Un senator PMP, adus cu ambulanța pentru a vota la moțiune / Tomac: Trebuia să fie operat astăzi, dar a solicitat pe proprie răspundere să vină

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 10 octombrie 2019, 10:22 Actualitate | Politic


Vasile Cristian Lungu
Foto: senat.ro
Președintele Partidului Mișcarea Populară, Eugen Tomac, a declarat că un senator PMP, Vasile Cristian Lungu, va fi adus cu ambulanța pentru a vota moțiunea de cenzură a opoziției.

”Sunt parlamentarii PMP prezenți, toți vor vota la vedere pentru căderea guvernului. Chiar avem un coleg care era programat să fie operat astăzi, domnul senator Lungu și a solicitat pe proprie răspundere să vină și îl va aduce ambulanța chiar în momentul votului. Înțelegem miza și responsabilitatea care ne revine în acest moment important”, a declarat Tomac înainte de ședința de plen în care va fi dezbătută și votată moțiunea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6382 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Bravo acestui senator PMP! (Joi, 10 octombrie 2019, 10:33)

    Habermas [utilizator]

    Fie si numai pentru acest gest, merita un enorm respect!
    • -1 (7 voturi)    
      Ca e transportat cu ambulanta? (Joi, 10 octombrie 2019, 11:38)

      cucurveauamov [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      Daca eu semnez pe proprie raspundere si spun ca vreau sa merg la Iasi ma duce SMURDul cu zburacopterul? Ambulanta este ca sa transporte pacientii spre tratament si inapoi in cazul in care sunt tratati ambulatoriu si transport intre unitatile spitalicesti. Nu este vehicul pentru a merge la serviciu cu el, nici cand esti bolnav. Doar daca e ambulanta privata si o platesti.
      • 0 (0 voturi)    
        Totusi, e un interes national aici (Joi, 10 octombrie 2019, 12:26)

        banel [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

        Nu l-a dus la distractie, ci pentru ca ai votat tu aiurea in decembrie 2016.
        • 0 (0 voturi)    
          VOTUL este de interes national (Joi, 10 octombrie 2019, 13:42)

          cucurveauamov [utilizator] i-a raspuns lui banel

          Nu datul cu ambulanta si zburacopterul. Cat despre votul meu din 2016 nu pot considera ca a fost aiurea. Dar poate stii tu mai bine.
    • 0 (0 voturi)    
      Bai frate (Joi, 10 octombrie 2019, 12:27)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      Cum sa te duci cu ambulanta la parlament ca sa votezi si sa mai spui ca este un lucru nobil??

      Voi nu mai sunteti in toate facultatile mintale, asa v-au indobitocit/depravat coruptii de la rezist??

      Pupati bai in fund masinaria de intoxicat si degenerat societatea!
      • 0 (0 voturi)    
        Nu mai prostule, nu pentru ca s-a dat cu ambulanta (Joi, 10 octombrie 2019, 12:34)

        Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

        ci pentru ca a amanat operatia si apoi a insistat sa vina (fiind internat in spital) sa poata fi prezent.
        • 0 (0 voturi)    
          Da (Joi, 10 octombrie 2019, 13:40)

          cucurveauamov [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

          Dar se ducea pe cont propriu: ambulanta privata. Nu cu cea a spitalului.
        • +1 (1 vot)    
          Bravo ma desteptule! (Vineri, 11 octombrie 2019, 11:19)

          Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

          Ca a folosit ambulanta in interes de serviciu!

          Pai daca facea asta Dragnea ce spunea rezistenta a doua zi sau in secunda zero??

          NU AM ABSOLUT NICIO PRETENTIE DE LA VOI!!
  • -6 (10 voturi)    
    Alt fanatic basist (Joi, 10 octombrie 2019, 10:40)

    salvatore [utilizator]

    Asta si de la morga venea sa voteze.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu, aia sunt pesedistii, (Joi, 10 octombrie 2019, 12:36)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      si nu vin ei ci ii aduce partidu. Si nu ii aduce, doar ii scrie.
  • +3 (3 voturi)    
    E de-al lui Basescu, (Joi, 10 octombrie 2019, 11:29)

    bancher [utilizator]

    are vana in el!!
    Glumesc, bineinteles.
    • 0 (0 voturi)    
      Glumesti glumesti ... dar recunosti! (Joi, 10 octombrie 2019, 12:35)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      :)