AUDIO De ce candidează Viorica Dăncilă: ”Lupt împotriva unei țări în care să se regăsească toți românii”

de DG     HotNews.ro
Luni, 4 noiembrie 2019, 11:43 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Viorica Dăncilă a făcut o nouă gafă majoră, în plină campanie electorală, afirmând, într-o vizită la Mărășești, că obiectivul ei în aceste alegeri prezidențiale este de a lupta ”împotriva unei țări în care să se regăsească toți românii”.

Potrivit unei înregistrări audio difuzată de Realitatea de Vrancea, premierul demis Dăncilă a declarat: ”Și eu cred că sunt singura care am dat dovadă că lupt, într-adevăr cu candidatul Iohannis, nu lupt împotriva unui om, lupt împotriva unei țări în care să se regăsească toți românii. Lupt pentru ca, în deciziile președintelui, să se regăsească și pensionarii și tinerii și femeile și bărbații care au grija familiei lor”.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















38924 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    mda (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:50)

    Mawrkuss [anonim]

    si cand ma gandesc ca i-a venit ideea sa vorbeasca de rau pe astia care stiu o limba straina... nici macar asta materna.
    • +1 (5 voturi)    
      Material (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:26)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

      Material pentru site-ul ziledelaultimagafaavioricai.

      Cum de ajungem noi sa votam raul cel mai mic ca sa nu ajunga presedinte un comunist, un maniac sau un om vandut mogulilor ?
    • +5 (7 voturi)    
      nici (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:18)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

      ungurii nu puteau sa o spuna mai bine ! he he he !
  • +27 (31 voturi)    
    Gura prostovanei (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:51)

    Sasul70 [utilizator]

    adevar graieste....
    • -20 (24 voturi)    
      nu o sa intelegi asta, dar (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:15)

      exis [utilizator] i-a raspuns lui Sasul70

      esti sub ea, la nivel de civilizatie. ea e mediocra dar agresivitatea unora dintre voi arata ca voi sunteti submediocri.
      • +13 (13 voturi)    
        intr-o lume civilizata (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:01)

        Sasul70 [utilizator] i-a raspuns lui exis

        persoane cu o asemenea educatie / calitati nu ajung in astfel de pozitii... dar "civilizatia" de al carei nivel vorbesti, estea cea creata / tolerata de cei care gasesc normal de a avea hoti, smenari si analfabeti in asemenea pozitii... toleranta in societate da, fata de cei slabi si neajutorati, dar nu fata de niste nulitati ajunse prin coruptie si metode mafiote acolo unde sunt.
      • +4 (4 voturi)    
        Se poate... (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:59)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui exis

        ... ca @Sasul70 sa fie sub nivelul de civilitate al Veoricai (ca despre civilitate cred ca vorbiti, de fapt), desi nu cred, dar exista o diferenta esentiala - el nu are tupeul sa candideze la presedintie.
        Probabil ca nu o sa intelegeti cat de mult conteaza asta, dar e profund incorect sa pui stacheta pentru cea mai importanta functie in stat atat de jos. Toti, dar absolut toti candidatii SERIOSI la presedintie sunt net superiori intelectual si ca nivel de competenta (chiar daca nu neaparat in domeniile cele mai relevante) doamnei Dancila. De fapt, asa ar trebui pusa problema si purtata discutia - ce stii tu sa faci, doamna/domnule candidat, si ce performante profesionale ai avut pana acum ca sa merite sa-ti dau votul meu?

        Eh, aici doamna Dancila cred ca ar avea foarte mari dificultati in a da un raspuns concret, asa ca mai bine evita intrebarea si adopta poza asta stupid-belicoasa, cu lupta ei impotriva nu se stie cui, pare sa aiba o adevarata obsesie pentru chestia asta, lupta, lupta si iar lupta... exact Agamitza Dandanache, vorba cuiva mai jos.
        • +2 (2 voturi)    
          candidat dancila (Marţi, 5 noiembrie 2019, 12:20)

          nicnicnic [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          * Afirmatii ca "toti candidatii SERIOSI la presedintie... superiori intelectual... doamnei Dancila... ce stii tu sa faci, doamna/domnule candidat, si ce performante profesionale ai avut...sa merite sa-ti dau votul meu?", sunt realitati in Germania, Anglia, Franta, etc., cu unele mici exceptii. In Polonia un simplu electrician, dar un mare om, Lech Walesa parca, a ajuns sef de sindicat anticomunist in timpul regimului comunist! Stiti de asa ceva in Romania? A ajuns si sef de stat parca, si ceva Nobel parca, deci, care competenta profesionala? Dar sunt de acord cu cele citate, dar in Romania nu merge asa ceva, si nici n-a mers vreodata.
          ** Daca o iei pe dancila asa, n-o sa aiba nicio dificultate, iti da raspunsuri naucitoare, dar iti da! O supraevalueaza cei care o considera o simpla incompetenta sau o proasta in rolurile pe care le-a jucat, si ca politician, si ca europarlamentar, si ca prim drcu mai stie ce o fi fost asta. Adevarul banal este ca femeia asta nu este constienta de limitele inteligentei sale, desi arata asta cu orice prilej. Noi aflam rar, de la radio, de la televizor sau de pe internet, bazaconiile de care e-n stare, dar va dati seama ce comedie cu intrarea libera traiesc fratii ei politici la sedintele cu ea sau la diverse alte intalniri? Sau ce senzatii de oameni geniali au ei in preajma dancilei? C-asa-i romanul! Te pomenesti ca ne-o bate dumnezeu si c-o presedinta!
  • +14 (18 voturi)    
    o femeie pierduta (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:53)

    MamboNoFaiv [utilizator]

    Eu, familia mea, de la patuzsopt... lupta, lupta si da-i, si da-i si lupta... si eu ma-nteledzi tocmai acuma sa remai pe dinafara... fara coledzi!... si cat p-ati, neicusorule, sa nu m-aleg...
  • +19 (21 voturi)    
    Turul 2 (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:54)

    florinos [utilizator]

    Viorica Vasilica Dancila nu este Presedintele pe care ni-l dorim, este Presedintele pe care il meritam pentru ca in 2016, la putin timp dupa tragedia de la Colectiv, poporul a hotarat ca PSD merita 46% din voturi, apoi a urmat potopul Ciumei Rosii.
  • +16 (18 voturi)    
    PCR/FSN/PSD graieste (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:55)

    ABBV [utilizator]

    prin portavocea Veorica, Adevarul!
  • +14 (20 voturi)    
    Are dreptate (Luni, 4 noiembrie 2019, 12:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Aici, a nimerit-o !
    Ca mai toți infractorii și complicii lor din cloaca numită PSD, asta face și aceasta lepră umanoidă... având ca rezultat CEL MAI MARE EXOD din istoria RO.
  • +14 (20 voturi)    
    Tuta asta, cu atata lupta, ne-a scos de pe harta. (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:00)

    danduta [utilizator]

    Mai are putin si ne aduce la lingura de lemn.
    Limba de lemn deja a depasit-o, trecand la o noua limba, dancileza de Teleorman.
  • +16 (22 voturi)    
    Pai si asta e o gafa? (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:03)

    Carp Silviu-Ionut [anonim]

    In prostia ei e sincera. A spus exact ce gandeste.
  • +12 (14 voturi)    
    Ce sa-i ceri bah ! (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:09)

    KTerinca [utilizator]

    Atata o duce, atata spune.
    E pe masura celor multi, multi si ….. .
    • -10 (14 voturi)    
      ok (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:16)

      exis [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      tie iti pare ca cei care comenteaza pe aici ii sunt superiori, in vreun fel?
      • +6 (6 voturi)    
        Nu intr-un fel (Luni, 4 noiembrie 2019, 19:01)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui exis

        In orice fel.
    • +8 (10 voturi)    
      Partea doua este corecta (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:21)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Nu cred ca Veorica este chiar ATAT de proasta, dar vorbeste pur si simplu pe limba electoratului pedesere.
      Pentru ei, faza cu "impotriva" nu conteaza, estentialul este ca Veorica nu-i lifta straina, ci este de-a noastra, dintre noi, printre noi!

      Poate sa faca orice gafe, poate sa se exprime oricat de gresit in limba romana, esentialul este ca e o mama pentu toti romanii, ca ne-a scos din noroaie si ne-a dublat salariile!
      • +2 (2 voturi)    
        chiar a fost toanta clasei (Marţi, 5 noiembrie 2019, 3:54)

        balamuk [utilizator] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

        am fost coleg tde liceu cu aceasta tuta...si cinfirm ceea ce nu credeti: ERA PROASTA SATULUI....si ca mai toti neimplinitii, s-a apucat de politichie ca deh, ce altceva putea face ea si cei ca ea?
        • 0 (0 voturi)    
          Ai dreptate, dar ... (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 9:11)

          Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui balamuk

          Orice calitate omeneasca are limite, asa cum curajul sau inteligenta au limite, si prostia are limite.
          Cu Veorica, stii mai bine, daca ai fost coleg, dar iata ca Daddy a facut greseala sa o subestimeze, credea ca va fi vesnic docila. Dar cand Dracnea a ajuns la puscarie, Veorica a fost destul de desteapta incat sa il injunghie pe la spate!

          Si chiar daca era proasta liceului, NIMENI nu poate fi chiar asa batut in cap incat sa zica "impotriva Romaniei" in loc de "PENRTU o tara care ..."
  • +3 (7 voturi)    
    zau ca mititica are nevoie si de un traducator (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:12)

    ..13 [utilizator]

    Care sa faca mereu conversia dintre ce rosteste si ceea ce ar trebui sa spuie...

    Dar, bine ca se duce...


    2 ani din viata romanilor barbati sau femei, tineri sau batrani, salariati, patroni, asistati sociali sau pensionari au fost dusi - pierduti cu tuta asta -

    NU TE UIT VEORIKO
    dar ma bucur ca scap astazi de MATALE!!!!

    somn lin!
  • +9 (11 voturi)    
    eh (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:01)

    ampersand [utilizator]

    O fi spus asta-n engleza si s-a inteles gresit :P
  • +11 (11 voturi)    
    mă să fie (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:49)

    Mateiul [utilizator]

    încep să cred că femeia asta chiar e cel mai sincer politician. :))))
    nu, evident că nu e așa. e pur și simplu imbecilă.
  • +8 (8 voturi)    
    coana vaxilica (Luni, 4 noiembrie 2019, 17:34)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Gata cu tine,acum treci la cratita unde ti-e locul !
  • +6 (6 voturi)    
    Adevarat (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:10)

    Paleopterix [utilizator]

    Asta o stiam si noi de multa vreme, ca toti luptati impotriva tarii, nu mai era nevoie sa o confirmi.
  • +6 (6 voturi)    
    Nea Freud ar fi numit asta... (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:19)

    Z0r0 [utilizator]

    ... un act ratat. Inca o iesire in decot.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu a fost nici o gafă (Marţi, 5 noiembrie 2019, 1:53)

    AculMorarului [utilizator]

    Ne-a spus simplu ce sarcină are, cum gândește, ce simte...
  • +1 (1 vot)    
    Lupta (Marţi, 5 noiembrie 2019, 15:19)

    sim18 [utilizator]

    Lupta Veorico, lupta!!!!