123

          Și a înghițit-o,de era să moară,Cică Liviu Dragnea îi pusese un cârlig de pescuit,dar a fost prea mic pentru gura lui Gabi și a trecut.A ajuns în colon și a trebuit să o scoată de acolo că-l deranja pe Liviu,când dădea Gabriela pârțuri.
          • +6 (8 voturi)    
            Și LIVIU i a dat cârlig ? (Joi, 14 noiembrie 2019, 10:32)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

            Stormy Daniels ar fi invidioasa !
      • +18 (20 voturi)    
        In primul rand .. (Joi, 14 noiembrie 2019, 7:36)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        ...este vorba de poza distribuita de borfasi (in frunte cu firuta) pe feisbucii lor. Deci, la ei in poza se "vede" casca, la ziaristi nu se vede si tu vii si spui ca e irelevant daca se vede sau nu casca.

        Spune-ne tu care poza e falsificata: aia distribuita de PSD-isti sau cea facuta de ziaristi?

        In al doilea rand, daca este irelevant ca se vede sau nu casca, de ce au mai distribuit poze (zic eu) false? Puteau pur si simplu sa nu distribuie nici o poza si sa spuna ca are casti, dar care nu se vad. Nu era mai simplu?

        In al treilea rand, daca aceste casti sunt asa minuscule de nu se vad, nu pot fi ele folosite si intr-o eventuala dezbatere cu veroica? Ar fi putut accepta o dezbatere cu veorica si ar fi avut linistit castile, ca nimeni nu le vedea, nu? Era mai simplu.

        In concluzie: sa nu cadem in penibil.
        • -2 (2 voturi)    
          Comment sters de user (Joi, 14 noiembrie 2019, 16:14)

          Reticentul [anonim] i-a raspuns lui Alius

          • +2 (2 voturi)    
            Aici este vorba .. (Joi, 14 noiembrie 2019, 16:24)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

            .. de "cu casca, fara casca" si de minciunile PSD.

            Acceptarea si neacceptarea unei dezbateri s-a dscuta la alte articole.
      • +6 (8 voturi)    
        Ba ce destept esti (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:47)

        varavara [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        lucrezi cumva printre baietii cu ochi albastrii?
      • +5 (9 voturi)    
        Așa sunt proștii. (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:50)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        Cred-că toți oamenii sunt ca ei.De aceia se simt bine și nu-și dau seama că sunt proști.Ferice de ei cum ar zice popa ,de aici și afinitățile dintre biserica ortodoxă și PSD
      • -2 (4 voturi)    
        Oricine urmareste (Joi, 14 noiembrie 2019, 14:22)

        tony-s [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        interviul vede clar ca la toate intebrarile grele iohanis sta si asteapta minim 3-4 secunde pana i se sufla in casca raspunsul, doar la intebrarile servite de la amici - digi24, pora, adevarul, realitatea....iohanis raspunde imediat pt ca stia dinainte ce va fi intrebat si invatase raspunsul pe de rost.
        Ca activistii si postacii pnl "vad" ce li s-a transmis oficial sa comunice e alta tema de discutie.
      • 0 (2 voturi)    
        baiat finut (Joi, 14 noiembrie 2019, 15:24)

        drup [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        marinaru va punea sa ii luati casca in gura.
    • +21 (29 voturi)    
      Simulacrul PSD (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 23:09)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      Acesta este adevaratul "dialog" dorit de PSD ?
    • +26 (32 voturi)    
      Baaaah, da prosti mai sunt pesdistii! (Joi, 14 noiembrie 2019, 0:12)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      Acuzandu-l ca a purtat casca, au recunoscut implicit ca a dat raspunsuri foarte bune. Efectiv, l-au premiat!
      Dupa care s-au facut de cacao si fiindca a reiesit clar ca n-a purtat casca. Iohannis a fost intrebat chiar acolo la conferinta, "purtati casca?" Si omu' a raspuns foarte firesc: a intors intai o ureche, apoi pe cealalta, sa vada toti, si pe urma a aratat cu degetul la cap si a zis - aici e casca. Nu doar ca nu s-a aratat deloc iritat, dar a reactionat si foarte spontan si chiar cu umor.
      Ba, asa proasta sa fie si Firea, saraca? I-a mai facut ea un serviciu lui Iohannis si la precedentele alegeri prezidentiale, cand a indignat pe toata lumea reprosandu-i ca n-are copii. Baaah, acum imi vine ideea - poate ca n-a fost prostie din partea scorpiei, ci a facut-o dinadins, ca sa i-o traga lu' Cotcodancila.
  • -23 (43 voturi)    
    Bine, si ce daca ar fi avut casca? (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:33)

    LiviuX [utilizator]

    Mie mi se pare perfect normal. Pot fi intrebari la care sa nu stii raspunsul, si atunci nu e mai bine sa te informezi si apoi sa vorbesti decat sa spui prostii? Presedintia nu e un om, e o echipa, tocmai pentru ca un om nu le poate sti si face pe toate, cum vroia ceausescu. Sau e mai frumos sa vii cu o gramada de oameni care iti stau in spate ca niste statui si care eventual sa-ti sopteasca cate ceva?
    • +33 (39 voturi)    
      ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:45)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      probabil așa ți-ai luat și tu bacul, cu casca în ureche, de aia ți se pare normal!
      • -14 (24 voturi)    
        Macar eu l-am luat, spre deosebire de tine (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:31)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

        Dovada ca nici macar nu stii ca bac-ul e un examen, nu o discutie intre persoane (chiar daca poate include asa ceva la probele teoretice). Si ca la orice examen serios, nu este admisa conlucrarea cu altii, cel putin la examenele orale si scrise. Deci in nici un caz nu se compara cu o conferinta de presa.
        • +9 (9 voturi)    
          ... (Joi, 14 noiembrie 2019, 8:45)

          dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

          ah, și la examen, nu pot fi întrebări la care să nu știi răspunsul, situație în care ție ți se pare normal să vii cu casca lipită de timpan, așa-i?
          ai o logică de școala ajutătoare, dar îți mulțumesc că m-ai făcut să rîd!
          • -4 (4 voturi)    
            Macar am logica, tu nu ai deloc. Ca si cu bac-ul.. (Joi, 14 noiembrie 2019, 14:33)

            LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

            Si s-ar parea ca nici nu stii sa citesti prea bine. Doar am spus ca la examene ca bac-ul, nu sunt admise conlucrari cu altii. Poti sa imi spui unde este interzis asa ceva la o conferinta de presa? In ce act normativ?
      • +3 (13 voturi)    
        Crezi ca (Joi, 14 noiembrie 2019, 0:39)

        Lu48 [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

        are bac ?
      • -16 (16 voturi)    
        La servici ai internetul, (Joi, 14 noiembrie 2019, 6:59)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

        ai colegi ca sursă de informare pentru a rezolva o problemă. Faptul că la examen nu îți este permis să folosești surse de informare pentru rezolvarea problemelor creează un handicap în viața reală, în echipă rezolvi mult mai bine și mai repede problemele.
        Examenele de la școală trebuie schimbate, adaptate realității.
        • +6 (8 voturi)    
          hehe (Joi, 14 noiembrie 2019, 7:20)

          transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          Cica tu ai internet si vreo 2000 de colegi in Savushkina 55 din Petersburg. A venit deja ia la voi ca in Europa se lasa asteptata?
        • +9 (11 voturi)    
          esti un geniu, tu si Teodorovici (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:43)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          Acum inteleg de ce sunt foarte multi indivizi care habar nu au sa caute un termen corect pe internet!
          Fiindca un destept le-a spus in scoala sa stea linistiti, ce atata invatatura si memorare, vor gasi totul de-a gata, vor invata altii pentru ei si internetul deja exista si e doldora de carte.
          Si dupa aia va plangeti ca unii au salariul de 5 ori mai mare ca voi si ca salariul minim e prea mic.
          • +1 (9 voturi)    
            Indivizii care nu stiu să facă nimic (Joi, 14 noiembrie 2019, 10:19)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            au, de obicei, salariul de 5 ori mai mare fața de cei ce chiar fac ceva pe bună dreptate. Cei care nu sunt in stare să memoreze încă din școală se sunt nevoiți să se bazeze pe alții să le rezolve problemele și își dezvoltă preponderent această aptitudine. Astfel ajung ca la servici să exceleze în așa ceva și devin mult mai productivi deoarece pot rezolva multiple probleme bine și rapid cu ajutorul celorlalți.
            • +1 (1 vot)    
              Vai de capul tau. Pop Genunche scrie (Joi, 14 noiembrie 2019, 17:17)

              AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

              pe tine!
    • +28 (38 voturi)    
      Audio-visualul explicat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:11)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      Ati purtat vreodata o casca în timp ce vorbiti cu o sala de oameni curiosi si grabiti sa afle un raspuns ?
      Ati încercat vreodata, presupunînd ca aveti o casca pe (în) urechi, sa întelegeti ce vi se spune (în casca) concentrîndu-va în acelasi timp pe specificitatea întrebarilor ce va sînt puse ?
      Aceasta este o tehnica simpla a audio-visualului, dar o puteti încerca si dvs., acasa cu prietenii dvs.
      Ei, atunci veti întelege mecanismul ireal al acestui "fake", iresponsabil dar marca cunoscuta a comunicarii PSD în "spiritul" "respectului fata de popor"
      • -4 (22 voturi)    
        E drept ca nu am incercat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:35)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        Dar la viteza lui, are tot timpul sa asculte o intrebare, apoi raspunsul in casca, si apoi sa vorbeasca.
        Ca e fake-news sunt convins, ceea ce am spus e ca pe mine nu m-ar deranja. Prefer pe cineva care daca nu stie se informeaza in loc de unul care daca nu stie spune prostii. As recomanda asta cu tarie lui Dancila, poate macar asa ar vorbi mai corect. Subliniez, nu am spus CORECT, ci doar MAI corect.
        • +20 (24 voturi)    
          Fara comparatie posibila ! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 23:06)

          contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

          Daca ati urmarit evolutia (conferinta) lui Iohannis :
          Iohannis a demonstrat ca poate fi foarte "rapid" si foarte spontan, ceva cu care nu ne-a obisnuit în cei 5 ani de zile.
          1 1/2 ore de raspunsuri inspirate pentru Iohannis.
          20 minute pentru Dancila (dupa care a fugit desi jurnalistii voiau sa-i mai puna întrebari). Calculu' e clar (din toate punctele de vedere).
          Iohannis a fost foarte bine pregatit si a demonstrat ca este un concurent ce nu-si poate pierde timpul cu o Dancila.
          Eram partizanul dezbaterii între cei doi.
          Urmarind cele doua "demonstratii" sînt acum convins ca m-am înselat.
          PSD-ul este irecuperabil. Mai ales dupa acest fake KGB-ist de toata rusinea. Chiar si unii din votantii sai pot întelege ca sînt luati "de prosti".
          PSD-ul trebuie sa dispara !
          • -2 (2 voturi)    
            Aveti totala dreptate (Joi, 14 noiembrie 2019, 14:45)

            LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

            Eu doar m-am legat de acea asa-zisa casca, si am spus ca nu as avea nimic impotriva ei, chiar daca ar fi existat. Si am si motivat asta. Daca unii care nici macar nu stiu ce e bac-ul si care e diferenta fata de o conferinta de presa (care cica e un examen!) sunt impotriva castilor, e dreptul lor si sunt de acord sa-si exercite acest drept. Cum foarte bine spunea Ratiu (se pare ca e un citat din Voltaire): "Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!“. Imi cer scuze daca acest citat e prea mult si greu de inteles pentru cei care nu au bac-ul, ca @dumnezeu.
        • +8 (8 voturi)    
          ... (Joi, 14 noiembrie 2019, 8:58)

          dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

          retardel, ceea ce îți scapă ție este că pentru iohanis această conferință de presă a fost un examen în fața românilor. și dăncileza a dat ieri examen. deosebirea e că iohannis a trecut, iar cotcodăncilă a picat (ea are experiență, doar a picat și treaptele I și II de liceu). e ca la formula I.
          tu cum ți-ai luat bacul la școala ajutătoare? te-a ajutat echipa? :)
  • +29 (43 voturi)    
    Prosti sunt astia de la PSD!!! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:44)

    Stef_and [utilizator]

    Mai au impresia ca poate fi dancila presedinte al Romaniei.
    No chance!
    • +29 (37 voturi)    
      Nu subestima borfasii! Mergi la vot! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:34)

      Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Nu subestima borfasii! Mergi la vot!
  • +27 (35 voturi)    
    ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:45)

    dumnezeu [utilizator]

    o plîngere penală la firea, ar fi următorul pas logic.
  • +21 (29 voturi)    
    daaaaaaaaaa (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:32)

    iuflo [utilizator]

    e adevarat!! iohannis a purtat casca era invizibila ochiului si de provenienta euro-atlantica!!! si din nou foarte adevarat viorica dancila a "citit liber" nu avea nici o foaie!!!! citea din ...palma!!!! :)))))))))))))) ce a citit viorica era preluat din frumosil tele viv!!!!
  • +22 (28 voturi)    
    Hahahaha...Iote-te ca aparu si Dancila cu casca (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:58)

    Susufler0 [utilizator]

    Si cum aparu poza in chestiune, cum, pe data isi sterse si Firuta postarea incriminatoare la adresa lui KWI !!!

    PS. Si ce sa mai spui, dar disparu si Cartier-ul de la mana stanga a Vasilikii !

    PPS. Se aude ca Vasilica a spus intr-un cerc restrans de doamne din partid ca mai curand face puscarie decat sa declare ca barba-su i-a cumparat un fake din Tanger cu 100 de parai ! :)))))
  • +7 (7 voturi)    
    Intreb si eu (Joi, 14 noiembrie 2019, 1:00)

    Raduvic [utilizator]

    Sper ca nu deranjez pe nimeni, o fi in urechea dreapta ?
  • +12 (16 voturi)    
    Ce jos... (Joi, 14 noiembrie 2019, 1:39)

    AlinL [utilizator]

    ...e discuția! E trist că un asemenea fake news a putut să prindă - oameni săraci, vulnerabili, ticăloșiți de neajunsuri materiale și de lipsă de minte. E mult de lucru oameni buni. Puneți-vă problema ce e de făcut că scrisul pe Internet rezolvă puține lucruri. În afară de trolii PSD, niciun PSD-ista sadea nu citește HotNews.
  • +13 (13 voturi)    
    Mergeti la vot ! (Joi, 14 noiembrie 2019, 7:32)

    radu222 [utilizator]

    Asemenea fake-uri precum cel cu casaca in ureche poate sa faca numai PSD, lucru care dovedeste prostie si un mare dispret pentru romani. PSD isi inchipuie ca romanii pot sa inghita aceste ticalosii.
    Johannis a fost foarte OK cu raspunsurile si mai ales a fost sincer, spre deoasebire de Dancila care nu-i in stare sa spuna ceva coerent daca nu citeste ce i-au scris altii pe foaie.
    Vine cu aceleasi minciuni: crestere salarii si pensii, dar uita sa spuna ca aceste cresteri s-au facut cu bani imprumutati care vor trebui sa fie inapoiati de copiii si nepotii nostri. Uita sa spuna ca inflatia a anulat toate cresterile de salarii si pensii (vezi datele de la statistica). PSD-ul a amanetat viitorul acestei tari pentru multi ani.
  • +10 (12 voturi)    
    ce pretentii sa ai de la niste lichele!? (Joi, 14 noiembrie 2019, 8:19)

    Zelon [utilizator]

    ce sa desbati cu o ciurda de colportori notorii!?
  • +7 (11 voturi)    
    ... (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:02)

    dumnezeu [utilizator]

    și firea a avut cască, dar și-a băgat-o din greșeală altundeva, și s-a corodat de la fiere, de n-a mai rămas decît o sîrmă.