Noua linie de comunicare electorală a Vioricăi Dăncilă: Iohannis are dosare penale și datorii la stat

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:04 Actualitate | Politic


Viorica Dăncilă
Foto: Facebook
Ajunsă în turul doi al prezidențialelor, Viorica Dăncilă își schimbă strategia de comunicare. Imediat după ședința Comitetului Executiv de marți, Dăncilă a insistat că președintele are dosare penale, că are șase case, că nu-și plătește taxele către stat.

„Vorbim acum de doi candidați, unul cu probleme penale, care trebuie să explice de ce a avut ghinionul să aibă șase case, și unul care nu are nicio problemă penală. (...) Sunt șase case pe care le obții prin meditații, ar trebui să dea rețeta tuturor profesorilor din România. Faptul că ai niște fonduri pe care trebuie să le returnezi statului și nu le returnezi, înseamnă că sunt niște probleme pe care dl Iohannis ar fi trebuit să le lămurească”, a spus Dăncilă.

De altfel, încă de la începutul zilei de marți, mai multe filiale ale PSD au distribuit pe Facebook o imagine în care apare Iohannis despre care se spune că are 17 dosare penale, spre deosebire de Dăncilă care n-are niciunul.











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13855 vizualizari

  • +13 (21 voturi)    
    Ce dracul (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:19)

    Observatory [utilizator]

    tu nu poti sa te exprimi, mai vrei și case?
    Casele ca investiție , se cumpara una cu alta, cu datorie la banca pe mulți ani.
    Nu cred ca le-a plătit Cash , ca nu o fi așa de prost....

    Tovărășica Docilă , noi vorbim aici de presedentie nu de case, asta vorbești tu la Videle ...
    Proasta asta dorește și visează sa ajungă președinte ? La ce? La cratiță ?

    Serios, la valoarea cerebrala a unora care sunt spălați , este o șansa , sa va delectați și sa puneți tzara la gunoi..
  • +15 (21 voturi)    
    PSD își dă arama .....pe fereastră! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:30)

    mistydo [utilizator]

    Nu este un secret ca PSD apeleaza la astfel de practici din anii 90... După ce au modificat legile justitiei.... sa-i scape de dosare penale deschise pentru sute de psd-isti,... dupa ce nu mai stia cum sa-l apere pe Dragnea si Valcov , aciuiți pe functii de stat,cu dosare penale judecate.... Simte că are o ”spadă” perfecta sa se cocoate pe o alta functie ..că așa vrea o mână de oameni ...solluția aleasă să-și salveze interesele personale...
    • -13 (17 voturi)    
      dezbatere (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:45)

      sor1 [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      Daca presedintele se crede ca este destept sa aibe curajul sa faca cu "prosta "o dezbatere televizata.Si pana la urma care sunt realizarile presedintelui din ultimii cinci 5 ani?
    • +4 (8 voturi)    
      Viorica își arată faima. (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:25)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      Se știe că-i proastă.Aflăm că-i și murdară.Împrăștie mirosuri pestinențiale ăn jurul ei.Devine toxică .
  • +13 (23 voturi)    
    Cine vorbeste (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:42)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sefa unei grupari odioase de infractori, niste gunoaie, mostenitoare ale CRIMINALILOR din 1989 care au ucis ca sa isi anexeze tara si sa o jefuiasca. O TICALOASA CARE AR TREBUI SA RASPUNDA PENTRU TICALOSIA EI:
  • +7 (11 voturi)    
    Dezbateri,dialog civilizat (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:25)

    persuasiv [utilizator]

    parca de asta se vorbea.Uite ca ii dau dreptate lui Johannis.
  • +16 (16 voturi)    
    :-) (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:54)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Are Johannis si masini de scris automate...
  • +3 (9 voturi)    
    penibil.. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 23:58)

    andantte [utilizator]

    ..si are vreo legatura cu exercitarea atributiilor prezidentiale..????..nu deviati discutia spre zona care va convine ..dar este fara relevanta in procesul alegerilor...frizati penibilul pe toata linia..
  • +7 (11 voturi)    
    sperando-murindo-cacando (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 0:37)

    Dizidentul [utilizator]

    a fost Dragnea citeva ore la aer si imediat Docila a preluat temele de atac ale fostului sef. Mare rusine pentru Romania si pentru Poporul Roman daca ajunge Presedinte, rusinea este deja acum ca a ajuns in turul2
  • +3 (7 voturi)    
    Vasilico, (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 7:19)

    John M. [utilizator]

    In 10 zile vei deveni "istorie trista". Ceilalti comunisti te vor macelari. Fa-ti o provizie serioasa de xantax pentru ca urmeaza drumul lung spre nicaieri.
  • +4 (4 voturi)    
    aiurea (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 11:00)

    Ilidia [utilizator]

    Tuta se preface ca nu stie ce inseamna dosar penal. Toate cele legate de "proprietate", indiferent ale cui sunt "civile", in afara cazului dovedirii dobandirii ilicite. Ceea ce nu prea e cazul aici.
    O veche tactica comunista: calomniati, calomniati, ceva tot ramane...Din pacate are si astazi efect asupra prostimii pe care se bazeaza PSD....
  • +2 (4 voturi)    
    Nu are Dancila (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:11)

    Mao2 [utilizator]

    Nu are Dancila clase cate case are Iohianes
  • 0 (2 voturi)    
    dosare secrete.... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:13)

    liviu_ [utilizator]

    looooool
    pai eu zic ca eu am 4532480753408975123905 dosare penale secrete!
    prove me wrong!

    asta e la fel cu "am un pitic invizibil in gradina! dovedeste ca nu e asa"

    cat despre 17 dosare penale... ei se bazeaza pe faptul ca prostii care voteaza psd nu prea stiu care e diferenta intre dosare penale si civile etc etc
  • -1 (3 voturi)    
    proasta... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 15:12)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Proasto,cand statul va dovedi ca alea sunt casele lui,pe care Presedintele le-a folosit abuziv,atunci poti vorbi de datorii la stat ! Bubulino !
  • -1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:09)

    [anonim]