VIDEO Ramona Bruynseels și-a depus la BEC candidatura la prezidențiale. La final echipa de campanie a eliberat mai mulți porumbei albi

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 22 septembrie 2019, 20:48 Actualitate | Politic


Ramona Bruynseels si porumbeii albi la BEC
Foto: Captura de ecran Youtube
Ramona Bruynseels și-a depus duminică, la BEC, candidatura de independent la alegerile prezidențiale, împreună cu peste 280.000 de semnături, transmite Mediafax. La ieșirea din instituție echipa de campanie a lui Bruynseels a dat drumul mai multor porumbei albi, semnificând „o nouă șansă pentru România”.

„Momentul cu porumbeii semnifică o nouă șansă pentru România. Credem cu tărie. Cred că toți cei care au semnat pentru noi cred în aceeași șansă. Iată că acum vin oameni noi care își doresc să schimbe România. Am depus astăzi 280.945 de semnături, după cum mi-au spus colegii mei. Ținând cont de faptul că eu am apărut pe scena politică acum trei luni de zile cred că pentru noi este o mare realizare că am strâns acest număr. Într-adevăr nu este atât de ușor precum era în alți ani și pentru asta trebuie să le mulțumesc cu ghilimelele de riguare politicienilor din ultimii 20 de ani, pentru că datorită incompetenței, populismelor și a ceea ce au făcut ei până acum, oamenii nu mai cred nici în noi, care venim cu sufletul deschis și care vrem să facem ceva cu adevărat pentru copiii noștri”, a afirmat Ramona Bruynseels, la ieșirea din sediul BEC.



Aceasta a venit la sediul Biroului Electoral Central în jurul orei 20:00, împreună cu soțul ei. Mai mulți porumbei albi au zburat din cutiile aduse de echipa de campanie electorală a Ramonei Bruynseels.

Totodată, Bruynseels a fost așteptată de mai mulți susținători, care au strigat „Ramona președinte”.

„Trăiască libertatea, trăiască România” sunt versurile dintr-o melodie care au răsunat la venirea și ieșirea Ramonei Bruynseels din Biroul Electoral Central.

Termenul limită de depunere a candidaturilor la Biroul Electoral Central este duminică, 22 septembrie, ora 24:00.

Pe 12 octombrie este startul oficial al campaniei electorale.

Primul tur al alegerilor prezidențiale are loc pe 10 noiembrie, iar al doilea tur pe 24 noiembrie. Conform unei hotărâri de Guvern, românii din străinătate vor putea vota la primul tur al alegerilor prezidenţiale între 8 şi 10 noiembrie, iar la al doilea tur între 22 şi 24 noiembrie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5978 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    asta e candidata desemnata de Putin nu? (Duminică, 22 septembrie 2019, 20:54)

    dandra [utilizator]

    asta e acea doamna care a zis ca Rusia este in Nato?

    tare rau Putin asta: a pariat pe doi canditati si a ramas cu unul dupa ce Plesoianu s-a retras.

    destept tare Putin.

    daca nu dau reply la acest mesaj in 24 de ore inseamna ca rusia a ajuns la mine.

    ME PSD SI ME RUSIA!
    • +5 (7 voturi)    
      frumos, simbolic, un porumbel un infractor (Duminică, 22 septembrie 2019, 21:06)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      o sa-i elibereze pe toti.
      Pentru asta lupta mogulii.
  • +4 (6 voturi)    
    Asteptam fapte din partea ei, nu vorbe (Duminică, 22 septembrie 2019, 20:57)

    Intermezzo [utilizator]

    Si care ar fi dorinta noastra cea mai arzatoare? Sa se dea si peste cap, sa minince jar sau sa minince pietre dar sa bage Rusia in NATO. Sa nu uite ca acesta a fost visul nemarturisit al lui Lenin. Dar care primise primele semnale chiar de la Petru I-ul.
    • +4 (4 voturi)    
      . (Duminică, 22 septembrie 2019, 23:26)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui Intermezzo

      Faptele ei sunt facute cu gura.
  • +7 (7 voturi)    
    heh (Duminică, 22 septembrie 2019, 21:00)

    Kvothe [utilizator]

    am fost si eu odata la o nunta la care a fugit mireleRO cand a vazut porumbeii si mireasa
  • +8 (8 voturi)    
    cum a eliberat porumbeii? (Duminică, 22 septembrie 2019, 22:19)

    gimini [utilizator]

    Pe gură, cumva? ...
  • +3 (3 voturi)    
    . (Duminică, 22 septembrie 2019, 22:40)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Eram zilele trecute prin București și am văzut vreo două autocare cu imaginea unei femei blonde și cu textul STOP ABUZURILOR. Cred că am trecut pe lângă ele de vreo trei ori până să mă prind că nu e o campanie anti violență, ci campania doamnei P. Preferam să fie o campanie anti violență, măcar știm că ieșea ceva bun de acolo.
  • +3 (3 voturi)    
    Poate (Duminică, 22 septembrie 2019, 22:40)

    Alexa.99. [utilizator]

    ii gasesc si ei semnaturi pe foi xeroxate si ramane doar cu intentia.
    Ce penibili.....
  • +5 (5 voturi)    
    ce caricatura!!!!! (Duminică, 22 septembrie 2019, 22:44)

    Coresponedntu [utilizator]

    iesita din laboratoarele varanului de la Latrina 3
  • -2 (6 voturi)    
    Care-i smenul : (Luni, 23 septembrie 2019, 0:19)

    Rahan5 [utilizator]

    Ramona Bruynseeles (rus- ruteanca) participa in rol de ,,iepure" pentru Dan Barna. Totul fiind planificat si platit de Dan Voiculescu care nu vrea sa iasa Iohannis si il prefera pe Dan Barna.
    Ramona Bruynseeles va sifona voturi rusesti si romanesti filo-ruse de la Dancila reducandu-i procentajul si asigurand astfel sa intre in Turul 2 Dan Barna.
    Dupa victoria lui Dan Barna din Noiembrie ,,Varanul" ,,va poza" in
    ,,Salvatorul Patriei'' din mana ,,neamtului rau Iohannis".
    E genul lui de ,,a face Parada".
  • +4 (6 voturi)    
    candidata mujiciei retardistanului (Luni, 23 septembrie 2019, 4:36)

    stefan2008 [utilizator]

    Ramona Bruynseels este membră a grupului „The Flat Earth Revolution – România”, care susțin că, în colaborare cu NASA, guvernele corupte ale lumii ascund că planeta Pământ nu este sferică, ci plată și rigidă. -„Traseul incredibil al unei tinere care acum este consiliera Vioricăi Dăncilă, după ce fost a lui Gabriel Oprea!”. Replica. 11 decembrie 2018.