Firea: Atunci când adoarme, Orban se gândește la mine, când se trezește, se gândește tot la mine

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:18 Actualitate | Politic


Gabriela Firea
Foto: PMB
​​Gabriela Firea îl acuză pe Ludovic Orban că are o problemă cu ea, de vreme ce o pomenește cu orice ocazie, și îl cheamă la o dezbatere despre problemele administrației. „Atunci când adoarme se gândește la mine, când se trezește se gandeste tot la mine”, a spus primarul general.

Ea a comentat ironic că este "o adevărată muză" pentru Ludovic Orban.

"Îl invit la o dezbatere privind administrația locală pentru a vedea toata țara cât de incompetent e. Îl provoc să discutăm despre București (...) a fost viceprimar, nu a făcut nimic, e o adevărată calamitate. Nu citește, nu se informează, nu știe ce vorbește", a spus Firea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5079 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Spre deosebire de tine (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:21)

    feroviarul123 [utilizator]

    Care ai făcut metrou, parcări și ai rezolvat problema cu încălzirea din București. Faptul ca ai dat bani pe bisericii nu o sa conteze când o sa vina vremea sa dai socoteala ca dragnea et Co.
    • 0 (0 voturi)    
      Avem Ocazia sa Ii facem de "petrecanie" (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      aplicand in o petitie Colectiva la Curtea de Conturi, atasat aveti EXACT cu ce se ocupa Curtea de Conturi; cele 400 milioane bagate in 22 Bucati de Colon Sarmat cer Dreptate !

      https://legeaz.net/legea-94-1992-curtea-conturi/art-29-atributiile-curtii-de-conturi-competenta-si-atributiile-curtii-de-conturi

      extras :

      (1) Prin verificările sale la persoanele prevăzute la art. 23 şi 24, Curtea de Conturi urmăreşte, în principal:

      a) exactitatea şi realitatea situaţiilor financiare, aşa cum sunt stabilite în reglementările contabile în vigoare;

      b) evaluarea sistemelor de management şi control la autorităţile cu sarcini privind urmărirea obligaţiilor financiare către bugete sau către alte fonduri publice stabilite prin lege, ale persoanelor juridice sau fizice;

      c) utilizarea fondurilor alocate de la buget sau din alte fonduri speciale, conform destinaţiei stabilite;



      d) calitatea gestiunii economico-financiare;

      e) economicitatea, eficacitatea şi eficienţa utilizării fondurilor publice.AICI SE POATE AUDITA POVESTEA CELOR 400 MILIOANE CARE SA AJUTE DNA SA SE DEZMORTEASCA DIN INACTIVITATE
  • +13 (13 voturi)    
    Nu te lasa, fii Rea (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:23)

    midufi [utilizator]

    O toapa psd.
    Poate viseaza sa-i ia locul veorikai la conducerea psd.
  • -7 (9 voturi)    
    Sica mandolina (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:24)

    tony-s [utilizator]

    e hiperactiv in campania electorala ca sa dea bine la sefu'.
    • +4 (4 voturi)    
      Măcar are un talent. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:41)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

      Tu cânți din frunză când o tai să o dai la câini.
  • +9 (9 voturi)    
    Si, si? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:25)

    Metec [utilizator]

    I se mai scoala sau nu?!
  • +11 (11 voturi)    
    Dacă Orbán o visează (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:29)

    Observatory [utilizator]

    Sunt șanse sa i atragă pe nevasta -sa de gât !
  • +10 (12 voturi)    
    au pus-o (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:32)

    sorvas [utilizator]

    au pus-o bucurestenii ca nu vor mai scapa in veci de mitraliera care este domana primar. nu vad prea multi contra candidati care sa ii tina piept intr-o "dezbatere". femeia poate vorbi non-stop despre orice tampenie si poate argumenta cu cea mai mare convingere din lume alta tampenie neadevarata. poate ridica vocea peste tine, te poate jigni si poate arunca artificii cand ceva nu ii convine cum suna.

    ca o tzatza adevarata poate sa genereze spectacol ieftin, teorii conspirationiste care fura atentia de la probleme reale.
  • +10 (12 voturi)    
    azi am ramas fara hartie igienica... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:33)

    qwerasdf [utilizator]

    ghiciti la ce m-am gandit!
  • +12 (14 voturi)    
    Ești și frumoasă băi Gabi ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:35)

    asavreau [utilizator]

    Toți bucureștenii se gândesc la tine.De ce nu s-ar gândi și Orban.Dar nu se gândesc pentru ce crezi tu.Nu fă Gabi,ești bătrână și ai devenit și hâdă în comportament.Dacă tu crezi că ce faci înseamnă o administrație corectă,bucureștenii chiar ar trebui să te alunge cu pietre.Te dai bisericoasă,dar îl mânii pe Dumnezeu.De ce nu plătești datoriile RADET?Orice alte discuții sunt inutile dacă îți faci ambițiile pe apa caldă și căldura bucureștenilor.Hoașcă!Asta ești.
  • +7 (9 voturi)    
    marshfadeaici (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:36)

    votulkritik [utilizator]

    pesedistii astia au un tupeu si gargara, ceva de speriat. cine dreacu se gindeste la o vipera cu sirme? hoti? corupti? aaaa, poate din punct de vedere legal, da ma gindesc sa o vad pe firea in puscarie, pe pandele, pe dancila, pe iordache, oolguta, teodorovici, radulescu, poonta, tariceanu... toti sunt in puscarie in mintea mea, 24h/zi...
    altfel, la toti pesedistii, marshlazdup
  • +10 (12 voturi)    
    Fii rea (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:46)

    arpi [utilizator]

    Se crede si asta vre-o zana???? Eo mahalagioaica de la marginea Bucurestiului..
  • +11 (13 voturi)    
    Si zici sa dezbati (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:52)

    vasile-roaita [utilizator]

    cu asemenea tzatze pesediste? Ha!
  • +7 (9 voturi)    
    falsa voiosie... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:15)

    vizirul [utilizator]

    afisata de madame Firea izvoraste din invidia privind "reusita" lui madame Dancila de a intra in turul doi a prezisentialelor, dar si din emotia greu mascata pe care i-o produce ancheta penala ce priveste cazul spitalului Gomoiu.Ce reusite notabile are primarita in mandatul scurs pana in acest moment:- subventii de zeci de milioane catre constructia megalitica care se vrea o garantie a mantuirii neamului -subventionarea pensionarilor intr-o escapada in Grecia
    -subventionari ale amatorilor de pupat moaste prin asigurarea transportului acestora
    -beculete si ghirlande ,cantareti si altele asemenea
  • +11 (11 voturi)    
    La astfel de declarații, nu pot să nu fiu măgar... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:19)

    micsinegru [utilizator]

    tot Orban este vinovat și pentru sârmă?
  • -8 (8 voturi)    
    Imi place Firea (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:25)

    galeo [utilizator]

    Foarte sigura pe ea.

    Daca Firea ar fi fost in locul Dancilei l-ar fi transformat pe Werner din panzer in ursulet de plus.
    • +2 (2 voturi)    
      Da, stim ca-ti place (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:11)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Si de veorika.
      Si de psd.
      Alegerea ta.
  • +6 (6 voturi)    
    si noi ne gandim la tine (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:31)

    liviu_ [utilizator]

    si daca te-am prinde nici nu-ti imaginezi ce ti-am face...

    dar poti citi despre lucrurile astea in cartile de istorie la capitolul: "torturi medievale"
  • +9 (9 voturi)    
    Si eu ma gandesc la Firea (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:38)

    Martinezu [utilizator]

    De fiecare data cand ies in oras. Nu pot sa precizez aici cum mi-o imaginez .
  • +9 (9 voturi)    
    oare ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:41)

    asada [utilizator]

    si cei care te injura cusarg si pricepere or face-o si la culcare si la sculare !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Replica lui Berbeceanu - geniala! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:56)

    Cataleya [utilizator]

    "„Doamna este si somnifer si laxativ! Ce femeie!”"