Cristian Ghinea (USR), atac dur la adresa lui Iohannis: Nu mai vreau un președinte care să lase societatea în offside. Vrem un președinte full time

de MH     HotNews.ro
Luni, 16 septembrie 2019, 13:53 Actualitate | Politic


Cristian Ghinea
Foto: Hotnews
Europarlamentarul Cristian Ghinea a lansat un atac dur la adresa lui Klaus Iohannis, afirmând că vrea un președinte care să nu mai dea niciodată o șansă PSD-ului și un președinte full time, care să nu mai lase societatea în offside.

La un miting de campanie pentru candidatul USR-Plus la prezidențiale, Dan Barna, europarlamentarul Cristian Ghinea a spus că vrea "un președinte care să se bată cu ciuma indiferent de culoare, un președinte care să nu mai dea niciodată o șansă PSD-ului".
  • "Țin minte cât de șocați am fost când președintele Iohannis a anunțat că “mai dă o șansa PSD.” Două guverne Dragnea picaseră. Ne bătuserăm cu ei in strada, ne bătuserăm cu ei în Parlament, ne bătuserăm cu ei peste tot.
  • Dragnea era knock out și mingea era la președintele Iohannis. Președintele a decis să dea mingea în out.
  • Fără nici o consultare reală cu opoziția, fără nici o încercare de rezistență. Ne-am simțit atunci singuri. Am simțit singurătatea unei forțe politice care enervează tot sistemul, am simțit singurătatea unui partid care are ambiția de a schimba totul.
    Președintele ne-a lăsat în offside".
El a mai spus că nu mai vrea un președinte care să lase societatea în offside, ci vrea un președinte full time. "Haideți să pretindem mai mult, haideți să cerem enorm de la președintele nostru. Pentru că suntem îndreptățiți să cerem asta de la cei care ne conduc", a adăugat Ghinea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3784 vizualizari

  • -11 (33 voturi)    
    vorbeste acest ciob userist (Luni, 16 septembrie 2019, 13:57)

    un domn [utilizator]

    care nici la mailurile Votantilor NU raspunde )))))
    • -3 (3 voturi)    
      Ghinea-Ciolos-Barna, smecherii de bine (Marţi, 17 septembrie 2019, 10:21)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      aceleasu apucaturi si mentalitati balcanice, invelite intr-o poleiala cosmopolita.
      Smecherii au trecut de partea poporului!
      Vestea buna: e ca nu mai asculta manele, asculte florensendzamashin.Dar tot au valoare.
  • -11 (25 voturi)    
    Este doar o...... (Luni, 16 septembrie 2019, 14:03)

    gigiN [utilizator]

    .....”mica” problema-acel viitor presedinte nu exista !!!
  • -4 (26 voturi)    
    Cristian Ghinea (Luni, 16 septembrie 2019, 14:08)

    Rahan5 [utilizator]

    (USR), atac la Iohannis: ”Când a desemnat-o premier cu Dăncilă, președintele ne-a lăsat în offside. Nu mai vreau un președinte care să lase societatea în offside”
    Afirmatia asta idioata ar fi din ,,seria" : ,,Dupa Razboi, multi Viteji se arata"
    Si era silit Iohannis sa-l desemneze apoi pe Nicolicea !, a doua propunere a lui Dragnea.
    Credeam ca Ghinea nu e chiar un prost, dar m-am inselat.
    Cand ,,ardea tara" cu Dragnea in primavara lui 2019 ,,tanarul barbat" Ghinea ,,a fugit" ca euro-parlamentar la Buxelles, de parca era o femeie.
    O rusine pentru tot restul vietii lui !
    Afirmatia lui arata si meschinarie. De ce n-a zis asta (macar) inainte sa fie Dragnea arestat ?
    (ca de a zice asta in martie 2018 imediat dupa Investirea lui Dancila -- nici pomeneala)
    • -2 (6 voturi)    
      corect (Luni, 16 septembrie 2019, 17:20)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      omu' nu e prost,doar foloseste acelasi gen de retorica si campania tampita preluate de la psd.
      toti stiu ca nu avea de ales i modreal iohannis ,dar mananca *** aiurea
  • +6 (28 voturi)    
    Pai (Luni, 16 septembrie 2019, 14:08)

    omezu [utilizator]

    Si nu are dreptate? Are! Demiterea lui Kovesi si numirea Analfabetei, doua bile cat se poate de mari si de negre in dreptul lui Iohannis!
    • -2 (8 voturi)    
      si cum vroiai (Luni, 16 septembrie 2019, 17:22)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      sa nu o demita pe Kovesi cand l-a obligat ccr ?
      un presedinte trebuie sa respecte hotararile ccr ,fie ca-i convine,fie ca nu.
  • -2 (26 voturi)    
    chiar mă întrebam (Luni, 16 septembrie 2019, 14:15)

    oldman_boy [utilizator]

    când vor începe cu atacurile la Președintele României.
  • -3 (23 voturi)    
    O pasare a problemei. (Luni, 16 septembrie 2019, 14:20)

    asavreau [utilizator]

    Nu președintele face.Parlamentul face.D-l parlamentarCristian Ghinea a constatat că nu a făcut ce trebuie și a găsit repede un vinovat.Cine-i prostul care îl crede?
    • -5 (15 voturi)    
      20% din votanti (Luni, 16 septembrie 2019, 14:59)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      sunt prostii care il cred.
  • -8 (26 voturi)    
    daca ar fi Barna persedinte, (Luni, 16 septembrie 2019, 14:27)

    cucuveauamov [utilizator]

    toti cei care ar indrazni sa carteasca impotriva lui ar fi full-time la puscarie
  • -1 (27 voturi)    
    Un individ (Luni, 16 septembrie 2019, 14:41)

    UpNext [utilizator]

    bolovanos, frustrat si agresiv. Exact de unii ca asta este nevoie pe "noua "scena politica postPSD!! :)
    • -8 (14 voturi)    
      corect (Luni, 16 septembrie 2019, 15:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      complet Spus !
  • +11 (17 voturi)    
    perfect adevarat , (Luni, 16 septembrie 2019, 14:42)

    mnicku [utilizator]

    in 5 ani a fost f putin presedinte, cca 96% din timp a fost absent

    cind a dat 3 sanse psd-ului a dovedit ca de fapt usl nu a muriit ... restul e bla-bla
    • -4 (6 voturi)    
      a fost prezent in extern (Luni, 16 septembrie 2019, 17:24)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      unde are atributii. restul e bla bla bla din partea celor care nu stiu ce rol si atributii are presedintele in romania
  • -1 (21 voturi)    
    Basescu a fost prea agresiv (Luni, 16 septembrie 2019, 15:49)

    hentara [utilizator]

    Iohannis a fost prea pasiv. Poate cu Barna o sa avem mai mult succes.
  • +6 (8 voturi)    
    reorientare (Luni, 16 septembrie 2019, 16:56)

    Ademordna [utilizator]

    Ia te uita! Stiam ca PNL si PSD isi recicleaza intre ei politicieni (caci raman in familia USL) dar acum si trolii psd lucreaza pentru pnl?
  • +5 (9 voturi)    
    s-au activat toti trolii rosii sau albastrii :)) (Luni, 16 septembrie 2019, 19:52)

    N.S. [utilizator]

    Omul are perfecta dreptate! Ficusul a umblat 5ani cu frunzele vopsite si s-a prefacut ca nu poate sa faca nimic! Din pacate foarte multi l-au si crezut!
  • -6 (8 voturi)    
    Vrem un președinte full time (Luni, 16 septembrie 2019, 22:14)

    wintershadow [utilizator]

    Deci votati Theodor Paleologu!