Miron Mitrea va fi sef de campanie al PSD pentru alegerile locale, Adrian Nastase va elabora oferta electorala

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Miercuri, 13 februarie 2008, 15:13 Actualitate | Politic


Vechea garda a PSD revine
Foto: Rompres
Miron Mitrea a fost desemnat seful de campanie al PSD pentru alegerile locale, a declarat acesta pentru HotNews.ro. Decizia a fost luata in sedinta Consiliului Executiv de miercuri, la presiunea vechii garzi a partidului.

Tot in sedinta de miercuri, conducerea PSD i-a cerut lui Adrian Nastase sa elaboreze, impreuna cu Dan Mircea Popescu, oferta electorala a PSD la locale.

Decizia ca Miron Mitrea sa coordoneze campania PSD oficializeaza practic intoarcerea pe cai mari in partid a acestuia, dupa ostracizarea determinata de aparitia unui dosar penal pe numele sau.

PSD a decis convocarea Consiliului National al formatiunii pentru 22 februarie, a anuntat presedintele social-democrat, Mircea Geoana.

Consiliul va dezbate problema alegerilor locale si parlamentare si va analiza oferta electorala a formatiunii.

Liderul social-democrat a anuntat ca PSD a decis sa faca demersuri pentru declansarea alegerilor anticipate, singura solutie la iesirea din "blocajul generalizat" in care se afla tara.

De asemenea, Geoana a anuntat depunerea unei motiuni simple pe nivelul de trai din Romania.

In timpul sedintei, Mircea Geoana le-a spus social-democratilor ca Traian Basescu va demisiona in toamna pentru a participa la campania electorala a PD-L. Geoana a afirmat ca a aflat acest lucru "de la o pasarica".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1509 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ceva tare - apucaturi PSD preluate de liberali (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:28)

    cornel [anonim]

    http://www.youtube.com:80/watch?v=iTkf65VKqxw
  • 0 (0 voturi)    
    E clar (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:37)

    stefan v [anonim]

    Si-au semnat condamnarea. E si nepractica decizia, in masura in care cei 2 vor fi mai mult pa la DNA sau, doamne fereste si mai rau. O fi posibil sa conduci o campanie electorala din inchisoare? In democratia originala, made in Romania, nimic nu-i imposibil!
  • 0 (0 voturi)    
    Oferta electorala... (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:38)

    calin [anonim]

    ... o sa includa numa' oua...
  • 0 (0 voturi)    
    Domnule Geoana! (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:49)

    Vali Cel batran [anonim]

    Asculta sfatul unui om batran! Iliescu , Nastase, Mitrea, Oprescu, Voicu si toti cei din vechea garda vor sa va puna zgarda. Daca vreti sa mai fiti vreodata ceva in acest partid ASTAZI DATI-VA DEMISIA din functia de Presedinte PSD. Nu pentru ca ati fi vinovat de ceva ci pentru ca vi se incalca grav demnitatea. Nu sunt un fan al PSD sau al Dvs. dar ce incearca sa va faca acesti penali intrece orice inchipuire de om normal.Faceti cum credeti dar daca nu-mi veti urma sfatul sunteti pierdut.
  • +1 (1 vot)    
    si pe Tamara? (Miercuri, 13 februarie 2008, 15:50)

    Florin [anonim]

    :o) e grozav, Mitrea cu dosar penal si Nastase coruptie si uz de putere (matusha Tamara).
    Iata aceste persoanlitati vor propulsa PSD de la 17% cat au acuma la 0,7% pe la tara.
    Un mai mare bine nici nu putea-ti face lui Basescu decat sa puneti oameni manjiti in organizarea campaniei electorale. BRAVO
    La mai bine ca de perdut santeti deja perduti.
  • -2 (2 voturi)    
    pt.cei 3 boci (călin ,cornel si stefan) (Miercuri, 13 februarie 2008, 16:01)

    DS [anonim]

    O veste tare proasta pt mitici,boci, tulusi si alte specimene fara coloana vertebrala ,se reface la PSD conducerea de forta cu spirit conducator ,si atunci asa zisul pd-l =pcr prezidential va ajunge la 10-15% .Sa-i vedem atunci pe boci-sori pe unde scot camasa .....
    • +1 (1 vot)    
      uahahaha (Miercuri, 13 februarie 2008, 16:44)

      eu [anonim] i-a raspuns lui DS

      conducerea PSD in camasa de forta, vrei sa spui
    • +1 (1 vot)    
      3 boci (Miercuri, 13 februarie 2008, 16:53)

      stefan v [anonim] i-a raspuns lui DS

      In primul rand nu sunt "boc". Sunteti nou pe aici. Se reface PSD in inchisoare? spiritul novator al lui Mitrea se va manifesta la parchet, posturi TV platite de vreun minister, ceva terenuri prin Baneasa. PSD i-a dat carne de tun lui Basescu. Poate in felul asta mai uita de PNL. Garda moare dar nu se preda......
    • +1 (1 vot)    
      Nu cred (Miercuri, 13 februarie 2008, 16:59)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui DS

      Nu intra in euforie prea devreme ca sa nu fi dezamagit mai tarziu..
      Nu cunosti pozitia electoratului fata de politica dusa de PSD.
      Ar fi bine (ptr.tine)sa nu fie de-a inverselea cu procentele tale.Ca vin Mitrea si Nastase inapoi,nu inseamna ca PSD se intareste,ci din contra slabeste.
      Romanul numai crede in muzica trompatara a la Nastase,care face politica numarandu-si oule.
      Prin jocurile sale politice din ultimii ani,PSD a pierdut mult din credibilitatea sa.
      PSD trebuie sa se curete in sanul sau,trebuie sa trimeata dinozaurii comunisti la pensie,sa scape de mafioti si baroni .Poate asa da.Sunt sceptic
      Geoana este numai de bibelou,iar bosorogul de Iliescu canta prima voce.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce caraghiosi ! (Miercuri, 13 februarie 2008, 17:54)

    misu [anonim]

    Si-au dat foc la valiza din start.
  • 0 (0 voturi)    
    sunteti naivi (Joi, 14 februarie 2008, 11:45)

    adya [anonim]

    Chiar credetik prin numirea lor o sa se duca PSD-ul la fund?! sa fim seriosi! knd se vor duce in campaniei la sate si vor scoate un butoi de vin din care sa se "infrupte" toti+niste haleala si muzica populara gen dolanescu sau irina loghin, nici un satean nu o sa mai stie k astia sunt anchetati!o sa-i voteze si cu 2 maini...(cunosc f bine situatia provinciei)
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase ar fi putut ajunge presedintele tarii... (Joi, 14 februarie 2008, 16:53)

    Aldea [anonim]

    Daca n-a inteles ca din cauza lui Ilici n-a ajuns, ca nu s-a distantat de el cand a trebuit, nu va fi niciodata in stare sa elaboreze o oferta, o strategie capabila de succes. Deci nu va mai pierdeti vremea cu el si cu Ilici, ca va bateti joc de propriile voastre sanse! Nicaieri in lume unul care a pierdut alegerile, nu mai e bagat in seama. Vreti sa se spuna ca in PSD toti sunt sub nivelul celor doi? Aveti atitia care-s mai buni! A sosit momentul innoirii, ca de un autentic partid social democrat e nevoie, dar nu de gasca lui Ilici!
  • 0 (0 voturi)    
    nu pot decat sa ma bucur! (Joi, 14 februarie 2008, 19:41)

    daniel [anonim]

    asta este: "din greseala in greseala spre victoria finala!".psd-ul se va rupe,pnl-ul se va rupe si el,de castigat castiga ....
  • 0 (0 voturi)    
    REVENIRE LU MIRON MITREA SI ALUI ADRIAN NASTASE (Vineri, 15 februarie 2008, 10:38)

    ANONIM [anonim]

    DRAGI ROMANI, NU MAI DATI IN ADRIAN NASTASE PENTRU CA NU ESTE VINOVAT DE CEA CE SE INTAMPLA IN ROMANIA CEL CARE ESTE VINOVAT ESTE ACTUALU PRESEDINTE ROMANIEI TRAIAN BASESCU EL A SPUS CA NASTASE A FURAT NU ESTE ADEVARAT CE SPUNE EL ATUNCI A FOST CAMPANIE ELECTORALA SI CASA CASTIGE BASE A FACUT ACEST LUCRU NU STIE NIMENI CA BASE A FURAT SI EL CAND ERA PRIMARU GENERAL A CAPITALE FLOTA MIHAILEANU SI ALTE MULTE LASA CA EL NO O SA MAI FINE SI SA VEZI CUM IESE LA IVEALA TOT CE A FURAT BASE EL ESTE PRESEDINTE SI NU POATE SA FIE ANCHETAT DE INSTUTILE STATULUI DAR O SA VEDETI CA O SA AFLATI ADEVARU IN CURAND LUI BASE ESTE FRICA DE ADRIAN NASTASE. NATI VAZUT CE FACE BASE SCANDAL SA AUDA BRUCSELUL SI ALTE INSTITUITI ALE ALE EUROPEI . DARGI ROMANI VENITI LA VOT SI VOTATI PSD. MERGETI LA VOT SI VOTATI PRIMARUL MUNICIPIUL IASI GHEOGHE NICHITA . BAFTA DRAGI IESENI SI ROMANI . JOS PRESEDINTELE TRAIN BASESCU SI PLD.
  • 0 (0 voturi)    
    fie-le caderea usoara ! (Sâmbătă, 16 februarie 2008, 13:46)

    X [anonim]

    dar cat mai adanca. Nu mai vrem dinozauri !
  • 0 (0 voturi)    
    dominantii (Duminică, 17 februarie 2008, 19:44)

    ion-ion [anonim]

    Cu acesti oameni,sunt convins ca PSDul se va intari si va avea un procent mai mare in viitoarele alegeri,cu acesti titani ai PSDlui,spre desiluzia portocaliilor si a sustinatorilor lor,niste oameni de nimic,creduli si naivi.