VIDEO ​Viorica Dăncilă: Vom face o nouă propunere de comisar european / Conform legislației României, Rovana Plumb nu este în niciun conflict de interese

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 30 septembrie 2019, 18:59 Actualitate | Politic


Premierul Viorica Dăncilă a anunțat luni că va face o nouă propunere pentru postul de comisar european, dar a contestat modul în care a fost respinsă candidatura Rovanei Plumb, susținând că responsabilitatea aparține opoziției și președintelui Iohannis, care au făcut "un lobby agresiv ca reprezentantul României în CE să nu treacă de audieri". Dăncilă nu a precizat pe cine va propune în locul Rovanei Plumb.

Dăncilă a mai spus, legat de invitația președintelui de a merge la consultări pentru numirea unui nou comisar european, că va merge "de îndată", "același de îndată" cu care a aprobat și președintele propunerile ei de miniștri interimari.

Premierul a susținut că decizia Comisiei JURI „se află la originea unui conflict între legislația națională din România și cea europeană”, argumentând că, potrivit legislației naționale, Rovana Plumb nu este în conflict de interes.



„Noi vom face o nouă propunere de comisar european. Vreau să fie clar tuturor: Comisia JURI, prin decizia sa de astăzi, se află la originea unui conflict între legislația națională din România și cea europeană, conflict ce depășește competențele înscrise în Regulamentul de Procedură al Parlamentului, precum și în Tratatul UE. Conform legislației naționale, Rovana Plumb nu se află în niciun conflict de interese. În legislația europeană, un astfel de cadru nu numai ca nu este clar reglementat, dar situația sa a fost supusă unui joc politic ce lasă loc de interpretări”, a declarat Viorica Dăncilă, într-o declarație de presă la sediul PSD, potrivit agenției Mediafax.

Premierul a susținut că nu există niciun conflict dovedit în cazul Rovanei Plumb și a acuzat că decizia Comisiei JURI a fost încurajată de opoziția din România și de șeful statului.

„Nu există un conflict dovedit. Nu există un motiv solid pentru această respingere. Iar atitudinea Comisiei JURI a fost profund încurajată de opoziția din România, în frunte cu președintele Iohannis, care anunța cu o oră înaintea deciziei că dorește consultări pe tema nominalizării unui nou comisar European”, a afirmat Dăncilă.

Comisia pentru Afaceri Juridice (JURI) a Parlamentului European a decis, luni, prin vot, că Rovana Plumb și Laszlo Trocsanyi nu sunt apți pentru funcția de comisar european, a anunțat europarlamentarul PNL Rareș Bogdan. Comisia a trimis ite o scrisoare către președintele PE David Sassoli.

Ursula von der Leyen, preşedintele-ales al Comisiei Europene, a cerut luni României şi Ungariei să propună „persoane adecvate” şi care să corespundă portofoliilor alocate, avertizând că în caz contrar ar putea solicita alte propuneri.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11282 vizualizari

  • +42 (42 voturi)    
    Conform Legii Hotilor (Luni, 30 septembrie 2019, 19:16)

    Dalinar [utilizator]

    Hoatza aia e Cinstita. Una din marile cugetari pavianiste!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Sa mearga la CCR... (Marţi, 1 octombrie 2019, 8:42)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      ... care va constata "existența unui conflict juridic de natură constituțională între legislația națională din România și cea europeană" si va forta UE sa semneze "ca primarul" numirea Rovanei. :-))
  • +38 (38 voturi)    
    conform (Luni, 30 septembrie 2019, 19:18)

    nahir [utilizator]

    niciunei legislații ci doar bunului simț, vasilico tată, ești absolut irefutabil varză. Poți cel mult accede la statutul de mama hoților.
    Păi bine măi femeie, România e UE, de repeți ca tuta că plumbuita nu e în conflict de interese? Ăia au respins-o pe motiv de suspiciune în privința corupției. Lor le e suficientă suspiciunea asta, în timp ce tu l-ai ținut pe vâlcov consilier chiar dacă era condamnat în primă instanță la închisoare 8 ani și jumătate cu executare.
    Du-te femeie la cratiță, că poate mai ai vreo șansă să faci ceva bun pe lumea asta.
  • -29 (29 voturi)    
    Si eu sper... (Luni, 30 septembrie 2019, 19:20)

    Gigi Kent [utilizator]

    Si eu sper sa fie oprite luptele interne in aceasta toamna (desi la anul se vor relua o data cu alegerile) dar nu prin alegerea candidatului PSD drept Presedinte, asa cum crede doamna Dancila.

    Sper ca romanii au inteles in sfarsit care e rolul presedintelui si care trebuie sa fie profilul acestuia si vor refuza candidatii din trio-ul de cosmar Klauz-Veorica-Ilie. Alegerea oricaruia dintre acestia nu va face decat sa la escaladarea acestui scandal permanent si steril.
    • +2 (4 voturi)    
      Hai spune-ne (Marţi, 1 octombrie 2019, 8:38)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      si noua, lumineaza-ne, care ar trebui sa fie rolul presedintelui?
      Deci ai vrea sa fie o marioneta care sa nu se impotriveasca niciunei actiuni a parlamentului sau guvernului care contravine intereselor tarii si foloseste numai intereselor personale si de clan, asa cum se intampla la noi de mai multi ani?
      Sa fie un Diaconu sau Cumpanasu care se stie cu cine joaca? Pe cine propui?
      • -2 (2 voturi)    
        Oricare... (Marţi, 1 octombrie 2019, 10:16)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        Oricare dintre cei trei va fi marioneta intereselor clanului sau. Rolul presedintelui nu este sa se opuna guvernului si parlamentului.
        • 0 (2 voturi)    
          De ce nu duci fraza mai departe: (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:37)

          varavara [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Rolul presedintelui nu este sa se opuna guvernului si parlamentului, cu conditia ca actiunile acestora sa nu contravina intereselor tarii si ale populatiei.
          Esti de acord cu asta?
          • -1 (1 vot)    
            In principiu ... (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:57)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui varavara

            In principiu nu am ce discuta cu cineva care pleaca de la premiza de rea vointa. Adica reaua vointa a forului reprezentativ suprem (Parlamentul, pentru ca Guvernul este oricum controlat de Parlament) si o asa zisa buna credinta a Presedintelui. Din punctul meu de vedere din 2004 incoace am avut doi presedinti cu rea vointa, care sub masca apararii intereselor tarii au facut doar rau.
      • +1 (1 vot)    
        aiurea (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:46)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        Pe "fumatorul" asta postac n-are rost sa-l intrebi nimic...
    • +1 (1 vot)    
      iarba (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:45)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Iar ai incurcat pachetele si fumat "iarba". Altfel nu se poate explica prostia....
  • +35 (35 voturi)    
    Fractura logica (Luni, 30 septembrie 2019, 19:20)

    Withdrawal [utilizator]

    Doamna Prima Proasta a Tarii !

    Va aduc aminte ca Rovana Plumb a fost propusa Comisar EUOPEAN, nu roman , si ca este responsabilitatea voastra sa va asigurati ca indeplineste criteriile acolo unde-ati propus-o si sprijinit-o.
    • +23 (23 voturi)    
      Criteriile (Luni, 30 septembrie 2019, 22:38)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui Withdrawal

      sunt în Codul de Conduită după care s-a făcut evaluarea în JURI. Codul de conduită al psd e hărtia igienică...
  • -20 (26 voturi)    
    Nominalizarea dnei Plumb a fost o greseala (Luni, 30 septembrie 2019, 19:21)

    animatron [utilizator]

    A te incapatana sa sustii o candidatura despre care esti avertizat din timp ca va fi "sabotata" in PE de adversarii politici din tara nu e in interesul Romaniei.

    E o meschinarie politicianista, dnei Dancila ii convine de minune sa apara in fata electoratului "pesedist" ca o victima a intransigentei presedintelui si a jocurilor politice ale Opozitiei.

    Jocul asta cu presedintele de-a "ba tu esti ala prost.." o ajuta pe dna Dancila sa castige niste procente in intentia de vot dar afecteaza imaginea tarii, afecteaza interesul ca Romania sa fie foarte bine reprezentata la Comisia UE.

    Dl presedinte si dna premier trebuie sa dea dovada de bun simt "comun", sa lase deoparte pentru cateva momente planurile lor electoraliste si sa se puna de acord asupra unui candidat competent.

    E de neinteles de ce dl Iohannis tot "ii ridica mingea la fileu" dnei Dancila refuzand numirea acelor interimari, totusi e decizie CCR.

    Incep sa cred "conspirationistii" care au impresia ca e un joc intre cei doi pentru a-l scoate din cursa pe progresistul Barna.
  • +17 (17 voturi)    
    Ahhh (Luni, 30 septembrie 2019, 19:24)

    Coco_papagal [utilizator]

    am nevoie de lamaie...multa!
  • +22 (22 voturi)    
    Daca (Luni, 30 septembrie 2019, 19:26)

    Coco_papagal [utilizator]

    acest specimen trepanat ajunge in turul 2 inseamna ca suntem o tara de toata jena.
  • +17 (19 voturi)    
    Recunosc (Luni, 30 septembrie 2019, 19:35)

    2016 [utilizator]

    faptul ca acest exemplar de priponit in fruntea guvernului merita toata mila di compasiunea: este schizofrenica si paranoica.
    Comisia juridica UE o respinge pe plumbuita pe motiv de conflict de interese si ea o d a intr-una ca presedintele este de vina! E dusa rau, nu mi are toate lucrurile le mansarda! Toata mila pentru asemenea rebuturi ale societatii!
  • +18 (18 voturi)    
    Conform legislatiei din Romania... (Luni, 30 septembrie 2019, 19:35)

    matache [utilizator]

    ... pe care tot voi, ciuma rosie ati mutilat-o, nu exista conflict de interese? Aici e o fractura logica, dar ma astept ca sa ajungeti sa platiti cat mai curand pentru cat rau ati facut tarii asteia cu legile pe care le-ati mutilat ca sa puteti fura in liniste, jigodiilor!
  • +15 (17 voturi)    
    Conform „legislației” pizidiste ați vrut să ziceți (Luni, 30 septembrie 2019, 19:39)

    prec [utilizator]

    Că plumbuita este o penală în toată regula.
  • +23 (23 voturi)    
    Nu? (Luni, 30 septembrie 2019, 19:40)

    Jolly Roger [utilizator]

    Nu e nicio problema ca politician sa ai bunuri si bani pe care sa nu ii poti justifica?
    Nu e nicio problema ca membrii familiei unui politician sa aiba bunuri si bani pe care nu ii pot justifica?
    Nu e nicio problema ca un politician sa poate accesa împrumuturi peste puterile sale de rambursare?

    Poate pentru tine nu e, dar pentru restul lumii, DA!
  • +12 (12 voturi)    
    Dacă nu reușiți să convingeți PE, (Luni, 30 septembrie 2019, 19:49)

    hic sunt leones [utilizator]

    înseamnă că propunerea respectivă trebuie retrasă.
    O persoană nu reprezintă „interesul României” prin ea însăși, pentru că funcția de comisar - la fel ca funcția de ministru - este politică deci n-aveți decât să faceți o nominalizare pe care să o accepte PE - așa cum miniștrii trebuie să fie acceptați de parlamentul României - și aceea va reprezenta, odată acceptată, „interesul României”.

    Dacă „opoziția” și „Iohannis” sunt în stare să influențeze atitudinea Comisiei (JURI), poate că ar fi cazul ca tot ei să nominalizeze un candidat, pentru că doar așa va fi reprezentat „interesul României” în noua CE: prin sprijinul PE și influența actorilor politici români care POT (PSD și dna Dăncilă ne spun că nu pot, deci să stea frumos în banca lor).
  • +18 (18 voturi)    
    ce dementa! (Luni, 30 septembrie 2019, 19:51)

    Francisc 1 [utilizator]

    hai opozitia cu motiunea !
  • +23 (23 voturi)    
    conform legislatiei si cutumelor (Luni, 30 septembrie 2019, 20:00)

    DonBosco [utilizator]

    La noi se copiaza trei capitole dintr-o carte si se face un doctorat. Se traduce o carte de specialitate din alta tara si se zice ca a scris-o asa-zisul profesor pentru titluri si grade. La noi se angajeaza fini si nasi, nepoti si fiice. Pile, Cunoștințe și Felații. La noi conflictul de interese e un moft al imbuibatilor de la Bruxelles. Cum pot ei obstructiona o capacitate ca Rovana, cum? Pe aici pe la noi, nu stiu vreun antreprenor serios care ar angaja-o, in schimb uite, europenii ii pun bete in roate. O recomanda vocea si talentul, dar aia nu si nu, ca e corupta si are conflicte de interese.
  • +19 (19 voturi)    
    Ne-ai spart Vasilico! Cnf "legislatiei" hotiei psd (Luni, 30 septembrie 2019, 20:01)

    Plagarus [utilizator]

    .....Plumbuita este curata,intre coledjii curati murdari.
  • +21 (21 voturi)    
    legile junglei (Luni, 30 septembrie 2019, 20:06)

    sareta [utilizator]

    A fost in stare sa dea o insula in INTERESUL lui Dragnea si nu e niciun conflict ?? Ce nesimtire sa nu faci ciocu mic ,mic.Se ascunde sub imunitate ,vezi doamne astea-s legile facute de grupurile infractionale la romani .Sigur, ele difera de cele europene si ca rezultat romania DIFERA de tarile civilizate ale europei .... Pe ultimul loc la orice subiect civilizat !
  • +20 (20 voturi)    
    Viorica Dăncilă este penibilă. (Luni, 30 septembrie 2019, 20:17)

    asavreau [utilizator]

    Putea spune că va face o altă propunere,fără să o pupe undeva pe madam Plumb Rovana.Viorica a vorbit de parcă ar avea niște obligații față de Rovana.
    • +1 (1 vot)    
      are (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:50)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Pai are. Vezi "imprumutul " dat PSD...
  • +15 (15 voturi)    
    Neclaritate (Luni, 30 septembrie 2019, 20:28)

    Broscuta2018 [utilizator]

    Era util daca ne spuneati cu ce nu este clar reglementat conflictul de interese in Regulamentul de procedura al Parlamentului.

    Cum sa fie in conflict de interese cu legislatia romana cand ati modificat in interesul vostru aceasta reglementare. Sa amintim de Codul Administrativ unde nu ati facut modificari privind conflictul de interese? Acel Cod Administrativ despre care autorul sau spune ca nu este neconstitutional iar despre Avocatul Poporului spune ca nu are dreptul sa il declare neconstitutional?
  • +18 (18 voturi)    
    EXACT!! (Luni, 30 septembrie 2019, 20:30)

    gigifisiune [utilizator]

    Conflictul de interese a fost stins peste weekend, de vineri pana luni.

    Am copilarit stand la coada la pui, portocale si banane verzi, am "mirosit" putin comunismul KGB-ist si vad cum "singeti" voi conflictele de interese, si orice altceva va incurca.

    Ma mir, insa, cat de inepti sunteti si cat de putin adaptabili. Lumea se schimba vertiginos, voi nu, nici mentalitatea lui Putin. Oamenii au inceput sa va simta, nu mai stau sa judece daca vad un exemplar ca voi, isi dau seama ca aveti cu totul alte interese. De aici va si primiti pumnii in cap, cum si-i ia si Putin in Rusia.

    Nu mai merge asa, dar voi nu vreti sa cedati niciun leu inapoi ,vreti sa-i luati pe toti.

    Ei, bine, psd-ul lacom, care ia toate proiectele si-si autoinvesteste toti banii contribuabililor, s-a cam dus.

    Degeaba te-ai dus tu, mai Viorico, in state, si te-ai intors cu un proiect de investitii de 2.5 mld dolari in Kogalniceanu. Absolut degeaba. Americanii stiu ca nu vei plati tu, nici guvernul tau. Si-au batit joc de tine, ca sa profite, cum si-au batut joc de dragnea.

    Dar asta e o regula impamantenita in rasa umana, mai ales in americani: e pacat de nu se poate sa-l las pe prostul ala sa aiba bani.

    Ba, deci sunteti extrem de prosti, extrem, extrem, extrem, dar stiu, ca in adnacul sufletului vioricai, ea crede ca cu acest kogalniceanu, va primi o sustinere din state.

    NOT GONNA HAPPEN!!! :)))))))

    Si pot spune ca pariez pe viata mea.
  • +20 (20 voturi)    
    Care legislatie ? (Luni, 30 septembrie 2019, 20:40)

    Akylas [utilizator]

    Conform legislatiei romane CIOPARTITE de complicii si mai marii tai, analfabeto !!!!!! Toti sunteti o adunatura de incompetenti, niste nevoi devastatoare pentru Romania !!!
  • +20 (20 voturi)    
    legislatiei manarite de voi (Luni, 30 septembrie 2019, 20:45)

    Captain Obvious [utilizator]

    sa ii dati banii inapoi. hai ca mai puteti fura de la noi inca...mai avem prosti sa va voteze
  • +22 (22 voturi)    
    Legislatie nationala (Luni, 30 septembrie 2019, 20:57)

    Pitisca [utilizator]

    Aceeasi legislatie pe care la care a fost partas si comunistul ala de Toader,legislatia propusa si aprobata de psd care dezincrimineaza conflictul de interese,toate marsaviile pe care le faceti si furturile pe care acuma le faceti fara perdea cu legea de partea voastra.Veorica vorbeste de legislatia nationala ,facuta praf ca sa iasa din puscarie toti criminalii si violatorii ,legislatia care da drepturi mai multe celor care sunt de partea gresita a legii.Despre legislatia asta vorbesti fa ? Cand oamenii au iesit in strada i-ati gazat si tratat de parca ei erau criminalii,oamenii care cereau dreptate.Pentru asta te urasc si pe tine si tot Psd-ul in frunte cu Iliescu care e tatal vostru,vede-v-as pe toti in puscarie pana la al 7-lea neam .Inca o dovada ca tot ce faceti e impotriva romanilor si a Europei,voi tot beti ati ramas...Legislatia nationala ,e gresita,furtul si conflictele de interese nu sunt compatibile cu functiile publice , ce draq nu intelegi ?
  • +16 (16 voturi)    
    Ei si ce daca ar fi fost conflict de interese? (Luni, 30 septembrie 2019, 21:02)

    LiviuX [utilizator]

    Dadeati voi o ordonanta, faceati ceva sa schimbati legea ca sa nu mai fie conflict.
  • +17 (17 voturi)    
    acum... (Luni, 30 septembrie 2019, 21:13)

    votulkritik [utilizator]

    tanti muppetsplumb trebuie sa'si recupereze banii cumva; oare o sa fie numita in ro ptr posturi unde curge spaga? cred ca autoritatile ar putea sa faca niste flagrante grase. isi ia apartamentele inapoi? ceva trebuie sa se intimple... ochii pe muppets... e mafioata 100%
  • +17 (17 voturi)    
    de asta zice lumea ca e (Luni, 30 septembrie 2019, 21:19)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    statul mafiot !
  • +13 (13 voturi)    
    Conform (Luni, 30 septembrie 2019, 21:37)

    Coco_papagal [utilizator]

    Legislatiei din RO-Jilava nu este vinovata cu nimic. Pai sa stea acolo zic!
  • +14 (14 voturi)    
    S-a urcat scroafa-n copac si n-o mai dam jos (Luni, 30 septembrie 2019, 21:46)

    Habermas [utilizator]

    decat cu pusca cu tranchilizant. A mai fost o scroafa care nu s-a dat data jos din rachita (care facuse totusi micsunele) decat cu plutonul de executie.
  • +20 (20 voturi)    
    Cine isi aduce aminte? (Luni, 30 septembrie 2019, 21:51)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Mai stiti tonul pozitiv ale Romania TV? Chiar si in pragul depresiei? Cand Ghita a fost gasit, in loc sa dea pe banner "victoria Statului Paralel de a ingenunchea singurul om care spune adevarul" sau o tampenie d-asta bagau titluri de banner gen "cui ii e frica sa se intaorca Ghita in Romania?".

    Eh asa si aici: Sigur, suntem paria si UE si SUA nu vor sa auda de PSD, fiecare partid european se distanteaza iar restul ne blameaza, sigur ca UE nu vor sa ne mai dea fonduri asa ca cersim la arabi si chinezi, sigur ca mediul privat e bombardat constnat, economia e la pamanat si finantele sunt volatile de nu stii ce faci maine, educatia e cum e, justitia e cum e si politica externa este in cel mai prost moment de dupa 90 incoace...

    ... DAR !!! ...

    "Conform legislației naționale, Rovana Plumb nu se află în niciun conflict de interese".

    Deci, un fel de "chiar daca afara hotia, violul si crima sunt condamnate, la noi in tara nu, deci nu-i bai ! "

    Asta conteaza, corect? Corect!

    Mars, proasto!!
  • +11 (11 voturi)    
    Da , asa este (Luni, 30 septembrie 2019, 21:56)

    falcoind [utilizator]

    nu e in conflict de interese după legislația bananiera pe justiție pe care voi ați creat-o special. Altfel într-un stat normal la un împrumut de 800 000 ,( chiar asa a fost și cash? ) intrau mascați peste voi , sumele alea in statele civilizate de pe o zi pe alta se fac doar din droguri. Cat ești de .... , nu iți dai seama ca PSD-ul tocmai te pune pe făraș , hai sa facem pariu ca pana pe 12 octombrie nu mai ești candidat la președenție și ca Ponta preia fraiele in PSD , de la mine pe 1000 , nu de alta da nu fac bani cum fave Plumbul tau.
  • +10 (10 voturi)    
    nu mai e nici un barbat adevarat in Parlament? (Luni, 30 septembrie 2019, 22:04)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Nu mai e nici un barbat adevarat in Parlament, s-o trimita pe madam Dancila acasa, la cratita, la maturat?
    Chiar suportati stoici toate tampeniile lui madam Dancila si Plumb? Nu sunt bune nici sa dea cu matura...si sunt mari sefe ,tarand Romania in noroi. Din nou , cata oara?
    • +8 (8 voturi)    
      Comentariul dumneavoastra e stupid si misogin (Luni, 30 septembrie 2019, 22:48)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Sunt barbati care au nevoie de femei si in dormitor, biblioteca si alte incaperi in care nu-s cratite. Oamenii se pot imparti in prosti si nu asa de prosti si, din punctul ala de vedere, dumneavoastra chiar nu va asezati bine. Sper sa va cresteti copiii mai bine decat sunteti dumneavoastra crescut. Dancila putea sa fie salcie sau papadie si tot asa de cretina era. La fel Ioradche, Tudorel sau ceilalti gainari “barbati adevarati” de la PSD. Sa fiti convins sa astia se cred “barbati adevarati”, judecati expresiile mai bine.
  • +11 (11 voturi)    
    Mașina (Luni, 30 septembrie 2019, 22:42)

    dan63 [utilizator]

    Înmatriculată de familia Pb în Bulgaria, ca să nu plătească taxa de Mediu instituită de mult stimata dnă
    Pb, acolo e tot clenciul - cu o astfel de atitudine, arăți că legile UE sunt hârtie igienică pentru tine și cei care te propun! Iar Parlamentul și Comisia UE știu clar de acest episod....
    • +1 (1 vot)    
      Bravo colega! (Marţi, 1 octombrie 2019, 8:35)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui dan63

      Acum doua zile am spus si eu acelasi lucru: comisia juridica din UE stie toate miscarile plumbuitei, iar faptul ca a ocolit tot timpul legea, o descalifica pentru asa pozitie! Pzdistii si inchipuie ca cei din comisie sunt cioflingari ca ei, care asculta de un sultan! Nu, in comisie fiecare gandeste cu creierul propriu mai intai, apoi vin anumite interese de grup, ca si acolo sunt, insa altfel nuantate. La noi, interesele de grup sunt in pur stil mafiot, dupa 2016!
  • +8 (8 voturi)    
    Cred ca Rovana ar fi fost in misiune speciala de (Marţi, 1 octombrie 2019, 0:10)

    deval [utilizator]

    la Tătucul de la Est !!
    Dancilezo, daca exista ANI si DNA in Romania , azi se autosesizau !! Cum FaDoino , sa depui doua declaratii de interese diferite cu 800,000 lei ca si cum nu ar fi nimic ? Acolo nu s-a vorbit de Belina, de cooperarea ei cu Duicu in mita sistematica administrata jurnalistului Badin, de inregistrarea masinii in Bulgaria ci de o suma uriasa uitata in declaratie, de minciuni ordinare spuse in fata comisiei ..........
  • +7 (7 voturi)    
    Rovana (Marţi, 1 octombrie 2019, 1:07)

    PowerIon [utilizator]

    poate acum sa-si ia apartamentele înapoi.
    • 0 (0 voturi)    
      atentie (Marţi, 1 octombrie 2019, 7:51)

      vall45 [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

      urmeaza tapardel alta duma
  • +1 (1 vot)    
    Cerbicia asta deplasata a . . . . (Marţi, 1 octombrie 2019, 9:06)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . Viorica-i, in a o sustine pe madam Plumb, chiar daca finalul a fost batut in cuie de JURI, ma duce cu gândul la oarece santaj din partea ultimei asupra primei! Daca nu exista niciun santaj, atunci este vorba de prostie curata! Si cum prostul daca nu e si fudul nu e prost destul. . . . e vai de mama noastra!
    • +1 (1 vot)    
      datorie (Marţi, 1 octombrie 2019, 11:56)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      PSD-Dancila aveau "datorii" de achitat, vezi "imprumutul" primit de la individa...
  • +1 (1 vot)