Deputatul USR Stelian Ion cere intrarea partidului la guvernare. Barna: A fost un mesaj pe grupul intern, discutăm în această seară

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 14 octombrie 2019, 17:32 Actualitate | Politic


Stelian Ion
Foto: Facebook
Deputatul USR Stelian Ion a cerut, într-un mesaj pe grupul intern, ca partidul să intre la guvernare și să ceară ministerele Justiției și Mediului, potrivit Digi 24. Dan Barna spune că este vorba doar de o variantă de discuție pentru întâlnirea pe care o are cu liderii din teritoriu, pentru a stabili mandatul pentru consultările de marți de la Cotroceni.

Stelian Ion ar fi explicat în mesajul intern că a discutat cu mai mulți lideri din partid care sunt de părere că USR ar trebui să facă pasul la guvernare.

„A fost un mesaj pe grupul intern al USR, unde se discută diverse scenarii. Stelian Ion a prezentat o formulă de discutat în această seară, când o sa am discuții și cu liderii din teritoriu”, a precizat Dan Barna.

Până acum USR a susținut că nu va intra la guvernare decât în urma alegerilor, anticipate sau la termen.

CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3655 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    Avocatul lui Răducu de Madagascar (Luni, 14 octombrie 2019, 17:35)

    un domn [utilizator]

    Ia Taurul de Coarne, Năsui se mai gândește ?
  • -5 (7 voturi)    
    si eu zic la fel (Luni, 14 octombrie 2019, 17:38)

    cucuveauamov [utilizator]

    noi vrem sa ne distram 100%; si cu PNL ne distram, dar daca intra si USR .... uau, fiesta!
  • -4 (4 voturi)    
    si uite cum (Luni, 14 octombrie 2019, 17:42)

    liviu_ [utilizator]

    usr se autodistruge...
    intrarea la guvernare in acest moment e o tampenie:
    1 - nu o sa ai o majooritate decenta parlamentara
    2 - o sa pierzi aiurea voturi
    3 - o sa iasa la iveala tot DEZASTRUL!!! lasat de psd... ghici in capu cui o sa se sparga oalele?!

    oamenii sunt PROSTI si nu vor intelege cine e de vina... pentru ei banii bin din aer, si daca azi pica un guvern, de maine noul guvern se apuca de facut ca si cand ia totul de la 0... imprumuturile, inflatia si deficitul sunt neintelese de majoritatea retarzilor de rand, votanti de psd si privitori de a3!
    • -1 (5 voturi)    
      Asta cu Antena 3 este un “atuu” in capu (Luni, 14 octombrie 2019, 18:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Lui Bârna N Ochi deoarece are de unde alege Frizeri
  • +3 (5 voturi)    
    felicitari lui Stelian pt ca sfideaza unanimitatea (Luni, 14 octombrie 2019, 17:49)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    boala societatii romane..
    Unanimitate: mergi cu turma in urma marelui conducator cioban.
  • -3 (7 voturi)    
    Si PNL-ul cu ce mai rămâne?! Cu câte ministere? (Luni, 14 octombrie 2019, 18:01)

    simplex1 [utilizator]

    USR - 2 ministere
    PMP - 2
    ALDE - 2
    UDMR - 2
    Pro Romania - 2

    S-au făcut 10.

    Opoziția a fost luata total pe nepregătite de trecerea moțiunii de cenzura. Este evident ca nu poseda un guvern pentru trimis la parlament și nu vor avea ceva viabil în următoarele luni.

    Klaus Iohannis pierde voturi la prezidențiale pe zi ce trece. Eu nu îl mai vad președinte începând cu sfârșitul lui decembrie 2019.

    Lumea și-a dat seama ca acest individ, care lucrează pentru CIA, este pus doar pe distrugere. Când vine vorba de o soluție, la ce a stricat, nu o are.
    • -4 (8 voturi)    
      Dacă era Obedient Kremlinului ? (Luni, 14 octombrie 2019, 18:23)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Erai Fericit Nevoie Mare !