VIDEO Iohannis, la primul mare eveniment electoral de după depunerea candidaturii: Tot timpul am fost pe fază. Mi-am folosit instrumentele constituționale și am oprit foarte multe din prostiile, din nesimțirile PSD

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:09 Actualitate | Politic


Iohannis
Foto: Captura Facebook
Președintele Klaus Iohannis a declarat, sâmbătă, la Craiova, că PSD le-a promis românilor marea cu sare, însă a realizat nimic. Șeful statului a făcut un bilanț al promisiunilor PSD, susținând că în trei ani nu au fost construite autostrăzi sau spitale, iar funcționalitatea școlilor lasă de dorit.

Șeful statului a făcut declarațiile la Adunarea Regională a organizațiilor PNL (Sud – Vest- Oltenia), la Craiova, acesta fiind primul mare eveniment electoral de după depunerea candidaturii la prezidențialele din noiembrie.

„Am venit evident cu mașina de la București. Am venit pe un drum pe care îl cunosc bine, drumul de la Pitești la Craiova. M-am așteptat sincer să găsesc undeva o bucată de drum rapid, de autostradă. De când sunt în politica PSD le promite oltenilor o bucată de drum rapid sau de autostradă care să lege Craiova de Pitești. Dragii mei, acest drum evident nu este, dar în rest dacă ne uităm prin țară PSD a realizat mii de km de autostradă cu creionul, dar în fapt nimic. Autostrăzi promise nu avem. PSD de când știu eu promite cu bani europeni desigur acele spitale nmari, regionale. Aici în Craiova cunoașteți adresa acestui mare spital regional? Eu nu. Acum câteva săptămâni doamna ministru al Sănătății ne asigura că primele studii de fezabilitate vor fi comandate în această toamnă, vă dați seama ce bătaie de joc la adresa românilor? După ce au guvernat atâta timp acum ne spun că vor începe hârtiile. Spitale nu avem”, a spus Klaus Iohannis, la Craiova, la Adunarea Regională a organizațiilor PNL din Oltenia.

Șeful statului a vorbit și despre școlile aflate în comune, susținând că, deși PSD a promis că le va modenriza, acestea au rămas la fel.

„Am trecut venind încoace prin multe comune. M-aș fi bucurat să am informația că școlile care au toaletele în spatele curților nu mai sunt, dar realitatea este alta, ele tot acolo sunt. Deci școli moderne nu avem. Pază pentru școli nu avem, manuale vor fi, veșnica explicație a PSD, că vor fi. Cred că nu e cazul să continui să număr tot ce nu avem. Eu pot să spun ce am, vă am pe voi.Pe scurt, PSD pentru România a fost și este o catastrofă. Cum am ajuns aici? Cum am ajuns noi românii în această situație? Prin alegeri am ajuns aici. În decembrie 2016 PSD a fost ales cu un program care promitea românilor de toate. Atunci au promis și salarii, și pensii și autostrăzi, spitale, școli, marea cu sarea și au realizat nimic. În schimb au reușit ei să își înșurubeze neamurile, prietenii, membrii de partid în multe, multe poziții publice”, a adăugat Iohannis.

El a afirmat că și-a folosit toate instrumentele pe care le-a avut la dispoziție pentru a opri „nesimțirile PSD”.

„Oamenii competenți pe care îi are România a trebuit să facă loc pentru acești incompetenți care aproape au reușit să distrugă sistemele publice din Rpomânia. Dar unii ne-am opus,. Tot timpul am fost pe fază. Mi-am folosit instrumentele constituționale și am oprit foarte multe din prostiile, din nesimțirile pe care le-a planificat PSD pentru România. Cel mai mare succes a fost pe 26 mai. Românii nu mai vor această catastrofă care a inhibat dezvoltarea României. Fără PSD România ar fi fost o țară ca toate celelalte europene”, a mai spus Klaus Iohannis, la Craiova.

Totodată, șeful statului le-a spus oltenilor că PNL va reconstrui ceea ce a stricat PSD, însă e nevoie de multă muncă.

„Așa se trag concluziile după alegeri. Cine a câștigat acela este chemat. Dar acelea au fost primele alegeri dintr-o serie de alegeri. Urmează prezidențialele, locale, urmează alegerile parlamentare. Eu cred că ceș mai bine ar fi să le câștigăm împreună pe toate și să ne apucăm dragii mei de treabă, pentru că este multă muncă care ne așteaptă. Trebuie să reconstruim ce a stricat PSD, să modernizăm România, să ajungem într-un final la ceea ce am numit o țară normală.E prea mult ce vreau eu? E prea mult pentru români să aibă țara lor, o țară europeană, modernă, normală? Nu cred că este prea mult sau o pretenție exagerată. Eu cred că România normală i se cuvine fiecărui român. Pentru asta trebuie să punem umărul, să muncim, să facem o echipă voi cu mine și cu alte formațiuni democratice care vor să meargă împreună cu noi pe această cale. Acest lucru este posibil, acest lucru se poate, însă acest lucru trebuie făcut cu cineva care conduce munca de reconstrucție, de modernizare. Eu sunt dispus să o fac”, a subliniat Iohannis.

De asemenea, acesta a spus că își dorește o țară europeană, din care românii să nu mai plece.

„Dragii mei, eu sunt dispus să o fac, dar singur se poate face cât am făcut în ultimii cinci ani, atât, niciun pic mai mult. Dar nu vom lăsa lucrurile așa. Eu știu ce trebuie făcut și pot să le fac doar împreună cu voi. Primul lucru, evident, PSD trebuie îndepărtat de la putere prin mijloace constituționale, democratice desigur. Simplu, mergând la vot. După care va trebui să câștigăm alegerile și să formăm un guvern care lucrează pentru România, unul proeuropean în jurul PNL. După care ne apucăm de treabă și reconstruim România, o facem europeană, modernă și normală. Dragii mei, îmi permiteți să spun că astăzi sunt un oltean împreună cu oltenii mei. Astăzi sunt un oltean cu oltenii mei și împreună ne dorim mai mult, noi, aici, din Oltenia, ne dorim o țară europeană, modernă, în care ne simțim bine, noi românii. O țară din care nu mai pleacă tinerii, iar cei plecați vor și se întorc. Eu simplu cetățean îmi doresc o Românie normală”, se mai arată în discursul președintelui.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5556 vizualizari

  • +14 (30 voturi)    
    Mai ales (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:15)

    cucurveauamov [utilizator]

    Dand o sansa Dancilei sa stearga praful pe hol la Cotroceni. BTW: procesul prin care presedintele isi face treaba cu primul ministru se numeste "desemnare" sau "numire" in timp ce partidul "propune". Asa ca fireste ca presedintele nu are nici o responsabilitate. Nici macar nu a semnat. Sau a semnat fara sa stie - cam ca Traian Basescu. Poate spune oricand ca din buzunarul de la piept i-a cazut pe masa o semnatura si intamplator actele erau acolo si s-au patat.
    • -11 (25 voturi)    
      Barna ar fi preferat-o pe Olguta Vasilescu (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:45)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui cucurveauamov

      propunere ce nu putea fi refuzata
      • -3 (13 voturi)    
        Iohannis e agent CIA cum e Dodon agent rus (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 22:46)

        simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Klaus Iohannis este un agent CIA la fel de servil pentru Statele Unite ca Igor Dodon pentru Rusia.
  • +1 (29 voturi)    
    vota-te-as tot pe tine (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:15)

    gigiduru_ [utilizator]

    mai bine taci
    • +5 (7 voturi)    
      Avem baroni fara numar, lipitori la (Duminică, 22 septembrie 2019, 0:41)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui gigiduru_

      bugetele de stat.

      Domnule, politica in Romania nu este un lucru facil. Ganditi-va ca pe 27 mai am iesit in Dragneastan. Dar politicile post-comuniste cosmetizate, continua. Trageti Dvs. o concluzie in republica parlamentara. Dupa OUG-uri si CCR vandut mafiotilor pesedisti, dulai cosmetizati baronisti.
  • +17 (45 voturi)    
    hai lasa bancurile,...ai fost defazat tot timpul, (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:27)

    mnicku [utilizator]

    nu toata lumea a dormit in ultimii 5 ani.

    psd-ul macelarea tot si dormeai cind nu erai relaxat la Miami beach, la asta ai fost pe faza sa-ti iei bilete

    diaspora nu uita ce le-ai promis si n-ai facut niminc ... absolut nimic pt ca ei sa poata vota ca orice cetatean roman , si tu si psd v-ati batut joc de ei ....

    sper sa te sanctioneze la vot asa cum meriti
    • +5 (15 voturi)    
      Shi pe asta l-am votat de doua ori . (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 17:15)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Prima shi ultima data .
      • 0 (10 voturi)    
        Așteaptă mustăciosul (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 21:47)

        Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Observatore

        vine curând, acum este ocupat tocmai se apleacă sa ridice săpunul din dush.....
        Ăla este omul potrivit pentru tine și alții ca tine ..

        Sa va trăiască PSD ul , mai va da un cârnat și poate o bere și apoi la “guvernare romaneaska” pe la sp....te
    • +1 (13 voturi)    
      incearca sa intelegi si tu (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 19:13)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      si ceilalti carora le este greu,sau nu vor sa priceapa.Tot ce s-a intamplat pana acum ,a fost din cauza celor care nu s-au obosit sa voteze.Lipsit de prerogative,somat si obligat sa faca asta si ailalta in termen de ....zile.A fost la cativa centimetri de suspendare. Apoi,un interimat de cateva zile era de ajuns .Doar cateva zile.Probabil ca acum erai fericit.
      • +8 (18 voturi)    
        nu pot intelege 5 ani de lene, indiferenta (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 20:34)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

        e barbat daca i-a fost frica de suspendare ??
        Basescu a fost suspendat de 2 ori de psd si a revenit ... care-i problema ?

        pot intelege multe insa nu pot intelege 5 ani de lene , indolenta, indiferenta si respect fata de cetatenii romani care l-au votat

        Presedintele este garantul respectarii Constitutiei, ..... daca nu doarme

        La votul din 2014 romanii din diapora au stat in ploaie, in frig, au luat bataie la ambasade in Italia , Olanda ca sa-l voteze .,.. si el a declarat ca principalul lui obiectiv dupa alegeri este sa rezolve problema votului din diaspora si cei vinovati sa raspunda ..... nu a facut nimic , pardon l-a numit min de externe pe Melescanu

        - discutam despre dreptul a vota , drept fundamental in orice tara .

        din contra dupa alegeri in 2014 a fugit la Miami, ca deh era obosit ... un lenes

        - in 26 mai ac , situatia a fost la fel .... deci nu a facut absolut nimic

        si acum dupa 5 ani de somn mai vrea sa doarma inca 5 ani.
        • -3 (11 voturi)    
          Putul gandirii (Duminică, 22 septembrie 2019, 0:14)

          kiko123 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          5 ani de lene,e barbat daca i-a fost frica de suspendare ?,etc sunt idei scoase din putul gandirii PSD-iste si aruncate pe piata de baietii cu ochi albastrii.Atat asteptau tovarasii ca Iohannis sa "forteze" constitutia pentru a avea acceptul CCR-ului pentru suspendare dupa care urma jihadul contra justitiei condus de presedintele interimar Tariceanu.
        • +3 (7 voturi)    
          Nu cred ca sunteti suficient de informat (Duminică, 22 septembrie 2019, 0:53)

          Clop [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          Fugiti, nene! Base' a fost ilicitul de serviciu, Lenuta, mult whisky si gura mare. Cu Johannis a inceput o alta era politica. Mafiotizarea tarii este intensa si enorma. Nu este usor sa gestionezi asa ceva. Dar presedintele Johannis are pargii. Eu am lucrat in mediul privat german, la jumatatea anilor 2000, Johannis era un primar de temut printre investitorii occidentali.

          Traim in tara baronilor. Majoritatea sunt pesedei. Adica conexiuni via KGB. Vechiul KGB. FSB. Etc. Portile Orientului insemna Romanistan via old URSS. Ca mentalitati.
    • +1 (13 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 21:48)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      O sa stau la coada pentru Barna da data asta
  • +9 (19 voturi)    
    CSAT referitor la poluarea cu fum de pacura? (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 14:55)

    D-or [utilizator]

    Afectarea sanatatii si a puterii de munca a 3 milioane de oameni in Bucuresti si 1 mil de oameni in Galati-Braila e una dintre cele mai grave probleme cu care se confrunta Romania.

    E datoria Presedintelui - oricare ar fi - sa intervina.

    Pina acum, nu am auzit o vorba despre aceasta problema la niciunul dintre alesii tarii, fie el presedinte, premier, ministru, parlamentar.

    E un elefant imens pe cer si toti il ignora.

    Care din lasitate, care din coruptie?
  • +15 (29 voturi)    
    Pentru o Romanie normala (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 15:38)

    florinos [utilizator]

    Nu înțeleg sloganul lui Iohannis: E timpul pentru o Românie normală, dacă tot el iese președinte atunci ce se schimbă ? Nimic, deci de unde normalitatea ? Sau sloganul are un mesaj ascuns ?
    • -10 (22 voturi)    
      poate (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 15:50)

      cucuveauamov [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      il ataca pe Barna, care e cu steagul curcubeu
      • +9 (21 voturi)    
        Curcubeu e in capul tau (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 16:58)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

        Mai cucuveaua mai, si tu esti diferit si inca nu te omorat nimeni, esti acceptat, tu de ce nu accepti pe altii?
    • +1 (13 voturi)    
      Ce nu intelegi ? (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 23:03)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Acum traim in ,,Romania lui Dragnea", adica o Romanie anormala a minciunii , incompetentei si hotiei.
      Iar al doilea mandat al lui Iohannis va ajuta mult ca sa se termine cu dominatia lui Dragnea in Guvern.
      Deci este un slogan exact adecvat situatiei.
      Nu cred ca in ultimii 30 de ani de democratie in Romania a existat un slogan mai potrivit cu situatia.
    • -2 (2 voturi)    
      Romania fara furt si miuta fondurilor de la partid (Duminică, 22 septembrie 2019, 1:00)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Ministere... Pentru ca avem baroni... Nu va deranjeaza sa avem baroni in politica, in titluri de presa si in teritoriu? Care stau in dreapta si in stanga analfabetei de prim-ministru? Tzazta politica gonflata cu pompa teleormanistanului din piuscarie? O sa spuneti ca de ce a acceptat Johaniis. Va spun de ce. Pentru ca totul se cerne prin parlemantul cu Niciolae, Niciolicea, Ciordache si alta pleiada de spagi si intelegeri shpagatlamentare.
  • +9 (29 voturi)    
    Dăncilă și Koveși (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 15:48)

    Tescovin [utilizator]

    Ați uns-o premier pe Dăncilă. Ați demis-o pe Codruța. Eu cam cu asta am rămas din mandatul dvs., domnule președinte. În rest, multe declarații de presă la ora 17.00 care nu impresionează pe nimeni.
    • +1 (17 voturi)    
      Vorbe de claca,la spart seminte... (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 18:55)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      Daca nu o numea pe Dancila,era obligat sa numeasca pe....si aici te las pe mataluta ,poti sa mergi cu fantezia cat de departe vrei.Dar te asigur ca urma un nume ''mare'',cu adevarat.Pe doamna L.C. Kovesi au demis-o cei care nu s-au obosit pana la cabina de vot.Aminteste-ti ce s-a intamplat in ziua imediat urmatoare scrutinului de la europarlamentare.Cei care au iesit la vot,au hotarat.
      Oricum,i-au facut prerogativele feliute-feliute.Inca un pic si ramanea fara.
      • -2 (14 voturi)    
        Daca (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 19:41)

        florinos [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

        Daca nu o accepta pe Dancila ar fi fost suspendat deci ajungeam la anticipate dar i-a fost frica sa nu își piardă mandatul.
        • +3 (7 voturi)    
          Vorbesti doar sa nu adormi (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 21:49)

          persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui florinos

          ''Dacă funcţia Preşedintele este suspendat din funcţie interimatul se asigură, în ordine, de preşedintele Senatului sau de preşedintele Camerei Deputaţilor''
        • -3 (7 voturi)    
          Ce destept esti ! (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 22:02)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui florinos

          Ce se intampla cu Romania ? avand ,,Presedinte Interimar" pe Tariceanu (coatat cu 4,6 % la Euro-parlamentarele din mai 2019) ?
          Nu cred ca se ajungea la Aniticipate. Nu cred ca se ajungea nici la ,,Referendumul de Demitere". Se putea ajunge la un Razboi Civil cand Florin Iordache a promis ca se poate evita ,,Referendumul de Demitere" prin ,,Suspendare si Repunere Repatata in Functie" de catre Parlament a lui Iohannis.
          Adica Suspedare cu Repetitie: O luna Presedinte - o luna Suspendat si tot asa !. Desigur ca atunci cand era Suspendat Iohannis Tariceanu Semna ca ,,Presedinte Interimar" tot ce vroia Dragnea.
    • -3 (11 voturi)    
      Bai pesedel, nu te mai umfla in pene (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 20:27)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      in 99% din situatii a fost fortat, nu mai mancati rahat aiurea. Cand le-a dat-o in bot la psdisti va cainati ca ii ia o luna sa citeasca ceva. Asta ai, in locul lui ar fi fost Pontalaul, un Mitoman Dottoroi Mangla cu Fraudae. In locul lui Base ar fi fost El Insusi sau Juana, prostalanul ala care avea deja pachetul de sarcini ridicat Personal de la MosCow. Asta e, dansezi cu ce ai, altfel....uita-te la Moldova sau Ucraina, asta te asteapta!!!
  • +9 (17 voturi)    
    Ca sa citez un "clasic" (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 18:14)

    DanDa [utilizator]

    Urmaresc cu ingrijorare
  • 0 (14 voturi)    
    filosofia minimala a conucerii (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 18:55)

    wasabi [utilizator]

    Johannis e invitat la un ceai de către regina Angliei. Johannis întreabă :


    - Care este secretul unei bune conduceri?
    Regina răspunse :
    - Filosofia minimala a conducerii cere să fii înconjurat de oameni inteligenți. Permiteți-mi să vă arăt. O sună pe Theresa May, puse telefonul pe speaker și spune ,,Doamna prim-ministru, vă rog să-mi răspundeti la o întrebare: mama dvs. are un copil, tatăl dvs. are un copil, iar acest copil nu este nici fratele, nici sora dvs. Cine este el?’’
    Theresa May răspunse fără ezitare :
    - Eu, Majestate.
    - Corect, spuse regina. Apoi, privindu-l pe Johannis:
    - Ați înțeles, domnule președinte?
    - Da, majestate! Fiti sigură că o să folosesc această lecție!
    Odată întors la București Johannis se hotărăște să o supună la test pe Viorica Dăncilă.
    - Ei bine, mama dvs are un copil, tatăl dvs are un copil, copilul ăsta nu este nici fratele, nici sora dvs. Cine este el ?
    Viorica își rotește câteva clipe ochii între tavan și podea și în final îl întreabă pe președinte dacă i-ar putea acorda un răgaz de gândire. Intoarsă la Guvern, convoacă ministrii alături de care zăbovește câteva ore asupra problemei, fără să ajungă la o soluție. Pradă disperării, îl sună pe Dragnea: maică-ta are un copil, taică-tau are un copil și acest copil nu este nici frate-tău, nici soră-ta. Cine este el ?
    Dragnea răspunde pe loc :
    -E simplu, sunt eu.
    Viorica fuge glonț la Cotroceni și intră gâfâind in biroul lui Johannis
    - Știu răspunsul, domnule! Știu cine este blestematul ăsta de personaj! E Dragnea !!!
    La care Johannis cu o nedismulata grimasă de dezaprobare îi zice:
    - Sunteți într-o mare eroare doamnă! E Theresa May.
    • -6 (12 voturi)    
      Aveti talent,nu-l irositi (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 20:37)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui wasabi

      pe cand o punere in scena???
  • +5 (9 voturi)    
    OFF TOPIC (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 19:41)

    doar_un_mesaj [utilizator]

    Citește cineva știrile din UK? Ne stigmatizează oricui nu-i lene. Ca românii dorm prin corturi, fură, cântă la acordeon și își fac treburile la ușa magazinelor, că nu plătesc taxe etc. Și de fapt știm cine sunt. Sincer, nu mă simt ok. Păcat că am ajuns atât de jos ca națiune, cu o imagine de acest fel.
  • +2 (20 voturi)    
    omul fara idei, proiect.. (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 20:03)

    demaGOGU [utilizator]

    ...propune distrugerea ideilor celorlalti drept unic proiect.
    • 0 (14 voturi)    
      Ideilor Hotzesti psdiste? (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 21:06)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Ca alte idei voi n-aveti!!!
  • -1 (7 voturi)    
    citesc (Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 21:18)

    nicoR [utilizator]

    si cititi cu atentie: de 30 de ani incoace (aproape), toti care vin la guvernare, presedentie, ma rog, repeta aceeiasi placa: ce s-a facut e prost, toti ante vorbitorii au fost niste incompetenti (chiar lepre), trebuie luat de la capat (serios si numai dupa reteta propusa de candidat, SINGURA in stare sa aduca succesul ...)
    - fratilor, in felul asta nu vom reusi niciodata. suntem in natio-tie (si gaura mie), in ue-uu (ca lupul ala dacic ..)
    - singurul parametru pe care il am de a judeca pe figurantii astia la presedentie, este CAT si CAND imi va creste nivelul de TRAI, adica sa avem salarii ca in Portugalia, macar. restul sunt abureli: ca vom gasi noi oamenii care ... sa ce ? sa dea si mai multe scutiri la tot felul la companii, in special straine (vezi acum chestia cu gazele), ca altfel se supara si pleaca, in ucraina, in afganistan (unde nu sunt explozii), in largul oceanelor (unde nu se platesc taxe, ca de, nu guverneaza nimeni acolo), etc. singurul criteriu: NIVELUL DE TRAI, adica joburi platite normal ca in vest (si pensii asemenea), adica interesul national.
    - e vreunul care are o idee despre chestia asta ?
  • -2 (2 voturi)    
    Mi-ar parea f rau sa fie reales Iohannis (Duminică, 22 septembrie 2019, 9:23)

    Lucian Ilea [utilizator]

    eu ca si eladian ca si atlant ca si ardelean
    ma simt f prost in postura asta
    nu-mi place de Iohannis de Dancila nici de Barna
    nu-mi place de niciunu
    eu trebuia sa fiu presedinte anu asta

    si acuma ce fac
    pelc din nou
    sau iau toitpiru