Codrin Ștefănescu se împacă cu Viorica Dăncilă: „Am înțeles amândoi că suntem înconjurați de dușmani fără milă”

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 6 septembrie 2019, 21:42 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Facebook
Fostul secretar general al PSD Codrin Ștefănescu a anunțat că a avut o întrevedere, vineri, cu Viorica Dăncilă. Social-democratul a precizat că cea mai importantă concluzie care s-a desprins după întâlnire a fost că „trebuie să ne unim forțele. Acum la greu”.

Codrin Ștefănescu a fost secretar general al PSD în perioada când președintele partidului era Liviu Dragnea, iar după condamnarea acestuia a fost înlăturat din funcție. El a acuzat-o, la vremea respectivă, pe Dăncilă că i-a pus pe toți pe „lista neagră”.

„Astăzi (vineri - n.r.) m-am întâlnit cu Viorica Dăncilă. Am discutat cu președintele PSD despre situația partidului. Despre trădări, trădători și complicități”, a scris Codrin Ștefănescu, vineri, pe Facebook. Social-democratul a adăugat că ambii au înțeles că sunt înconjurați de dușmani care vor „să rupă PSD în bucățele”.

„Am analizat împreună care sunt adversarii PSD și care sunt posibilii aliați. Și am înțeles amândoi că suntem înconjurați de dușmani fără milă și lipsiți de scrupule. Fiecare dintre aceștia dorind să rupă PSD în bucățele. Sunt chiar ajutați să facă asta. A fost o discuție între patru ochi în care s-au tras multe concluzii. Cea mai importantă este aceea că trebuie să ne unim cu toții forțele. Acum, la greu!”, a conchis Ștefănescu.

(Sursa: Mediafax)






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4001 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    ar fi bine sa va "uniti".. (Vineri, 6 septembrie 2019, 21:54)

    exilatul [utilizator]

    la ....greu in puscarie...
  • +18 (20 voturi)    
    Sunt amândoi încojurați de dușmani... (Vineri, 6 septembrie 2019, 21:57)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... fără milă: bunul simț, limba română...
  • +15 (17 voturi)    
    excelenta veste, (Vineri, 6 septembrie 2019, 22:41)

    hmc [utilizator]

    asa va vrem, grupati!
    Altfel spus, ma bucur ca gandacul de balegar si-a gasit (din nou) rahatul potrivit.
  • +10 (12 voturi)    
    corect (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 0:13)

    optiunea-2 [utilizator]

    stati uniti, ca sunteti mai usor de urmarit si arestat.
    puscarie-avere confiscata si tot tacimul suedez pentru ciumarosie si acolitii mafioti.
  • +6 (8 voturi)    
    Pe fondul (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 5:34)

    vasile-roaita [utilizator]

    manelelor. "Ce aveti voi dusmani cu mine. Mi-e frica de puscarie"
  • +5 (7 voturi)    
    Vierul se intoarce la troaca ? (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 9:37)

    Plagarus [utilizator]

    Spume noi de la tzutzarul asta scabros.
  • +4 (4 voturi)    
    Cind mai multi (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 14:59)

    dincannes [utilizator]

    … iti spun ca esti beat, du-te si te culca !
    Din cauza voastra se goleste tara de oameni muncitori si destepti !
  • +2 (2 voturi)    
    Noi am înțeles (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 15:07)

    Observatory [utilizator]

    adevarul ! Suntem conduși de analfabeți și hoți !
    Ordinea cuvintelor , nu contează !
  • +2 (2 voturi)    
    ...tu ... (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 15:08)

    ALTAN [utilizator]

    ...sper ca vb despre membrii PSD...in ac caz,discutia ac nu ne intereseaza...