​SONDAJ Ce șanse dați moțiunii împotriva guvernului Dăncilă, anunțată de liberali?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 1 octombrie 2019, 9:23 Actualitate | Politic


Sondaj motiune de cenzura
Foto: Hotnews
PNL intenționează să depună azi, în Parlament, moțiunea de cenzură contra guvernului Dăncilă, după cum a anunțat liderul partidului, Ludovic Orban. Data când va fi votată moțiunea urmează să fie stabilită. Documentul are, după câte spune Orban, mai multe semnături decât necesarul de voturi pentru ca moțiunea să treacă.

  • Sondaj HotNews.ro: Ce șanse dați moțiunii împotriva guvernului Dăncilă, anunțată de liberali?





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4057 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    care motiune? (Marţi, 1 octombrie 2019, 9:42)

    cucuveaua mov [utilizator]

    ca motiunea nici macar mos craciun nu pare. mai degraba este mos nicolae, ca pe mos craciun tot l-a mai vazut lumea.
  • +2 (8 voturi)    
    Deci la 415 voturi la acest moment, (Marţi, 1 octombrie 2019, 9:43)

    Habermas [utilizator]

    60:40 ca va trece. Eu cred ca este corect surprins.
    Oricum ar fi, PSD se duce la fund accelerat. Chiar si daca nu trece motiunea, PSD-ul este un cadavru umblator.
    • 0 (4 voturi)    
      PAI, (Marţi, 1 octombrie 2019, 10:41)

      Catalache [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      si cu 100 de procente ce facem, ca ne iese peste?
      • 0 (2 voturi)    
        Care unde ies peste 100? (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:29)

        Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Catalache

        ??
  • +5 (7 voturi)    
    Sper ca liberalii nu au NEGOCIAT nimic cu (Marţi, 1 octombrie 2019, 9:59)

    deval [utilizator]

    teroristii !!
    Faptul ca exista semnaturi si de la psd-isti, ma face sa fiu sigura ca motiunea nu va trece ! Au dat cativa semnaturi ca sa spuna la vot ca opozitia nu a votat !! Am mai vazut filmul asta ............
    • -1 (1 vot)    
      Probabil sunt de astia. (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:32)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Dar cred ca sunt si de ailalti care n-au semnat dar vor vota motiunea.

      PS. PNL a spus la un moment dat ca semnatarii au acceptat sa voteze la vedere. Sigur, asta nu exclude pacaleala posibila - doar ca isi vor arata la vot adevarata intentie, de sprijin sau diversiune.
  • 0 (0 voturi)    
    poll (Marţi, 1 octombrie 2019, 10:41)

    sitizan [utilizator]

    Cum dracu vedeti voi rezultatele sondajului, ca eu nu le vad nicaieri ?
    • +1 (1 vot)    
      Apar in aceeasi poza imediat ce ai votat. (Marţi, 1 octombrie 2019, 12:22)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui sitizan

      Ai votat?