Clotilde Armand a publicat o listă cu ”odrasle” PSD-ALDE în funcții publice: ”Sper să fie de folos Guvernului Orban”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 7 noiembrie 2019, 13:10 Actualitate | Politic


Clotilde Armand in studioul Hotnews
Foto: Hotnews
Europarlamentarul USR Clotilde Armand a publicat, pe Facebook, o listă cu copiii liderilor PSD și ALDE care ocupă diferite funcții publice. Mihnea Năstase, fiul fostului premier Adrian Năstase a demisionat din funcția de consilier onorific în aparatul Executivului, iar Tudor Buzatu, fiul liderului PSD Vaslui, Dumitru Buzatu, a renunțat singur la postul de secretar de stat.

Postarea lui Clotilde Armand:

”Las și eu lista aceasta Guvernului Orban. Sper să-i fie de folos. Odrasle PSD-ALDE în funcții publice:

- Fiul Vioricăi Dăncilă este angajat la Curtea de Conturi;
- Fiul vitreg al lui Teodor Meleșcanu numit consul la Strsbourg;
- Fiul lui Daniel Barbu (ALDE) consul la Edinburgh;
- Fiica domnului Daea este angajată la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale;
- Fiica lui Florin Iordache lucrează la Cancelaria Băncii Naţionale. În trecut a lucrat la Ministerul Afacerilor Externe, Departamentul pentru Relaţia cu Românii de Pretutindeni. Altă întrebare?!
- Fiica domnului Țuțuianu este consilier juridic la Primăria Capitalei;
- Fiul lui Dumitru Buzatu și al senatoarei PSD Gabriela Crețu, numit secretar de stat: ''Îl recomandă cunoașterea limbilor străine'';
- Fiica senatoarei PSD Neamţ Emilia Arcan, a fost numită vicepreşedinte în cadrul Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici cu rang de secretar de stat;
- Fiul domnului Tudorel Toader s-a angajat ca asistent la Universitatea Alexandru Ioan Cuza, în condiţiile în care codul de etică al Universităţii interzice angajarea rudelor;
- Fiul șefului PSD Neamț, numit secretar de stat în Ministerul Tineretului și Sportului;
- Fiica lui Nicolae Bădălău este angajată la protocolul Aeroportului Otopeni, acolo unde ocupă funcţia de Director al departamentului Conformare, Calitate, Siguranţă şi Mediu;
- Fiica fostului eurodeputat PSD de Bacău Minodora Cliveti este consilier diplomatic la Reprezentanţa României la UE;
- Fiul fostului ministru Victor Paul Dobre, este referent principal la Consulatul României în Chicago;
- Fiul lui Ilie Grădinar zis Ilie Gigacalorie este ambasadorul României în Danemarca;
- Fiica lui Constantin Preoteasa, fost şef al Direcţiei pentru Protecţia Copilului Gorj, este secretar general în Ministerul Românilor de Pretutindeni. Ea a deţinut, pe rând, diverse funcţii în Ministerul de Externe, înainte de promovarea de la MRP fiind director în cadrul MAE;
- Fiul judecătoarei Maria Huza, fost preşedinte a Tribunalului Bucureşti şi prietenă a fostului ministru PSD Rodica Stănoiu, este secretar I la Ambasada României la Tokyo;
- Fiul fostului şef al organizaţiei de pensionari PSD Dâmboviţa este secretar de stat în cadrul MAE;
- Fiica fostului ministru PSD Constantin Niţă este secretar I la Reprezentanţa României la UE;
- Fiul fostului ministru al Muncii Mariana Câmpeanu, angajat la ASF.”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















40883 vizualizari

  • +69 (81 voturi)    
    Cel mai clar exemplu (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:13)

    asistart [utilizator]

    Ca din parinti destepti, competenti si culti ies copii la fel, mai ales daca au fost educati in acest sens.
    • +36 (40 voturi)    
      Judecatorii aceia, ce dadeau la schimb? (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:08)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui asistart

      I-as privi in ochi sa ii intreb, - Ce ati dat la schimb?
    • +31 (37 voturi)    
      e cam mica lista ... sunt mii de astfel de cazuri. (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:51)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui asistart

      e cam mica lista ... sunt mii de astfel de cazuri.
      • -7 (13 voturi)    
        "Vina" si "competenta" nu se transmit genetic (Joi, 7 noiembrie 2019, 17:15)

        animatron [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Ca e vorba de politica, administratie, economie, odraslele nu au cum sa mosteneasca "natural" abilitati de politician, administrator sau manager, ele se dobandesc prin studii si munca practica.

        "Public shaming"-ul trebuie evitat, pt ca sunt stigmatizati colectiv oameni cu personalitati si calitati intelectuale/profesionale foarte diferite.

        S-ar putea ca unii dintre ei sa-si merite locul acolo mai mult decat nenumarati altii care nu au venit pe baza de rudenie, dar au profitat de slabiciunile sistemului care nu a reusit sa ii evalueze corect.

        Trebuie facuta o evaluare a tuturor celor care lucreaza in administratia centrala iar deciziile de concediere sa fie luate de la caz la caz.

        A-i da afara doar pentru ca sunt "ruda cu" ar insemna sa li se ofere un argument imbatabil de discriminare, ar castiga fara probleme in instanta si ar mai primi si despagubiri de la stat pe langa reintegrarea pe post (s-a intamplat deja de mai multe ori).

        Daca se aplica "depolitizare" si combatere a nepotismului (se includ amante, rude, pile pe amicitii, etc), e credibil doar daca sunt incluse toate influentele de partid, de la PSD la UDMR, peste tot in administratie.

        Ori acest guvern e dependent total de voturile acestor partide si nu va fi in masura sa puna in practica astfel de decizii decat daca intr-adevar vrea anticipate si nu-i pasa ca va pica.

        Ar fi o extraordinara lovitura de imagine, inteligenta electoral, ca in momentul in care va constata ca nu mai are sustinere parlamentara suficienta, dl Orban sa ia cele mai dure masuri legale pt a depolitiza masiv administratia centrala.
    • -5 (31 voturi)    
      Cum e Adina Valean sotia lui Crin Antonescu? (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:59)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui asistart

      Intreb si eu. Toata vanantoarea aia e normala si o inteleg, dar de ce sunt corupti doar ai PSD-ului? Lista pentru PNL nu o publicam? Puna pariu ca si in USR UDMR PMP gasim la fel, la nivel mai mic ca nu sunt partide mari.
      • +7 (19 voturi)    
        garantat la USR nu (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:04)

        programatoru [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        restul cu siguranta
        • +2 (10 voturi)    
          Dar sica mandolina (Joi, 7 noiembrie 2019, 18:44)

          tony-s [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

          fratele lui leonard orban, consilierul lui iohanis ?
      • +12 (16 voturi)    
        stai un pic (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:38)

        minos [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Pai Adina Valean si Crin s-au cunoscut dupa ce prima era deja lansata in politica. Desigur, gasim nepotism in toate partidele, dar ce s-a intamplat la PSD in ultimii anii este o readucere aminte a PCR-ului lui Ceausescu, care isi plasase toti fratii, surorile, cumnatii si cumnatele in functii importante. La fel si cateii care l-au lingusit ani de zile.
      • +6 (10 voturi)    
        Nu e chiar asa (Joi, 7 noiembrie 2019, 17:19)

        Kornell [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        NU sunt fan PNL, dimpotriva, dar - ei s-au casatorit in conditiile in care aveau amandoi functii mari DEJA in PNL, ceva gen LOV -Claudiu MAnda. In plus Adina Valean CHIAR a facut ceva treaba la UE, in timp ce "inteligentul" ei sot s-a retras din politica
        • +2 (2 voturi)    
          s-a retras? (Vineri, 8 noiembrie 2019, 11:09)

          Cetatean002 [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

          eu cred ca s-a culcat si nu l-a mai trezit nimeni
    • +9 (9 voturi)    
      Pai de la (Joi, 7 noiembrie 2019, 18:42)

      tony-s [utilizator] i-a raspuns lui asistart

      sute de mii de pesedisti angajati pe pile au mai ramas pe lista doar 19 de dat afara ?
    • -1 (5 voturi)    
      doar o parte... (Joi, 7 noiembrie 2019, 19:47)

      irma [utilizator] i-a raspuns lui asistart

      dar de listele de "prieteni" de la pnl..usr...sau de restul uitam ?
      • 0 (4 voturi)    
        Scoate tu lista aia in completare, (Vineri, 8 noiembrie 2019, 8:28)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui irma

        si o sa-ti multumim pt informare.
        Fiecare face ce poate. De ici de colo, adunand informatiile obtinem in final tabloul complect. Sau aproape.
  • -23 (43 voturi)    
    ok (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:18)

    1anonim [utilizator]

    bine tintit. Totusi, fiecare caz trebuie analizat si actionat individual, pentru ca probabil sunt si oameni competenti printre ei
    • +27 (37 voturi)    
      Desigur (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:03)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

      Pentru ca ii recomanda vocea, tata, mama si partidul!
      • +6 (8 voturi)    
        Pai in recomadare scrie (Joi, 7 noiembrie 2019, 17:15)

        asistart [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

        una suta Lei. Putin. Foarte putin. Ma rog...
    • +25 (29 voturi)    
      De acord. Sa dea concurs, cu camera video. (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:09)

      danduta [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

      Cu intrebari in plic ales la intamplare, etc etc, ca noi toti AILALTI, care nu suntem din "os de sultan".
  • +49 (57 voturi)    
    Multumim Clotilde (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:21)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Dar e cam mica lista.
    Sunt mii de astfel de cazuri
    • +6 (10 voturi)    
      mda (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:19)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      mai sunt articole prin presa locala care dezvaluie cumetriile...

      citisem asa ceva pe la Iasi, sau Bistrita, unde e o adevarata caracatita de neamuri si pile prin sistemul bugetar, mai ales la primarie...
  • +44 (44 voturi)    
    daca am verifica (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:22)

    mos ion roata [utilizator]

    toti ocupantii fotoliilor banoase si tentante am constata ca sunt rude,amante,amanti ,prieteni cu cineva din varfurile unui partid sau au cotizat puternic pentru ocuparea postului.Atentie-"nu sapati prea adanc fiindca s-ar putea sa dati si de ai nostrii!"
    • +4 (20 voturi)    
      Multumim pentru "Atentia" la Atentie la sapaturi. (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:30)

      danduta [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      E un minim necesar care trebuie luat in considerare la sapaturi, sa nu dam d-ai nostrii, cum a patit-o Orban cu Adina Valean! De unde sa stie el, saracu, ca daca nu e nepoata, nu e prieten, nu e amanta, e un Crin USL-ist putred si e numai nevasta?! Ca nu puscau la nume, nu?!
      Si atat despre "nepotisme" si "amantacluri"! PNL-ul e curat, promoveaza neveste, care-s legale. C-or mai scapa si ...., nimeni nu e perfect.
      Pana aici, "ciocu mic, ca acum noi suntem la putere", cum bine a zis o parlamentara dintr-un partid irelevant.
      Clotilde Armand a cautat si ea sa ajute, cu ce stia din presa, ca n-are serviciu de "reporteri de teren", si tot a fost insuficient.
      Adina Valean, nevasta de fost SEF PNL a scapat printre ochiurile fine ale lui Orban Ludovic. Poate o fi competenta, cine stie?!
      Poate ochiurile erau prea mici, sau PREA SELECTIVE?!
      Ce-o recomanda? Ca a luat salariu in euro de europarlamentar din 2007 incoace, cand barbat-so era mare in PNL si candida la Teleorman ca invitat al lui Dragnea. In rest, nimic, tot asa de "competenta" ar fi fost si Rovana Plumb dupa 7 ani de comisar, avea "experienta" in CV.
      • +13 (23 voturi)    
        Alooo, mai informati-va (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:19)

        Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui danduta

        inainte de a scrie. Ce-o recomanda pe Adina Valean? Pai au spus chiar si cei de la Comisia Europeana. Nu intru in detalii, dar a fost sefa de comisie la doua comisii de baza ale Parlamentului European (mai cauta si matale la care, in loc sa vorbesti degeaba p-acilea) si a fost raportor pe unele proiecte importante, inclusiv pe acela cu reducerea platilor pt roaming in UE. Cei de la UE au subliniat de asemnea ca activitatea ei a avut de-a face si cu transporturile, domeniul pe care va fi ea comisar. Nu-l sufar pe Cacarau, dar nevasta-sa chiar a facut o treaba respectabila in Parlamentul European.
        • +5 (11 voturi)    
          o fi adevarat, (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:07)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

          Insa, la UE, nu se intra cu pile din Romania. Acolo trebuie sa fii tare sa intri. E f posibil ca respectiva doamna sa fie competenta, daca nu o dadeau de mult afara.
        • +5 (5 voturi)    
          nu le cere prea mult (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:43)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

          Asta e turma. De ce s-ar informa ca e nevasta-sa din 2009 si in politica de ceva ani inainte? Majoritatea sunt ex sau actuali fani pdl/base, convertiti la usr. Nu le-a "putit" EBA unde a fost definitia nepotismului. Probabil pentru ca sunt la acelasi nivel 'telectual si e un fel de spirit de fronda.
  • -28 (56 voturi)    
    Aduce cu lupta de clasa (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:23)

    newlook [utilizator]

    Multa rautate bolsevica.
    • +34 (36 voturi)    
      Absolut (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:41)

      asistart [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Si mai ales ca se stie ca parintii s-au imbogatit din afaceri private cu statul...
      • 0 (0 voturi)    
        Cine, cum? (Vineri, 8 noiembrie 2019, 14:37)

        Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui asistart

        Ca pe fiul lui Barna nu l-am vazut pe lista. I-am vazut insa pe pesedistii Victor Paul Dobre si Ilie Gigacalorie ot Sibiu. Nu cumva e un atac mascat la KJW?!
    • -27 (47 voturi)    
      exact la asta m-am gandit si eu (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:51)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      sa faci un public shaming pe baza originilor nesanatoase mi se pare culmea democratiei
      • +16 (20 voturi)    
        Partea buna este ca (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:08)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        parintii au suficienti bani ca sa angajeze psihologi pt tratarea stresului copiilor 'shocati' ca sunt pe o astfel de lista a nepotismului cras..
      • +12 (18 voturi)    
        dar cine a pomenit ceva de democratie? (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:21)

        gwolf [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        De ce induci, draga cucuvea, piste false?
        Este exact cum a spus colegul tau de suferinta, mai sus: este lupta de clasa. Care-i problema? Ati fost stapani pe transee o vreme, acum tre' sa le abandonati. In retragere, mai mor soldati, chiar majoritatea din ei
        CARE ESTE PROBLEMA?

        si niulukule: razbunarea nu este un tipar bolsevic baiatu', deloc. Exista dinainte de bolsevism, cu muuuult timp. Nici macar nu e "arma prostului", asa cum aiurea vine vorba in poporul dancilizat.
        Razbunarea pe odraslele pzd-eilor este inceputul pedepsei, sper sa se ajunga la MUUULT mai rau si mai dur. Si sper asta din tot sufletul meu de roman patriot si crestin-ortodox.
      • +12 (14 voturi)    
        competenta inseamna concurs (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:21)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        vorbim despre oameni numiti
      • +4 (8 voturi)    
        un duo celebru in devenire (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:45)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui newlook(si invers)
        • 0 (2 voturi)    
          haha (Joi, 7 noiembrie 2019, 18:17)

          Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

          haha ... Nicu si Elena plang in mormant ca iexista o pereche comunista mai celebra in zilele noastre.
    • +4 (6 voturi)    
      Voi vorbiti, voi care (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:57)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ati promovat la conducere numai pesdisti (sau slugi de pesdisti) peste tot, in scoli, in spitale, in universitati (vezi rectorul Slugarel) in institute de cercetari, in toate insitutiile, agentiile si regiile statului, voi care ati dat salariile absolut pe baza politica, astfel ca in institute de cercetari laboranti pesdisti, de exemplu, au salarii mai mari decat unii cercetatori principali care n-au inteles chemarea partidului (cazuri pe care le cunosc personal), voi vorbiti? Pai aia, la voi, a fost lupta de clasa, ca la fostele dosare de cadre. Dar macar comunistii mai tineau seama si de competenta, cat de cat, ca sa nu se duca de rapa complet sandramalele, dar voi nu! Si n-ati fost voi cei care ati aplicat lupta de clasa pe viu, asmutind jandarmii sa bata si sa otraveasca protestatarii, nu pe aia care "au dat foc, pt numele lui Dumnezeu", (cum a zis pesdist -ul exemplar cu mutra de cretin Diaconu) ci femei, copii, batrani, oameni care n-au comis niicun fel de violente. Si nu voi ati zis ( ca animalul acela caruia nici nu vreau sa-i scriu numele, ca murdaresc tastatura) ca iesiti cu mitraliera in strada sau ca aduceti un milion de sustinatori sa ne calcati in picioare? Si acum, ce faceti? Plangeti si cersiti mila? Urlati ca din gura de sarpe? Ho, ba, hoooo, ca nu va omoara nimeni! Dar macar cei care au pagubit statul prin incompetenta, rea intentie si lene sa se mute naibii un pic mai hacana!
    • +3 (5 voturi)    
      Multa, multa. (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Mai ales ca borfasii vostri au ajuns acolo dand pe altii la o parte din bunatate bolsevica.
  • +41 (43 voturi)    
    IONUT BARBU - DIRECTOR GENERAL OSIM LA 28 DE ANI (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:27)

    FR [utilizator]

    Nu neaparat odrasla, dar IONUT BARBU - DIRECTOR GENERAL OSIM - numit la varsta de 28 (!) de ani. Cu universitate in privat la Dimitrie Cantermir in Bucuresti si, ca experinta, a fost Consilier la Primaria Giurgiu si ceva "patron" de firme. Il recomanda totusi pozitia de presedinte avuta in TSD Giurgiu ... Nu ne mai vindecam veci pururi ...
  • +27 (29 voturi)    
    pai (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:27)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Daca toti sunt competenti, de aia lucreaaza la stat pe posturi inalte. Rudenia cu parintii lor e doar o intamplare pur aleatorie.
  • +33 (35 voturi)    
    Un site, ceva (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:30)

    Jolly Roger [utilizator]

    Astia is nimica toata.

    Un site unde sa poata fi trimise "contributii" din toata tara.
    Sunt sigur ca si la cucuietii din deal sau afumatii din padure e un primar ce si a pus fiica secretara, baiatul sef la politia locală, soția manajer de fonduri ieuropene si nepotii inspectori sau consilieri!
    • +2 (2 voturi)    
      SUBSCRIU LA SUGESTIE ca sa avem o centralizare (Vineri, 8 noiembrie 2019, 0:09)

      jianu17 [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      si aduc o contributie la lista amintindu-i pe loaza lu codrin cap de ciungă la asefe, rubedeniile lu atanasiu, blaga, iordache, ghergina, grindeanu, radu vasile, ciumara de la benere, nepotu lu nicolicea de la curtea de conturi
  • +22 (26 voturi)    
    uite asta (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:40)

    nicoR [utilizator]

    este un Breakthrough. vreau cat mai multe liste de astea si apoi sa-i luam la puricat pe respectivii ..
    - nu mai vorbesc de cloaca din invatamantul superior, cu sute de "profi" cu lucrari la Mamaia si Tataia ..
    - apoi chestia cu pensiile speciale, mai ales in justitie, trebuie reglata URGENT ! - chiar si veniturile. sunt de acord ca cei cativa procurori / judecatori, gen Cattani (ala din seriale), Borsellino (ala de a murit), etc sa primeasca regeste, dar ceilalti, care se ocupa de borfasi si procese de divort, alo, de cel mult doua ori ca noi ceilalti ..
  • +23 (25 voturi)    
    PCR (Joi, 7 noiembrie 2019, 13:41)

    Sati [utilizator]

    ...fara numar.....
  • +13 (17 voturi)    
    O platforma informatica rezolva tot (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:21)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    O platforma informatica creata urgent la nivelul Secretariatului General al Guvernului care sa colecteze date postate de românii revoltați de jaful pzd ar rezolva totul.
    Cu acces usor si SIGUR.
    Un tabel efectiv cu 6 coloane:
    judet, instituția unde e angajat, din ce an (doar ultimii 10 ani), nume si prenume pilos, functia ocupată,gradul de rudenie.
    Si eventual una de observatii.
    Aplicația sa poate genera un raport zilnic pe județe , institutii, grad de rubedenii, samd.
    Cu noii intrați!
    Sa nu poate fi vizualizată decat la nivelul SGG.
    Sa aiba o legendă cu instituțiile vizate si sa fie definit gradul de rudenie prin cod.
    Pentru ca vor posta sute de mii de romani sub rezervă anonimatului sa zicem 20 de zile dar e mai usor de gestionat.
    Cine vrea posteaza date dar sa nu facem sport national.
    • +3 (3 voturi)    
      daca se iau la periat declaratiile de avere... (Joi, 7 noiembrie 2019, 18:07)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

      Se vede imediat...

      Acolo este baza cu toti cei care sug de la tzatza bugetului - local sau central...

      dar cel mai simplu vocea celor care lucreaza cu asemenea somitati in institutiile de stat este cea care ar trebui sa spuie prima...
  • -5 (17 voturi)    
    cu eficienta ,tovarasi (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:45)

    Getbeget [utilizator]

    Epurarea cu ajutorul listelor va da un avant magistral luptei de clasa si eliminarii dusmanului .
    Acum ca e lista ,c- o fi tabel... multumin clotilda ,asteptam pe sigfrid cu completari si dupa aia facem un cantecel.
  • -5 (17 voturi)    
    Clotilde (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:51)

    BogdanNicolaescu [anonim]

    intai sa publice si ce-a ciordit pentru USR pe filiera Egis
    • 0 (0 voturi)    
      Dovezi (Vineri, 8 noiembrie 2019, 9:16)

      sim18 [utilizator] i-a raspuns lui BogdanNicolaescu

      Ai vreo dovada pentru afirmatia ta? O acuzi de furt de la firma privata???
  • +11 (13 voturi)    
    Ma gandesc... (Joi, 7 noiembrie 2019, 14:54)

    tddrg [utilizator]

    O intrebare nu imi da pace: ce consiliere poate sa faca un tanar de 25-26 de ani? In ce probleme ar putea sa fie expert? Jocuri video, Iarba, Cluburi ?
    Pe vremea mea, consilierii erau oameni in varsta, cu experienta profesionala remarcabila...
    In ce o priveste pe doamna Cotel, manager general la Fundeni, priviindu-i fotografia, inteleg de ce merita sa ocupe acest post... Nu ma huiduiti, dar eu m-as fi pus pe mine Manager si pe dansa Asistent Manager, asa sa ma asiste...
  • +2 (8 voturi)    
    Alex gradinar (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:02)

    loveparade [utilizator]

    este pus acolode insusi Johannis.
    un personaj mai ingamfat si inutil decat "excelenta" sa Gradinar mai rar gasesti.
    un smecher care face uz de stautul diplomatic ca sa isi plimbe mama cu masina/taxi prin aeroport.
    si sa nu uitam, face parte dintr-o familie cu pedigree (de gulere albe)
  • -3 (9 voturi)    
    comentari si pareri .... (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:15)

    asada [utilizator]

    ....care mai de care mai firoscoase si conforme cu orientarea binecunoscuta !!! Poate ar fi normal ca acestor beizadele sa li se dea poisibilitatea de asi merita posturile concurand cu alti candidati aspiranti la acestea !!!!
  • +6 (8 voturi)    
    nepotism PSD (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:19)

    outside_the_wall [utilizator]

    sunt curios cati dintre astia au fost numiti fara concurs, cati au dat cincurs si cum au castigat acel concurs de au ajuns tocmai in functii cheie!
  • +5 (7 voturi)    
    poate??? (Joi, 7 noiembrie 2019, 15:20)

    andantte [utilizator]

    ...si lista d/ei Armand poate continua..R.Cantar agent guvernamental pt.Curtea de Justitie a UE...fiul judecatoarei E.Cantar ,finul d/lui Predescu fost judecator la CCR, si sustinut de Olguta Vasilescu .... Poate justifica cele 80milioane pierdute de Romania gratie excelentei sale pregatiri profesionale..
    Mai am multe alte exemple mai ales pe plan local...dar deocamdata nu ma conving bunele intentii..sa vedem!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Fiul fostului depuntat de Neamt, Ion Munteanu (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:05)

    d17 [utilizator]

    Fiul fostului depuntat de Neamt, Ion Munteanu, cercetat de DNA
  • +3 (7 voturi)    
    Lista e mult mai mare. (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:24)

    Just2019 [utilizator]

    Avand in vedere ca, PSD a fost la putere vreo 27 de ani din 30, in vreo forma sau alta si si-a format o caracatita imensa, in toate structurile, cred ca numarul pilosilor este de zeci de mii. Guvernul Orban, at trebui, pentru credibilitate, sa faca rapid o curatenie generala, nu numai in ministere, ci si in regiile autonome si administratiile din subordinea ministerelor, unde colcaie de directori, directorasi, sefi de departamente, de amante si detinatori de carnete de partid. Cei instalati in functii si angajati dupa 2011, cand a venit din nou PSD-ul la guvernare, pot constitui un punct de plecare pentru curatenie. Cetatenii, simpatizanti ai dreptei, au votat, pentru curatarea tarii, de acest partid nociv, care a dus tara de rapa si ne-a indatorat si copiii, la plata dobanzilor pentru imprumurile halucinante pe care PSD le-a facut!
  • -1 (17 voturi)    
    Qui est Clotilde? (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:31)

    zizin [utilizator]

    Dar cine este această Clotilde Armand, născută în Guadelupa franceză, cu cetățenie română abia din 2015 și propulsată la Bruxelles de USR+ pe 10 mii de euro lunar?
    • 0 (6 voturi)    
      cine sa fie? (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:49)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      Cine sa fie ? E Ana Pauker zilelor noastre. Nu astia doresc desfintarea propietatii? Parca aud sloganul Ana Pauker si cu Dej baga frica in burghezi, Clotid si Ludovic fura rata din cotet.
      • -1 (1 vot)    
        completare (Vineri, 8 noiembrie 2019, 8:08)

        vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

        si sa jura ca nu fura dar i-am prins cu Barna in gura.
  • +3 (5 voturi)    
    chapeau, madame Armand ! (Joi, 7 noiembrie 2019, 16:53)

    @Dem [utilizator]

    știe franțuzoaica asta mai bine ce gunoaie au românii sub preș.
    aș adăuga că unul din capetele de acuzare la sentința de executare a lui Ceaușescu a fost SUBMINAREA ECONOMIEI naționale, pentru care plătit cu viața.
    Teodorovici, Vâlcov, Olguța trebuie să răspundă corespunzător pentru dezastrul produs bugetului țării măcar cu ceva ani de pușcărie
  • +5 (5 voturi)    
    lista asta e 3% (Joi, 7 noiembrie 2019, 17:59)

    optiunea-2 [utilizator]

    din ce pilosi sunt in sistem:
    ar trebui:
    - o lista cu verisori (de verisori, de unchi, matusi tamara)
    - o lista cu fini, cumetrii, nasi
    - o lista cu amante (amanti, foste, ex... la gramada)
    - o lista cu 'datorii' la mafie
    - o lista cu vecini, cunostinte fara studii de nici o culoare
    si mai sunt, dar nu mai pierd prea mult timp sa scriu...
  • -2 (6 voturi)    
    Zizin nu stii .... (Joi, 7 noiembrie 2019, 19:17)

    Radu I [utilizator]

    .....cine este Clotilde ? Este tipa ai super cinstita care a capusat constructia de autostrazi cu sute de mii de euroi sau chiar milioane iar acum ne da lectii de corectitudine.
  • +1 (1 vot)    
    Vrem (Vineri, 8 noiembrie 2019, 8:53)

    briciu [utilizator]

    O lista la nivelul fiecarui judet si municipiu resedinta de judet sa vedeti ca tara e condusa de Neamuri !!