Viorica Dăncilă spune că are o broșă specială pentru campania electorală: ”inima românească”

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 12:22 Actualitate | Politic


Dancila si brosa de campanie
Foto: Captura video
Viorica Dăncilă a venit sâmbătă la lansarea candidaturii sale la alegerile prezidențiale cu o nouă brosă despre care spune că ”este specială”, pentru că este ”inima românească”, și că o va purta pe întreaga perioadă a campaniei electorale.

”Este o broșă specială. Se numește inima românească. Sper ca fiecare să poarte această broșă în campanie și după, pentru că atunci când mergem pe un drum trebuie să avem o inimă românească”, a declarat Viorica Dăncilă, înaintea participării la evenimentul de lansare a programului de candidat, sâmbătă la Romexpo.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2619 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Eu voi purta alta brosa (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 12:24)

    cucurveauamov [utilizator]

    "Minte de gaina"
  • +11 (13 voturi)    
    Numai minte n-are. (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 12:29)

    prec [utilizator]

    Și bun simț.
  • +11 (11 voturi)    
    Își bate joc de România ! (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 12:31)

    asavreau [utilizator]

    Viorica chiar este nesimțită.De unde până unde inima României la ea.Dar noi românii ce suntem?Viorico,ești lipsită de cel ,mai elementar bun simț.Poți avea cei al tău,nu cei al nostru.
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:37)

    dumnezeu [utilizator]

    deci cine nu votează psd nu e român, așa-i?
    fii antenă vazelico, că am una pentru tine!
    ne concentrăm, da?
    "pe malul apei, ana mulge vaca. în apă se vede invers!"
  • +2 (4 voturi)    
    Brosa seamana cu (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:40)

    Rahan5 [utilizator]

    o fata de vulpe cu un singur ochi (ciclop).
    Sau o fata de vulpe impuscata intre ochi cu un glont dum- dum.
    Deci vrea sa simbolizeze ca Dancila este un fel de ,,Vulpe Impuscata" de Vanatorul Tariceanu . ;-)))))
  • 0 (0 voturi)    
    Daca e rosie, e inima de bou. (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 19:03)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
  • +1 (1 vot)