Schimb de replici la reuniunea liberalilor de la malul mării. Simpatizant: PSD la pușcărie! Iohannis: Ușor, ușor au majoritate acolo

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 15 septembrie 2019, 12:31 Actualitate | Politic


Iohannis
Foto: Captura video
Preşedintele Klaus Iohannis, aflat, neoficial, în campanie electorală ca mai toți liderii politici, s-a întâlnit în acest weekend, la Constanța, cu lideri de filiale PNL, prilej pentru a face și o mică baie de mulţime care s-a soldat și cu un scurt schimb de replici anti-PSD, potrivit imaginilor surprinse de Digi24.

Klaus Iohannis le-a transmis liberalilor că trebuie să fie pregătiți să intre la guvernare în orice moment și a atacat din nou dur PSD, acuzându-i pe social-democrați că le este frică să vină în Parlament să ceară votul de încredere.

Înainte de a participa la reuniunea aleșilor locali ai PNL de sâmbătă, Iohannis s-a oprit să salute mulțimea care se adunase la eveniment, moment în care unul dintre simpatizanți i-a strigat:

Simpatizant: Iohannis la Cotroceni! PSD la pușcărie!

Klaus Iohannis: Ușor, ușor au majoritate acolo, da!






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4624 vizualizari

  • +7 (19 voturi)    
    Dar pe unul nu-l aud să aibă o părere clară (Duminică, 15 septembrie 2019, 12:44)

    prec [utilizator]

    referitoare la pensiile „speciale”, voucherele de vacanță, pensionările haitelor la 40 de ani, numărul uriaș de bugetari precum și preamultele sporuri închipuite acordate.... bugetarilor, ați ghicit. Toți sunt cu „Să fie bine ca să nu fie rău” și alte platitudini. Nu zice nimeni cum trebuie să răspundă și cei din justiție pentru greșeli sau rea voință, un alt exemplu.
    • +6 (14 voturi)    
      Da' ce vrei (Duminică, 15 septembrie 2019, 13:39)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Ce vrei să zică??

      Știm toți că cel puțin jumate din funcționarii bugetari trebuie dați afară iar salariile tăiate la 40% din ce e acum. Ți se pare o strategie câștigătoare o declarație în sensul ăsta? Mai ales într-o țară de asistați social și milogi care nu vor (nici nu știu) să muncească?
      • -1 (17 voturi)    
        Probabil ca dupa alegeri va urma masacrul (Duminică, 15 septembrie 2019, 14:21)

        newIook [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        In 4 ani, bugetarii disponibilizati fie se vor readapta, recalifica si deveni productivi, fie nu vor mai fi deloc. Important e ca trebuie retezat de la inceput. Altoirea si curatarea de craci uscate se face primavara.
        • -1 (11 voturi)    
          Asa, rog toti bugetarii sa dea minusuri (Duminică, 15 septembrie 2019, 16:18)

          newIook [utilizator] i-a raspuns lui newIook

          Stiu ca va doare, stiu ca va trebui sa munciti acum. Si stiu ca m-am saturat sa va platesc vilele si masinile de lux.
          • -2 (2 voturi)    
            ... (Duminică, 15 septembrie 2019, 22:31)

            dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui newIook

            pe tine te plătește pesedeaua.
        • -2 (2 voturi)    
          Se poate face si in august-septembrie (Duminică, 15 septembrie 2019, 17:03)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newIook

          Tree pruningul, if there is time to heal.
      • 0 (2 voturi)    
        Si, (Duminică, 15 septembrie 2019, 16:49)

        Rdu [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        multi sunt si din PNL, UDMR ...
        Si nici nu trebuie sa distruga complet vechile bune relatii USL-iste...
    • +5 (7 voturi)    
      Echilibrul puteriilor in stat nu e o prostie (Duminică, 15 septembrie 2019, 13:54)

      Palax [utilizator] i-a raspuns lui prec

      O justitie subordonata politicului este mai periculoasa decat o justitie care comite abuzuri de capul ei. Subordonarea naste tiranie. Asa ca, daca vrei ca justitia sa te protejeze, ai grija sa o populezi cu oameni de calitate, pentru ca ulterior nu mai trebuie sa poti sa umblii la ei.
      • +6 (10 voturi)    
        te intreb eu , care justitie? (Duminică, 15 septembrie 2019, 15:08)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Palax

        cea care nu raspunde de nici un fel pt cea ce face/nu face, cea corupta pina la sange, cea cu salarii de 920000 lei/an , cea care raspunde la comenzi politice,
        cea care amina dosarele cite 8 ani , cea care scapa infractorii dand sentinte cu suspendare , cea care nu respecta legea,.... lista deschisa

        .... deci care justitie ? ai impresia ca nu e subordonata politicului ? ...
        RO nu are sistem de justitie , ce avem in RO e o gluma de cea proasta speta
      • +1 (3 voturi)    
        Ce-ai înțeles? (Duminică, 15 septembrie 2019, 22:24)

        Raoke [utilizator] i-a raspuns lui Palax

        Eu am zis de răspunderi, atît. Ai greșit, plătești.
    • -1 (13 voturi)    
      dar tu, (Duminică, 15 septembrie 2019, 15:15)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui prec

      prec-arule, crezi ca esti apt sa fii bugetar, sau un beneficiar de pensie speciala?
      a mai incercat un luptator #rezistent, sa devina bugetar, mai exact ingrijitor de cai la jandarmerie si a fost declarat inapt. inapt psihic.
      ai putea tu sa fii magistrat, diplomat, politist sau daca urasti asa de mult bugetarii astia, ai putea tu sa fii aviator?
      ai incercat vreodata sa te faci bugetar si ai fost respins?
      • +3 (7 voturi)    
        Da ma’ niculescule... (Duminică, 15 septembrie 2019, 16:21)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Dar totusi sunteti prea multi...acolo unde nu este nevoie de voi!
        Va calcati in picioare prin guvern, ministere, parlament, agentii guvernamenrale...etc!
        In politie,jandarmerie, servicii , armata nu mai sunt destui oameni (pregatiti)pentru ca aia care mai existau...psd-eaua i-a scos la pensie la 39 de ani!
        Problema este ca nu se fac angajari( in sistemul de stat) acolo unde chiar este deficit de personal, adica in sistemul de sanatate, sistemul de invatamant...etc!
        Deci...linistestete!
        Nu este nimeni “gelos” sau frustrat ca nu a ajuns sa lucreze in sistemul bugetar!
        Fiecare trebuie sa lucreze in domeniul pentru care s-a pregatit si sa existe egalitate de sanse ( prin respectarea conditiilor de concurs) atunci cand aplica pentru un post in sistemul de stat ...oricare ar fi acela.
        • 0 (4 voturi)    
          Daca (Duminică, 15 septembrie 2019, 20:45)

          savatuf [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

          dai la o parte sloganele si rautatile care instiga categoriile sociale, vei vedea ca adevaratele probleme nu sunt rezolvate prin masuri punitive care dau satisfactie unor frustrati care isi etaleaza neputintele prin a se uita in curtea altuia. Ura si invidia nu reprezinta motoare de dezvoltare. De la romani incoace sa dat prostimii -piine si circ- cine ce a dat te las pe tine sa descoperi.
          PS. Vezi si ca pensionari sunt cam multi , trebuie facut ceva ...
          • -1 (5 voturi)    
            Corect. Cu pensionarii de 40 de ani (Duminică, 15 septembrie 2019, 22:21)

            Raoke [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

            s-ar putea termina Canalul Dunăre - Mare Neagră.
            Să-ți mai zic...?
          • 0 (0 voturi)    
            Dar cum sunt (Luni, 16 septembrie 2019, 10:24)

            paonipao [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

            rezolvate “ adevaratele probleme “in opinia ta?
            Tu vii si spui ca ar trebui ca pe romani sa nu-i intereseze cum au ajuns sa se capatuiasca unii ce au ajuns in functii bine platite (pe nedrept) si si-au adus acolo si odraslele si rudele si prietenii!?
            Parlamentul, guvernul, ministerele, agentiile guvernamentale, etc trebuie sa functioneze cu oameni bine pregatiti alesi pe criterii de competenta, aceste institutii trebuie sa fie “suple” ca peste tot in lumea civilizata.
            Bineintelea ca exista multi pensionari...dar fac referire la cei ce au fost scosi la pensie foarte devreme (de catee psd)din institutii ca ministerul apararii, de interne, magistratura, etc.
            Problema cu acestia ca au fost reangajati (unii chiar pe aceleasi posturi)....dar primesc si pensii babane, unii chiar speciale.
            Ceea ce spun nu reprezinta sloganuri....este chiar adevarul pe care voi il stiti dar nu vreti sa-l constientizati si sa-l acceptati.
            • 0 (0 voturi)    
              Asa (Luni, 16 septembrie 2019, 11:48)

              savatuf [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

              e in mare ai dreptate, dar problemele tale nu se rezolva asa, politic vorbiind, este un os aruncat de politicieni care sunt invatati sa gestioneze doar conflicte, gen basescu si mai putin se apleaca asupra adevaratelor probleme, spitale , autostrazi, etc. Ăsta este un mod jegos de a obtine voturi prin aruncarea anatemei asupra unor categorii sociale la care oricum nu poti intervenii , gen judecatorii, de care nimeni nu vorbeste si care beneficiaza de drepturi nemeritate de ex.
      • 0 (4 voturi)    
        Viermuș, știi bancul cu milițianul? Sunt multe.... (Duminică, 15 septembrie 2019, 22:19)

        Raoke [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Ăla în care îl întreabă „garcea” pe-un copil dacă ar vrea să se facă milițian iar copilul îi răspunde că-i prea tîrziu, el fiind deja în clasa treia?
    • +4 (6 voturi)    
      Daca (Duminică, 15 septembrie 2019, 20:33)

      savatuf [utilizator] i-a raspuns lui prec

      nu ai remarcat dragi tai de liberali in marea lor majoritate sunt angajati la stat , poate doar catarama mai reprezinta liberlaismul, asa ca ce propui tu seamana a sinucidere. Dar ai dreptul sa speri si sa te iei dupa slogane, ce zici marele cațu isi va taia veniturile de parlamentar, pensie, sporuri etc. Inca o data ai dreptul sa speri..
  • +7 (11 voturi)    
    Sa fac infarct (Duminică, 15 septembrie 2019, 13:57)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Chiar am ras. Cei de la Divertis mai au un loc liber, hurry up!!! :)