Dăncilă spune că știe, dar nu vorbește în engleză „din teama de a nu face o anumită greșeală”

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 13 noiembrie 2019, 20:52 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Captura video
​​Viorica Dăncilă susține că înțelege și vorbește limbla engleză însă nu foarte bine, acesta fiind motivul pentru care a preferat româna, ca să nu facă vreo greșeală.

„Vorbesc limba engleză si o înțeleg, dar nu o vorbesc foarte bine. Din teama de a nu face o anumită greșeală, nu am vorbit în limba engleză, dar asta nu înseamnă că nu înțeleg sau nu vorbesc limba engleză. Mă tem să nu fac greșeli”, a spus Dăncilă, adăugând că peste o lună va susține un discurs în limba engleză.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8193 vizualizari

  • +18 (22 voturi)    
    stiu dar nu vreau (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 20:58)

    dihania [utilizator]

    ROFL ... un argument de clasa a-5 a. in loc sa ții un discurs sa murim de ras, mai bine tine decât un curs ...
    • +18 (24 voturi)    
      in limba romana nu are teama de greseli :)) (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:51)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui dihania

      oricum votantii lor tot analfabeti sunt...nu sesizeaza nici in romana nici in engleza
    • +12 (14 voturi)    
      Apropo (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:33)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui dihania

      Si eu pot cumpara Microsoft... dar nu vreau de teama sa nu o transform intr-un mamut care cumapra Yahoo, Google si Facebook. Dar pot oricand. Dar nu vreau. Ca pot...
  • +15 (17 voturi)    
    .. (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:01)

    ak33 [utilizator]

    peset o luna nu te va mai baga nimeni in seama
  • +19 (21 voturi)    
    Daca se teme sa nu faca greseli... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:26)

    Haakon Cornelius [anonim]

    ... atunci de ce "vorbeste" in limba romana? Ne-a demonstrat suficient de bine ca NU cunoaste (nici) limba romana.
    V V Dancila ar putea incerca comunicarea prin semne, ca surdo-mutii.
    Sau mai bine ar fi sa taca si sa nu faca nici un semn. Este situatia in care nu face NICI o greseala. Sigur!
  • +16 (18 voturi)    
    ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:48)

    dumnezeu [utilizator]

    dăncilă nu e un bun român, după propriile criterii!
    :)))))
  • +14 (16 voturi)    
    singura greseala (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:50)

    dailyshow [utilizator]

    e ca scoate sunete
  • +7 (7 voturi)    
    A făcut meditații cu Olguța. (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:07)

    asavreau [utilizator]

    Așa că știe engleză cât știe și Olguța.Acum se antrenează cu Olguța la karate,ca să se întâlnească cu Johannis.A văzut că altfel nu-l învinge,și-a pus poalele în cap.a dato pe bălăcăreală.Nimic.Urmează karate și dacă nici așa nu reușește Olguța este vinovată că nu știe să antreneze o ființă ca Veo.
  • -1 (1 vot)    
    Nici WernerKlaus... (Joi, 14 noiembrie 2019, 18:58)

    Miki66 [utilizator]

    ...nu prea le are cu limba română.
    https://www.youtube.com/watch?v=9GJ35cJjUQ8