Theodor Paleologu: Procentele lui Iohannis se vor topi ca untul la soare. E mitul neamțului neromânizat

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 29 august 2019, 0:32 Actualitate | Politic


Theodor Paleologu
Foto: Facebook
Prezidențiabilul PMP Theodor Paleologu l-a criticat, într-un interviu acordat Mediafax, pe Klaus Iohannis, despre care spune că nu are nicio legătură cu istoria PNL, iar procentul mare din sondaje se va topi în curând.

„Pe mine procentele lui Iohannis nu mă sperie absolut deloc, așa cum pe David nu îl impresiona înălțimea lui Goliat. Sunt convins că procentele lui Iohannis se vor topi precum untul la soare pentru că pur și simplu alegătorii vor putea face comparația între proiecte și personalități diferite. Iohannis avea 40% în sondaje pentru că nu exista alt candidat. Acum ne apropiem de campanie, se aliniază candidații, forțele politice și vom vedea schimbări spectaculoase”, a declarat Theodor Paleologu pentru Mediafax.

Prezidențiabilul PMP a mai spus despre contracandidatul său Klaus Iohannis că nu are nicio legătură cu liberalismul, fiind o pacoste pentru PNL.

„Iohannis s-a dovedit o pacoste pentru PNL. De când este Iohannis președinte cât timp a fost PNL la guvernare? Nici măcar o zi. Să nu mi se spună că nu are nicio responsabilitate. Evident că are o responsabilitate pentru că a promovat anumite persoane în interiorul PNL. Exact acele persoane care m-au exclus pe mine în 2016. De ce m-au exclus? Pentru că eu sunt reprezentantul adevăratei tradiții liberale. Încarnez istoria PNL. Ce legătura are Iohannis cu istoria PNL? Niciuna. Nu are nicio legătură organică cu liberalismul românesc. Sunt convins că liberalii adevărați se vor recunoaște în mesajul meu și își vor da seama că eu îi voi aduce la putere (...) Este vorba despre un mit în cazul lui. Mitul neamțului neromânizat”, a mai susținut Paleologu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6886 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Lol (Joi, 29 august 2019, 0:34)

    mitg [utilizator]

    Vorbeste paleologu, care de cand n-a mai primit nici o chiftea de la basescu tanjeste la toate functiile posibile.
  • -9 (15 voturi)    
    Parere (Joi, 29 august 2019, 0:56)

    Mihai1985 [utilizator]

    De ani de zile ma zbat pentru ca Paleologu sa devina; in schimb baronarimea PNL l-a exclus, pentru ca daca ajungea el sef PNL facea curatenie in partid, si aducea intelectuali in locul lor. Nu cred in niciun candidat de la PSD, PNL si USR. PSD nu are candidat la presidentiale, PNL il are pe Johannis, un lunatic fara esenta, santajabil cu casele. Este intresant altceva, este vorba despre Barna, care s-a imbogatit din afaceri cu statul, a carui nevasta lucreaza la OMV, tot acolo lucreaza si sotul Dancilei. In toata tara asta nu se gaseste un om integru? Nu neaparat Paleologu, desi in el cred!
    ......
    • +4 (12 voturi)    
      Crezi (Joi, 29 august 2019, 2:39)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui Mihai1985

      La biserica, aici faci doar propaganda pentru un intelectual de colaj.
  • +5 (17 voturi)    
    Lătrăul lui Băsescu (Joi, 29 august 2019, 1:00)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Un chihuahua cu barbă latră la comanda stăpânului și copiază propaganda PSD cu privire la „neamțul” Iohannis ca să-l bage lumea-n seamă. Așa cum barba nu îl face filozof, nici lătratul la Iohannis nu-l va scoate din cele 3-4% din voturi (cele ale talibăsiștilor fanatici)
  • +4 (16 voturi)    
    a tunat şi v-a adunat, Paleologule (Joi, 29 august 2019, 1:08)

    Cosimo [utilizator]

    Ăsta e mai tontălău decât Funar, pe cinstea mea! Vai de capul nostru, cu aşa panarame!
    N-a învăţat nimic de la taică-su, măcar el ştia să fie domn. Ăsta e doar un caraghios antipatic.
  • +5 (11 voturi)    
    Presedintele birfitor (Joi, 29 august 2019, 1:26)

    voinicu [utilizator]

    Avem deja 5 candidati. Toti sunt plini de ura si rautate .
    Nu ar zice unul - uite ce vreau eu sa fac si uite si cum am sa fac aia.
    Toti se concentreaza numai pe a-i jigni si injura pe ceilalti candidati si nu numai. Sa le promiti liberalilor ca daca iesi tu presedinte ai sa ii faci "oameni" mi se pare cel putin ofensator pentru neliberali. Din pacate atit il duce mintea.
    Oricare dintre ei ar iesi e clar ca vom avea presedintele "Birfitor"
  • +13 (15 voturi)    
    Asta intelectual? (Joi, 29 august 2019, 2:43)

    vasile-roaita [utilizator]

    In loc sa vina cu un program ceva, el se da la Johannis aiurea. Mai sint intelectuali adevarati in tara asta? Astia ma fac sa-l votez pe Johannis cu toate ca nu prea imi place.
  • +8 (12 voturi)    
    Nemti, mda... (Joi, 29 august 2019, 2:54)

    Caligula [utilizator]

    Carol I, Ferdinand I, Mihai I. Cam asta e compania lui Iohannis.
    • -2 (6 voturi)    
      Nu-l uita pe dragutul (Joi, 29 august 2019, 11:26)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

      de Carol al II-lea. (Mai cunoscut sub numele de ,,Iubitul Conducator", mai ales in bordeluri).
  • +4 (8 voturi)    
    De unde rasarisi?! (Joi, 29 august 2019, 6:12)

    John M. [utilizator]

    Parca erai plecat si munceai pe undeva. Du-te, baiete, inapoi ca in politica mare n-ai ce cauta. Esti prea naiv...
  • +7 (11 voturi)    
    M-au dezamagit profund...., (Joi, 29 august 2019, 6:16)

    gigiN [utilizator]

    .....ultimele declaratii ale lui Paleologu.Lui conu’ Alecu i se spunea “Boierul”,dar fiul sau nu pare a fi asa ceva, in ciuda nivelului sau intelectual foarte ridicat !!!
  • -6 (10 voturi)    
    Conjuratia imbecililor (Joi, 29 august 2019, 7:51)

    ww [utilizator]

    Stie oare Paleologu cu cati are de luptat? Sa-i ajute Dumnezeu sa iasa invingator!
  • +4 (10 voturi)    
    Paleologu : (Joi, 29 august 2019, 8:13)

    Rahan5 [utilizator]

    ,, Exact acele persoane care m-au exclus pe mine în 2016. De ce m-au exclus? Pentru că eu sunt reprezentantul adevăratei tradiții liberale. Încarnez istoria PNL. "

    Paleologu a luat- o razna de tot !
    Zice ca e mare liberal. :-)))))))))))
    Dinastia Paleologu pe tronul Bizantului a fost orice, dar numai liberala nu. Inainte de a devenii Imparati printii Bizantini deveneau intai ,,Despoti ". Adica un fel de Suverani Locali.
    Iar Despotii astia nu aveau nimic de-a face cu liberalismul.
  • +4 (8 voturi)    
    pai... (Joi, 29 august 2019, 8:37)

    gab0iu [utilizator]

    pacat, stimabile...pacat de studiile pe care le ai...
    • +1 (7 voturi)    
      PALEOLOGU (Joi, 29 august 2019, 10:18)

      Zbor [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

      Incarnez prostia cu asemenea expresii idem ca acel neom Bacalbasa,"neamțului neromânizat"iar tu frantuzule mai de graba decat romanizat curat.
  • +3 (5 voturi)    
    Proiecte (Joi, 29 august 2019, 13:26)

    XtrO [utilizator]

    Zice conu'Theo: 'Sunt convins că procentele lui Iohannis se vor topi precum untul la soare pentru că pur și simplu alegătorii vor putea face comparația între proiecte și personalități diferite'. Care proiecte, coane? Ia zi domnia ta, un singur proiect despre care ai amintit in toate cuvantarile sau in comentariile de pana acum!? In afara de a baga batul prin gard in dorinta de a ii zgandari procentele actualului presedinte, in alocutiuni demne de emisiunile pocaitului de la de Ospiciul 3 sau cele de la TV Cutia cu poze colorate a lui Ghita, despre ce alte proiecte vorbesti? Tigania, scuipaturile, isteria, 'ba p-a ma-ti', le consideri proiecte ale unuia care candideaza la presedintia Romaniei? Jalnic, coane, JAL-NIC! Ma asteptam la cu totul altceva din partea unuia cu educatia si inteligenta lu' matale. Dar, deh, cand te prosteste vointa de putere... faci ceea ce faci!
  • +3 (7 voturi)    
    Procentele alea (Joi, 29 august 2019, 19:56)

    vasile-roaita [utilizator]

    de care zice asta ca se topesc ca untul se vor duce la el? ma face sa rid cit de ridicol este intelectualul lu' peste.
  • +2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 august 2019, 22:02)

    [anonim]

  • -3 (5 voturi)    
    Succes (Joi, 29 august 2019, 23:21)

    wintershadow [utilizator]

    d-lui. Paleologu. De departe cel mai bun candidat.