Ludovic Orban face inventarul cu o zi înainte de moțiune: Stiu că un parlamentar nu poate participa, există dubii asupra altor doi / Moțiunea va trece

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 9 octombrie 2019, 13:21 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Facebook
Cu nici 24 de ore înainte de votul moțiunii de cenzură, liderul PNL Ludovic Orban susține că dintre cei 237 de semnatari unul nu poate participa la ședință și mai există dubii în privința altor doi. Șeful liberalilor prezice însă că moțiunea va fi adoptată.

„Avem 237 de semnatari. Știu doar că un parlamentar nu poate participa din motive de sănătate. Există dubii asupra altor doi parlamentari, dar noi avem angajamentul din partea a 10 parlamentari. (...) Toate estimările pleacă de la cifre reale și de la înțelegerile cu oameni care sunt serioși. Predicția mea este că moțiunea va fi adoptată. Avem cel puțin 10 parlamentari care vor vota chiar dacă nu au semnat moțiunea”, a declarat Ludovic Orban, la Digi 24.

Întrebat despre Marius Bota de la PSD, care a semnat, iar apoi s-a răzgândit, șeful PNL a spus că deputatul social-democrat nu a spus până acum că nu va vota moțiunea.

Reamintim că deputații de Cluj Cornel Itu si Horia Nasra s-au răzgândit și nu vor mai trece la Pro România, ci vor rămâne în Partidul Social Democrat.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3038 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    parlamentul prostilor! (Miercuri, 9 octombrie 2019, 13:28)

    2016 [utilizator]

    Daca un parlamentar este bolnav si nu poate participa la un vot, nu exista procedura sa poata vota in plic sigilat, de pe patul de spital sau de acasa? Va preocupa cum sa furati mai mult (iar ceilalti din alte partide mai putin ca voi!), insa sa impuneti reguli ca activitatea parlamentului sa decurga normal nu aveti in vedere. Halal interes aveti!
    • 0 (2 voturi)    
      Ziele trecute (Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:21)

      tony-s [utilizator] i-a raspuns lui 2016

      sica mandolina se lauda ca are peste 240 de voturi, deci n-ar trebui sa aiba vreo emotie ca nu trece motiunea.
  • +2 (6 voturi)    
    Inca doi sa tradeze (din nou) (Miercuri, 9 octombrie 2019, 13:31)

    bancher [utilizator]

    si motiunea nu mai trece...
    • -3 (5 voturi)    
      se aude ca (Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:41)

      vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      anumiti parlamentari au fost tocmiti de psd cu 60 mii eur cash sa stea acasa.

      ar fi o minune sa treaca motiunea.
      • 0 (0 voturi)    
        la banii astia cred ca (Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:33)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

        240 parlamentari ar sta la coada sa nu mai voteze motiunea.
  • -1 (7 voturi)    
    capacitatea de mobilizare a opoziției (Miercuri, 9 octombrie 2019, 13:55)

    FFF T [utilizator]

    Fiind joi deja unii parlamentari se simt obosiți de atîta muncă și se vor duce pe la casele lor să se odihnească.

    Orban și cu Barna ar face bine să-i sune pe fiecare din seara asta și să se asigure că nu pleacă din București!

    Decizia de a vota moțiunea joia a fost proastă!
    • -3 (7 voturi)    
      Las ca Scăpăm de Doua Cutre cu Veorika 3 (Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

      Din un Protest Gigant in Strada
      “Opoziția” va fi trecută la scandarea ....niște derbedei !
      Pregătiți va pentru Protest ! Așa scăpăm de toți dacă nu trece moțiunea și Danciloza nu pică !

      Sa Va Fie Frica ! Strada Se Ridica !
  • -2 (2 voturi)    
    Cu asa lider scripcar al opozitiei ..... (Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:12)

    KTerinca [utilizator]

    ….. cum sa treaca motiunea ?!
    • 0 (2 voturi)    
      de asta mi-a fost si mie teama de la inceput (Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:35)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Am si scris pe forum: cu un pagubas la Orban te poti astepta sa pierzi si cand ai majoritate.
  • +2 (4 voturi)    
    Orbane,daca asa cum ma tem,... (Miercuri, 9 octombrie 2019, 17:07)

    gigiN [utilizator]

    ...motiunea nu va trece, sper o sa ai un minim de bun simt si sa te duci.... ,sa nu mai auzim de tine !!!
    • -1 (1 vot)    
      adica DEMISIA? (Miercuri, 9 octombrie 2019, 19:00)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      daca are onoare, asa ca e cam greu...