Deputat PNL, despre modelul politic Dragnea: Vii în sandale, cu şosete flauşate la Bucureşti, furi o ţară întreagă şi ajungi la puşcărie

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 15:22 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: INQUAM Photos / Octav Ganea
Deputatul PNL Florin Roman a afirmat, sâmbătă, că Liviu Dragnea „a venit în sandale și șosete flaușate” la București și a furat întreaga Românie, însă nu i-a folosit la nimic, deoarece fostul lider PSD a ajuns în închisoare.

”Avem un nou guvern. Să dea Dumnezeu să fie învestit cât mai repede, pentru că ţara are nevoie ca de aer de un nou Guvern. Avem nevoie de ministru la Dezvoltare. Şi am văzut că l-au luat deja pe Ionuţ Ştefan la baloane. Vă daţi seama că pentru PSD-işti este de neconceput ca un om să vină în politică din privat şi să fie bogat pentru că a muncit în privat. La PSD modelul îl ştiţi: vii în sandale, cu şosete flauşate la Bucureşti, furi o ţară întreagă şi la ce i-a folosit? L-a dus la puşcărie”, a declarat deputatul, potrivit Mediafax, la liga aleșilor locali ai PNL.

La Reuniunea Ligii Aleșilor Locali PNL a fost prezent și președintele Klaus Iohannis.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3491 vizualizari

  • 0 (16 voturi)    
    Nu Năstase a furat o țară întreagă? (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 15:39)

    Shaolin [utilizator]

    ... atunci când a girat privatizarea (de faptul furtul) marilor companii: Petrom, Romtelecom, Sidex etc.

    Întreb.

    NIMENI nu vorbește despre asta!!! NIMENI nu anchetează cazurile astea!!!

    Suntem mințiți și prostiți cu fumigene media. Propaganda lucrează non-stop la TV și pe internet și induce ideea FALSĂ că în România se luptă împotriva corupției. Nimic mai fals. Am fost jupuiți și vom fi în continuare. Totul cu acceptul și complicitatea instituțiilor de forță și a politicienilor.

    Dragnea o fi furat el. Dar cel mult un județ, nu o țară. A nu se înțelege că prezumtivul lui furtul lui e scuzabil (în caz că e așa de greu de înțeles ideea).
    • +2 (12 voturi)    
      Nu e clar (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 16:19)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      Nu e clar ce vreti sa spuneti. Deloc nu-i. Fie aveti o problema cu privatizarea in general, fie aveti o problema cu hotul de Nastase. Nastase a prins alte vremuri, vremuri in care se putea fura mai mult si mai bine, Dragnea a prins altele si a incercat sa intoarca toata istoria si sa ne plimbe prin timp pana la epoca Nastase. Restul e usor mioritic (am fost jupuiti si o sa fim) si fara sens (daca se fura cu complicitatea structurilor de forta cine vreti sa ancheteze?). Zic sa va mai ganditi.
      • +3 (9 voturi)    
        Să vă explic mai clar? (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 16:30)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        Nu pot să încarc diagrame pe site. Dar zic că e cât se poate de simplu:

        În țara asta se FURĂ MULT, iar instituțiile se prefac că se luptă cu corupția. De fapt, „instituțiile” (mafioții din fruntea acestora) sunt cei care fură.

        E mai clar acum?
        • -1 (3 voturi)    
          Nu (Duminică, 27 octombrie 2019, 1:56)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          Nu e mai clar. Deloc chiar.
  • -6 (12 voturi)    
    Premisa necesara (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 15:46)

    ww [utilizator]

    Pentru ca existenta modelului politic Dragnea sa fie posibila, a fost necesar ca prima data sa fie implementat modelul de succes Ciolos-Turcan-Gorghiu. Tot asa cum castigarea parlamentarelor din 2020 de catre psd va fi garantata de modelul politic Orban-Mandolina.
  • +2 (10 voturi)    
    cum deosebesti limbajul lui de cel al unui psdist? (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 15:53)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    greu, foarte greu.
    Cocalareala nu e privilegiul unui singur partid.
  • +1 (7 voturi)    
    Romane, usor cu furatul ! (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 17:06)

    Radu I [utilizator]

    Tu furi romanii prin metode sofisticate. Spune tu din cate consilii de administratie a intrepriderilor statului faci parte si cate mii de euro castigi pe luna ?
    Ce calitati intelectuale si profesionale te califica pentru aceste stipendii ? Tu care esti un clantau demagog care ai 0 realizari ca politician. Ascunde-te, daca ai un minimum de bun simt.
  • +2 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 17:14)

    gayon [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    eu (Duminică, 27 octombrie 2019, 8:16)

    codrean [utilizator]

    cand il vad pe Roman asta inchid televizorul ! Un demagog ieftin, a incercat sa cumpere conducatorii auto cu Legea Radarului, unicat in lume ! Asta in tara cu cei mai multi morti pe sosele din Europa. Soferii needucati pot fi potoliti doar prin sanctiuni ! Si nici asa intotdeauna ...
    Si-am inteles ce a vrut sa spuna : incompetentii si smecherii nostri sunt mai buni decat ai lor !? Chiar nu cred ca asta e "rezerva de cadre" reala a liberalilor romani ! Presedintele ar trebui "sa purice" fiecare candidatura. Tratament egal pentru toti !
  • 0 (0 voturi)    
    Nimic mai fals... (Duminică, 27 octombrie 2019, 13:16)

    Gigi Kent [utilizator]

    Dragnea era deja bogat cand a intrat in politica. Dar sa nu lasam adevarul sa strice niste lozinci atat de tari.